Jump to content


Photo

LOČENO ZBIRANJE ODPADKOV


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#41 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82458 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 March 2010 - 12:27 PM



QUOTE(Kalypso @ 25. 3. 2010 - 11:32) View Post
Saj mislim, da je to največji problem, da ne praznijo redno teh kontejnerjev.... poleg tega seveda, da ljudje očitno niso pismeni oziroma so zabiti, da mečejo v kontejnerje še vse drugo kot to kar bi morali.


Word!




  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#42 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 March 2010 - 12:53 PM

Na zbirnem mestu lahko zastonj oddajaš odpadke. Lani sva z mojim ogromno vozila tja, ker sva prenavljala stanovanje in je bilo vsega - od opek, vrat, vsega pohištva, pip - vsega. In nikoli nisva plačala.

Drugače pa doma vse ločujeva. Imava koš za smeti s tremi predelki (plastika, kovina, ostali odpadki), potem bio odpadke in še papir posebej. Če je pa kakšno steklo, ga pa tudi odnesem na zbirni otok.
Pa po novem tudi v firmi ločujemo plastiko, ker nam bodo zdaj kante praznili samo na 14 dni in bi se plastike preveč nabralo v kanti.
Edino moti me, ker so kante zakljenjene in moraš skozi tiste luknje tlačit stvari. Sem se enkrat že grdo porezala na konzervi, ko sem jo tlačila v zabojnik. Zato imam pa po novem vedno s sabo ključ in si odprem zadevo in je rešeno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#43 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 25 March 2010 - 12:53 PM

Ja no mi ločujemo tko, bl ne k ja.
Čeprov jst verjetno bom, ko bom na svoje.
Mislim, pomoje gredo na gnoj, pa jih kar je še ožitnega živali požrejo
Plastiko ločujemo kot vem,
Papir gre tud več al manj se skladišči pa se ga potem odpelje al pa se ga skupi pozimi v kaminu.
Ampak nismo pa čist striktni, kar se palstičke tiče zgolj flaše plastične od sokov in to, pa tetrapake raznorazne
medtem ko aktivia kozarčki in jogurt kozarčki veselo romajo v koš.

Komi čakam da prpelejo un smetnjak za kosovne, ker mam miljontavžent cunj in čevljev za čao.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#44 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 25 March 2010 - 01:31 PM

Pr men doma, ne ločujemo odpadkov. Ker tud po vaseh ni kontejnarjev za ločene odpadke naštimanih. V drug kraj se mi pa zdi butasto to vozit. Čeprov fotr neki sanja, da bo naštimal škatle, da bomo začel ločevat.

Pri M.-ju, pa ločujejo odpadke, majo tud kontejnarje zato naštimane.

Osebno sicer podpiram ločevanje odpadkov, sam da se mi pa glih ne to počet. Tko, da če sem doma se s tem ne ubadam, če sem pa v Preddvoru pa se. Pa če se bom sem selila, bom to tud počela!
  • 0

#45

  • Guests

Posted 25 March 2010 - 03:30 PM

Od fanta starsa sta enkrat pelala en picikl na smetisce, pa sta mogla placat, da so ga vzeli. smile.gif Je pa blo to ze predlani, mogoce so vmes ze kaj postimali, al mamo pa na Koroskem tako butasto smetisce. ?
  • 0

#46 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 March 2010 - 07:15 PM

mi imamo po novem zaklenjen prostor, kjer so kontejnerji za 'ostale' odpadke, na vratih pa lepo piše, da prosijo stanovalce, da ločujejo odpadke. so pa vrata zaklenili, da ne hodijo brskat po smeteh, ker je bilo zmeri potem vse nametano po tleh ob kontejnerjih.
sploh v zabojnikih za organske odpadke vidim svašta. blink.gif sem pa tudi sama mnenja, da premalo pogosto praznijo zabojnike, še sploh tiste za papir in plastiko. naši so odklenjeni pa samo vrečo naokoli obrnem in stresem. vrečo za papir imam tako dolgo, da je že čist zmahana, za plastiko pa tudi, razen, če se mi kaj notri polije, jo prej vržem. zamaške pa posebej zbiram za dobrodelne namene.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#47 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 25 March 2010 - 08:00 PM

QUOTE(Kalypso @ 25. 3. 2010 - 11:32) View Post

Saj mislim, da je to največji problem, da ne praznijo redno teh kontejnerjev.... poleg tega seveda, da ljudje očitno niso pismeni oziroma so zabiti, da mečejo v kontejnerje še vse drugo kot to kar bi morali.

Ja! V našem bloku, ki je v bistvu prava mala soseska, čeprav vsa stanovanja še niso zasedena je samo 8 navadnih kontejnerjev in 1 otoček (za steklo, plastiko in papir). V enem tednu je to vseee polno, smeti po tleh, zunaj tiste kučice, kjer so kontejnerji, ma za bruhat, res. rolleyes.gif
  • 0

#48 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2010 - 12:41 PM

Zadnjič smo dobili prospekt od snage. Če se prav spomnem, piše, da lahko stanovalci zaprosijo za dodatne kante, če so te preveč polne. Pripeljejo pa jih zastojn. Torej, ne jamrat, ampak raje povprašajte, če se res da dobit dodatne.

Jaz ne razumem zakaj ljudje ločujejo bio odpadke v navadni plastični mercator vrečki in jo zabrišejo v bio kanto. Kje imajo logiko?!
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#49 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 March 2010 - 03:33 PM

pri takih cvetkah ne gre za logiko, ampak preprosto za delovanje po liniji najmanjšega odpora:
1: zakaj bi se matral s stresanjem iz vrečke, če pa jo ahko kar lepo zabrišem noter? sploh pa, bodite veseli, da ločujem! pa valda ne bom une smrdljive vrečke odpiral?!
2: zakaj bi sploh kupoval posebne vrečke za odpadke, če pa imam Mercatorjeve za đabe?


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#50 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2010 - 04:31 PM

Ampak: zakaj bi ločeval v mercator vrečki in naredil večje sranje, kot če vrže vse v obično kanto?
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#51 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 March 2010 - 06:43 PM

ker oni mislijo, da dobro delajo. LOL
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#52 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 March 2010 - 11:31 AM

Mi imamo neke specialne organske, bio razgradljive vrečke, so malo manjše od klasičnih nosilnih, so motno prozorne in bolj tanke in jih uporabljamo za organske odpadke, ker lahko vrečko zraven notr flikneš.
Prej smo pa pač iz vrečk stresali, ampak je zdej boljše, ko kar vse skupaj notr flikneš. Kupijo se v takem kolutu, gor jih je pomoje ene 50, pa mislim da niso pretirano drage.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#53 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 March 2010 - 04:17 PM

Jaz mam od DM-ove znamke Profissimo vrečke za biološke odpadke iz razgradljive folije, take prosojno zelene so, držijo 10 litrov, po 10 v škatli.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#54 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45423 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 November 2012 - 01:42 PM

Do 25. novembra lahko sodelujete v akciji zbiranja odpadnih mobitelov in baterij in s tem poskrbite za okolju prijazno odlaganje teh vrst odpadkov.

http://www.ljubljana.../clanek?aid=766
  • 0

#55 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2012 - 05:57 PM

Jaz sem pa dolgo tuhtala, kako naj se lotim ločevanja bio odpadkov...
Bio.razgradljive vreče so predrage in odpadejo. Če koš nima pokrova, je polno mušic.
Ne da se mi pa vsak dan smeti dol nosit... čeprav se nama nabere veliko ostankov zelenjave in sadja.

No in po dolgem premisleku, sem se odločila, da bom kupila en res velik koš za smeti, s pokrovom, katerega bom praznila 1-2x tedensko.

Žal nikjer nisem našla ustreznega koša... Iskala sem celo med koši za umazano perilo, ampak ti imajo spet luknje (mušice + smrad).

In tako sem med obupanim postopanjem po Merkurju prišla mimo posod za kisanje zelja! :D
Imeli so razne velikosti (50-100L), pa še bele barve so bile! In cena? 10€! :D

Posted Image

Ena je šla takoj z mano in se odlično obnese - nobenega vonja, nič mušic, pa še dokaj estetsko izgleda + da ne omenjam, da iz te posode zagotovo ne bo nič teklo, pa tudi plastika je precej debela in kvalitetna.

Priporočam! :D
  • 1

ॐ Be a voice, not an echo. 


#56 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 November 2012 - 09:53 PM

^^ Mi smo enako naredili, samo da naš je kvadratne oblike, s pokrovom in ročko za držalo na vrhu, v Kiku, za 3€. :)
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#57 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2012 - 10:01 PM

:thumbup:
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#58 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23486 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 November 2012 - 09:14 AM

Mi imamo na balkonu za papir in steklo IKEA Trofast v beli barvi:
Posted Image
Zadnjič sva v Bauhausu kupila še eno veliko plastično škatlo s pokrovom!!!! za embalažo. Vanjo dava ogromno vrečko in vse skupaj odneseva, ko se napolni - cca 1x na teden. Embalaže imamo mi res veliko, včasih me je kar groza!

Za BIO smeti imava navaden smetnak in navadne vrečke in ko odneseva, pač vsebino streseva v BIO kanto, vrečko pa vrževa v navadne smeti. Sva podskušala z razgradljivimi vrečkami, pa je sranje, ker prepustijo vso vodo in sva vsakič morala smetnjak temeljito ščistit.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#59 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 09 November 2012 - 09:16 AM

Jaz imam majhen BIO kontejner, full je dober, nosim pa smeti na 2 dni iz hiše. Precej kuham in se pač .... usmradi. :)
Imam pa velik kontejner skoraj pred hišo, tako da mi ni problema. ;)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#60 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 09 November 2012 - 09:21 AM

Mi imamo doma na pultu za bio odpadke kar eno navadno plasticno posodo za npr. mesanje solate, ki se jo pokrije z kroznikom in prazni dnevno (direkt v velik konterjner pred hiso). Papir zbiramo v kleti, ceprav ga nekaj tudi sami skurimo v krusni peci cez zimo, ostalo embalazo pa v plasticnih vedrih.

Tu na Nizozemskem je malo bolj kilavo vse skupaj urejeno, za papir in navadne smeti imajo zabojnike pred stavbami, za steklo imajo samo dolocena zbiralisca, tako da se malo namatras, za plastiko pa pridejo cca. 1x mesecno, tako da takrat vsi nanosijo velike vrece v preddverje blokov ipd., da se jih odpelje. Loceno zbiranje organskih odpadkov se se ni ravno razpaslo.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users