Jump to content


Photo

Korona virus / Covid-19


  • Please log in to reply
7286 replies to this topic

#741 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26258 posts

Posted 07 April 2020 - 06:27 PM

_M_ Austrija pa ravno naslednji teden nazaj odpira proizvodnjo...pa kdo bi vedel kako in kaj. Sama sem sicer mnenja, da glede na to, da mora biti zagotovljeno varstvo za otroke katerih starsi morajo v sluzbo, da se bodo poatopoma tudi vrtci odpirali nazaj, glede na potrebe najprej potem pa polno. Nekako bi mi bilo logicno, vedet pa itak ne mores kaj si bodo izmislili.
  • 0

#742 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 07 April 2020 - 06:28 PM

Kako je to poslovna odločitev delodajalca, če npr. bari ne smejo obratovati?


  • 0

#743 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 07 April 2020 - 06:38 PM

Če da delavca na čakanje. Lahko ga odpusti, lahko dela od doma (pri delovnih mestih kjer je to možno)...več možnosti je. Noben zakon ne določa, da mora dati lastnik bara delavca na čakanje.

To, da ne sme bar obratovat je pa Odredba vlade, o prepovedi prodaje blaga in storitev, kaj bo pa lastnik bara z delavci naredil je pa njegova poslovna odločitev.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#744 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22338 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2020 - 09:16 PM

Se strinjam z Eli, da najprej strogi ukrepi, zdaj pa že napovedujejo sproščanje ukrepov, a epidemija pri nas še kao ni dosegla vrha. Meni se to zdi prehitro.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#745 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 07 April 2020 - 09:20 PM

To je zato, da folku dajo neko upanje... Ker ogrom o ljudem je muka
  • 0

#746 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30692 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 April 2020 - 09:21 PM

Ora, ja, Avstrija, ampak tja mislim da ne prodajamo nič. Zdaj najbolj pritiskajo Kitajci, ki spet zaganjajo proizvodnjo, pa konkretno od mojih partnerjev par IT firm.
  • 0

#747 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26258 posts

Posted 07 April 2020 - 09:25 PM

Kdo pa pravi, da ni dosegla vrha? Umrlih bo res cedalje vec, ampak to smo pricakovali ane? Zdaj jih je vsak dan vec odpuscenih in vsak dan vec umrlih, meni se zdi to nekako logicno. Zravnali smo krivuljo, torej je cilj dosezen, pri nas vrha ne bo, tako kot je slo do zdaj bo slo verjetno se nekaj casa, lahko tudi mesecev, ce ne bo vrocina prinesla zatisja. Jaz ne vem a sem jaz budala al je to res tako tezko razumet, al mi pomaga razumet ravno to, da nisem bombardirana s stani medijev. Mimogrede a je se katera opazila kdaj se v temi nabere najvec objav? Ja po porocilih :D

Preden se katera obesi na more besede, res se sprasujem ce sem jaz budala in prevec naivna/hormonska :D
  • 0

#748 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15048 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 08 April 2020 - 04:43 AM

Ti nisi reprezevtativna :lol: ko sem bila jaz noseca, me ni skrbelo ama nic. Hormoni :D
  • 0
 

#749 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82437 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 April 2020 - 08:08 AM

Jaz sem podobnega mnenja kot Ora (v bistvu mi sploh ni jasno, kaj je takega napisala). Vse skupaj se mi zdi napihnjeno do skrajnosti. Clani najine druzine delajo v zdravstu, tudi na intenzivni v UKC in na Covid oddelkih pa sem kljub temu takega mnenja. Me zanima, kaksno statistiko smrti imajo v domovih za ostarele, ko razsaja gripa.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#750 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26258 posts

Posted 08 April 2020 - 08:49 AM

Jina, letos je bilo ful umrlih za posledicami pljucnice, zaradi razlicnih respiratornih infektov itd. Ampak primerljivo seveda ni, drugo je ce jih od oktobra do marca umre 20 za posledicami respiratornih infektov ali pa ce jih toliko umre aprila, ko obicajno niso vec idealni pogoji :) ampak vseeno cilj je dosezen, pocasi bo smiselno spravit stvari nazaj v obtok!
  • 0

#751 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23479 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 08 April 2020 - 10:50 AM

jaz tudi tako razmišljam kot Ora, Jina.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#752 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25836 posts
  • Gender:Female

Posted 08 April 2020 - 09:13 PM

^^
+1.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#753 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22338 posts
  • Gender:Female

Posted 08 April 2020 - 10:34 PM

Jaz sem samo to zasledila nazadnje, da so rekli, da naj bi se šele ta konec tedna pokazalo, kje smo in ali se bo število okužb začelo zmanjševat.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#754 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45418 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 April 2020 - 10:38 PM

V Švici je je trend obrnil navzdol. Po 1000+ potrjenih primerih dnevno, so jih zdaj 3 dni zapored potrdili vceraj in predvcerajsnjim 500+, danes pa 400+. Tako da so zdaj sprejeli, da bodo do 26. videli kaksno bo stanje in ce se bo ugoden trend nadaljeval, pocasi zaceli rahljati ukrepe.
  • 0

#755 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 09 April 2020 - 07:03 AM

Pri nas bodo tudi 21. ponovno ocenili stanje, da vidimo, ali bo trajalo se po 28. aprilu vse skupaj. Ker je vmes velika noc, sumim, da ja ...Ocitno folk misli, da so ob posebnih priloznostih in praznikih imuni ali kaj. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#756 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15451 posts
  • Gender:Female

Posted 09 April 2020 - 10:37 AM

Pravijo, da je odlok o prepovedi gibanja med občinami protiustaven. Zakaj potem vseeno kasirajo?


  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#757 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25836 posts
  • Gender:Female

Posted 09 April 2020 - 12:46 PM

Anouk, pomoje ne mislijo, da so ob posebnih priložnostih imuni, samo .... odmislijo. Ni racionalna reakcija.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#758 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 09 April 2020 - 01:00 PM

Mah, kaj pa vem. Malo je se sebicnosti posredi pomoje (pa le ze par tednov trajajo ukrepi, ljudje bi pocasi normalnost nazaj). Nas vsedruzinski brunch je letos sicer odpovedan, sem se ze veselila, kako bomo imeli mir (doma in sami) in vceraj ze tasca spet tezi, ce bi pa letos mogoce k njim prisli jest za veliko noc ("ampak na varnostni razdalji") - kako si to predstavlja, nimam pojma, mogoce dobi vsak svoj loncek arasidovega masla in marmelade, da ne bomo vsi istih slatali :butl: . Medtem ko je babici (svoji 90-leti mami) par dni nazaj iPada kupila zaradi omejitve obiskov, da bosta lahko na vezi. Saj razumem, da je babica res v high risk kategoriji, ma meni tudi ni do tega, da bi se po nepotrebnem izpostavljala samo zato, ker je tasci neizmerno dolgcas in ker ne dojame, da to ni neka nujna situacija, v kateri bi delala izjeme. Pa pri njih je dobesedno nekaj sosedov okuzenih, njo pa se kar zuli. Res mi daje obilo priloznosti za vadit svoj "ne", ceprav mi gre se vedno na zivce vse skupaj. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#759 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26258 posts

Posted 09 April 2020 - 08:20 PM

Ta tvoja t&t res nista cisto ravna, kako sebicen moras bit, da za potesitev lastnih potreb ogrozas svoje otroke in vnuke (retoricno, ker iz istega razloga nimam stikov z materjo).

Mimogrede, ste kaj spremlale, kako blagodejno karantena vpliva na naravo? Meni je fascinantna njena sposobnost samoceljenja, zdaj sem pa se toliko bolj sokirana. Pa ne vem kako je mozno, da pridelamo take kolicine odpadkov kadar nas ni doma, zdaj, ko smo doma, pa odnasamo smeti zato, ker zacne smrdet, ne zato ker so polne. Se vedno nek smisel vidim generalno v vsem tem dogajanju (ce pustimo ob strani politicne interese in se osredotocimo na naravo, potrosnistvo itd).
  • 0

#760 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82437 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 April 2020 - 08:24 PM

Ocitno nisi videla vseh uporabljenih mask in rokavic na tleh (ali pa so ljudje pri vas manjsi packi), pa ne samo ob plocnikih, ampak tudi v naravi! Drugace vem, kaj mislis, ampak ne morem mimo tega, ker mi gre vsak na kozlanje, ko to vidim.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users