Jump to content


Photo

Krema/serum - AUBREY ORGANICS Rosa Mosqueta Mosturizing Cream


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

Poll: Splošna ocena izdelka: (2 member(s) have cast votes)

Vaše mnenje:

  1. 5 (odlično) (1 votes [50.00%])

    Percentage of vote: 50.00%

  2. 4 (zelo dobro) (1 votes [50.00%])

    Percentage of vote: 50.00%

  3. 3 (zadovoljivo) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. 2 (slabo) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  5. 1 (zelo slabo) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 November 2007 - 03:42 PM

Ta izredno bogata krema pomirja in vlaži suho kožo z organskim oljem Rosa Mosqueta® (rjastordeči šipek) takoj, ko jo nanesemo. Vsebuje veliko esencialnih maščobnih kislin, vitamina C in drugih hranil. Je odličen vir linolenske in linolejske kisline, nujne za zdravo kožo. Blaži in vlaži z organsko alojo, oljem sladkih mandljev in bogato Aubreyevo bazo iz maščobnih kislin. Vsebuje preslico, bogato s silico in navadni lapuh.

Mogoče gre tole res težko skupaj, namreč na eni strani hranljivost, na drugi pa lahek občutek na koži, brez maščenja. Krema je namenjena suhi koži in zato jo je naročila moja mami, kmalu pa je zadeva prešla v moje roke, čeprav imam mešano kožo in se težkih in hranljivih krem izogibam kot hudič križa.

Krema je srednje goste konsistence, takšne svilnate, podobno kot ajurvedska Fair & Lovely krema, torej takšna svetlo roza s perlastim sijajem. Porabi se je malo, maže se prekrasno in kar zdrsi po koži. Mene je presenetilo predvsem to, da se krema dejansko vpije v trenutku, tudi v mojo mešano kožo. Moja koža jo kar nekako posrka, krema pa jo naredi žametno mehko. Jaz se tudi po njej nič (bolj) ne svetim. Zanimivo je tudi to, da je občutek na koži vseeno hranljiv, to opažam sploh sedaj, ko uporabljam Skinoren, ki mi precej izsušuje kožo, tale krema pa jo čez noč spravi v odlično stanje, jo navlaži, nahrani in pomiri ter v trenutku (in dolgotrajno) odpravi zategovanje.

Moja mami je ne mara preveč, ker ima rada, da je krema bolj vidno mastna oz. da pusti tisto oljnato plast in se po njej koža malo sveti (pa ne spet ekstremno, ane), česar pri tej kremi ni, saj res na koži ne pusti nobenega vidnega filma. Zato me tudi malo bega, za kakšno kožo bi jo pravzaprav priporočala. Bi rekla, da bo pozimi primerna za zmerno suho, normalno in tudi za mešano kožo, v poletnem času (ko vsi tipi kože zahtevajo malo lažjo nego, kot pozimi) pa verjetno tudi za tisto zelo suho.

Meni se je krema zelo priljubila in ji prisojam najvišjo oceno. Poseben plus je tudi to, da krema izredno lepo, nevsiljivo cvetlično diši. Cena se mi zdi glede na velikodušno količino (118ml) čisto primerna, 26€.

5/5

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 April 2008 - 08:42 AM

Do sedaj sem uporabljala rjavo Cosmerbo in Fair&Lovely, zdaj pa že par tednov uporabljam tole kremo in se mi zdi krasna. Moja koža je bila izsušena, kljub Cosmerbi, večinoma sem imela take mini luskice po obrazu. Rosa Mosqueta se odlično nanaša, hitro se vpije, koža je res nahranjena in deluje zelo mehka na otip. Diši zelo nežno, jaz voham predvsem mandlje. Meni pusti na obrazu en tak sijaj, ki pa ni pretiran; ne svetim se grdo, ampak lepo. Čez dan dam čez kremo puder v kamnu, s katerim gre krema dobro skupaj.
Jaz sem ful zadovoljna s to kremo, enakega mnenja je tud moja mami, dodaten plus je pa kvaliteta in dejstvo, da ni bila testirana na živalih. Krema (118 ml) stane zdaj 27€.


5.



  • 0

#3 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 07 September 2008 - 12:26 PM


Tu in tam, ko koža potrebuje globinsko vlaženje in 'nahranitev', porabljam testerje Aubrey Rosa Mosqueta kreme s šipkovim oljem. Gre za meni najljubšo izmed aubreyevih krem in čeprav je namenjena suhi koži, kakršna moja ni, mi še najbolj ustreza (a spet ne povsem). Ker sem stestirala predhodno že ostale 3 kreme (sea buckthorn, blue green algae SPF, vegecoll) bom kremo primerjala z njimi. Se tako kot ostale zelo lepo maže, ima takšno svilnato teksturo in se hitro vpije. Ne pušča filma in moja koža se po njej kasneje zmasti (pri ostalih kremah je bil ravno to problem). Imam občutek, da mi globinsko navlaži kožo in tudi malenkost nahrani, zato ne bo primerna za zelo mastno kožo, najbrž bo pa idealna za mešano pozimi ali pa za mastno z izsušeno povrhnjico. Ima res omamen vonj, meni eden najprijetnejših.
Embalaža pač aubrey, cena za zelo veliko količino 118 ml približno 27 eur. Jaz bom še naprej porabljala testerje, sploh pozimi mi bo krema ful ustrezala. Priporočam v test.

Ocena: 4
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users