Jump to content


Photo

Večerja "v temi"


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 June 2005 - 01:28 AM

V večini restavracij je nezaželeno jesti s prsti ali polivati pijačo, v lokalu imenovanem Dans le noir (V temi), blizu centra Pompidou v Parizu, pa se to dogaja zelo pogosto.

Jedilnica je namreč popolnoma zatemnjena, vanjo pa ni dovoljeno prinašati predmetov, kot so vžigalniki, mobilni telefoni ali ročne ure z osvetlitvijo številčnice. V restavraciji so zaposleni slepi ljudje, ki goste popeljejo do mize in jih pospremijo tudi do stranišča.

Nenavadna izkušnja
"Pri nas ljudje jedo v popolni temi, strežejo pa jim slepi natakerji, je povedal ustanovitelj restavracije Edouard de Broglie. Izkušnja je morda nenavadna, saj je v jedilnici popolna tema, zvoki, vonjave in okusi pa so taki, kot v običajnih restavracijah."Nekateri gostje se v restavraciji najprej počutijo nelagodno, kasneje pa ti občutki minejo.

V lokalu opažajo, da se ljudje pogovarjajo glasneje kot ponavadi, saj ne vidijo sogovornika. Večerja v Dans le noiru stane od 29 do 37 evrov. (Info TV)



Saj to prideš iz restavracije usran kot prašič. IPB ImageIPB ImageIPB Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#2 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 28 June 2005 - 08:40 AM

Za to zadevo sm pa že enkrat slišala...zanimivo ermm.gif
  • 0
IPB Image

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 28 June 2005 - 10:51 AM

Bog ve, kaj ti potem prinesejo na mizo. Kako pa sploh veš, kaj naročiti?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28964 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 June 2005 - 01:50 PM

men se zdi dobra ideja ... in more bit zanimiva izkušnja ... vsekakor bi probala, ker zlo rada jem z rokami. mi saj noben ne bo več težil, ko bom onečastila kak kos pice ali tortilje z roko ... biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#5

  • Guests

Posted 01 July 2005 - 09:44 AM

Jaz tudi rada nekatere jedi z roko jem. Nekako bolj "intimen" odnos vzpostavim z njimi ... biggrin.gif
Kar se pa tiče restavracije - po mojem bi me bilo ves čas strah, kaj mi bodo primesli na mizo, ker precej stvari ne maram in kar se hrane tiče res ne maram kakih negativnih presenečenj. ermm.gif
  • 0

#6 Robidnica

Robidnica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 277 posts

Posted 01 July 2005 - 10:37 AM

bilo bi zeeeelo zanimivo biggrin.gif
  • 0
[i]If kisses were stars I'd give you the sky,
If touches were tears I would cry,
If love was water I'd give you the sea,
And be with you for all eternity...

#7 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 July 2005 - 11:06 AM

Res je sicer, da pojma nimaš kaj ješ, sam men bi se zdela prav zanimiva izkušnja. Bi takoj probala!
  • 0

#8 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45397 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 June 2013 - 07:30 PM

Bog ve, kaj ti potem prinesejo na mizo. Kako pa sploh veš, kaj naročiti?

Si izbereš iz menija preden te posedejo za mizo v temo. 

 

Je pa bojda scary izkušnja. Še nisem bila, me niti ne mika. 


  • 0

#9 žajbelj

žajbelj

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 410 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2013 - 08:13 PM

Sonchika se bo sedaj lažje odloćila za obisk, ko je po osmih letih končno izvedela kako in kaj. :D :P :)


  • 0
Salvia officinalis

#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45397 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 June 2013 - 08:22 PM

:butl: Iskala sem po forumu, pa mi je iskalnik vrgel ven to temo. Nisem niti polagala pažnje kako dolgo nazaj datira. :oops:


  • 0

#11 žajbelj

žajbelj

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 410 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2013 - 08:26 PM

^_^


  • 0
Salvia officinalis




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users