Jump to content


Photo

Občutljiva koža


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#21 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 16 September 2007 - 07:04 PM

-.-
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#22 klea

klea

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts

Posted 16 September 2007 - 08:02 PM

DiLeMa ampak ta fluid ki mi ga priporočaš ima pa na 3. mestu alkohol. A ni to ful slabo in pod nobenim pogojem naj ne bi kupila kreme, če ni alkohol vsaj na 6, 7 mestu?

Lp
  • 0

#23 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 16 September 2007 - 08:58 PM

Ja, ta alkohol sm tudi jaz opazila med sestavinami dokaj na začetku... hmm.gif

Aha, pa še to: sem že brala kritike nekaterih uporabnic kreme garnier Total Fresh, da se jim delajo svaljki....
  • 0

#24 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 September 2007 - 07:17 AM

Se opravičujem, jaz sem alkohol čisto spregledala, mogoče zato, ker gre za vinski cvet in nisem bila pozorna. Ta se tudi bistveno razlikuje od alkoholov v raznih proizvodih, ki jih je sama kemija. Se opravičujem za dezinformacije, lahko pa vsekakor potrdim, da je to vseeno ena najbolj nežnih in blagodejnih krem oz. fluidov nasploh. Tule si lahko tudi nekaj o tem alkoholu preberete, nanaša se prav na Lavero:

http://www.tm-shop.s...e/doc/docid/28/
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#25 klea

klea

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts

Posted 17 September 2007 - 08:40 AM

Dilema sem prebrala tole o alkoholu. Ne morem nič rečt, ker tak ekspert pa nisem, ampak če ne bi bilo nekaj na tem, verjetno ne bi tole vse pisali, a ne?!

Sem se odločila, da bom malo bolj razmislila, katero kremo si bom kupila, ker zdaj sem že dve kupila zaman. Zaenkrat se mažem še vedno z Alverde, jojoba, ki mi je še vedno super, res mi pomiri kožo. Čeprav je več kot očitno premastna zame, se tako svetim in tudi verjetno se mi zato delajo še mozolji.
No pa zvečer še vedno preskušam Loreal TF, ampak zaenkrat koža še reagira, bom še ene par dni vztrajala, mogoče se mora samo koža navadit. hmm.gif

Povej mi še o tej Haushka kozmetiki. Sem prebrala tvoj post kjer pišeš o Moisturizing day cream, da je krasna? Bi bila tudi zame? Jaz s to kozmetiko nimam izkušenj, razen (sej to sem že napisala) ene 2, 3 mesece nazaj sem si kupila tekoči puder in enkrat namazala in se mi je koža tako svaljkala in izgledal je da mam čist izsušeno kožo, da potem sploh nisem več probavala.
Pa še to, če bi se odločala med Alverde kakšno vlažilno zame primerno ali Scheller, katera bi to bila?

smile.gif lp
  • 0

#26 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 September 2007 - 08:47 AM

Ja men je fajn ta Hauschka krema, je tudi bolj mastna, ampak je precej bolj redka in se ne more primerjat z Alverde jojobo, ki je taka ful gosta. Ima tudi na 4. mestu alkohol, tko da verjetno ne boš hotela niti probat. Ne vem, odločitev je tvoja. Jaz ti samo lahko rečem, da sem dala skozi že ogromno krem in na vse naravne kreme je moja koža čudovito reagirala, kljub temu, da vsebujejo (naravni) alkohol. Če pa dam na kožo kako sintetično kremo z alkoholom, se mi pa ponavadi draženje pojavi. Imela sem tudi od Hauschke kutinovo dnevno kremo (quince day cream), ta ima kasneje alkohol, tudi ni pregosta, se pa tudi svetim po njej, kar se recimo po Laverini ne, ampak jaz imam mešano kožo. Je pa to kvalitetna krema, vsekakor.

http://www2.lepa-si....amp;hl=hauschka

Schellerjevo probaj ginseng in beli čaj, je boljša kot mineralna. Skratna nežna, kvalitetna krema.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#27 klea

klea

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts

Posted 17 September 2007 - 10:45 AM

Dilema hvala še enkrat, si pa res hitra pri odgovarjanju in z veliko mero potrpežljivosti. smile.gif smile.gif smile.gif

Naj povem da ima Hauschka testerje, ki se jih da kupit če katero zanima.
Sem pa tudi mail poslala podjetju, ki prodaja Lavera kozmetiko in prosila za kakšen tester.

No, ko sem si kupila Garnier, sem takoj letela še v lekarno in si kupila še Avene Cleanance K ampak je še nisem dala na obraz. A je ta emulzija agresivna? A mi lahko še dodatnon izsuši obraz? Pa še nisem prepričana kako se točno uporablja. Na škatlici piše da se jo 1-2 krat dnevno nanese na očiščen obraz z Avene Cleneance čistilnim gelom??? Ni mi jasno! Jaz sem mislila, da dam to emulzijo, potem pa še kremo čez?!

Dilema še nekaj, ta krema Moistuirizing Hauschka... a je za izsušeno kožo, al je samo mišljena za mešano, mislim, a je tud vlažilna?
  • 0

#28 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 17 September 2007 - 11:25 AM

men je pa totalno všeč alverde aloe vera fluid za normalno in mešano kožo. je manj masten kot jojoba, piko ga lahko dam tudi na moje mastno čelo, pa se nič drastičnega ne zgodi, moja normalna do suha lica pa tudi lepo porihta. alkohol ma na 6. mestu.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#29

  • Guests

Posted 17 September 2007 - 01:11 PM

Glih sem mislila rect, da ce ti je vsec Alverde jojoba, pa ti je premastna, pa mogoce probaj se kero drugo kremo od Alverde. Men so tut vedno bolj vsec. Mam enako kot Pinga, sam jo mam za ponoci, ker mi je za cez dan mal premastna, pa tisti film mi nardi cez kozo. Je pa baje vrtnicna tut ful fajn, js si jo mam namen omislit ko bojo malo hladnejsi dnevi, ko se mi zacne koza resno susit.
  • 0

#30 klea

klea

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts

Posted 17 September 2007 - 01:24 PM

Izabela mogoče maš pa prav. rolleyes.gif
V bistvu sem začela to agonijo za novo kremo zato, ker imam že nekaj mesecev nečisto kožo, zdaj mam še ultra občutljivo (občutljiva je vedno, samo da pride obdobje ko je pa ful občutljiva) in ker sem uvidela, da potrebujem vlažilno kremo. No vsaj kozmetičarka mi je to rekla! In zato zdaj iščem dobro, pravo zame, vlažilno kremo.
Uf, sem že prav utrujena od tega kompliciranja in govorjenja okoli tega, ampak če je pa tudi tako težko najti pravo kremo. oops.gif
  • 0

#31 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 September 2007 - 01:49 PM

Klea, krema Cleanance K se uporablja samo zvečer. Enkrat dnevno. Čez dan uporabljaš emulzijo, zvečer pa C.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#32 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30611 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 September 2007 - 03:47 PM

Tisto Schellerjevo z ginsengom in belim čajem imam jaz, ampak pomoje bi ti bila premastna, ker je meni tudi, namenjena je suhi koži in naj bi delovala že proti gubicam, tako da je narejena bolj na hranilni osnovi, bi rekla.
Nekje je bila že tudi ocenjena, malo je za pobrskat.
  • 0

#33 soma

soma

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 18 September 2007 - 11:46 AM

QUOTE(DiLeMa @ 16. 9. 2007 - 14:18) View Post

To ni res. Že nekaj časa ugotavljajo, da so super konzervansi popolnoma naravna eterična olja, to za konzerviranje uporabljajo tudi firme, kot so Lavera, Logona, Sante in podobne. To je 10000% naravna kozmetika z uradnim certifikatom, ki to dokazuje. Ne vsebuje nobenih umetnih sestavin, pa je obstojna precej več kot dva meseca.

Klea, jaz ti res priporočam, da poskusiš Lavera Neutral fluid, definitivno ti ne bo žal.


Tle se pa ne strinjam popolnoma. Sm gledala neke internetne strani in če je sestavine manj kot 1% je ne rabijo deklarirat, Na žalost ampak res. Tut hauscha naj bi bila 100% naravna pa sem zasledila benzyl benzoat. Verjemi 100% naravne kozmetike brez pikice sintetike ni
  • 0

#34 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 19 September 2007 - 08:00 PM

-.-
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#35 soma

soma

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 20 September 2007 - 11:37 AM

Mateya ja pomarančni peeling sm mela. Men je fin k je tak kremast z drobnimi delci. Ne suši kože tko dak si spereš maš tako nežno. Diši pa valda po pomarančah. Zdej če maš zeloo občutljivo kožo nevem kako je z eteričnim oljem pomaranče(js sicer nimam problemov pa mam smotano kožo) Vonj je pa tut tak blag tko da pomoje niso pretiraval z njim. Poštnine js nism mela k sm nabavla za več k 25 evrov. Drgač pa mislm da je 3 eure.
  • 0

#36 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2007 - 02:58 PM


Po pomarančah? Mmm... Verjetno bo moj. happy.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#37 klea

klea

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts

Posted 22 September 2007 - 12:40 PM

Jaz pa sedaj cca 1 teden uporabljam Avene Cleneance K vsak drugi dan in veste, da sta se mi na čelu naredili dve ful vidni gubi?! cry.gif Sicer imam na čelu že od prej zarisane na rahlo čelne gube, ampak res čisto malo (imam tako obrazno mimiko, da veliko gubam čelo, nažalost), ampak to je pa grozno, da se mi je v enem tednu tako povdarilo.

A je to možno, da bi se mi od Avene naredilo, al kaj? sad.gif


  • 0

#38 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 22 September 2007 - 12:47 PM

verjetno koža nima dovolj vlage in ni elastična več kot je bila.

Bo teba povečat vnos tekočine v telo in si omislit boljšo vlažilno kremo
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#39 klea

klea

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts

Posted 22 September 2007 - 12:53 PM

Ma saj zdej po nesrečnem poskusu uporabe kreme Afrodita vlažilne in Garnier TF uporabljam samo Alverde Jojobo in pa ta Avene Cleneance. Sem rekla, da ko se mi malo koža umiri, bom pa probala še kakšno kremo, ki mi jo punce priporočate.

Saj od alverde jojoba ne bi smela imet tako dehidrirane kože, ali pač?! Znorela bom, stara sem že 30 in taki problemi s kožo, katastrofa!
  • 0

#40 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 September 2007 - 06:14 PM

QUOTE(DiLeMa @ 15. 9. 2007 - 22:22) View Post
Iz osebnih izkušenj in z vpogledom v sestavine ti priporočam Lavera fluid iz linije Neutral, ki je primeren za nego kože, podvržene alergijam, neurodermitisu in za izjemno občutljivo kožo.

Me zanima tale fluid, ampak sem sedaj ugotovila, glede na sestavine, da je komedogen.
Ti ne povzroča to težav?
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users