Jump to content


Photo

Diskusije glede "cerkev vs država" in o religijah


  • Please log in to reply
431 replies to this topic

#1 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2012 - 04:18 PM

Če ste za to, da se odpravi državno financiranje rimskokatoliške cerkve, podpišite peticijo na tem linku:
http://www.locitev-drzave-cerkve.org/
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#2 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 March 2012 - 05:00 PM

Super, da si odprla temo za tole. Sem že pred časom podpisala, upam, da se kaj zgane na tem področju.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#3 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 March 2012 - 05:01 PM

^ Enako.

In če ste morda spregledali v temi o linkih: Izstop iz cerkve
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#4 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 March 2012 - 05:11 PM

Jaz se sprašujem, v čem je fora tega registra sploh - a ta statistika kaj šteje pri uveljavljanju kakšnih ugodnosti ipd.?

Meni je v bistvu sam koncept izstopa malo hecen (pustimo zdaj ob strani to, da so menda zakramenti ''neizbrisni'') - v bistvu na nek način ravno z izstopom 'priznaš' cerkev kot tako, ali? :D

Jaz sem imela pred leti sicer obrazec že natisnjen in izpolnjen, potem pa sem brala, da menda informacije pridejo do lokalne cerkve in se potem to nekje javno oznani (ne vem sicer, koliko je resice v tem - če ne drugega, se informacije v cerkvenih krogih hitro širijo - tako ali drugače) in nisem hotela nobenih zdrah povzročat med sorodniki (vem, da bi bila babica izredno prizadeta, pa mami, moja botra itd.). Tako da sem dala še enkrat na tehtnico in se odločila, da to, da me imajo v registru, pač ne igra neke bistvene vloge, ker tako ali drugače nisem (več) aktivna v cerkvi. Naj me prosim kdo popravi, če živim v zmoti ;).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#5 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 March 2012 - 05:21 PM

Nisem se v to podrobno poglabljala, ker nisem krščena, ampak menda gre predvsem za neko osebno odločitev in zadoščenje,
če se že pač kot dojenček nisi mogel odločiti in ti je bilo vse skupaj vsiljeno. S tem nekako seveda priznaš cerkev in ji poveš, da je
ne želiš več v svojem življenju.

Drugače pa si itak po mnenju cerkve združen z njo za vekomaj XD (zanima me tudi, kakšne so te pravice, ki jih uživaš
kot 'član' cerkve, ha ha?):
Po nauku Katoliške cerkve torej oseba, ki izstopi iz te cerkve, ostane brez pravic, še vedno pa
jo vežejo vsi Božji in cerkveni zakoni. Po cerkvenem mnenju v bistvu torej sploh ni
izstopa, saj mora biti izstop celovit in ne samo formalen. To pa je v nasprotju z 41. členom ustave,
ki garantira vsakomur svobodo vesti. Nerazumljivo je, da nekdo izstopi iz neke organizacija, pa
ima še vedno dolžnosti do te organizacije. Ali ne gre pri tem za neke vrste suženjstvo?
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#6 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82448 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2012 - 05:23 PM

Izstop iz cerkve je smrtni greh, prosim lepo. ˆ-ˆ
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#7 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 March 2012 - 05:25 PM

Sem brala, ja, tragikomika vse skupaj.

Če je stvar res tako super, potem ne bi rabili imeti zakonov o tem, da je treba že male otroke notri uvajat, ampak bi se jih pustilo pri miru do npr. polnoletnosti, ko bi se lahko sami odločili za morebitni vstop (in se do takrat poučili o različnih 'možnostih' kar se tiče religije).


Jina, a je večji greh ravnati po svoji vesti in se izpisat ali hliniti pobožnost? :D Sumim, da prvo (bring on the irony!).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 March 2012 - 05:25 PM

Pekel zagarantiran, vsekakor!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 26 March 2012 - 05:46 PM

Jaz sem enkrat nekje brala, da so vse te internetne peticije za brez veze in da nimajo nobenega učinka. :huh: Ali pa to velja samo za peticije tipa "H&M naj začne dostavljat v Slovenijo" :lol: Če je kaj na temu seveda podpišem, samo ne verjamem da bo iz te moke kruh. :D
  • 0

#10 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 March 2012 - 05:52 PM

Hja, začetek je, če ne drugega, se ustvari baza podatkov, s pomočjo katere lahko ljudi dosti hitro pozoveš k podpisu papirnate verzije peticije (v primeru slednje imaš določen rok, v katerem moraš zbrati - mislim da - 30.000 overovljenih podpisov, ki jih nato predložiš v parlament - naj me kdo popravi, če sem kje kiksnila). Pri online peticijah je tudi precej poudarka na ozaveščanju ipd., saj so na spletnih straneh navadno navedene številne informacije o dotični temi.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#11 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 March 2012 - 06:34 PM

Sem že zdavnaj podpisala, in zelo verjamem, da je to edina pot.

Glede pravic sklepam, da mislijo, da se pač ne moreš cerkveno poročiti oziroma
imeti cerkvenega pogreba - ma nemoj, najbrž ravno ne jočeš za tem, če želiš izstopiti
iz cerkve. LOL Tudi če se želiš drugič poročiti, se ne moreš cerkveno, saj lahko
prvo ločitev odobro le THE PAPA. Ahahahaha, šala tisočletja. Torej pred bogom je
prva zveza sklenjena za vedno, no, razen če si Madonna, se podrazumeva.

Medtem ko sem včasih bila nevtralna do cerkve, postajam tudi sama vedno bolj nestrpna
do njih, skoraj tako kot so oni do ostalih. Sem že pisala, da nimam popolnoma nič proti veri,
ampak mislim tudi, da je to stvar vsakega posameznika, ko pa pride do cerkve kot institucije
in njenega konstantnega vtikanja v stvari države in ljudi, se pa moja strpnost konča.

Zelo me tudi moti to:

  • katoliška cerkev ima v svetu več tisoč milijard evrov premoženja;
  • tudi v Sloveniji se njeno premoženje, skupaj s povezanimi organizacijami in solastništvom v številnih podjetjih, ocenjuje na več kot milijardo evrov (800 milijonov ima samo v dolgu) in je največji lastnik zasebnega prava;
  • poseduje okoli 40.000 hektarjev zemljišč in okoli 5.000 objektov;
  • poleg izjemnega bogastva je v letu 2008 iz proračuna dobila najmanj 20 milijonov evrov in to iz sredstev vseh davkoplačevalcev: tako vernih kot nevernih ter drugih svetovnih nazorov;
  • oproščena je plačila za uporabo stavbnega zemljišča za verske objekte, davka na dediščino in darila.

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#12 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 March 2012 - 10:10 PM

Bom to izjavo kar sem uvrstila. Pisateljica in tudi režiserka monodrame Kurba, Vedrana Rudan, se je spraševala,
zakaj cerkev tako motijo homoseksualni odnosi le takrat, ko se le-ti dogajajo izven cerkvenih zidov ...
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#13 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 27 March 2012 - 10:39 AM

^ :worthy1:



RESNIČNOST KATOLIŠKE VERE


JEZUS PAPEŽ



Nosil je trnovo krono Nosi zlato krono

Umival je noge svojim ucencem Noge mu poljubljajo še kralji

Plačal je velik davek Ne plačuje davkov

Je ljubil otroke Ščiti tiste, ki izrabljajo otroke

Bil je reven Je zelo bogat

Opiral se je na leseno palico Opira se na zlato palico


Pridigal je o miru Blagoslavlja diktaturo in vojno


Potoval je na oslu Potuje v blindiranem papamobilu
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 March 2012 - 11:27 PM

Papežu gre vsekakor bolje kot je šlo Jezusu, ja.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 March 2012 - 07:23 AM

Ja, glavno da sedaj tisti, ki sedijo na zlatem tronu in so odeti v svilo vredno več tisoč evrov, pridigajo o skromnosti.

Sedaj si pa oglejte ta dokument, ob sebi imejte vedro, za vsak slučaj.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#16 Simone

Simone

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts

Posted 28 March 2012 - 07:53 AM

Žalostno.

Peticije ne bom podpisala. Bi jo podpisala, če bi bile vanjo vključene vse verske organizacije. Trenutno je RKC najmočnejša,ker ima največje število ovčic. Ko se bo število ovčic druge vere zelo povečalo, bo pač ta druga verska organizacija imela željo po vmešavanju v življenje "nevernikov".



http://www.resnica-h...ndum-islam.html
  • 0

#17 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 28 March 2012 - 08:45 AM

Ja, glavno da sedaj tisti, ki sedijo na zlatem tronu in so odeti v svilo vredno več tisoč evrov, pridigajo o skromnosti.

Sedaj si pa oglejte ta dokument, ob sebi imejte vedro, za vsak slučaj.


Hvala za dobronamerni napotek (sem sprva mislila, da ne bo potrebe po tem, ampak sem si po prebranem premislila :S). Jaz res ne razumem tega, sploh po vseh pridigah o morali in strpnosti in 'zlatem pravilu' ... Izredno me žalostijo take stvari :(.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#18 Padme

Padme

    The Creator of my World

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5521 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 March 2012 - 09:12 AM

Res ti gre na bruhanje o prebiranju takih cerkvenih dokumetov.
Zakonodaje, ki so naklonjene homoseksulanim zvezam so v nasprotju z zdravim razumom in se smatrajo za legalizacijo zla.
Vključevanje otrok v take veze pomeni nasilje and otroki.
To je krivični zakon in proti temu se je treba ostro boriti za pravičnost.
:bruh: Fuj. Sramota.
  • 0

The only thing standing between you and your goal

is the bullshit story you keep telling yourself

as to why you can't achieve it.


Jordan Belfort


#19 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45422 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 April 2012 - 12:02 AM

Posted Image
  • 0

#20 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 02 April 2012 - 08:09 AM

Ja, toliko kontradikcije je v tej cerkvi, da so že zdavnaj izgubili 'kredibilnost'.

Kako že gre tista: ne stori nekomu tistega, kar nočeš, da storijo tebi (nisem natančno napisala).
<_<
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users