Jump to content


Photo

Fleki od mozoljev na obrazu


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 Gazelica

Gazelica

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 03 August 2008 - 09:44 PM

Pozdravček vsem! Ne vem, če je o čem takem bilo že kaj napisano, zato odpiram kar novo temo.
Namreč, imam težavo. Že leta in leta. Naj pojasnim. Kot pubertetnica nisem imela nikoli ne vem koliko mozoljev. Pojavljali so se konstantno pred menstruacijo in to na enem in istem mestu. To je pri meni brada. In, kaj se je zgodilo? Ja, nisem bila dovolj pametna pa sem te hudiče iztiskala, zdaj imam pa po bradi takšne rjavkaste flekice, ki so kar vidne in mi kazijo obraz. To se mi je zgodilo tudi, če sem imela izpuščaj (sem hud alergik) pa sem ga pokraspala. No, zdaj tudi dobim tu pa tam kakšen mozoljček v predmenstrualnem obdobju, in sicer ravno tako na bradi, vendar ne bezam več. Zdaj, mi lahko kako svetujete, s čim bi lahko te fleke odstranlila ali pa njihovo izrazitost vsaj malo zmanjšala? sad.gif Za odgovore in kakršnekoli nasvete se vam res zahvaljujem. smile.gif
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 August 2008 - 07:31 AM

S kislinami se tega rešiš. Če so brazgotine, potem nimaš več kaj početi, če gre pa za fleke, bodo pa pomagale AHA kisline.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 Ančyka

Ančyka

    sramežljivec

  • Člani
  • 94 posts
  • Interests:sprhodi s psom, rolanje

Posted 04 August 2008 - 11:57 AM

QUOTE(sonchika @ 4. 8. 2008 - 8:31) View Post

S kislinami se tega rešiš. Če so brazgotine, potem nimaš več kaj početi, če gre pa za fleke, bodo pa pomagale AHA kisline.



Čaw! Js mam tut kr neki flekov od mozoljev, pa me zanima ki se pa dobi ta kislina pa kolk stane??
  • 0

#4 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 04 August 2008 - 12:02 PM

V lekarni lahko kupiš Avene Diacneal. Stane okoli 12€, ima pa 6% AHA kisline (glikolne). Lahko pogledaš tudi pri Avonu in sicer Anew alternative. Teh izdelkov je kar nekaj.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#5 Ančyka

Ančyka

    sramežljivec

  • Člani
  • 94 posts
  • Interests:sprhodi s psom, rolanje

Posted 04 August 2008 - 12:14 PM

In kak dolg pa traja da so vidni kakršnikili rezultati? a lahko to kej negativno vpliva na obstoječe mozolje, kr se mi zdi da sm nek to čula?
  • 0

#6 riddle

riddle

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 355 posts
  • Gender:Female
  • Interests:vse po malem :)

Posted 04 August 2008 - 05:01 PM

jz sm uporabljala avene diacneal 2 mesca redno in se mi je koža ful popravla. tud jz sm mela fleke od mozoljev, mozolje, pa še neke pikce od alerij. flekcov mam ful mal oz. če se popudram jih sploh ni vidt, mozolje mi posuši in tistih pikc od alergije tud nimm več. tku da jz priporočam to kremo...sam itk da učinek ne bo viden že po enem tednu
  • 0

#7 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 August 2008 - 05:11 PM

Kar traja nekaj časa, da se pokaže efekt. Če si dokaj mlada, te kreme uporabljaj bolj poredko (2x ali 3x tedensko). čez dan nujno uporabljaj UV zaščito, ker lahko pride do poškodb kože od sonca.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#8 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 08 August 2008 - 01:04 PM

Jaz pa se ne znam odločit kaj naj sprobam. Ali diacneal ali pa 2%gel od paula`s choice. Imam pa pravtako mozolje in flekce od teh.
  • 0

#9 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 08 August 2008 - 01:26 PM

Mogoče bi bilo bolje, če bi za začetek probala z Diacnealom. Po mojih izkušnjah je ta 2% gel kar agresiven. Meni je po 2 mesecih uporabe naredil kar veliko štalo na čelu. Imela sem polno nekakšnih bunkic. Je pa odličen za ogrce, ker je to pač salicilna kislina. Cleanance K si že probala?
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#10 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 08 August 2008 - 02:30 PM

Ne še nobenih kislin nisem uporabljala,saj sem stara komaj 16let ampak imam res velike probleme z kožo. Mene pa veliko bolj mika ta gel od PC. Sj ga ne bi uporabljala vsak dan. Tako nekak 2-3x na teden.
  • 0

#11 Ančyka

Ančyka

    sramežljivec

  • Člani
  • 94 posts
  • Interests:sprhodi s psom, rolanje

Posted 13 August 2008 - 12:12 PM

Sej vem da sm že tečna sam bi se res rada prej zasigurala!!! Odločla sm se da bi si kupla to kremico k jo priporačate za flekece Avene diacneal in kremo z UV zaščito od Copprtona pa mal cvikam kr sm si komi našla hidratantno in barvno kremo in odstranjevalec ličil k mi ustreza kr kar koli, res karkoli druga sm kdaj dala na obraz so se mi spustil mozolji. Zdej je moja koža ful uredu sam flekeci se mi še poznajo pa me skrbi da mi slučajno če začnem še uporablat kako drugo kremo spet vn udarjo mozolji. Prosim nej mi kera sporoči, če je mela slučajno kako neugodno reakcijo ko je začela uporabljat te kremice.
  • 0

#12 Gazelica

Gazelica

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 19 August 2008 - 10:04 AM

Se opravičujem, ker se šele zdaj oglašam, vendar prej žal nekako ni šlo pa tudi težave z internetno povezavo so bile prisotne.
Najprej se vsem zahvaljujem za pomoč in nasvete! smile.gif Sama sem stara 20 let (in pol, hehe) in se bojim igrati s temi kislinami. Enkrat sem namreč šla h kozmetičarki, stara 18 let, pa mi je kisline močno odsvetovala, češ da bi mi z njimi lahko naredila škodo, a da je odločitev moja. Seveda pri takem odgovoru nisem vztrajala. Zdaj pa ne vem ... 2x tedensko uporabljam Afroditin peeling in je malo bolje, seveda pa to uporabljam že več let blink.gif , vendar se te flekice še vedno poznajo. Kislin se nekako bojim ... pa pri kozmetičarki so te kisline agresivnejše, kajne? Mogoče bom probala kar ta Diacneal (upam, da sem prav napisala), ker je, če sem prav razumela, manj agresiven.
Še enkrat najlepša hvala! smile.gif
  • 0

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 August 2008 - 12:20 PM

Kisline niso nevarne, če se jih le ne uporablja preko dneva in če se skrbi za dobro UV zaščito. Nekje do 10% glikolne kisline lahko prakticiraš doma, drugo ti pa tudi jaz odsvetujem. Nikakor kakšnih bolj agresivnih kislin.
Fleki pa pač sami ne bodo izginili...
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 Xena

Xena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 126 posts

Posted 05 November 2008 - 08:19 AM

QUOTE(sonchika @ 19. 8. 2008 - 13:20) View Post

Fleki pa pač sami ne bodo izginili...


Seveda bi, samo pač dlje časa.
  • 0

#15 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 05 November 2008 - 08:39 AM

dlje časa - beri nekaj let (vsaj pri meni tako velja...)
  • 0

#16 bela

bela

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 377 posts

Posted 05 November 2008 - 08:40 AM

uf jaz se pa skoz z korektorji mažem, bom probala še s temi kislinami, samo spomnit se je treba.
  • 0

#17 Xena

Xena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 126 posts

Posted 05 November 2008 - 09:11 AM

AD se uporablja samo zvečer, kajne? Če se pa zjutraj, je pa nujna uporaba UV zaščite, drugačne pa ne, mar ne?
Ali tudi, če jo samo zvečer uporabim, moram nato zjutraj uporabiti kremo z UV zaščito?

LP!
  • 0

#18 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 05 November 2008 - 09:16 AM

Ravno tako je zelo priporočljivo. UV zaščita vedno in povsod wink.gif
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#19 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 November 2008 - 09:21 AM

AD ni kislinski piling, je encimski piling. UV zaščita je pa priporočljiva v vsakem primeru.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#20 Xena

Xena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 126 posts

Posted 05 November 2008 - 12:23 PM

QUOTE(sonchika @ 5. 11. 2008 - 10:21) View Post

UV zaščita je pa priporočljiva v vsakem primeru.


To itak, samo me pa zanima, če moram prav zaradi AD UV zaščito uporabiti zjutraj, ker se pač AD samo zvečer nanaša in pol zjutraj itak umiješ kožo?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users