Jump to content


Photo

Novice po SVETU


  • Please log in to reply
1636 replies to this topic

#1201 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16915 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2020 - 09:44 AM

Torej ZA Bežigradom 😉

Tudi BTC in okrog je bil kar zaseden, tako da neke vsesplošne panike jaz ne občutim. Vprašanje pa, če bo kaj drugače, ko potrdijo primere pri nas.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1202 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25838 posts
  • Gender:Female

Posted 01 March 2020 - 09:18 PM

https://svetovalnica...li-za-beĹľigrad

Zanimivo.

Ja, danes je na radiu en matematik razlagal, da eno je matematični izračun naraščanja števila okuženih in s tem povezana predvidevanja.
Drugo je pa psihologija množice.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#1203 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 March 2020 - 01:29 PM

https://www.independ...obox=1583963954
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1204 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30693 posts
  • Location:Primorska

Posted 12 March 2020 - 01:30 PM

...
  • 0

#1205 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 March 2020 - 01:32 PM

First world problems :lol:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1206 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16915 posts
  • Gender:Female

Posted 12 March 2020 - 01:34 PM

sam res, hecen komentar glede na to, da članek o dejanskih žrtvah govori. kaj pol, če je ples prestavljen, res kriza
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#1207 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30693 posts
  • Location:Primorska

Posted 12 March 2020 - 01:35 PM

Ojej sori, sm mislila da smo v temi o SLO. Joj no.
  • 0

#1208 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26260 posts

Posted 23 March 2020 - 11:21 PM

A ste brale kaj vse najdejo v Spaniji med dezinfekcijo domov? Sem prav pomislila, kaj vse bi sele pri nas nasli, ce bi sli sploh iskat kje vse ljudje zivijo, pomojem se povprecen drzavljan tudi predstavlja ne, katera obmocja vsa so poseljena, do kam vse med popisom niti pridejo ne :D
  • 0

#1209 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25700 posts
  • Gender:Female

Posted 24 March 2020 - 06:50 AM

Ne, daj nalimaj link, prosim
  • 0

#1210 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 June 2020 - 07:48 PM

https://www.theroot....sing-1843780800
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1211 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3120 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 04 June 2020 - 10:44 AM

Dober članek, res grozljivo koliko je tega :(
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#1212 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23479 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 June 2020 - 10:53 AM

mene je kar stisnilo, ko sem brala. Kako so bile samo tem ljudem tratene osnovne človeške pravice in kljub vsem ozaveščanju se še vedno dogaja!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1213 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 June 2020 - 11:40 AM

Ja, res, hvala za ta link!
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#1214 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26260 posts

Posted 04 June 2020 - 11:47 AM

Meni je nepredstavljivo res, ze dejstvo, da to niti ni neka daljna zgodovina, ko so jim bile po zakonu tratene nekatere pravice (aparthaid v ja), to kar se pa se dandanes dogaja pod izgovorom nekega strahu mi je pa nepojemljivo! Vsec mi je, ker se mi zdi, da se na to ze nekaj let opozarja tudi prek popularnih medijev ( v vedno vec serijah opazam to tematiko, tudi tematiko nizje vrednosti zensk v vecini poklicev in tudi v druzbi). Predvsem ta izpostavljenost neenakosti zensk v druzi se spet veckrat pojavlja v medijih.
  • 0

#1215 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16480 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2020 - 12:26 PM

Te dni se spet ful govori o Madeleine McCann. Saj je tragicna, brutalna zgodba, da se ti v usta bruhne, ampak ze 10+ let beremo o njej in porabili so milijone, ker je bila lepa bela bogata deklica.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#1216 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26260 posts

Posted 04 June 2020 - 12:35 PM

No in pri tovrsnih zgodbah si ne morem pomagat, da ne bi imela cudnega obcutka v zelodcu, da bi upala starsa s prstom pokazat komu sta skodovala do te mere, da bi bil sposoben se spravit na njunega otroka.
  • 0

#1217 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82444 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 June 2020 - 12:53 PM

Ja, 13 let jo iščejo pa zdaj imajo veliko novih osumljencev. Kako?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#1218 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13727 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2020 - 01:14 PM

Glede črnske problematike. Gledala sem odličen dokumntarec I am not your Negro.

No, meni je odprl oči, da pogledaš na družbo z druge perspektive. Kaj večbi pa morali črnci povedati. Kot belka se težko postavim v njihovo kožo.

 

Se pa ne bi mogla bolj stirnjati gelde tistega dekletca.

Veraj sem brala o MOzambiku. V neurju je zradiralo celo mesto, erozija, odplavilo ej rodovitno zemljo, ogromno žrtev, pa sem o tem brala in slišala prvič, medtem, ko je bila o monsunu v JV AZiji pred leti, ki je vzel ogromno tuirstov pa v vseh novicah več tednov. Da o rudnikih v Afriki ali J Ameriki ne začnemo. Pač, 3. razredni ljudje očitno.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#1219 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23479 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 July 2020 - 10:53 AM

New Zealand's Jacinda Ardern's speech in 2 minutes

 

Kaj mislite o tem posnetku. Jaz premalo spremljam tujo politiko (še naše ne). Zveni super. Ampak me skrbi, s čim bi se lahko po enakem sistemu lahko pohvalili v SLO in koliko pa državljani opazimo dejanskih razlik :whistling:


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#1220 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13727 posts
  • Gender:Female

Posted 23 October 2020 - 10:54 AM

https://www.rtvslo.s...lo-splav/540037

 

Čakam, da do te genialne ideje pridejo pri nas.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users