Jump to content


Photo

Zimske olimpijske igre Soči 2014


  • Please log in to reply
255 replies to this topic

#1 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 February 2014 - 06:23 PM

Še par dni in začele se bodo zimske olimpijske igre v Sočiju. Boste jih spremljali?

Kaj menite, imajo slovenski športniki kaj možnosti za medalje? Če ja, kateri so vašem mnenju slovenski aduti? 

 

http://www.sochi2014.com/en

 

cropped-sochi_2014_mountains.jpg

 

 

Maskote

625c780ce7d30bdafb284f569d066830.png06301ad539b59e86c2c2fffea7148916.png6984da27257dfd722800349f8b612162.png843a34953683a16766719469b14b522b.png

Za razliko od londonskega železa so mi ful všeč :)


  • 0

#2 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 04 February 2014 - 08:06 PM

Jaz srčno navijam za Tino Maze!!!

Upam da bo Prevc dobil kako zlato, ker je letos v res dobri formi.

 

Držim pesti za Cilko Sadar in Kevina Ravnjaka v bordanju.

 

V moškem smučanju pa se bojim da nimamo nobenih šans nikjer. 

 

OI pa KOMAJ ČAKAM! :)


  • 0
Viens, reste ici!

#3 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 05 February 2014 - 08:10 AM

Jaz navijam za vse naše, kdo točno tekmuje pa ne vem. Poznam samo Tino in pa skakalce. :)

 

Journalists at Sochi are live-tweeting their hilarious and gross hotel experiences

 

ROFL, slika od Putina na nočni omarici, ma za bruhat. Bi dali vsaj Vladimir pivo. :D


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#4 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15451 posts
  • Gender:Female

Posted 05 February 2014 - 12:03 PM

Jaz sem zadnjič gledala dokumentarec, za bruhat. Družine so dobesedno zmetali ven iz hiš, kjer so živeli že desetletja, jih podrli in naselili kr v neka minimalna stanovanja, če temu sploh lahko rečeš stanovanje. To se ti dobesedno sfuka. Da ne govorim o posegih v naravo. Salzburg je imel pa že vse objekte, ne bi bilo potrebno nobenih posegov v naravo, pa niso bili izbrani. Res v lepem svetu živimo.


  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#5 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 February 2014 - 02:56 PM

Ja, ogromno je razlogov za bojkot letosnjih OI (ne da jim sicer sledim, ker spremljanje sportnih dogodkov ni ravno moj hobi). Grozno, res, kaksen odnos do vsega in vseh okoli sebe (konkretno v okviru OI in nasplosno, tako do ljudi kot do zivali). Ko samo pomislis, koliko pametnega bi lahko s tistimi vlozenimi 60 milijardami (+-) storili sicer  :down: . 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#6 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 February 2014 - 03:40 PM

Se strinjam, da se je za te OI ogromno denarja spustilo v zrak.... navsezadnje so morali mesto in vso infrastrukturo skorajda zgraditi iz ničle, koliko denarja je šlo za zagotavljenje varnosti, podkupnine, shranjevanje snega že leto dni vnaprej, ubijanje potepuških psov, pošiljanje olimpijske bakle v vesolje, vsakič, ko je Putin obiskal Soči moralo sijati sonce (beri: so spustili v zrak nevemkakšne kemične preparate, da so razgnali oblake ), itd., itd.  Bi lahko igre izvedli z veliko manjšim budgetom. Ampak ja, to je Rusija... Kako so prišli do tega, da so gostitelji, pa nam je menda vsem jasno. $$$$$$$$$

 

Upam, da bo vsaj zapuščina OI pozitivna - da bo ugodno vplivala na razvoj in dobrobit regije.

 

 

Kar se tiče nastopov, jaz srčno upam, da si bodo naši skakalci priskakali kakšno medaljo. Vsi v ekipi so IMO letos sposobni poseči po medalji, upajmo le, da bo tekmovalni dan "njihov" dan. Po tihem upam na ekipno medaljo. Pri puncah, upam na pozitivno presenečenje.

 

Za Tino Maze mi je žal, da ni v takšni formi kot je bila lani, ampak upam da je so OI ogromna motivacija in se ji bo vsaj deloma uspelo ponoviti uspeh iz Vancouvra. Ostale punce, se bojim, da niso v takšni formi, da bi lahko posegle po medaljah. Za moško ekipo, se bojim, da je enako. 

 

Hokejisti mislim, da glede na skupino v kateri igrajo (Rusija, Slovaška, ZDA), nimajo šans za uvrstitev v nadaljevanje tekmovanja... 

 

Ostalim športom ne sledim v tolikšni meri, ampak upam, da se jim bo posrečil dober nastop in nas pozitivno presenetijo. 


  • 0

#7 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 February 2014 - 03:44 PM


http://www.rtvslo.si...i-nastop/329135

Baje so proge ful nevarne in so borderji na to opozarjali. Zdaj se je pac zgodilo to, da se je dosti dobrih borderjev ze ba treningu poskodovalo. Skoda.
  • 0
Viens, reste ici!

#8 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 February 2014 - 04:12 PM

Škoda. Upam, da ni prehuda poškodba in bo kmalu nazaj. 


  • 0

#9 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22340 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2014 - 08:15 PM

Jaz bom sigurno kaj spremljala. Za medalje so pomoje možnosti pri skakalcih, mogoče Tina Maze, moški bordarji, Fak, Flisar.

 

Kar se organizacije tiče, pa mislim, da bo ostala črna pika. Je mislim da ravno včeraj na Rtv Slo kazalo, da še vedno niso dokončali naselja za obiskovalce, še zdaj ropotajo stroji. Ljudje so že davno plačali bivanje tam, zdaj, ko so pa prišli tja in še sploh vsi apartmaji niso dokončani, organizatorji iščejo, kam bi jih lahko namestili. V dokončanih apartmajih, kamor so se nekateri gostje že namestili, pa so umazane šipe in tla, iz pipe priteče umazana voda itd.

Res neumno, da niso OI nekje, kjer že imajo vso infrastrukturo in bi kvečjemu samo kaj posodobili.

 

Uniforme drugih držav so pa oblikovali sami znani oblikovalci. Ralph Lauren za ZDA, Lacoste za Francijo, Armani za Italijo, H&M za Švedsko.

 

Švedska, francoska in estonska so mi najbolj všeč.

 

hm-olympic-1-622-800x0.jpg

 

Sochi-2014-Uniforms-France-01-600x578.jp

 

Estonia-team-wear.jpg


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#10 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 February 2014 - 08:23 PM

^ Meni so tudi te ful všeč (ameriške so smešne, ampak še vedno boljše od naših šiptarskih).


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#11 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22340 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2014 - 08:33 PM

Pri ameriških je meni všeč samo tale plašč. Ostalo, kjer je kup zvezd in raznih drugih vzorcev gor, mi je pa preveč načičkano.

cn_image.size.ralph-lauren-sochi-uniform


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#12 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 06 February 2014 - 09:20 PM

AHAHAHA, čista ZMAGA:

 

 

Canada’s Response To Russia’s Anti-LGBT Propaganda Law Is Totally Awesome

 


  • 6
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#13 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 February 2014 - 09:42 PM

Haha! Ful hudo! 

 

Me zanima kako se bodo jutri Rusi predstavili na otvoritveni slovestnosti. FYI: prenos se prične jutri ob 17. uri na SLO 2


  • 0

#14 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22340 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2014 - 11:40 PM

Dobra. :D


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#15 Bea

Bea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 302 posts
  • Gender:Female
  • Interests:music, animals, travel, books, computers, shopping ;-)

Posted 07 February 2014 - 01:28 AM

hahahaha bravo  :lol:

 

Sam take šlamparije kot jo imajo pa z organizacijo in temi sobami za udeležence/novinarje pa nisem pričakovala :sick:  Da jih ni sram...


  • 0

#16 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 07 February 2014 - 08:02 AM

Saj so bile podobne zgodbe tudi na prejšnjih OI, veš, nikoli ni vse tip top. :) Ampak dandanes, s socialnimi omrežji, takoj izveš za vse. :D Sicer so pa Rusi šli še korak dlje, najbrž, ker

je res vse narejeno samo na 3/4.


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#17 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 February 2014 - 05:22 PM

Gledate?

 

Začelo se je hudo, opera & raznolikost ruske države. 

Bf4o3utCMAAX8hP.jpg

 

edit: če odštejemo tehnično nezgodo z neodprto snežinko - olimpijskim krogom... :lol:

Bf4pRDtIgAI8lhW.jpg

 

edit2: In definitivno nimamo najgrših uniform. #Nemčija #Irska ... 

 

 

 

Naj še kdo lepo prosim komentira, ker se počutim kot da se pogovarjam sama s sabo. :oops:  


Edited by Kalypso, 07 February 2014 - 05:52 PM.

  • 0

#18 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22340 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2014 - 05:49 PM

Jaz tudi gledam. Napol no, zraven pa sem na računalniku. :)


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#19 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45420 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 February 2014 - 06:09 PM

Seriously, ameriški načičkani jopiči? :huh:

 

 

Naši so pa IMO izpadli prav kul. 

Bf4xznjIAAA_z51.jpg

 

 

Pa ful mi je fascinantno koliko eksotičnih držav kjer ne poznajo zime je na teh olimpijskih. :thumbup: 


  • 0

#20 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18176 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 07 February 2014 - 06:14 PM

Ja, jaz sem tut to razmišljala, kako je nekdo kr olimpijec, če majo konstantno 30 stopinj v državi. Pa kakšni so mi ful bogi, k čist sami hodijo. :( Haha.


  • 0

After all this time?

Always.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users