Jump to content


Photo

MOTIVACIJA ZAPOSLENEGA


  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 28 December 2006 - 08:03 PM

pripravljam seminarsko o motivaciji zaposlenega.Imam problem,ker mora ta seminarska,polovico le-te mora biti praktični del,torej moje ugotovitve,na mojem delovnem mestu,ki je bilo zelo kratko čez poletje,zato nimam praktičnega dela ničsad.gif.in še to,to podjetje je bilo s tremi zaposlenimi.
zato vas tukaj forumaše prosim da mal poveste svoja gledanja na motiviranje v vašem podjetju,kakšno je?Imela bom vsaj neko izhodišče za pisat naprej.
Kaj vas najbolj motivira?
Lahko daste tud kr svoja splošna mnenja o tem,poglede,kakšen link bi prav prišu...
  • 0

#2 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 28 December 2006 - 09:05 PM

Mene motivira, da se moje delo ceni kot dobro in korektno opravljeno delo. Motivira me zaupanje nadrejenih. In seveda denar, denar me kar močno motivira.
  • 0

#3 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 28 December 2006 - 09:53 PM

kolk prebiram terorijo tukaj,pa tud če je nebi,vem da je denar velik motivator.no prosim forumaše za še mnenj.....kaj niste nikjer zaposleni?sami švercerji:)
  • 0

#4 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30700 posts
  • Location:Primorska

Posted 28 December 2006 - 09:57 PM

bah, kaj pa vem...
zaposlena sm šele 3 mesce, tako da me najbolj motivira moja frišnost, hehe, itak sm bla najbolj hepi, k sem dobila službo in zdej mi je tud v interesu, da se čimbolj potrudim, da bojo vidl, da so se za ta pravo odločil na razgovoru, haha..
Pa še večjo motivacijo sm dobla, ko sm mislila, da mi gre slabo, šefica me je pa pol ful presenetila, ko mi je izrekla res same pohvale in me tako še bolj spodbudila k trudu.
Meni je motivacija tudi to, ker delam z ljudmi (prodaja) in mi ful pomeni, če lahko vsako stvar speljem tako, da so čimbolj zadovoljni, torej njihovo zadovoljstvo.
pa plača je tud pomembna, valda, sm ful zadovoljna. thumbup.gif
  • 0

#5 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 December 2006 - 09:52 AM

Motivirajo me najbolj denarno. Višja plača, večje zadovoljstvo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#6 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 29 December 2006 - 10:09 AM

Maš v knjižnici ogromno tega gradiva. Če kdo dela na taki firmi, kjer ljudi nonstop pošiljajo na izobraževanje, imajo metodo 20 ključev, kjer spodbujajosodelovanje delavcev, da izboljšujejo, naredijo skupine kjer med seboj tekmujejo. Eno tako podjetje poznam. Sicer zasposlena nisem, ker sem še v srednji šoli. Najlažje ti bo če greš v neko tako podjetje in jih tam izprašaš...
  • 0
IPB Image

#7 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 December 2006 - 11:33 AM

gradiva mam to much,rabim nekaj navadnih misli,čist na easy,da pol mal zabluzim v seminarski,in se pametno naredim;)
Ej tukaj pri nas mamo dve vrste podjetij:ali so pred stečajem,če grem tja lahko kako vzgojno od koga dobim,in pa druga vrsta podjetij,so mali podjetniki,pri takem sem pa tud delala,in mi ni kaj prida znal pomagat.
bo že nekak.
Maš kako koknkretno stran mejbi iz neta?sej neki že mam,magistrsko od enga tipa,sem se oborožila,sam sedaj me čaka še najtežji del,pri vsem tem gradivu in tralala,to pa je SElekcion:;
  • 0

#8 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 29 December 2006 - 11:40 AM

Delam že drugo leto. Pa moram povedat, da me najbolj motivira oseben pristop šefa, njegova človeškost, ljudskost, ko pride med kolektiv-med podrejene, ko se zna posvetiti vsakemu posamezniku in se trudi, da bi kolektiv držal skupaj. Ko je treba pa delat, se pa dela. To mi res veliko pomeni.
Motivira me tudi dodatek za delovno uspešnost, ni veliko, ampak se mi fajn zdi (mogoče, ker sem frišna glede zaposlitve).
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#9 Colt

Colt

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 432 posts

Posted 29 December 2006 - 01:54 PM

Imam cca 8 let delovne dobe in cca 6-7 let dela prek študenta (še pred delovno dobo). Zamenjal sem kar nekaj podjetij, tudi znane, neznane, privatnike itd itd...

In najboljša motivacija se mi še vedno zdi odnos nadrejeni/podrejeni, kjer bi si svoje mesto morali najti pojmi kot so npr korektnost, poštenost, spoštovanje in tudi določena mera hvaležnosti/pohvala, po dobro opravljenem delu.

V večini primerov so to samo sanje, in bolj ko se potapljamo v gnili turbo kapitalizem/liberalizem, dlje smo od teh stvari.

Na koncu pa je seveda še zelo pomembna številka na koncu plačične liste. Ampak včasih imam občutek...da je vse prej pomembno kot to. Namreč če boš dobil še ne vem kolko $$ in če boš s težavo in odporom šel v službo...to to bore malo pomaga.

Pa vesel Božič (z zamudo) biggrin.gif
  • 0

#10 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 December 2006 - 07:46 PM

no biznismeni in biznisvumenke mal možgančke nakrovžlat....kaj vas motivira na šihtu?razen lušnih sodelavcev wink.gif
  • 0

#11 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 29 December 2006 - 08:53 PM

Sicer še nisem zaposlena redno. Motivacija je lahko tudi napredovanje, nagrade, pohvale. Seveda pa morajo biti izpolnjeni vsi "higieniki", ker če ti niso, je lahko še tako dobra plača, sodelavci, napredovanje, pa ne boš nikoli motiviran za delo.
  • 0

#12 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 29 December 2006 - 09:03 PM

QUOTE(besweety_inside @ 29. 12. 2006 - 11:33) View Post

gradiva mam to much,rabim nekaj navadnih misli,čist na easy,da pol mal zabluzim v seminarski,in se pametno naredim;)
Ej tukaj pri nas mamo dve vrste podjetij:ali so pred stečajem,če grem tja lahko kako vzgojno od koga dobim,in pa druga vrsta podjetij,so mali podjetniki,pri takem sem pa tud delala,in mi ni kaj prida znal pomagat.
bo že nekak.
Maš kako koknkretno stran mejbi iz neta?sej neki že mam,magistrsko od enga tipa,sem se oborožila,sam sedaj me čaka še najtežji del,pri vsem tem gradivu in tralala,to pa je SElekcion:;


V mislih mam Grammer automotive SG-pa ne najdem strani.
  • 0
IPB Image

#13 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 December 2006 - 09:16 PM

Kaj je to za ena stvarca anči bom jaz tud mal probala pobrskat....
  • 0

#14 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 04 January 2007 - 03:57 PM

Kaj mene motivira (nisem še redno zaposlena): denarna nagrada, možnost motiviranja, dobri in sproščeni odnosi s sodelavci, pošteni nadrejeni. Vendar pa žal ničesar od naštetega nismo bili deležni v podjetju, kjer sem delala skoraj eno leto preko ŠS.
Naj povem le en primer:
Direktorica nam je obljubila nagrado v denarju ali bone, če bomo izboljšali prodajo glede na lansko leto v istem mesecu, kar seveda smo. In končna nagrada ni bila še blizu ne obljubljenemu, temveč bowling, pa še to sredi tedna. blink.gif Motivacija pa taka. Vsem se je zamerila do konca in nam pokazala, koliko spoštovanja ima do zaposlenih.
  • 0
IPB Image

#15 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25269 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 January 2007 - 06:23 PM

si mogoce misla moznost napredovanja?
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#16 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 04 January 2007 - 06:56 PM

Ej folk kaj bi napisala o Tej seminarski: Motivacija zaposlenega v podjetju xy v praktičnem delu.Full mi je težko,nič se ne spomnem.Teorije pa tega mam dost, praktični del pa res ne vem kaj naj....HELP!!!!
  • 0

#17 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23483 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 January 2007 - 01:23 PM

Če je še aktualno: sestavni eno anketo in jo razdeli cca 50 ljudem različnih starosti
Potem narediš analizo, jo primerjaš s teorijo, ter narediš svoj zaključek ... nekako tako naj bi izgledal praktični del
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#18 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 10 January 2007 - 01:42 PM

ja še aktualna tale stvar, anketo sem razdelila med tri ljudi v enem majhnem podjetju, zaj pa mi je panika, ker to ne morem na kakem grafu prikazat.Tako da bom rezultate sam opisno predstavila.Ker je nesmiselno graf za tri ljudi delat=)

sej vem da je bedno ,ampak finta sem.naloge je podjetje v katerm si delal, pač bli smo trije zaposleni not,naslov pa je motivacija v podjetju xy.
  • 0

#19 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 January 2007 - 10:32 PM

a profesorca ve da si mela sam 3 ljudi v podjetju? k ce ne ve, lahko komot priredis rezultate pa stevilo anketirancev
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#20 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 10 January 2007 - 10:48 PM

Ja žal ve, sej ne bom delala nobenih grafov in podobnih stvari , ker je brezveze. Opisni rezulatati bodo=)
pravkar nastajajo

Naj se vsem ki ste sodelovale v Tej temi zahvalim za pomoč, mi je full lažje pisat praktični del. wink.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users