Jump to content


Photo

LOČENO ZBIRANJE ODPADKOV


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#21 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12101 posts
  • Gender:Female

Posted 28 January 2007 - 09:59 PM

Mi doma že en čas ločujemo organske, papir, plastiko in steklo. In seveda baterije posebej, o starih zdravilih pa nič ne vem kr to ni moja skrb. Je pa res, da nismo vedno najvestnejši in jst tudi dostikrat še vržem papir v navaden smetnjak. Se bom probala odvadit.
Smetnjaki so pa na koncu ulice, pa je treba nosit, ni kej.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#22 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 28 January 2007 - 10:46 PM

Stara zdravila lahko odnese v lekarno da jih oni varno uničijo.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#23 river17

river17

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 22 March 2007 - 12:29 PM

QUOTE(Hsul @ 29. 1. 2007 - 0:46) View Post

Stara zdravila lahko odnese v lekarno da jih oni varno uničijo.


Cca 2 tedna nazaj sem točno to naredila, pa so mi v lekarni povedali, da tega po novem ne smejo več delati in me napotili na redni odvoz nevarnih snovi, ki ga izvaja Snaga.
  • 0

#24 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 March 2007 - 12:54 PM

Kam bi pa dala še uporabna zdravila?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#25 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 22 March 2007 - 01:13 PM

Prav tako na stran in kasneje na odvoz. Le nikar komu drugemu ali v sekret.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#26 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 22 March 2007 - 02:03 PM

Če pa mislijo, da bom vsako škatlico posebej nosila na odpad, so se pa zelo zmotili ... tole z lekarnami je bilo full dobro ... zdaj bodo pa spet v smetnjak romale ... mi je zlo žal mad.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#27 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 March 2007 - 02:28 PM

Ne, jaz sem mislila, da bi jih komu podarila. A ni v LJ ena ambulanta za ljudi brez osnovnega zavarovanja?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#28 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 March 2007 - 11:25 PM

QUOTE(Kami @ 22. 3. 2007 - 16:03) View Post

Če pa mislijo, da bom vsako škatlico posebej nosila na odpad, so se pa zelo zmotili ... tole z lekarnami je bilo full dobro ... zdaj bodo pa spet v smetnjak romale ... mi je zlo žal mad.gif

Kaj pa kontejner z nevarnimi odpadki, ki pride 2x na leto v tvojo bližino?

QUOTE(sonchika @ 22. 3. 2007 - 16:28) View Post

Ne, jaz sem mislila, da bi jih komu podarila. A ni v LJ ena ambulanta za ljudi brez osnovnega zavarovanja?


Prvič slišim. Če boš kaj zvedela, sporoči.

  • 0

#29 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 23 March 2007 - 06:59 AM

AMBULANTA ZA OSEBE BREZ ZDRAVSTVENEGA ZAVAROVANJA
MISLEJEVA ULICA 3 tel (01) 437 20 10


Ambulanta za ljudi brez zdravstvenega zavarovanja ter še nekatere druge uporabne tel. številke

  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#30 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 March 2007 - 07:17 AM

Hvala.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#31 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 March 2010 - 12:05 PM

Malo obujam prastaro temo...

Moram rečt, da smo se glede smeti v našem gospodinjstvu poboljšali. Papir in biološke odpadke že od nekdaj ločujemo, pred časom smo začeli tudi striktno ločevat plastiko in steklo (prej smo sicer ločevali, ampak se je tu in tam znašla kakšna plastična embalaža tudi v vrečki za navadne smeti), tako da je zdaj tistih običajnih smeti res minimalno.
Baterije zbiramo v eni škatli, ki jo, ko je polna foter odnese spraznit (kam točno, me ne sprašujte, ker sem pozabila kam). Razni gradbeni material ali kaj podobnega pa, potem ko končamo z deli, nabašemo na prikolico in odpeljemo do mesta, kjer se zbirajo ti odpadki.
Morm pa pokomentirat, da me pri nekaterih izdelkih res šokira v koliko nepotrebne embalaže so zapakirane nekatere stvari.
  • 0

#32 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 24 March 2010 - 12:09 PM

Jaz ločujem vse, BIO odpadke posebej, papir posebej, plastika posebej, steklo posebej. wink.gif

Ker tukaj v Zadobrovi NI kontejnerja za papir, ga vozim drugam. Pač dam v avto, pa nekje odložim.


Me pa pogreje, ko vidim, kako nekateri še vedno NE reciklirajo; je majha gesta, ampak nekaj pomeni.



BTW, ali boste sodelovali v akciji OČISTIMO SLOVENIJO?
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#33 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25704 posts
  • Gender:Female

Posted 24 March 2010 - 12:32 PM

Don't ask silly questions sleep.gif
  • 0

#34 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82456 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 March 2010 - 12:37 PM

QUOTE(Kinky @ 24. 3. 2010 - 12:09) View Post
Jaz ločujem vse, BIO odpadke posebej, papir posebej, plastika posebej, steklo posebej. wink.gif


Me pa pogreje, ko vidim, kako nekateri še vedno NE reciklirajo; je majha gesta, ampak nekaj pomeni.


Pa NI majhna gesta, vsaj ne, če bi vsi tako delali, ne pa da mečejo vse živo skupaj (ali na tla wacko.gif ).


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 25 March 2010 - 08:46 AM

No ja, je in ni majhna gesta. wink.gif

Če pomisliš, da je to naše recikliranje samo pljunec v morje, in da so velike korporacije tiste, ki bi lahko dejansko kaj spremenile na tem področju . . . ampak ja, nekaj zagotovo pomeni tudi to, in res ne vem kaj bi ljudi stalo, da bi posebej metali v smeti. huh.gif

Pa še nekaj - tam kjer živijo moji straši, recimo, na vasi, pa sploh nimajo možnosti reciklirati. Imajo samo 2 kontejnerja v ulici, in tja mečejo vse. Žal. Ker ni druge možnosti, in ni konterjenrjev kot v mestih. down.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#36 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28976 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 25 March 2010 - 09:28 AM

Odpadne betarije zbirajo v Mercatorju - v naši trgovini pri blokih imajo kartonasto škatlo na odlagalnem pultu, kamor se lahko odlagajo. Prej so imeli na steni pri vhodu plastičen rdeč kontejnerček, ki so ga nadomestili s to škatlo. Sicer piše, da se lahko odlagajo le baterije, ki so kupljene pri njih, ampak who cares. smile.gif Po moje bi morali meti vse mrkići tako urejeno.

Jaz zbiram vse posebej in mi gre na jetra, ker brat vse skupaj zdaj meče v eno veliko boršo, ker se mu ne da sproti. Mene to full moti in sem dala posebej pvc vrečo notri, kamor jaz mečem 'mojo' plastiko, za papir mam kar v sobi pod mizo en večjo papirno vrečo, steklene embalaže mava pa minimalno, ker vse kozarce (npr. od vložnin, zenfa, itd ... ) pomivam, da jih mami ponovno uporabi. Za bio odpadke kupim razgradljive vrečke v DM.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#37

  • Guests

Posted 25 March 2010 - 11:10 AM

Jaz pa morm priznat, da sm malo neredna pri tem recikliranju, ker vcasih kar pozabim, vse zmecem v eno vrecko in nesem v smeti. Sploh, kadar cistim. oops.gif
Drugac pa locujem plastiko, papir in steklo, ostalo pa vrzem skup v en kontejner. Baterij nikol ne mecem v obicne smeti, zdravila pa tudi nesem v lekarno - ceprav se mi je malo zamerlo, ko sm zvedla, da dost teh zdravil potem stestirajo, na novo zapakirajo in spet prodajo. smile.gif

Doma smo vcasih organske odpadke zbirali za pomije in jih potem dajali k babici, ona pa naprej vsak konec tedna enemu kmetu, ki jih je rabil za svinje. Ampak meni je slo tisto zaprto vedro tk na zivce, smrdelo da ni za povedat, treba ga je blo odnest do babice, blo je pac v kleti dokler ni blo polno, potem ga je blo treba odnest do bice in ceprav je pokrov tesnil je blo mene vedno strah, da ne bom razlila. Blek. sick.gif yucky.gif
Zdaj dajeta pa te odpadke na kompost, ostalo pa vse locujeta. Samo doma je lazje - je velika klet in lahko naberes ful papirja preden pridejo postavit kontejner zanj ali dokler ga osnovnosolci ne pobirajo. V LJ pa nosim sproti ven to celo goro prospektov, ki pride vsak dan po posti, in ce je kontejner za papir poln... well... sad.gif
  • 0

#38 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 March 2010 - 11:32 AM

Saj mislim, da je to največji problem, da ne praznijo redno teh kontejnerjev.... poleg tega seveda, da ljudje očitno niso pismeni oziroma so zabiti, da mečejo v kontejnerje še vse drugo kot to kar bi morali. Enkrat je bil tukaj v naši ulici v kontejnerju za papir star skiro, spet drugič kup lesa. rolleyes.gif rolleyes.gif

Sicer pa... večkrat se peljem mimo mariborskega odlagališča smeti in skoraj vedno tam tako smrdi, da katastrofa. Res se mi smilijo ljudje, ki živijo v bližini, ker je sploh poleti smrad neznosen.

Pa ne razumem ljudi, ki imajo dovolj časa, da smeti nabašejo v avto , da jih zapeljejo nekam v gozd. Zakaj, če jih že lahko kam zapeljejo, zakaj jih ne odpeljejo na zbirno mesto? blink.gif down.gif
  • 0

#39

  • Guests

Posted 25 March 2010 - 11:44 AM

Ampak bedarija je tut to, da ce hoces nekaj odpeljat direktno na smetisce, mors placat da lahk to tam pustis. Recimo star picikl, ki bi ga rajs odpeljal, kot da ti dela guzvo doma pred kosovnim odpadom. Logicno, da ljudje pol vrzejo, kamor je, samo da se znebijo stvari.

Sm pa vidla v nasi ulici (v LJ) da tut nekatere osnovnosolce, ki so se kr problematicni, kar se tice teh stvari. Jih je skupina ene petih, ki hodijo tu mimo v solo, in se menijo s kvazi cefurskim naglasom, pa res kvazi, tk da lahk vidis, da so slovenci, pa bi ocitno radi ne bli, v mercatorju trije sprasujejo prodajalko najbolj neumne stvari, medtem ko cetrti kupi recimo tavlko milko, peti pa ukrade flaso kokakole, in potem grejo mimo kontejnerjev in vrzejo tisto plasticno flaso not v papir. Zanalasc! rolleyes.gif
  • 0

#40 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 March 2010 - 11:57 AM

A ni zastonj, če odpelješ na zbirno mesto? hmm.gif Mislim, da včasih je bilo, kak je pa zdaj pa res ne vem.

Eh, take mulce bi pa jaz poslala ločevat te odpadke iz kontejnerjev z golimi rokami. rolleyes.gif No, saj pri eni OŠ, kjer so zbirali papir, jim je v kontejner, ki ga čez noč niso zaklenili, ker niso pričakovali, da se bo kdo ukvarjal s smetmi, nekdo vrgel na papir ostanke od kolin. rolleyes.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users