Jump to content


Photo

Kreme za sončenje


  • Please log in to reply
618 replies to this topic

#61 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 June 2009 - 11:39 AM

QUOTE(Hevea @ 2. 6. 2009 - 12:00) View Post

Zasledila si par postov višje biggrin.gif
Niti opazla nisem tega posta. O tej raziskavi sem brala že lani, še preden smo kupli to kremo, ne vem več kje. Mogoče celo v tej temi. Se več ne spomnim.

  • 0

#62 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 02 June 2009 - 11:44 AM

Aja, ups, oprosti, meni je bilo pa ful hecno za videt oops.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#63 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 02 June 2009 - 11:45 AM

QUOTE(Brokoli @ 2. 6. 2009 - 12:10) View Post

Tukaj je članek o kremah:
http://www.ars-cosme...c.php?f=14&t=42

Mogoče si tle brala, no! To je ta članek o Lidlovih kremah. laugh.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#64 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 June 2009 - 05:47 PM

Hevea, vem. Priznam, da včasih ne berem vseh objav. oops.gif
Brokoli, nisem gledala te strani. tongue.gif Pa res je vseeno kje sem našla ta podatek. rolleyes.gif Našla sem ga in to je bistvo. Pika. Konec debate.



No, da ne bom OT: Tako zgleda ta Lidlova zadeva:
IPB Image

Pa še en link o tej raziskavi...
KLIK
  • 0

#65 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 02 June 2009 - 07:03 PM

To ocenjujejo samo kako je dobra zaščita ali gledajo tudi ostale sestavine? Ma kjra sestavine te kreme drgač? smile.gif
  • 0

#66 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 June 2009 - 07:55 PM

Merijo UV faktor (v laboratoriju, če res ustreza navedenemu na embalaži), zadovoljstvo uporabnikov (mazljivost, ali se vpija in še kaj), če so napisane vse potrebne informacije na embalaži (rok trajanja, slovenski prevodi in podobno). Mislim, da je to to.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#67 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25838 posts
  • Gender:Female

Posted 03 June 2009 - 04:23 PM

Lani prvic uporabila Sundance in sem bila zelo zadovoljna, letos ostajam pri tej znamki. Za obraz in telo, oboje vzela faktor 20, za obraz v tubi, za telo sprej. Lepo mazljivo, nobene alergije na sonce nisem staknila (z Niveo sem jo cisto vsako leto), nobenega izbruha mozoljev (pa imam po obrazu sicer mastno kozo), opeklo me ni niti malo, tudi zagorela nisem bila skoraj nic, kar je meni super, ker ne maram rjave koze. Sicer imam svetlo, obcutljivo kozo in ne grem na sonce pred 16, 17 popoldne pa se to zelo omejeno, nikoli se ne prazim, kar me dobi sonce v morju pa potem, ko se susim na obali. Sem pa velikokrat v vodi tudi po eno uro.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#68 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 17 June 2009 - 09:00 PM

Jst sem mela do zdej še vedno Hawaiian Tropic in sem čist zadovoljna, tko da pomoje si bom letos enake kreme kupila. smile.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#69 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 17 June 2009 - 10:02 PM

A famozno Coppertone SPF15, ki naj bi bila neK, niso sestavinsko nič spreminjali?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#70 Vrtnica

Vrtnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 182 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Arhitektura, medicina, restavratorstvo

Posted 19 June 2009 - 07:10 AM

Jz pa zdej uporabljam Daylong - ne morem je prehvalit. Sprobala sm ze vse mozne kreme ampak res in nekatere so ble ok nekatere pa cisti poden. Pri tem daylongu je to super kr jo naneses samo 1× na dan zjutraj preden gres ven in jo imas cel dan gor pa ce se gres 100× kopat. Izredno dobra je proti alergijam - namrec vsako leto sem dobila alergijo na sonce od kdar pa uporabljam to kremo 0. Prednost je da s to kremo dobivas barvo pa nobene rdecice. Dobite jo pa v lekarnah. Vem da so 3je faktorji en je 16 en je okoli 20 ter en je 50 tko da je za vse poskrbljeno. Jz uporabljam 16 pa sem izredno bela. Tko da res vam priporocam to kremo. Cene ne vem tocno v spominu mam nekje okoli 20€ sam to lahko da ze zlo pretiravam. Mam jo pa za priblizno 1 teden - da jo samo jaz nanasam ce jo pa se fantu vsilim pa mal manj.
  • 0
lp, Vrtnica

#71 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 July 2009 - 09:09 AM

NUJNO NUJNO! Katera krema z zaščitnim faktorjem 30 oz. 50 ni K???
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#72 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 03 July 2009 - 10:50 AM

jaz imam Hawaiian Tropic ali pa kar Sun Mix in mi je fajn. Letos bom vzela faktor 10, ker sem že kr rjava.

Za kreme spf50 poglej v lekarni (Avene) ali pa La roche posay, mogoče še Vichy...mislim da vsaj katera izmed njih ni komeogena.
  • 0

#73 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14783 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 July 2009 - 11:10 AM

Nekje sem brala, da je krema s spf 15 95%učinkovita, 50+ pa 98% proti uv. a se sploh splača?
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#74 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16484 posts
  • Gender:Male

Posted 03 July 2009 - 11:33 AM

Se splača, ker (sem že enkrat pisala se mi zdi) je boljše, če 50 namažeš na tanko pa imaš zanesljivo zaščito, kot pa da 15 namažeš na tanko in hodiš po žgočem soncu s slabo desetko. Pač od teh faktorjev je vedno bolje malo odšteti, ker se nihče nikoli tako debelo ne namaže, da bi bili tako visoki, kot piše. Najbolj pametno je ciljati na 30 (od tu naprej zaščita ni nič boljša). Jaz priporočam 40ko pa v izi mazanje.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#75 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 July 2009 - 11:41 AM

Jaz imam sicer Coppertone 15, ampak vem, da to v Grčiji ne bo dovolj. Zato rabim eno z višjim faktorjem, ampak me zanima, če poznati kako, ki ni K? smile.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#76 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 03 July 2009 - 11:46 AM

Coppertone 30?
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#77 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 July 2009 - 11:55 AM

Si sigurna, da ni K?

(se opravičujem, ker sem dosadna, samo res nočem imet pol po obrazu in ramenih in hrbtu Kamniško-Savinjskih Alp oops.gif )
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#78 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 03 July 2009 - 12:02 PM

http://www2.cudovita...p;hl=coppertone


tongue.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#79 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27036 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 July 2009 - 02:38 PM

Oo, stupid me. Hvala. oops.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#80 Tinček

Tinček

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 07 July 2009 - 08:32 AM

Meni so pa daleč najboljše NO-AD sončne kreme, se hitro vpijejo v kožo, lepo se razmažejo, nisi bel in flekast po nanosu, vglavnem super so. So tudi višji faktorji za tiste z občutljivo kožo in svetlo poltjo. Glede višjih faktorjev pa je tako kot je že ena napisala, skoraj petino kreme bi moral naenkrat nanesti na kožo, če želiš tak faktor kot piše na embalaži. Tako da imam jaz raje višji faktor in si normalno namažem.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users