Jump to content


Photo

Sejšeli


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 November 2017 - 06:46 PM

Seychelles_map.jpg

 

 

Predstavljajte si kraj na zemlji z neokrnjenimi peščenimi plažami, ki jih obkrožajo mogočne skale, palme in ocean v tisočih odtenkih modre. Plaže z belim peskom po katerih potepuški psi preganjajo rakce. Ocean poln pisanih rib, želv in preostalega morskega življa. Kristalno čista voda. Griči poraščeni bujnim rastjem. Pisani sončni zahodi. Fenomenalen lokalno pridelan rum. Miniaturna prestolnica Victoria, kjer so vidni vplivi kolonialne preteklosti te majhne otoške države in majhna naselja z easy-going načinom življenja. Vse to najdete na Sejšelih. 

[attachment=9263:DSC_0860.JPG][attachment=9264:GOPR2149.JPG][attachment=9265:DSC_0976.JPG][attachment=9266:GOPR2281.JPG]

 

 


  • 3

#2 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10733 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 November 2017 - 08:36 PM

A si lahko malo bolj zgovorna prosim! 

:D


  • 0

#3 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 November 2017 - 09:19 PM

Seveda. 😀😃 Kaj te zanima?
  • 0

#4 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10733 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 November 2017 - 09:31 PM

Ne vem, vse. Ljudje, hrana, cene, vse :)


  • 0

#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 November 2017 - 01:06 PM

Ljudje so ful topli, prijazni in odprti. Življenje pa poteka na Sejšelih bolj počasi, tako da se lahko zgodi, da čakaš na svoje kosilo/večerjo/pijačo kar precej časa. Ne povsod, ampak ponekod pa se kar načakaš. 

Hrana je mešanica afriške, francoske, kitajske, indijske in angleške kuhinje in je verjetno edina stvar, ki me ni pretirano navdušila. V prehrani prevladujejo ribe, curryi, riž in tropsko sadje, povsod pa dobiš tudi univerzalno zahodnjaško hrano a la burger in pica. Tropsko sadje je fenomenalno. Jaz sem bila čist navdušena nad okusnimi mini bananami. Še v JV Aziji niso bile tako okusne. 

Sejšeli niso najbolj poceni destinacija, ampak sem prav vesela da je tako, ker ravno zato tam (še) ni masovnega turizma, ki je uničil marsikatero drugo podobno čudovito destinacijo. Na voljo je kar precej luksuznih hotelov, a hkrati tudi ogromno nastanitev srednjega cenovnega razreda. Midva sva bivala v teh nastanitvah, večinoma v bed & breakfast variantah. Plaže ob katerih so bili zgrajeni nekateri luksuzni hoteli, so še vedno javno dobro in so dostopne prav vsem obiskovalcem, kar je velik plus.  

 

Sejšele sestavlja nekaj več kot 100 otokov. Midva sva obiskala tri glavne izmed njih: Mahe, Praslin in La Digue, na izletu pa še dva manjša: Grande Soeur in Félicité. Mahe je največji izmed njih in je otok kjer živi glavnina prebivalstva ter je glavni center države. Kljub temu pa razen vzhodne in severovzhodne obale ni pretirano gosto poseljen, tako da tudi tam najdeš čudovite osamljene kotičke. Je pa tudi presenetljivo hribovit otok in je zato idealen kraj za pohodništvo. 

Mahe s Praslinom in La Digom povezujejo trajekti, Mahe in Praslin pa tudi letalska linija. Midva sva potovala kar z trajektom. Udoben, hiter, imeli pa smo tudi mirno morje, tako da je vožnja hitro minila. Po uri vožnje iz Maheja prispeš na Praslin, v dodatnih 15 minutah z drugim manjšim trajektom pa še na La Digue. 

Praslin je majhen otok, ampak vseeno toliko velik in hribovit, da se ga ne da raziskovat peš ali s kolesom. Sicer imajo razvejano avtobusno mrežo, ampak avtobusi so stari in bojda ne najbolj zanesljivi, tako da sva se raje odločila, da najameva avto s katerim sva prevozila ves otok. Taksiji so na obeh otokih zelo dragi. Vožnja od pristanišča/letališča do hotela lahko znaša skoraj toliko ali še več kot znaša cena dnevnega najema avtomobila. Vozijo po nasprotni strani kot mi, tako da je bilo kar zanimiva izkušnja. Na srečo pa je promet na večini cest redek, tako da nisva imela nobenih težav.

Glavna znamenitost na Praslinu je Vallée de Mai, od Unesca zaščiten gozd v katerem raste redka vrsta palm endemična za Sejšele: coco de mer. Te palme obrodijo ogromne kokose katerih oblika močno spominja na rit. Največji izmed njih tehtajo vse do 20 kg in so največji plod, ki ga lahko obrodi drevo. Ime Coco de mer bi lahko prevedli kot "morski kokos". Njihovo ime izvira iz časov pred odkritjem Sejšelov, ko je te ogromne kokose morje naplavilo na tuje obale, in je zato veljalo prepričanje, da rastejo na drevesih pod morjem. 

La Digue je najmanjši od treh glavnih otokov in je hkrati tudi moj najljubši otok. Je tako majhen, da na njem, razen par izjem, ni avtomobilov. Hoteli svoje goste in njihovo prtljago naokoli prevažajo s prilagojenimi vozili za golf, ljudje pa se naokoli vozijo s kolesi. Tudi midva sva najela svoji kolesi in prekolesarila ves otok. Kolesa nimajo ključavnic - otok je tako majhen in se vsi poznajo med seboj, da ni nevarnosti, da bi ti ga odtujili. Plaže na La Digueu so daleč najboljše - tukaj je najbolj znana in najbolj fotografirana Anse Source D'Argent. Ta je bila od vseh plaž, ki sva jih obiskala tudi najbolj oblegana, ampak še vedno ni bila pretirano zasedena. V kolikor si se sprehodil malce stran od vhoda, si hitro našel svoj osamljen kotiček. Za snorkljanje je bila najboljša Anse Patates. Za samo poležavanje in uživanje v miru in samoti pa Anse Cocos. 

Meni so bili Sejšeli ful všeč. Sicer razen plažnih aktivnosti ni kaj prida veliko drugega za počet, ampak če ti je to prioriteta (kot je bila na tem dopustu nama), pa je definitivno top destinacija. Midva se definitivno nekoč vrneva. 


  • 0

#6 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10733 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 November 2017 - 01:50 PM

Super porocilo😉
  • 0

#7 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 November 2017 - 02:05 PM

Hvala. :D

 

Pa še malce vizualne prestavitve: 

Je pa precejšnja razlika med plimo in oseko. Kot lahko vidite iz posnetka Anse Source D'Argent npr. izgleda ful neimpresivno ob oseki, medtem pa je ob plimi pa je prav magična - ti ogromni kamni so mi delovali kot da lebdijo v vodi. :)


  • 0

#8 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10733 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 November 2017 - 02:21 PM

Ful lepo. Jaz sem imela v najstniskih letih dopisovalko od tam, sem vedno zelela it.
Tisti sadezi so pa podobni zenskim in moskim spolnim organom, ne samo riti 😊mi je posiljala kataloge Sejselov in razne skoljke...
Lepo!
  • 0

#9 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 November 2017 - 02:41 PM

Ful dobro. Še ohranjata stik ali sta ga izgubili? 

 

:yes:  :lol: Te coco de mer palme so rastline moškega in ženskega spola. Moške imajo cvetove v obliki lulčkov, ženski pa so srčaste oblike. Človeška domišljija nima meja in obstajajo legende, da v nevihtnih nočeh moške in ženske palme izkopljejo korenine in počnejo naughty things  :kiss2: . :lol: :lol:

 

Moška rastlina

 path_2226.jpg

 

 

Kokos

5101597050_6d6ca4929a_b.jpg

 

Te kokose lahko tudi kupiš, ampak so noro dragi. 


  • 0

#10 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10733 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 November 2017 - 03:14 PM

Ko sem si ukinila fb, je z njim tud ina odsla... Mi je pa poslala zapestnico iz tega kokosa😊
  • 0

#11 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 23 November 2017 - 03:16 PM

Bozansko. :wub:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#12 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 December 2017 - 05:38 PM

FYI, s Turkish Airways se lahko za prvomajske praznike lahko leti iz Ljubljane na Sejšele že od 592 EUR. 


  • 0

#13 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29010 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 August 2019 - 09:36 AM

Kalypso, lahko svetuješ glede nastanitev na Sejšelih?  Bi šle isto na Mahe, Praslin in La Digue. Sta vnaprej bookirala, prek katere platforme?


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#14 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2019 - 02:25 PM

Nastanitve sva bookirala vnaprej, prek bookinga in hotels.com. Kjer je bilo pač ceneje. Ob vstopu v državo sva morala tudi pokazat potrdilo o rezervacijah nastanitev in pa povratno letalsko karto, kar se je mi zgodilo prvič ob vstopu v katerokoli državo. 

 

Na Maheju toplo priporočam tale apartma. Nahaja se na vzhodni obali, malce stran od morja, ampak z razgledom na morje. Je pa v njem res vse kar potrebuješ. Lastnica je ful prijetna Nemka, tako da je tudi čistoča na nivoju. V tega se bi še zagotovo vrnila. 

Na La Digu sva bivala tukaj. Sicer malce stran od morja in "centra" - t.j. restavracij, ampak blizu Anse Source D'Argent plaže. Je pa La Digue je itak tako majhen, da si s kolesom 123 na drugem delu otoka, tako da bližina morja tukaj niti ni potrebna. So pa bili lastniki ful prijazni lastniki, soba pa je bila tud čist solidna. 

Na Praslinu pa sva bivala tukaj. Tudi to je bila čist solidna nastanitev, tik ob plaži. Apartma je imel kuhinjo, ampak sama čistoča pa je malce šepala. Je bilo potrebno vse kuhinjske pripomočke (tudi kozarce), ki si jih prijel v roke še enkrat umit. 

 

 

Kdaj potuješ? :D 


  • 0

#15 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29010 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 August 2019 - 02:51 PM

Hvala! Ma, dragi so Sejšeli za popizdit pa unidve si nekaj izmišljujeta zdej.  Načeloma jo nekam mahnemo novembra. Npr. karte za Zanzibar so tudi kar OK cenovno, tako da so še odprte možnosti. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#16 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2019 - 03:17 PM

:thumbup: 

Niso poceni, ne. Sploh v primerjavi z JV Azijo. :) 


  • 0

#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 June 2022 - 12:40 PM

Andreja je spisala en fajn potopis v katerem je opisala svojo izkusnjo potovanja na Sejšele: https://andrejasworl...tovanja-17-dni/
  • 0

#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 June 2022 - 12:19 PM

Super! Če ni skrivnost, bos zaupala koliko ste dali za karte, da imamo malo za refernco? 🙈🙃

Za vse tri 2800chf. Ogromno, ampak smo jih res kupili last minute in cene za junij so kaksne pac so. 🤷♀ Ampak je bil junij edini termin v katerem lahko gremo in sva pac pozrla ceno.

Drugace pa Sejsele ful priporocam. Midva sva zdaj ze drugic in lahko recem, da je zame res ena tistih destinacij, kamor upam, da se bom se vracala.
Je pa v tem trenutku ful papirologoje za izpolnit preden te sploh spustijo v drzavo. Pa mors bit 3x cepljen ali opraviti pcr ali hitri test. Otroci pod 12 (ce se ne motim), so izvzeti. Pred prihodom mors imet obvezno opravljene vse rezervacije nastanitev, zavarovanje, ki krije tudi Covid. Ampak ko pa vse to vneses v obrazec in dobis potrdilo, da je vstop odobren, je pa res enostavno in hitro. Ko smo stopili iz letala, smo bili v 15 minutah smo prek immigration, dobili smo prtljago in smo bili ze zunaj.

Drugace pa smo zdaj v apartmaju: spalnica, ogromna dobro opremljena kuhinja z vsemi pripomocki, dnevna soba, ogromna terasa z razgledom na morje, lokacija 2min hoje po strmem hribcku navzdol stran od plaze Anse Royale. Brezhibno cista. Cena: 117€/noc. Mi je kar malce zal, da nismo rezervirali se kaksnega dne vec.
  • 0

#19 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22473 posts
  • Gender:Female

Posted 13 June 2022 - 03:45 PM

Koliko časa boste tam?
Povej potem na koncu, koliko je približno celoten strošek potovanja. Me zanima, koliko stanejo take destinacije.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#20 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 June 2022 - 05:28 PM

14 dni.

Priblizno, ker do centa natancno nikoli ne racunava. Pa mors vedet, da smo vse rezervirali last minute, tako da so ze samo karte za trajekte med otoki drazje kot ce bi jih rezervirala vec kot mesec dni vnaprej. Lahko bi ostala samo na glavnem otoku, ampak La Digue nama je bil tako lusten, da ga preprosto nisva mogla izpustit.
Nastanitve so bile relativno ugodne, kolikor sem gledala. Nas bo najdrazja prisla 157€/dan, ostale 110-120€/dan. Bi lahko prisli skozi tudi ceneje, ampak sva zaradi mulca res gledala, da smo blizu morja, imajo svojo kuhinjo in da imajo dobre ocene glede cistoce (glede tega so bili prejsnjic ponekod kar packi) in ko sva se odlocala med dvema alternativama, je ponavadi zmagala drazja.
Taksi od letalisca do apartmaja danes zjutraj je bil npr. 40€. Lahko bi najela avto, ki stane 40-50€/dan.

Ima pa ful natancne stroskovnike potovanj na svojem blogu Andreja iz Andreja’s travel, ki sem jo omenila ze zgoraj. Je naredila lepo analizo za Sejšele: https://andrejasworl...tovanja-17-dni/

Sejseli niso poceni, ampak se jih splaca obiskat. Mauritius je tud fajn opcija in je malce cenejsi kot so Sejšeli.

Je pa ful nehvalezno primerjati stroske. Midva imava ze v startu malce visji budget, ker si lahko privosciva. Ne zbirava vec najcenejsih opcij, ampak so bolj prioriteta druge stvari, kot je nor. udobje. Velikokrat jeva oz jemo zunaj, ceprav bi lahko prihranila s kuhanjem v apartmaju. Ce primerjam najin budget zdaj in budget, ki sva ga imela 2009, ko sva kot studenta potovala v Brazilijo, je zdaj neprimerno visji.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users