Jump to content


Photo

Dober ginekolog / dobra ginekologinja


  • Please log in to reply
294 replies to this topic

#41 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 22 September 2009 - 08:25 PM

Aja pa res, ocitno bi ocala tudi meni prav prisla. laugh.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#42 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15454 posts
  • Gender:Female

Posted 22 September 2009 - 08:26 PM

laugh.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#43 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2009 - 10:51 AM

Jst mam jutri prvi pregled. ojoj ojoj biggrin.gif
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#44 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2009 - 11:27 AM

biggrin.gif Meni je bilo grozno pred prvim pregledom (v bistvu mi je se vedno, pred vsakim), ampak, ko sem bila pa enkrat v ordinaciji in sem se pac morala soociti in sprijazniti z dejstvom sem bila cisto cool. smile.gif Ce odstejem enkrat, ko sem bila izjemoma na pregledu v klinicnem (ginekologa imam sicer v Bezigradu) in so mi nenapovedano na pregled uturili studente medicine. Sem se skoraj v zemljo vdrla. wacko.gif Da ne omenim, da sem morala poslusati vse mogoce diagnoze, kaj naj bi se nahajalo v mojem trebuhu - vse do rakastih tvorb blink.gif (v resnici je bilo vse OK). Fajn bi bilo, ce bi se prej vsaj prepricali, ce jih morda kljub uporabi njihovih fancy izrazov pacient vseeno razume. Ja vem, da bi morali vprasati in, da bi se lahko pritozila, ampak takrat o tem nisem razmisljala, ker sem hotela samo, da cimprej mine in, da pozabim. Minilo je, pozabila pa nisem. Se danes mi gre na kozlanje ob misli. Vsaka sola nekaj stane. bruh.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#45 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2009 - 11:37 AM

ma jst sem mela eno ginekologinjo, ki je predstojnica oddelka + glavna una za rodit je al kako se že reče in jo ponucajo za vsak drek - nje torej skoraj nikoli ni tam. In vsakič, ko sem šla bris vzet, mi ga je vzela ena druga. Poleg tega sem imela enkrat ful vnetje in sem natančno povedala, kaj sem že naredila, da bi se rešila vnetja. Ženska mi potem predpiše nekaj, kar sploh ne obstaja. Sem šla potem nazaj in mi je drug ginekolog (pač une ni blo več tam) predpisal tapravo zadevo.... Za recept me ni nikol zvagala pa pritiska zmerla, samo tja sem prišla in na okencu dvignila recept.

Pa sem rekla, da takšnega odnosa pa ne rabim in sem šla k drugi zdravnici, ki je sicer predstojnica v zdravstvenem domu, ampak se res FUL posveti, poklepeta, svetuje, obrazloži... Za recept so me vedno zvagali, zmerli pritisk... ni da ni. Zdej sem končno zadovoljna biggrin.gif
  • 0

#46 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 23 September 2009 - 12:15 PM

Jaz mam ginekologinjo v Tolminu. SIcer mi je super ženska, mi je zadnič tudi vse razložila glede cepljenja za HPV pa dala me je v neko kao preizkusno skupino za neka nova testiranja za HPV, mi vse lepo razložila. Skratka super. Me pa nikoli niso tehtali, vsaj da bi se spomlna ne, pa tudi pritiska mi niso merli, nič. Ne vem zakaj bi mi, ker nimam popolnoma nobenih težav.
  • 0

#47 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2009 - 12:43 PM

Verjetno ne jemlješ tabletk?
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#48 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2009 - 12:48 PM

Mene pa sestra vedno stehta in izmeri pritisk, ceprav nikoli nisem jedla tabletk in nikoli imela kaksnih posebnih problemov.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#49 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 23 September 2009 - 12:55 PM

Imam tabletke.
  • 0

#50 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 23 September 2009 - 02:48 PM

Jst mam tabletke, pa so me stehtali, pritisk mi pa merijo vedno ko pridem po recept (prej na 3 mesece, zdej na eno leto). Z ginekologinjo sem se srečala do zdaj 2x, drugače vse preko sester, ki so ful prijazne smile.gif Pred prvim pregledom je bilo tut mene mal strah, potem ko sem bila pa tam mi ni bilo pa nič neprjietno al pa karkoli, sem bla prou presenečena da nisem paničarla laugh.gif Hodim pa v ZD Fužine k dr. Domazet-Fink. smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#51 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 23 September 2009 - 03:11 PM

Ah jaz se lahko stehtam sama pritisk si pa tud lahko zmerim kadarkoli, tako, da pomojem nič ne zamujam biggrin.gif
  • 0

#52 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2009 - 03:48 PM

ah itak da to lahko sama nardiš, ampak ni zapisano v kartonu in potem ni nadzora nad tvojim pritiskom in spremembo teže (na katere močno vplivajo tabletke).
  • 0

#53 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 23 September 2009 - 04:02 PM

Ja to je res, ampak zadnič je takoj ko sem skozi vrata stopila rekla, aha fino, vidim, da težav s telesno težo nimate. smile.gif , lahko pa zapiše svoja opažanja smile.gif
  • 0

#54 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30710 posts
  • Location:Primorska

Posted 23 September 2009 - 04:22 PM

Men je merjenje pritiska ful zoprno in takrat mi že sam od sebe poskoči, ker se že prej tok vzburim zarad tega ke rvem, kaj mi bo delal - meril pritisk pač; men je grozno, ko ti začne roko stiskat s tisto blazino, aaaaa ohmy.gif no in mi je reku ginekolog, da zato tega v ordinaciji ne delajo, naj si ga raje sama merim doma, sproščeno wink.gif .
  • 0

#55 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2009 - 04:23 PM

Jaz tudi ratam čisto živčna, ko mi merijo, sploh če vem, da me potem čaka neprijeten pregled laugh.gif Pa tudi zoprno mi je ja.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#56 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2009 - 04:25 PM

hehe jst pa nimam teh problemov smile.gif
  • 0

#57 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 23 September 2009 - 04:29 PM

_M_, nekateri zdravniki dajo prevelik pomen povišanim vrednostim krvnega tlaka kao zaradi bolnišničnega okolja. Odstopanja zaradi tega so tako majhna, da če je tvoj tlak v ordinaciji previsok, tudi doma najbrž ni ravno "normalen". Se pravi, če ti v ordinaciji pokaže 140/100, doma najbrž nimaš ravno 120/80 smile.gif . Sploh spodnji tlak ponavadi ne variira.
  • 0

#58 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2009 - 04:37 PM

QUOTE(_M_ @ 23. 9. 2009 - 17:22) View Post

Men je merjenje pritiska ful zoprno in takrat mi že sam od sebe poskoči, ker se že prej tok vzburim zarad tega ke rvem, kaj mi bo delal - meril pritisk pač; men je grozno, ko ti začne roko stiskat s tisto blazino, aaaaa ohmy.gif no in mi je reku ginekolog, da zato tega v ordinaciji ne delajo, naj si ga raje sama merim doma, sproščeno wink.gif .


Jaz sem enaka, ko mi zacne roko stiskat pa zile izstopijo, prisezem, omedlela bi lahko, ce se ne bi prepricevala, da je vse OK. Bljah! Pri zdravniku imam vedno nekoliko povisanega, doma pa normalnega - si ga merim lepo v miru, vec zaporednih meritev, da se navadim, da me nekaj stiska smile.gif itd...
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#59 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 23 September 2009 - 05:15 PM

QUOTE(_Planet_ @ 22. 9. 2009 - 21:25) View Post

Aja pa res, ocitno bi ocala tudi meni prav prisla. laugh.gif


Jaz samo enega vidim tongue.gif ermm.gif

  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#60 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25841 posts
  • Gender:Female

Posted 23 September 2009 - 06:33 PM

2. vrsta, 4. z leve, res je bolj mali, ampak ocala ima pa velika. laugh.gif 1. vrsta, 1. z desne - bodoca ginekologinja, tudi z ocali. biggrin.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users