Jump to content


Photo

Občutljiva koža


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1 klea

klea

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts

Posted 14 September 2007 - 01:06 PM

Sonchika živjo še enkrat,

na forumu Sestavine sem te vprašala glede kreme od Afrodite Hydro control. Zdaj vidim, da sploh ni dobra krema, jaz sem pa denar zapravljala zanjo sad.gif

Naj opišem moje težave. Že zelo dolgo uporabljam kremo od Alverde, jojoba za obraz, mi je super, čeprav je res da se zjutraj dostikrat zbudim mastna po obrazu. Vem, da zna biti ta krema za čez poletje preveč, ampak sem jo vseeno uporabljala, ker nisem vedela, katero drugo bi. Lansko leto sem čez poletje uporabljala od Schellerja, za občutljivo kožo, mineralno, in mi je bila ok, letos pa me je obraz zategoval po njej.

Skoz sem mislila, da imam suho kožo, zdaj sem pa bila pri kozmetičarki in mi je rekla, da nimam suhe, ampak mešano in da mi ful primanjkuje vlage in da moram iskati vlažilne kreme. Naj še povem, da imam že ene 3 mesece ful majhnih mozoljčkov po čelu in se jih nikakor ne morem znebiti, eni so za stisnit, eni pa ne. Ona je rekla, da je to zaradi dehidriranosti kože. huh.gif
Svetovala oz. potem tudi prodala, ker sem ji zaupala, mi je to kremo od Afrodite. Pa mi sploh dobro ne sede. Do zdaj sem jo uporabljala ene 3 dni in mi je bilo kar vroče v obraz in ko sem nanesla kremo gor sem imela rdeče fleke ene pol ure, potem se je koža malo umirila. Verjetno zato, ker ima tako slabe sestavine. Čeprav pri mojem obrazu, tudi če je dobra krema, na začetku zna tako reagirati.

Naj še povem, da imam zelo občutljivo kožo in zelo hitro reagira. Pozimi npr. se mi na nosu, ali v predelu ličk (na notranji strani, pri nosu) koža celo malo lušči. Zato sem vedno mislila, da imam suho kožo.

Puder uporabljam od Revlona, Colorstay, Stay natural in mi je tudi super - no mogoče ni tako super in imam zaradi njega te mozoljčke po čelu? Drugje po obrazu se mi tudi občasno delajo kakšni mozolji, npr. pred menstruacijo,... Ker sem sumila, da je za te mooljčke po čelu kriv puder sem si 2 meseca nazaj kupila puder od Dr. Hauschka in mi je tako čudno prišel na obraz in ful lusk sem imela po obrazu, kot da imam ultra izsušeno kožo?! A ni ta kozmetika sicer zelo dobra? Potem sem si kupila od Maybelline wonder finish, pa mi je podoben zmazek naredil kot dr. Hauschka. In sem zopet pristala na Revlonu, ki se mi vsaj lepo razmaže in naredi naravno polt.

Sem prav obupana že, ker ne vem kaj naj uporabljam. cry.gif Mi lahko prosim svetuješ, kaj bi bilo najbolje zame?
Stokrat hvala in lepo se imej,
klea
  • 0

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 September 2007 - 04:40 PM

Oprosti za pozen odgovor. Malo premalo časa imam zadnje čase. smile.gif
Verjetno imaš res dehidrirano kožo. Si poskusila s kakšnimi ultra vlažilnimi kremami? Recimo Avon M24 (ampak po sestavi klavrna), Clinique SD, Lush Cosmetic Lad, Garnier Fresh, tudi Vichy ima nekaj takih krem, samo jih je sama kemija. Dajte mi še malo pomagat, da se spomnim še kakšne.
Proti mozoljčkom uporabljaj kisline. Avon Clinical Peel, Avene Cleanance K ali Diacneal. Ampak samo zvečer. Podnevi kaj z UV zaščito (recimo Revlonov puder).
Ne uporabljaj pudrov, ki vpijajo odvečno maščobo.
Dr. Hauscka je naravna kozmetika, samo ni nujno, da bo tebi pasala.
Če ti bodo vlažilne kreme premalo, si omisli še kakšno hranilno. Samo če praviš, da je bila jojoba preveč, ne vem, če je smotrno.
Toliko z moje strani.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 klea

klea

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts

Posted 14 September 2007 - 07:47 PM

O hvala za odgovor, nič hudega, če nisi mogla prej odgovorit, saj ne pričakujem, da bo odgovor pa takoj:wink:

Oprosti nisem dobro razumela, ali si mislila pri kremah, ki si jih na začetku naštela, da so vse polne kemije, ali samo za Vichy? Če si mislila za vse, mi lahko svetuješ kakšno kremo, ki bo bolj naravna in primerna zame (glede na to, da imam tako občutljivo kožo)?
Malo sem pogledala za nazaj za kremo Avon M24 in so jo vse ful hvalile in tudi da je po sestavi super, ti pa v oklepaju praviš da je po sestavi klavrna. Ne razumem.

A potem te Afrodite kreme, ki sem jo napisala sploh ne priporočaš zame in ali imam prav, da bi lahko Revlon delal te male mozoljčke po čelu?

Mogoče malo nevedno ampak kaj pomeni K, predvidevam da AOK pomenijo antioksidanti?!
Oprosti, ker te spet morim s tem! oops.gif

Lp
klea
  • 0

#4 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 14 September 2007 - 10:10 PM


Od bolj naravnih krem poskusi pri Logoni! Tudi Dr. Hauschka, Alverde pa še kaka firma bi imela kaj naravnega. smile.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#5 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14744 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 15 September 2007 - 08:45 AM

K= komedogeno; maši pore
AOK= antioksidanti

Revlonov puder ti pomoje na povzroča mozoljčkov. Imam podoben tip kože kot ti, pa imam takiste mozoljčke po čelu kdaj pa kdaj, pa si tam sploh ne mažem s pudrom. Imam pa tud revlonovga in mi super paše na kožo.

Sonchi je najbrž za Vichy hotla povedat, da ima morda kako tako vlažilno kremo, ki bi bila zate primerna, ampak bi bila najbrž polna kemije; Tudi jaz se Vichy-ju izogibam na polni črti, ker ima drage kreme s povprečnimi (kemičnimi) sestavinami, brez naravnih sestavin.

Avon M24 je morda po efektu in občutku na koži fajna, po sestavi pa ne preveč dobra?.. Če se na koži fajn obnese, se jaz ne bi preveč obremenjevala s sestavo.

Glede na oceno jaz ne bi uporabljala Afroditine kreme. Tud sama si napisala, da ti ne sede na obraz in si imela rdeče fleke, ojoj.

Jaz uporabljam Garnier zeleni tonik in Garnier Total Fresh kremico za normalno kožo. Bi ti priporočala morda od Alverde wildrose tonik. (tonik je navsezadnje pomemben pri vlaženju kože?) Pa velik tekočine pit, da se še od znotraj kaj spremeni na bolje wink.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#6 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30612 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 September 2007 - 08:56 AM

QUOTE(Cvetka* @ 15. 9. 2007 - 9:45) View Post

Sonchi je najbrž za Vichy hotla povedat, da ima morda kako tako vlažilno kremo, ki bi bila zate primerna, ampak bi bila najbrž polna kemije; Tudi jaz se Vichy-ju izogibam na polni črti, ker ima drage kreme s povprečnimi (kemičnimi) sestavinami, brez naravnih sestavin.

Avon M24 je morda po efektu in občutku na koži fajna, po sestavi pa ne preveč dobra?.. Če se na koži fajn obnese, se jaz ne bi preveč obremenjevala s sestavo.



Bi samo komentirala tole primerjavo Vichy in Avon - če sta obe kremi po sestavi povprečni, brez kaj prida koristnih naravnih sestavin, ne vem zakaj se potem pri Avonovi s sestavo ne bi bilo treba obremenjevati, Vichyjeve se pa izogibaš? hmm.gif

Jaz bi sicer bolj zaupala občutku na koži, kot pa se zanesla zgolj na neko superiorno sestavo, ker ni nujno, da ti bo tak izdelek pasal na kožo.

Seveda bi bilo idealno najti nekaj takega, ki združuje oboje.
jazimam kremo, ki je sestavinsko super, polna AOK - Artistryjev losjonček za občutljivo kožo, ampak je precej nehranilen, zato si ga občasno nanašam zvečer, res sam tisto - za dobro kože, ne goliko zaradi dobrega občutka oz. ugodja na koži, saj mi po tej kremi še vedno nekaj "manjka".


  • 0

#7 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14744 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 15 September 2007 - 09:10 AM

Ne preferiram ne ene ne druge; če so Avon M24 hvalile (da bi kaki Vichy-jevi pisale slavospev še nisem brala) naj jo proba, tud če ni sestavinsko glih perfekcija.

QUOTE
Jaz bi sicer bolj zaupala občutku na koži, kot pa se zanesla zgolj na neko superiorno sestavo, ker ni nujno, da ti bo tak izdelek pasal na kožo.


Kaj sem pa jaz napisala drugega kot to?
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#8 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 15 September 2007 - 09:24 AM

Od Lusha bi bila za dehidrirano kožo (sploh če se mestoma že lušči) Skin Drink, sama jo uporabljam že kake tri tedne, pa sem imela vmes kožo že čisto izsušeno/dehidrirano zaradi sonca in burje, tale kremica je pa luštno porihtala vse. Edino na mastnejše predele (načeloma je to čelo, brada) je ne bi dajala, sama pa s tem nimam veliko problemov.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#9 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 September 2007 - 09:27 AM

_m_, to leti na obe kremi. Marsikomu paše Vichy. In če mu, naj uporablja. Enako za Avon in še kup kemičnih krem. Samo so pa te kreme po sestavi bolj slabe.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#10 klea

klea

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts

Posted 15 September 2007 - 07:53 PM

Cvetka hvala za dodatne obrazložitve, sicer pa vsem puncam hvala.

No takole. Po vsem kar sem prebrala sem se odločila, da si kupim Total fresh in jo tudi že danes dopoldne kupila. Prav tako sem si nabavila od Avene Cleneanse K. Zdaj bomo pa videli kaj bo. wink.gif

Nisem je še sprobala, jo bom pred spanjem nanesla gor. Za začetek naj povem da mi je ful všeč zelena barva kreme in vonj je tudi ok, ker ni premočan.

Cvetka od tonika pa že uporabljam Garnier, roza barve, prej sem tudi od Alverde in pa čistilni gel od Shellerja.

Lepo se imejte, poročam čez par dni kako bo.


  • 0

#11 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 15 September 2007 - 09:22 PM

Iz osebnih izkušenj in z vpogledom v sestavine ti priporočam Lavera fluid iz linije Neutral, ki je primeren za nego kože, podvržene alergijam, neurodermitisu in za izjemno občutljivo kožo. To je fluid, ki je popolnoma naraven in nosi certifikar BDIH za kontrolirano naravno kozmetiko brez umetnih barvil, dišav in konzervansov, tudi ne testirajo na živalih. Krema ne povzroča nobenih slabih reakcij, je izjemno nežna, zelo vlažilna. Moraš vedet, da je občutljiva in dehidrirana koža še toliko bolj občutljiva na razno kemijo, ki je potencialno dražeča in jo vsebuje 99.9% krem in losjonov, zato bi bila naravna kozmetika zate enkratna rešitev. Jaz sicer nimam zelo občutljive kože, ampak tudi zelo rada uporabljam ta fluid, ker je koža po njem krasna, pomirjena, zelo negovana in mehka, poleg tega me pomirja občutek, da s tem fluidom vase ne vnašam škodljive kemije, konzervansov in podobnega. Obstaja tudi še krema, ampak je fluid boljši, ker krema je pa res zelo mastna in primerna samo za tisto najbolj izsušeno kožo ali pa za pozimi. Tle si lahko tudi več prebereš o tem, pa na tej strani se da fluid tudi naročit, lahko pa ga kupiš tudi v Lj v BTC-ju v trgovini Kalček, če se ne motim. Pa v Celju v Biotopu in Biotopicu.

http://www.tm-shop.s...utral-g89.shtml

http://www.tm-shop.s...braz-i687.shtml
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#12 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30612 posts
  • Location:Primorska

Posted 16 September 2007 - 09:15 AM

QUOTE(klea @ 14. 9. 2007 - 14:06) View Post

Skoz sem mislila, da imam suho kožo, zdaj sem pa bila pri kozmetičarki in mi je rekla, da nimam suhe, ampak mešano in da mi ful primanjkuje vlage in da moram iskati vlažilne kreme. Naj še povem, da imam že ene 3 mesece ful majhnih mozoljčkov po čelu in se jih nikakor ne morem znebiti, eni so za stisnit, eni pa ne. Ona je rekla, da je to zaradi dehidriranosti kože. huh.gif


No, tole velja tudi zame in lahko povem, da odkar sem tole prebrala, se redno mažem z Garnierjevim ekstra hidratantnim fluidom (ki sem ga, BTW, že mislila prodat hmm.gif ) in evo, moja koža je že po nekaj dnevih lepša.
Predvsem za čelo je tako, si mislim, da je res potrebovalo vlago, jaz se pa prej tam sploh nisem mazala ohmy.gif ravno zaradi vseh mozoljčkov in ostalih drobnih pikic in ostalega (čelo sem imela čist hapavo), saj sem menila, da bo kaka krema vse samo še poslabšala.
  • 0

#13 soma

soma

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 16 September 2007 - 11:06 AM

probi cevetlično sadno kremo od Amandier. js mam totalno občutljivo kožo in te kreme ne zamenam za nč na svetu biggrin.gif ful naravne zadeve. Mal si preber na www.amandier.si če ti bo sploh kul da te ne bom zavajala sam res ne morm druzga k pohvalt thumbup.gif
  • 0

#14 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 September 2007 - 11:11 AM

Ni pa ta Amandier popolnoma naraven...
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#15 soma

soma

    sramežljivec

  • Člani
  • 59 posts

Posted 16 September 2007 - 11:14 AM

QUOTE(sonchika @ 16. 9. 2007 - 12:11) View Post

Ni pa ta Amandier popolnoma naraven...

Vse kar obstane dalj kot 2 meseca ma vsaj mal konzervansov noter al kej podobnega. Je bolj kot Lush i guess
  • 0

#16 klea

klea

    sramežljivec

  • Člani
  • 18 posts

Posted 16 September 2007 - 12:34 PM

Živjo punce,

no da vam povem prve občutke...včeraj zvečer sem si dala Garnier TF na obraz in moram reči, da je bil super občutek, skratka vse ok. Danes zjutraj si jo tud dam in spet vse super. Počakam ene 10 min in potem si dam gor puder od Revlona. Groza! Koža se je začela svaljkati in izgleda kot da imam ful suho kožo, izsušeno, zdaj me je pa začela pa tudi malo vleči sad.gif sad.gif sad.gif .

Kaj je to? Prav nesrečna sem! Ne bi smela tako reagirat a ne?! A je možno da je premalo mastna zame? Čeprav zjutraj sem se po čelu svetila, razen v predelu ličk je bila suha koža. Sploh ne razumem, na čelu mam čist izsušenokožo, ful mozoljčkov, pa še svetim se???!!

A naj vseeno vztrajam, a rabi koža nekaj časa da se obnovi in začnejo te vlažilne sestavine delovati, al kaj? Pri Alverde jojobba se mi to ne dogaja, čeprav zdaj vem, da je vseeno zame premastna. Mah ne vem kaj naj naredim, da bom pa vsake dni nove kreme sprobavala, pa tud nikamor ne pelje. sad.gif


  • 0

#17 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 September 2007 - 01:18 PM

QUOTE(soma @ 16. 9. 2007 - 12:14) View Post

Vse kar obstane dalj kot 2 meseca ma vsaj mal konzervansov noter al kej podobnega. Je bolj kot Lush i guess


To ni res. Že nekaj časa ugotavljajo, da so super konzervansi popolnoma naravna eterična olja, to za konzerviranje uporabljajo tudi firme, kot so Lavera, Logona, Sante in podobne. To je 10000% naravna kozmetika z uradnim certifikatom, ki to dokazuje. Ne vsebuje nobenih umetnih sestavin, pa je obstojna precej več kot dva meseca.

Klea, jaz ti res priporočam, da poskusiš Lavera Neutral fluid, definitivno ti ne bo žal.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#18

  • Guests

Posted 16 September 2007 - 01:38 PM

Kaj pa ce bi pustla uporabo pudra dkler se ti koza ne spravi v red?
  • 0

#19 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 16 September 2007 - 02:25 PM



DiLeMa, ne gre pa pozabiti, da je v veliko izdelkih BDIH kozmetike tudi veliko alkohola (pa ne pravim, da v vseh). wink.gif

Jaz nimam Amandierju kaj očitati, konzervansov je res tolk malo, da mi sigurno ne bodo škodili.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#20 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 September 2007 - 06:14 PM

QUOTE(MateYa @ 16. 9. 2007 - 15:25) View Post

DiLeMa, ne gre pa pozabiti, da je v veliko izdelkih BDIH kozmetike tudi veliko alkohola (pa ne pravim, da v vseh). wink.gif


V kremah za obraz jih večinoma ni. Jaz imam od njih 4 kreme, pa ga ni v nobeni, vsekakor pa ga ni v kremi za občutljivo kožo. Drugače je ne bi predlagala. Pa če sem iskrena, raje imam alkohol in popolnoma naravno kozmetiko, kot pa brez alkohola in konzervanse, po možnosti rakotvorne parabene. Pa še tole - koliko je v teh naravnih kremah resnično alkohola, ne vem. Jaz ga do sedaj še v nobenem njihovem izdelku nisem zavohala, niti po zelo natančnem ovohavanju. Vemo pa, da je visoka koncentracija alkohola zelo zaznavna, ker ima zelo specifičen in močan vonj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users