Jump to content


Photo

Sonchika na pomoč...


  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#81 Pupa20

Pupa20

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 604 posts

Posted 17 June 2008 - 06:49 PM

Ja sem že pomislila na to,ampak ne opažam da bi bila pod stresom.
Vseeno vama hvala.
  • 0

#82 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 18 June 2008 - 01:35 PM

QUOTE(DiLeMa @ 26. 4. 2008 - 17:33) View Post

O tem se je že tle pisalo:

http://www2.cudovita...?showtopic=2139

Mene pa zanima, od kod izraz milje. Nikjer na netu niso omenjene, sem iskala z Googlom in nič. A je to kakšen domači izraz? Drugače pa te tako imenovane milje - zrnate bunkice kožne barve, ki nikoli ne dozorijo v mozolje in se jih čuti pod prsti) sem imela jaz na bradi (ene štiri) in so šle stran z uporabo Skinorena. Te pod očmi ( izjemno drobne in skoraj nevidne) pa imam že skos in pomoje niso milje, ampak je pač taka struktura kože. Tako so male, da jih ne bi mogla prepiknit, niti jih ne bi probala, ker je koža pod očmi zelo tanka. Pa še ko grem s prstom potipat, se NIČ ne čuti, tak da pomoje tudi nič ni notri, da bi blo kej za ven spravit.



Tud js mam to pod oči kar opisuješ Dilema...pa gre to s časom stran?Sicer me ne moti ker itak ne opazi ampak..
  • 0

#83 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 18 June 2008 - 03:50 PM

Jaz sem spet doživela en izbruh mozoljev in mi ni jasno zakaj. Že nekaj časa uporabljam L'occitanov fluid rdeži riž ampak sem izbruh dobila kar nekaj časa potem ko sem ga začela uporabljati ampak kolikor vem naj nebi bil K. Sedaj sem se pa spomnila, da sem nedavno nazaj začela jesti še tablete Perfectil, ki so tudi za kožo in me zanima če je možno, da se dobila ta izbruh zaradi teh tablet v smislu da se koža čisti ali kaj takega hmm.gif
  • 0
We must let go to live on.

#84 Ilmatar

Ilmatar

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 231 posts

Posted 22 September 2008 - 03:47 PM

...
  • 0

#85 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 24 September 2008 - 05:36 PM

Jst pa zadnje čase obupavam nad nosom. Koža se skooz lušči, obenem pa imam na njem nekaj ogrcev, občasno se pojavi kakšen mini mozoljček. Na vsake 3, 4 dni na njem Lush Love Lettuce masko uporabim, obenem jo med spiranjem malo podrgnem, da je kot piling, zvečer si namažen skinoren, zjutraj pa Alverde vrtnično dnevno kremo.

Torej; kaj naj naredim, da se bo luščenje ustavilo? sad.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#86 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 24 September 2008 - 05:53 PM

Če ti lahko kar jaz odgovorim... Poskusi uporabljati masko samo 1x na teden. Jaz sem namreč delala enako in prepogosta uporaba teh mask izsuši kožo (no vsaj meni), zato se ti potem tudi lušči.
  • 0
We must let go to live on.

#87 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19735 posts

Posted 24 September 2008 - 06:16 PM

Aha. Kaj pa; naj po tem, ko se Skinoren vpije, dam čez tudi malce jojobinega olja, katerega dam sicer po preostalem delu obraza? hmm.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#88 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 24 September 2008 - 06:33 PM

Hm nebi vedela če je to vredu, ampak jaz bi na tvojem mestu dokler bi bila koža suha vsak drugi dan naprimer uporabljala olje, vmes pa Skinoren...počakaj še, da ti Sonchika svetuje, jaz samo pravim kako bi to naredila jaz. smile.gif
  • 0
We must let go to live on.

#89 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 24 September 2008 - 11:28 PM

Jaz sem si zadnje čase, ko sem ful večkrat uporabljala masko kot ponavadi (zaradi izbruha mozoljčkov) nazadnje dala pod masko debel sloj jojoba olja, tako da mi kože ni dodatno izsušilo.
  • 0

#90 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 24 September 2008 - 11:52 PM

Jz pa ne vem kok je res pametno pa logično dajat pod masko debel sloj jojoba olja, no, nekje je tud fajn nehat s količino in mešanjem vsega. imo
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#91 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 September 2008 - 07:59 AM

Tudi meni se zdi, da je tvoja nega malo preagresivna in se zaradi tega nos lušči. Ko se bo začel luščiti, prenehaj z maskami, kislinami in podobno šaro. Takrat nos maži s kakšno vlažilno kremo, če se pojavi kakšen mozolj, se pač. Bolj ko šariš po nosu, ko se lupi, slabša bo koža.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#92 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 25 September 2008 - 09:44 AM

Meni se koža na nosu neprestano lupi, kljub redni uporabi pilinga. Pozimi pa je tako ali tako katastrofa. Ko sem prehlajena imam zaradi neprestanega brisanja nosu skozi olupljenega. Malenkost pomaga, če si po vsakem brisanju namažem z kremo, ponavadi kr z navadno Niveo. Pudra pa sploh ne upam dat na nos, ker se v trenutku začne lupiti kljub vlažilni podlagi. ermm.gif
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#93 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 25 September 2008 - 04:33 PM

Jaz sem nesposobna za nego kože na obrazu oz. ne vem, kateri proizvodi bi bili zame. To pa zato, ker imam nezahtevno kožo in enostavno nimam izkušenj.

Nimam niti mastne niti suhe kože, po čelu in po licih pa imam občasno čisto čisto drobčkene, skoraj nevidne mozoljčke, ki se jih da z lahkoto iztisniti (kar pomeni, da so bolj pri površini kože). Komedogen proizvod pa mi lahko hitro naredi konkretne mozolje.

Katero kremo, piling in gel za umivanje obraza priporočate?
  • 0

#94 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16081 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 25 September 2008 - 04:37 PM

Takole hitro iz glave.
Od pilingov je bil pohvaljen Alverde marelični. Dobrih gelov je kar nekaj: Od Schellerja, AOK, Bubchen, Nivea otroški, ...
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#95 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 September 2008 - 07:04 AM

Tudi sama sem srečnica s tako kožo.
Jaz uporabljam Alverde tonik z vrtnico, Alverde obarvano kremo in vrtnično kremo. Tu nekje se pa že konča.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#96 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 30 September 2008 - 10:38 AM

Sprobala sem marelični piling od Alverde in sem res zadovoljna smile.gif Ne izsuši kože, in res je koža po čiščenju tako gladka in mehka, res. Alverde izdelki za obraz so mi pa že tako ali tako všeč, pa še poceni so biggrin.gif . Imam tudi Alverde fluid za normalno in mešano kožo in mi je sicer šeč - moti me samo, da ni ravno primeren kot podlaga za ličenje. Bom sprobala še vrtnični tonik.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users