Jump to content


Photo

Vprašanja, pomoč pri zdravstvenih tegobah

zdravje pomoč stanje problem samozdravljenje samopomoč

  • Please log in to reply
467 replies to this topic

#161 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82450 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 March 2022 - 11:05 AM

Jaz vsak vecer vzamem CBN kapljice in obcasno melatonin v tekoci obliki. Zjutraj pa CBD. Ta kombinacija mi je super proti stresu in nespecnosti, cudezev pa z dopolnili vseeno ne mores pricakovat.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#162 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26264 posts

Posted 14 March 2022 - 11:15 AM

Kaj pocnes/razmisljas ko ne mores spat?
  • 0

#163 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 March 2022 - 11:22 AM

Kaj pocnes/razmisljas ko ne mores spat?

rešujem svet, kaj pa drugega :butl:

že ko se začnem prebujat, mi misli noro podivjajo in sem v trenutku zbrihtana. Sem poskušala z meditacijo, s štetjem nazaj, z vsem živim ... misli lahko kontroliram minuto ali dve, potem pa gredo spet po svoje in rešujem, planiram, delam neke a,b,c scenarije za stvari ki so se zgodile, se bodo ali pa se nikoli ne bodo.

Skratka hrčeki v glavi noro divjajo brez repa in glave in jih ne morem umirit.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#164 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26264 posts

Posted 14 March 2022 - 11:26 AM

Hja, tega z dopolnili verjetno res ne bos resila, prej z vztrajnostjo, progresivno misicno relaksacijo, mogoce malo pogledas ce ti kaksne aktivnosti ali hrana stanje poslabsajo (aktivnosti z visokim pulzom,modrimi lucmi itd, pred spanjem). Tole hrckanje se da ustavit,ampak s je treba tega naucit, ni resitev,da danes poskusis to,jutri ono,tretji dan nekaj drugega. Meni tudi meditacija prej poslabsa kot pomaga. Mi je pa progresivna misicna relaksacija pisana na kozo, ker velikokrat potem ugotovim,da sem bila ze vec dni napeta do musklfibra v doloceni misici,pa ne opazim,dokler se sredi noci ne zbudim in potem ne morem zaspat nazaj. Toliko o spanju,kar sem se izobrazila zaradi otrok in sebe ti lahko pomagam 😁
  • 0

#165 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 March 2022 - 12:13 PM

najlepša hvala!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#166 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26264 posts

Posted 14 March 2022 - 12:24 PM

Pa ne vem,ni zdr.dokazano ampak pri meni vem,da sladkarije motijo spanec, ne samo zdaj ko me pac zbudi zgaga ce kaj takega pojem ampak tudi sicer, nemirno spim, pa tv me zna obcasno motit,ali telefon pred spanjem. Jaz moram kljub vsemu kar pazit, ker veckrat ne dobim dovolj spanca, da je potem tisti en toliko kvaliteten,da ne zbolim in da nisem se bolj zmedena.
  • 0

#167 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17852 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 March 2022 - 12:25 PM

Meni nasplošno obrok pred spanjem ful ne paše, slabo spim.


  • 0

#168 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10540 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 March 2022 - 12:26 PM

Kami, jaz bom zdaj poskusila z obtezeno odejo, ki je terapevtska in naj bi pomirjala in izboljsala spanec. Res se veselim tega, bom porocala kako se pri meni obnese. Jaz melatonina res ne cutim, zaspim ze, ampak se zbudim in premlevam.
  • 0

#169 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 14 March 2022 - 12:28 PM

Kami, jaz si včasih, če vidim da je bil napet dan zvečer podplate našpricam z magnezijevim oljem ali pa se ob takme prebujenju poskušam osredotočiti na dihanje. Včasih pomaga, velikokrat pa tudi ne. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#170 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 29 March 2022 - 10:43 AM

Je že katero kdaj srbel uhelj? Zadnjih 5 dni me nenormalno srbita oba, ampak samo ob robu vse do ušesne mečice. Najprej sem mislila, da me je komar pičil, ker se je začelo zgolj na enem, no zdaj me po celi dolžini že srbita oba. Si mažem zaenkrat zgolj z negovalno kremo, ker je koža hrapava in suha, pa pojma nima kaj bi to bilo. Upam, da ni spet dermatitis udaril ven na najbolj čudnem mestu...


  • 0

#171 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14783 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 22 April 2022 - 07:37 AM

S čim si lahko pomagam pri napadih kašlja, suh, dražeč kašelj (mislim/upam, da prihajam v finish line okužbe)?


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#172 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26264 posts

Posted 22 April 2022 - 07:55 AM

Olivija,meni so za blazenje ful dobri bomboni z zajbljem, mislim da rikola, ampak ta kaselj po koroni je v prvo pri meni trajal nekaj mesecev.

Bellini a tvoja srbecica je ok? Kaj si pogruntala?
  • 0

#173 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14783 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 22 April 2022 - 08:12 AM

O ljubi bog, tolk casa? Rikolo sem vzela, pa isla mint, bom narocila sestri zajbljeve. Hvala!
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#174 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3444 posts
  • Gender:Male

Posted 22 April 2022 - 08:19 AM


Bellini a tvoja srbecica je ok? Kaj si pogruntala?


Tako kot je prišla, je tudi izginila. Zgodba mojega življenja, kar se dermatitisov tiče.
  • 0

#175 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 22 April 2022 - 08:20 AM

Meni isto ricola, imam rumene. Mene tudi rado se proti večeru začne zgeckat po grlu in jih imam kar zraven postelje nastavljene.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#176 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16916 posts
  • Gender:Female

Posted 22 April 2022 - 08:35 AM

Kakšne te pastile, ali pa Prospan ki ima kombinirano delovanje. Ta suh kašelj je lahko predhodnik mokrega, obvezno pij tudi dovolj toplih tekočin.
Lahko pa kašelj, sploh po covidu, vztraja več tednov...
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#177 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14783 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 22 April 2022 - 08:45 AM

Uf, hvala vsem. Bom, pijem ogromno, po 3l caja na dan. Viva la termo steklenica :) Pogledam se za prospan.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#178 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30694 posts
  • Location:Primorska

Posted 22 April 2022 - 08:48 AM

Panatus forte tablete. 


  • 0

#179 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 22 April 2022 - 09:05 AM

Jaz sem ob zadnji okužbi s Covidom mulca filala s sirupom iz smrekovih vršičkov (ful je pomagalo), pred spanjem pa Panatus forte. Kašljal je tako, da je od hudega bruhal. Ponoči je bila groza. Potem pa je suh kašelj čez noč izzvenel in se sploh ni prelevil v mokrega.


  • 0

#180 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16165 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 22 April 2022 - 09:09 AM

S čim si lahko pomagam pri napadih kašlja, suh, dražeč kašelj (mislim/upam, da prihajam v finish line okužbe)?

Meni je najbolj oz skoraj edino pomagal čaj iz pljučnika. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users