Jump to content


Photo

Šrilanka


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 14 September 2012 - 01:23 PM

Midva s fantom februarja načrtujeva Šrilanko. Če bo dovolj denarja in če leti ne bojo dragi bi šla še do Maldivov pogledat. Zanima me če je katera že bila in če ima kakšne izkušnje? :)
Bova pa letela prek Londona, ker bova še malo tam, samo ne veva še a bi se za tja ali za nazaj v Londonu ustavila, pomoje za nazaj, ker bova drugač že use zapravila. :D

Posted Image
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#2 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 14 September 2012 - 09:40 PM

Če me spomin ne vara, Špela? Ali Rea?
O Maldivih pa imamo temo in je Zlatolaska pisala not, pa še ena članica, levčk če se ne motim.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 14 September 2012 - 09:44 PM

Rea je bila.
  • 0

#4

  • Guests

Posted 15 September 2012 - 09:47 AM

Jaz sem bila 2007, pa predčasno šla domov, ker je fanz nabasal dengue fever. :)

Kaj pa te zanima?
  • 0

#5 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 15 September 2012 - 11:05 AM

Hmm, ja kam se kaj splača it, a si bla samo v Colombu ali še kje drugje? Pa kako je s hrano? Jst se namreč ful bojim teh raznih zastrupitev. :D
A dengue fever je od komarjev, ane? A se vama ni blo treba it nič cepit preden sta šla? :)
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#6 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29013 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 September 2012 - 11:13 AM

kolikor vem, nobeno cepljenje, razen proti rumeni mrzlici za J Ameriko, ni potrebno ozr. nujno, po lastni presoji pač.
proti komarjem maš en fajn repelent pa je.
ne se sekirat zarad hrane, ješ pač kuhano/pečeno pa sadje, ki se ga da olupit. pa valda ustekleničeno/prečiščeno vodo pit. sicer se pa lahk proti tifusu cepiš, sam men se zdi brezveze.

js mam Šrilanko na potovalni wishlisti.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#7 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 15 September 2012 - 12:35 PM

^^ Tudi jaz :).
  • 0

#8 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 15 September 2012 - 03:11 PM

Tash, Sri Lanka je res super, zaspana kraljica ji pravim =) mirna, lepa, privlačna, nasmejana.

Moje izkušnje: ljudje so prijazni pa topli, pol manj vsiljivi kot Indijci, hrana je pekoča ampak je odvsino kje in kaj bosta jedla, vedno lahk poveš, pa ti jo prilagodijo, če le lahko.
Golden triangel je pač tist must see, če ti je za skakat okrog templjev, budovih kipov in svetišč, drugače pa je vse izven tega turističnega ogledovanja nadsuper ...
Nuwara Eliya je lušn kraj z mal hladnejšo klimo, reče se ji 'mala Anglija' to je bil plac kamor so se pršli Angleži ohlajat in uživat v času kolonizacije.
Men je res pustil pečat potovanja Sri pada oz. Adam's Peak ( Adamov vrh ) štartaš zgodaj zjutraj, tam nekje ob enih ponoči, počasi laziš gor in okrog petih počakaš na sončni vzhod, čakanje spremljajo molitve lokalcev.
Sama hoja gor in dol je prav hrana za dušo ... gor dobi zajtrk, dol pa kosilo, nenormalno sem se je najedla in sem sita od te izkušnje še danes.

Ful velik opic sem vidla na Lanki, več kot kjerkoli do zdaj po svetu, pa ful slonov imajo, tudi veliko zavetišč za njih.
Velika je za tri Slovenije, kar je priročno za folk, ki rad besni po deželi in vidi vse, drugače pa en sam ljubi chill.

Za kopat je fino, za srfat je fino, za jest je fino za družit se z lokalci je fino, za ogledovat je fino.
  • 3

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#9 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 17 September 2012 - 10:47 PM

Hvala Rea! Kot vedno, super in uporaben opis. :D
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#10 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29013 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 18 September 2012 - 12:12 PM

rea, js sm čist v Lanko padla. :) in mam par vprašanj.

se sploh splača v Colombo, glede na to, da večinoma berem, da ni ne vem kaj pa še letališče je bližje Negombu?
v katerih nacionalnih parkih si bila, kaj se splača videt? js mam v mislih Yallo pa Udawalawe in seveda Horton Plains. a to greš na lokalno agencijo pa zrihtaš al je treba prej folk lovit, da se jih nabere za en džip?

tko nekak sm si zamislila pot:
letališče-Negombo-Golden Triangle-Trincomalee (tle nej bi bla štala zarad Tigrov?)-Arugam Bay-Galle, Matara, Tangalla, Unawatuna, Mirissa-Nuwara Eliya, Adam's Peak-Kandy-Negombo-letališče.
ozr. nekam bi rada dala še Yallo in Udawalawe parka.

tajming: 3/4 tedne.
kar gledam karte na Emiratih so za november okol 600€ iz Benetk.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#11 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 19 September 2012 - 05:43 PM

Hej, špela!

Kaj vem, Colombo pa Negombo sta vseen precej blizu, sama v Colombo mogoče ne bi letela, če ne bi blo do tja bolj ugodnih letalskih povezav.
V Colombu je vsako leto februarja Nawam Full Moon Poya Day
Ta fesitval je nor! (TASH, pozabla sm na njega, če gresta februarja, je to reeees, prav zares za vidt.)
Mal poguglejta, lahko dam sama kak filmčk gor pa slikce.

This incredible spectacle celebrates the February Full Moon with a two-day event that includes parades and processions with elephants, dancers and music...

Bila sem v Yala West parku =) fajn parkec. Mi smo bli družba štirih frendov in smo si kar sami jeep delili, na licu mesta, ko smo se pripeljali v park smo si ga zrihtali.
Je pa kr drag, ne spomnm se ali je vstop 25 usd ali 50 usd na osebo + treba je še plačat jeep na osebo, se tudi kar nekaj plača, ne vem, res imam v spominu, da je bilo drago. Skor kot v Afriki.

Karte se da cenejše dobit, moji frendi s katerimi sem potovala so plačali 490 eur, sama pa 780 eur, ker sem kupila karto en dan pred odhodom, ker nisem vedla, da potujem.
Na STA jo ravno ponujajo za 515 eur, pa Qatar je imel akcijo kak teden nazaj in je ponujal Lanko za 320 eur!
Spremljaj, pa ti še sama povem, če kaj najdem!

http://blog.posvetu.si/wp/
http://izletnadlani.com/
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#12 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29013 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 September 2012 - 06:02 PM

thx, rea. :kiss:
ja, sej za karte sem bla dans na STA, so drobiž prek 500€, to bi šlo. VCE-CMB-MUC za 514€.
v pondelk mam še sestank z dvema frendoma, ki sta bla lani pozimi, bom še njiju zahaklala z vprašanji.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#13 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 19 September 2012 - 06:08 PM

Mal sem se zmotla, ko sem nalimala linka do blogov, dala sem 2x istega, zdaj sem pa popravila =)
Kdaj pa greš, da vem, ko bom iskala!

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#14 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29013 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 September 2012 - 06:16 PM

sej bom verjetno kar tole od STA vzela (514,58€):

odhod: 19.11
prihod: 17.12

QR 962 E 19NOV 1 VCE DOH 1510 2240 (3ure čakanja)
QR 300 E 20NOV 2 DOH CMB 0050 0805

QR 305 H 17DEC 1 CMB DOH 0420 0655
QR 003 H 17DEC 1 DOH MUC 0820 1250


načeloma pa sredina novembra do sredine decembra.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#15 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 19 September 2012 - 06:31 PM

Oki, grem kr mal iskat :D
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#16 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 19 September 2012 - 08:44 PM

Evoo me !
Je kr neki eur razlike!
Karte so od qatarja na Kayak.de

14.11. - 12.12 vce - cmb - muc 450 eur
15.11. - 13.12 vce - cmb - muc 440 eur
16.11. - 14.12 vce - cmb - muc 440 eur
19.11. - 17.12 vce - cmb - muc 443 eur
20.11. - 18.12 vce - cmb - muc 450 eur
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#17 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29013 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 December 2012 - 08:05 PM

OK, na hitr o moji Šrilanki.

 

tajming: 14.11-13-12., skupno 4 tedni

avionska karta: VCE-DOH-CMB in nazaj za 580€

zapravila sem 700€ (čisto preveč, kar se mene tiče, nateguni na vsakem koraku)

hrana: sveže tropsko sadje in sokovi iz njega, curryji takšni in drugačni, http://en.wikipedia.org/wiki/Kottu, ribe na jugu so full dobre, razni žepki z zelenjavo, itd ....

ljudje: načeloma neškodljivi in prijazni, nekateri zlo prefinjeno sprevrženi, moški imajo zlo eksplicitne seksualne namige/komentarje, kar me je zlo motilo (ne gre za to, da bi ti kdo kaj naredu, so preveč pussyji, ampak je pa to tok odveč in nadležno), meni osebno so bili bolj zoprni od Indijcev; par zlo kul izjem je bilo med njimi: 'moj' zlatar, kjer sem kupila 'zaročni' prstan, lastnik sladoledarne v Gallu, najin striček s sadjem v Unawatuni, tetica s curryjem in žena lastnika sladoledarne v Gallu, otroc v šoli v Negombu, bakica na enem busu, ki me je skos za roko šlatala/božala, tetkica na plaži v Hikkaduwi, s katero sva meli debate in me je trepljala po rami, tok ene nežnosti in topline .... pa znajo s prstom nate kazat pa buljit na polno, večinoma neškodoželjno, par momentov je blo pa tut mal težko prenest; drgač pa full pomagajo v tem njihovem kaosu na avtobusnih postajah, recimo, ti zmeri povejo, na kater bus je treba; skregala sem se z dvema tuktukarjema;

 

men je blo presenetljivo mal turistov, tut na full turističnih točkh se mi ni zdel, da jih je neki full;

 

sem že npisala, da se nisem poklopila, nisem je začutila (verjetno bi blo tut drugače, če bi potovala sama), 4je tedni so bli preveč, zadnji teden sem samo čakala, da pridem domov, noro noro sem pogrešala fanta. men je dala ŠL glede na vložen čas, trud in dnar pač premalo, samo praznila me je (izjema par momentov in ljudi);

ampak OK, trasa nekak tkole: Negombo-preko Puttalama v Anuradhapuro-Trinco in Uppuveli-Sigiriya-Dambulla-Kandy (zaglavili 5 dni)-Nuwara Eliya (uscano vreme)-preko Elle (prekrasno, kar sem vidla skozi okno busa, vse zeleno, hribi) do Tisse in na safari v Yallo-plaža v Tangalle-preko Matare v Mirisso-Unawatuna-Galle z izletom v Hikkaduwo-par uric v Colombu (brezveze)-Negombo in domov. (bo Sinnaia povedala, če sm kej falila, na pamet tole pišem.)

 

moj TOP 5 krajev, ostalo mi ni pustilo ne vem kakšnega vtisa: Unawatuna, Galle, Sigiriya, Negombo in tržnica v Kandyju.

 

če bi šla še enkrat (pa zlo verjetno ne bom), bi šla od zahoda do juga in v notranjost do Hill Countryja, ostalo bi spustila. škoda, ker je blo tok bedno vreme, ko sva bli tam, more bit res lepo, sam kaj češ v mrazu, dežju in vlagi tam delat.

 

moji TOP momenti: ribji curry v Anura's v Gallu in tetkica, ki mi ga je nardila (za eno začimbo je kr frende klicala, kako se reče po angleško in smo se režal, ko je rekla, da so šli po slovarju brskat), njena mala hčerka, ki me je božala po roki in mi risala v zvezčič, mošeja in moj zlatar, kok smo se zajebaval, ko sem šla naročit prstan, klici k molitvi ob zori, gospod, ki nama je povedal za sladoledarno, ker sem se jaz začela za njim dret: 'hello, mister, how are you?' :lol:; plaža v Unawatuni in striček z rotiji, kjer sem basala čokoladne in žele bonbone iz ogromnih plastičnih posod, Sinnaia je pa najdla perfektne rolice z medom in kokosom na potujoči pekarni in se nama je vsakič, ko sva slišali to muziko, čist zmešal, sva začele laufat za tuktukom pa se dret, nej počaka, enkrat sem js še plačevala bonbone, Sinnaia se mi pa dere, nej hitr dnarnco prinesem, ker je bil v bližini ta tuktuk z rolicami, :lol:; vsi tisti momenti, ko naju je kje bus odložil in sva si mislili WTF?!, potem se je pa izkazalo, da je vse zakon; vsi vzkliki in mahanje v pozdrav, nasmehi, ki ti jih namenijo mimoidoči; vsi moji vzkliki 'oooooooo, mister!', :lol:; v Negombu sem se počutila kot doma; v Sigiriyi sva dobili vodeno turo po eni šoli, spustil so naju v razred, da sva mal vidle pouk, prepozno sva se spustili s skale in po temi kolovratili dol, je bla fina doza adrenalina :ninja:, operater na železniški postaji v Gallu, s katerim sva se začela pogovarjat, ko sem jih slikala v pisarni, tok je bil faca pa prijazen; sloni!!!!!!!!!! kok majo fajn dlakavo kožo pa lepi so in taki za premučkat; ko sem v Negombu mislila, da so mi ukradli denarnico in sva šibali nazaj v hotel (tuktukar se je pa zabil, kok sem pizdila, ajoj), kjer sem preklicala bančno kartico, pol mi pa dnarnico en zaposlen v hotelu z omare potegne, ahahahaha, carsko;

 

shopping: kupila sem si 4 saronge, srebrn prstan, full začimb (da se fant nauči delat curry :D) in čajev, par lokalnih pirčkov, ene ful kul roza čigumije, darila za N.-jeve tamaučke, karto ŠL;


  • 4

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#18 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29013 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 December 2012 - 11:31 AM

nil-p42325_thumb.jpg kbd-p42426_thumb.jpg pbs-p42526_thumb.jpg ug-p42526_thumb.jpg 6ff-p42526_thumb.jpg le1-p42526_thumb.jpg j1c-p42826_thumb.jpg i69-p50428_thumb.jpg q26-p50528_thumb.jpg


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#19 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29013 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 December 2012 - 11:46 AM

z4x-p51028_thumb.jpg kmx-p51530_thumb.jpg 2jc-p51530_thumb.jpg zvg-p51530_thumb.jpg a72-p51329_thumb.jpg fz2-p43027_thumb.jpg 94j-p50428_thumb.jpg 9f-p51129_thumb.jpg dd6-p51129_thumb.jpg kku-p51530_thumb.jpg


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#20 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29013 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 December 2012 - 11:53 AM

cfc-p51730_thumb.jpg 18t-p51730_thumb.jpg naj-p51830_thumb.jpg f2b-p51831_thumb.jpg chy-p51831_thumb.jpg s5i-p51831_thumb.jpg 8qz-p51931_thumb.jpg 52r-p52031_thumb.jpg xng-p52131_thumb.jpg


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users