Jump to content


Photo

Športni uspehi naših


  • Please log in to reply
506 replies to this topic

#1 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15428 posts
  • Gender:Female

Posted 23 February 2007 - 04:18 PM

http://24ur.com/nasl...223_3090737.php

Noro!! Končno se nekam premika slovensko alpsko smučanje!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#2 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6690 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 23 February 2007 - 04:37 PM

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
jaz tudi vesela=))

..čeprav je mel extremno kombinacijo sreče na svoji strani...ker so se pogoji ful slabšali za boljše tekmovalce, ampak neglede na to pohvale vredno thumbup.gif ...nevem, kaj se zadnje dneve dogaja z našimi tongue.gif pa če Majdičeva včeraj blestela biggrin.gif
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#3 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 23 February 2007 - 05:03 PM

Majdičeva je skoraj pričakovano blestela biggrin.gif Jerman je pa tud v smuku naš najbolši. In zadnji čas, da se tudi slovencem malo odpre. Sem pa ful vesela za vse naše, kadar kaj dosežejo v športu.
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#4 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 February 2007 - 12:50 PM

Danes pa je bil Jerman drugi. Zdaj ko bo konec sezone se je dedu odprlo. smile.gif
  • 0

#5 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15428 posts
  • Gender:Female

Posted 25 February 2007 - 12:15 AM

Ja res škoda. Sam je pa kr luškan, ane? biggrin.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#6 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 25 February 2007 - 12:19 AM

Končno nekaj premika navzgor tudi za Slovenijo. smile.gif
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#7 Šišyka

Šišyka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1412 posts
  • Location:Universe Of Fun
  • Interests:copranje in izdelava nevarnih zvarkov :P

Posted 25 February 2007 - 03:35 PM

hehe moj someščan je zmagu na smuku pol pa še drugo mesto biggrin.gif sj je blo sam vprašanje časa ker je bil letos že parkrat med deset enkrt clo četrti.
drgač sm pa tud jst zmer vesela če ker slovenski športnik doseže dobr rezultat ;)
  • 0
IPB Image
Če imaš nekoga rad, ga imaš zmeraj, ne glede na danes, jutri ali včeraj. Če imaš nekoga rad, ga imaš vedno in preprosto rad, za to ni čas merilo!

#8 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 25 February 2007 - 07:20 PM

Kaj se važiš ? tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Jaz sem tut vesela.
  • 0
Viens, reste ici!

#9 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 25 February 2007 - 11:59 PM

Dokaz da še obstajamo skriti talenti na snegu tongue.gif
  • 0

#10 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15428 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2007 - 08:34 PM

http://24ur.com/nasl...901_3104752.php

Ravnokar videla tole, sem čist navdušena, nism pa po TV nič gledala. thumbup.gif thumbup.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#11 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26996 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 01 September 2007 - 08:35 PM

U, ke pridni smile.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#12 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15428 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2007 - 08:36 PM

Pa kaj to ni blo zdej, a je to za nazaj??? laugh.gif laugh.gif

edit: sej je kul, sam sem gledala posnetek, pa je pisalo arhiv in sem mislila, da sem ga kej pobiksala. biggrin.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#13 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 01 September 2007 - 09:09 PM

Čestitke! Upam, da bo sedaj država malo bolj radodarna do njiju, ker si to res zaslužita. Super promocija za Slovenijo. Bravo fanta! thumbup.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#14 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 01 September 2007 - 09:15 PM

QUOTE(Kinky @ 1. 9. 2007 - 22:09) View Post

Čestitke! Upam, da bo sedaj država malo bolj radodarna do njiju, ker si to res zaslužita. Super promocija za Slovenijo. Bravo fanta! thumbup.gif


Se strinjam, ker sta resnično dobra in tak trud bi moral bit poplačan a ne:)
  • 0

#15 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23382 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 September 2007 - 08:34 AM

Petkovšek je na SP v gimnastiki osvojil prvo mesto in si zagotovil nastop na OI 2008. Pegan je osvojil drugo mesto.

Slovenska asa Mitja Petkovšek in Aljaž Pegan sta tudi na jubilejnem 40. svetovnem prvenstvu v moški in ženski športni gimnastiki v Stuttgartu poskrbela za nov izjemen uspeh slovenske gimnastike. Najprej je Petkovšek na bradlji osvojil naslov svetovnega prvaka, po letu 2005 drugega v karieri, ki mu je prinesel tudi nastop na olimpijskih igrah 2008 v Pekingu. Le malo je do enakega uspeha zmanjkalo Peganu na drogu, saj ga je šele z zadnjim nastopom dneva prehitel domačin Fabian Hambüchen. Pegan je tako po zlatu iz leta 2005 in dveh srebrnih kolajnah (2002, 2006) osvojil še četrto odličje na SP, a vsaj za zdaj ostal brez tako želenega nastopa na OI.
Najprej je za pravo dramo v finalu na bradlji poskrbel Petkovšek, ki je za orodje poprijel že kot drugi med osmerico najboljših. Glede na kvalifikacijski nastop je v sestavo vključil še dodatni element belle in ga odlično izvedel, s tem povišal izhodiščno vrednost vaje na 16,8 točke, a sicer naredil kar nekaj izvedbenih napak. Tudi seskok se mu ni povsem posrečil in po koncu sestave je le razočarano zamahnil z roko in proti svojemu trenerju Ediju Kolarju ponavljal: "To ne bo dovolj, to ne bo dovolj!" A k sreči se je izkazalo, da so imeli danes tekmeci s svojimi vajami še več težav kot slovenski as, končna odločitev o zlatu pa je padla, ko je "padel" tudi zadnji nastopajoči telovadec na bradlji, branilec naslova Kitajec Jang Vej.


Takoj, ko sem opravil sestavo, mi je bilo grozno pri srcu. Zavedal sem se, da sem naredil premalo, da bi lahko konkuriral Azijcem, sploh pa s takšno vajo. Če bi mi uspela 'idealka', res lepa vaja, potem se že lahko vmešam v boj, a da se je na koncu vse skupaj tako razpletlo, še kar ne morem verjeti ... Lahko rečem le: noro, noro!" se je po drugem naslovu svetovnega prvaka v karieri prešerno veselil Petkovšek, ki je bil po nastopu prepričan, da prikazano ne bo dovolj. "Ob robu sem lahko le skrušeno sedel in opazoval nastope, bilo mi je težko, saj sem bil prepričan, da ne bo dovolj. Mislil sem, da ne bo niti za kolajno, zato je bilo sprva razočaranje še toliko večje," je razlagal telovadec Narodnega doma in veselo nadaljeval: "Očitno pa so vaje res težke in je veliko prostora za napake. Ne morem verjeti, da se je izšlo: noro, noro ..."

"To je do sedaj gotovo moja najpomembnejša zmaga v karieri, ker je bila v bistvu najbolj nepričakovana in obenem najmanj dosegljiva, vsaj zdelo se je tako. Zato je še toliko slajša, za nameček pa mi je prinesla tudi vozovnico za olimpijske igre 2008. Sem 'ceu norc', a ne?" se je v svojem slogu veselil "Mitko", ki bo sezono nadaljeval že naslednji teden, saj bo v sredo odpotoval na svetovni pokal v Ostravo. "Ne, sploh mi ne bo težko najti motivacije, veselim se nove tekme, res pa je, da ne bom tekmoval s to vajo, ampak gotovo z lažjo," je v smehu za konec pribil Petkovšek in odhitel na slovesno podelitev odličij.



Pegan podprvak

Medtem pa je Pegan, ki je moral prav tako na orodje že drugi po vrsti, svojo nalogo opravil odlično, uspela mu je sestava z izhodiščem 16,8 točke, po trojni skrčeni salti pa je naredil le majhen poskokec. Po dobrem nastopu mu ni preostalo drugega, kot da mirno spremlja razplet tekmovanja. Vse je šlo kot po maslu vse do nastopa zadnjega telovadca, zaradi prednosti domačega terena in najvišjega izhodišča (17 točk) tudi prvega favorita za zmago, Fabiana Hambüchna. Ta je prikazal novo dobro predstavo in preprečil naravnost idealen slovenski razplet letošnjega prvenstva. Pegan je sicer osvojil še četrto kolajno na svetovnih prvenstvih, po zlatu iz leta 2005 v Melbournu je zbirki dodal tretje srebro. A kljub izjemnemu dosežku - 33-letni telovadec je še na tretjem zaporednem SP prišel do kolajne - Pegan na zmagovalnem odru ni mogel skriti razočaranja.
"Nimam razloga za smeh. Strinjam se, da je naslov svetovnega podprvaka izjemen uspeh, a tokrat mi to ni dovolj. Ne morem reči, da sem ravno razočaran, a ve se, po kaj sem prišel v Stuttgart - po vozovnico za nastop na olimpijskih igrah prihodnje leto," je po nastopu poklapano razlagal Pegan, ki pa se je strinjal, da je naredil vse, kar je bilo v njegovi moči: "Resda sem naredil nekaj manjših napak, a načeloma je bila prikazana sestava zelo blizu tistega, kar sem si lahko le želel. Z vajo sem zelo zadovoljen, z oceno tudi, a vedel sem, da če bo Fabian naredil svojo vajo, bo zmagal. Menim, da mi tudi dve desetinki točke višje izhodišče na njegovem terenu ne bi prav nič pomagalo."

Pegan sicer še ima eno možnost, da bi dolgoletno uspešno kariero v svetovnem vrhu le kronal tudi z nastopom na olimpijskih igrah. "Seveda bi bil zelo vesel, če bi dobil 'wild card' za nastop v Pekingu. A s tem imamo zelo slabe izkušnje, zato se s tem ne nameravam obremenjevati. Če pa imamo to možnost, da za povabilo zaprosimo, bi bil zelo vesel, če bi jo izkoristili," je še povedal telovadec Trnovega, ki si bo najprej vzel 14 dni počitka, nato pa bo sezono nadaljeval konec oktobra na svetovnem pokalu v Stuttgartu.
"Kaj naj rečem, vesel sem. Čeprav Mitji sestava na bradlji danes res ni dobro uspela, smo imeli tokrat tudi malo sreče, tekmeci pa s svojimi nastopi še več težav kot on, in vse se je izšlo. Sam menim, da je tudi Aljažev naslov svetovnega podprvaka fantastičen uspeh in odločili smo se, da bomo Mednarodno gimnastično zvezo zaprosili za posebno povabilo, t. i. wild card za nastop na olimpijskih igrah. Aljaž je namreč edini izmed telovadcev na drogu na zadnjih treh prvenstvih stal na odru za zmagovalce in si brez dvoma nastop v Pekingu zasluži," je po novem velikem uspehu slovenske gimnastike nastopa ocenil selektor reprezentance Kolar.


vir: 24ur


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#16 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 April 2010 - 09:23 PM

Dejan Zavec ubranil naslov svetovnega prvaka
http://www.rtvslo.si...gentinca/227697
IPB Image
  • 0

#17 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 April 2010 - 11:18 PM




Aha, smo gledali.
Izzivalec je bil nenormalno simpatičen. XD


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#18 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45344 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 April 2010 - 11:27 PM

No, meni glih ni bil, je bil pa žilav.
  • 0

#19 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 11 April 2010 - 10:14 AM

meni je bil tudi faca biggrin.gif
  • 0

#20 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 11 April 2010 - 10:29 AM

Men je Zavec ful všeč, tak normalen, res mu privoščim. wub.gif Ful simpatičen. smile.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users