Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#81 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 14 April 2008 - 02:44 PM

So pa one Softcup fina zadeva. Se vstavijo dovolj visoko, da si lahko z njimi spolno aktiven. Enkrat jih bom kupla za krizne trenutke z močnim tokom in abnormalno potebo.

Hvala, da boš javila!
QUOTE(Frčica @ 14. 4. 2008 - 15:38) View Post
Jaz pa še ne bom nič šprehala, ker se mi zdi da nič ne znam oops.gif pa v sredo je test laugh.gif
Znaš, znaš. Sama NIKOLI ne govorim, ker sem zmeraj v družbi, kjer so drugi boljši v tem in se pol skozi šlepam. Zdaj, ko sem se mogla pa sama vse zmenit (kdaj dobijo, če dobijo, kje imajo, kaj to je itd.), je pa kar šlo, no. Sem sicer čakala, da ne bo nobenega poleg prodajalke laugh.gif Pa skozi so mi v glavi skakali der, dem, den, pravila itd. Pravi brain storming rolleyes.gif Treba se je vrečt in gre!
Vso srečo na testu. Saj bo šlo!


  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#82 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10489 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 April 2008 - 02:49 PM

Kaj pa če bi naredil novo temo o tej skodelici in dali zadnje 4 strani tja? Ker se mi zdi primerno, glede na to, da nas bo kar nekaj punc to sprobalo.
Sonchika a lahko?

  • 0

#83

  • Guests

Posted 14 April 2008 - 04:37 PM

Ekola, sem kar odprla novo temo. Naj se posti, ki se nanašajo na to temo, prenesejo sem iz teme Tamponi (hkrati pa naj se zbriše tale post in pa moj zadnji v temi Tamponi). Hvala. smile.gif
  • 0

#84 Pokica

Pokica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts

Posted 15 April 2008 - 12:05 PM

na vprašanje kaj menijo ginekologi bom recitirala mojo ginekologinjo:

"najbolj zdrav in higieničen način za mesečno perilo je BOMBAŽNI VLOŽEK...ne tisti vložki ki vsebujejo gele in parfume za povečanje vpojnosti. Če pa že moraš uporabljat tampone, je pa veliko boljša tale skodleica, ker je material iz Kremena (mineral) in zbira menstruacijo, jo ne vpija v eno umetno snov, ki ponavadi pušča razne sledi na stenah nožnice in povzroča spremembo vaginalnega okolja."

dobesedno sem jo recitirala..smile.gif))
  • 0

#85 Bootylicious

Bootylicious

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 144 posts

Posted 15 April 2008 - 12:28 PM

jaz bom ostala kar pri tamponih.
drugače pa tiste ki jih zanima, pa mislim da se dobijo v dm
  • 0

#86 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 15 April 2008 - 12:50 PM

Pokica, hvala.
Bom jaz tudi mojo povprašala, a še en čas ne bom šla do nje.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#87 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 April 2008 - 01:10 PM

Tudi jaz ostajam kar pri tamponih in vložkih za ponoči. Kadarkoli kje preberem o tej skodelici, imam kar tak čuden občutek, kar skominat me začne. Blazno odbijajoč izdelek. huh.gif
  • 0

#88

  • Guests

Posted 15 April 2008 - 02:25 PM

No, jaz jo zdaj prvič uporabljam, danes je drugi dan, in moram reči, da sem navdušena. Težko, da bom šla še kdaj nazaj na tampone in vložke. smile.gif Ugotovila sem, da je s tamponi večja "packarija" kot s to skodelico, ker je - začuda - čista zunaj in znotraj, ko jo potegneš ven blink.gif (do tam, kamor pač sega nabrana tekočina), ni nobenih krvavih vrvic, napihnjenih rdečih svaljkov (tamponov), tako da sem res zadovoljna. Čutim je ne, ni me strah, da mi bo kaj prepuščalo. Včeraj sem si celo naredila kopel in je bilo super, ker mi ni bilo treba takoj vleči ven prepojenega tampona itd. V bistvu je tako, da je pozicija skodelice takšna, da prestreže kri malce pred "izhodom na plano" biggrin.gif, s tem, da se kri ne "cmari" med nogami v vložku (in ne smrdi). Tampon je pa itak treba zatlačiti notri precej globoko, kar se mi zdi na nek način še večji "poseg" v telo.

Edino, kar je lahko problematično, so javna stranišča, vendar le takrat, ko nimaš s seboj plastenke z vodo (pa opažam, da pranje vsakič sproti niti ni tako nujno, ker je posodica - kot že rečeno - čista na zunanji in delno notranji strani) ali robčkov, s katerimi si obrišeš (dezinficiraš) roke. Ampak spet je s tem podobno kot pri tamponih (pri njih v bistvu vtakneš prst še bolj globoko in je čistoča še bolj pomembna, tu pa s prsti notri skorajda ne segaš). Za vsak slučaj imam na hlačkah naravni tanki dnevni vložek, ampak ostane povsem čist. wink.gif Toliko zaenkrat.
  • 0

#89 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 15 April 2008 - 02:50 PM

w00t2.gif Hvala Nila.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#90

  • Guests

Posted 15 April 2008 - 04:58 PM

Ni za kaj. oops.gif wink.gif
  • 0

#91 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 April 2008 - 05:29 PM

A jo čutiš med nošenjem? Ker če je tampon nizko, ga vedno čutiš, sklepam, da je tako tudi s skodelicami.


Končno mi je ratalo združit teme. Jaz pa moj čas...
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#92 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 15 April 2008 - 05:31 PM

Sej je napisala, da je ne čuti. smile.gif
  • 0

#93

  • Guests

Posted 15 April 2008 - 05:40 PM

QUOTE(sonchika @ 15. 4. 2008 - 18:29) View Post

A jo čutiš med nošenjem? Ker če je tampon nizko, ga vedno čutiš, sklepam, da je tako tudi s skodelicami.
Končno mi je ratalo združit teme. Jaz pa moj čas...

Sonči, hvala za združitev tem. wink.gif

Kar se pa tiče tega, ali jo čutiš ali ne - to je bil tudi moj pomislek, ko sem bila še v fazi raziskovanja teh skodelic. Sem videla slike, kako nizko je postavljena in sem bila prepričana, da se jo čuti. Ker vem, kako je grozen občutek pri tamponu, če ni pravilno vstavljen. Pri tej skodelici pa ne čutim čisto nič, res. Še preden sem imela mensturacijo, sem jo poskusila vstaviti kar "na suho" biggrin.gif in že takrat nisem ničesar čutila. Ko jo vstavljaš, je fajn, če jo prej zmočiš, tako da potem kar sama zdrsne notri in se sproti razširja. Zložim jo pa tako, da vrh skupaj stisnjene posodice ni nič širši od srednje velikosti tampona. smile.gif
  • 0

#94 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2008 - 08:02 PM

Nila, kaj pa v primeru kakega treninga? Recimo fitnes... a je kaka šansa, da zaradi položaja uide?
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#95

  • Guests

Posted 15 April 2008 - 09:22 PM

Kako to misliš, Urška? Da uide skodelica? Ne more nikamor. smile.gif Ko jo vstaviš, nastane nekakšen vakuum, tako da ne pušča, se ne premika, mirno se lahko ukvarjaš s fitnesom, kein Problem. smile.gif
  • 0

#96 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13709 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2008 - 09:35 PM

Pol je to idealno za plavanje in kopanje?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#97 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 April 2008 - 09:43 PM

QUOTE(Nila @ 15. 4. 2008 - 22:22) View Post

mirno se lahko ukvarjaš s fitnesom, kein Problem. smile.gif

IPB Image s tem trenutkom začnem šparat za tole zadevco. Saj tamponi so mi kul, sam kaj ko sem nerodna pri vstavljanju oops.gif velikokrat se mi je zgodilo, da sem morala zamenjat, ker ni bil fajn nameščen. res me veseli, da ti ustreza. upam, da bo meni tudi.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#98

  • Guests

Posted 15 April 2008 - 10:08 PM

QUOTE(Frčica @ 15. 4. 2008 - 22:35) View Post

Pol je to idealno za plavanje in kopanje?

Definitivno. Sicer nisem še plavala, sem si pa naredila kopel in je super, ker ti ne gre voda notri, ven pa tudi ne pride nič. Potem ti pa posodice ni treba ven jemati (kot tampon, ki se hitro razmoči ermm.gif). Po mojem je to res idealno za na morje, pa tudi za bazen (da ti ne gre notri klorirana in umazana voda)! smile.gif

Urška, upam, da ti bo ustrezala! thumbup.gif Sama sicer nikoli nisem imela težav z vstavljanjem tamponov, ampak sem vseeno pri posodici pričakovala kakšne nevšečnosti na začetku. Uspelo mi je že v prvo in najbolj me je čudilo, ker sploh nisem čutila, da jo imam notri. Tako da če jo boš nabavila in če boš imela z vstavljanjem kakšne težave, ne takoj obupat, ker ti bo čez čas sigurno uspelo. wink.gif
  • 0

#99

  • Guests

Posted 15 April 2008 - 10:35 PM

Zdaj sem prebrala vseh 5 strani in je mene tut zacelo mikat. Js skoz uporabljam vlozke, ker mi tamponi ful izsusijo sluznico, samo za kak zur mam vcasih tampon. Tako da se tole slisi super.. saj sem navajena vlozkov, ampak vcasih, ce v kaki trgovini nimajo libresse, pa morm vzet always, mi je pa tk tecno vse skup..
  • 0

#100 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 April 2008 - 09:46 AM

Jaz sem si včeraj to reč omislila. Sem jo razkužila in poskusila uporabiti tako na suho. Vstavljanje in izstavljanje mi ni delalo nobenih težav. Malo se je potrebno potrudit, pa gre.
Edino, kar me moti, je to, da jo čutim. Stalno jo čutim. Visoko je itak ne morem vstaviti, ker drugače se je ne da prijeti, če je pa nizko, pa jo občutim pri vsakem gibu.
Bom še poskusila pri M, pa bom videla, kako bo.
Morda je prevelika?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users