Jump to content


Photo

Svet za Darfur


  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 25 February 2006 - 02:29 PM

Kaj si mislite o tej akciji?

Meni je zelo všeč, da naš predsednik pomaga okolici, nasploh mi je všeč kadar kdo komu pomaga, ampak moti me nekaj drugega. V Sloveniji je še pa še družin, ki živijo le od socialke v bedi, komaj, da imajo za položnice, pa še to vprašanje, če imajo za vse; kaj ko bi pomislili najprej na te otroke in družine pri nas in jim pomagal omogočiti boljše življenje, nato pa bi pokukal še kam čez meje sveta...
  • 0

#2 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 February 2006 - 08:53 PM

Se strinjam, da je v Sloveniji veliko ljudi, ki jim je treba pomagat, ampak v Darfurju se imajo veliko slabše kot kjerkoli v Sloveniji. Jaz ponavadi svojo pomoč nekako porazdelim v procentu, ki se mi zdi primeren pa je volk sit in koza cela. smile.gif
  • 0

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 February 2006 - 08:28 AM

V Darfurju se že leta dogajajo ubijanja, posiljevanja, vojne in to samo zaradi nafte. Meni so tisti ljudje res ubogi in jim z veseljem dam nekaj denarja. (tele SMS akcije so mi ful všeč).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3731 posts
  • Gender:Male

Posted 26 February 2006 - 09:42 AM

No pa začnimo od začetka. Najprej naj vam pojasnim, da sem imela seminarsko nalogo o krizi v Darfurju že pred dvema letoma tako, da poznam to situacijo malo bolj podrobno in že nekaj časa spremljam dogodke v Sudanu še preden se je naš predsednik javno zavzel za rešitev te krize.
V tem primeru kolikor mi je znano gre za etnično pripadnost. In ta državljanska vojna med dvema etničnima skupinama traja že več kot 30 let z vmesnimi "mirovnimi" obdobji. V eni skupini imamo domorodna afriška plemena, ki so od nekdaj živeli v sudanski regiji, na drugi strani pa imamo novo etnično skupino arabskih priseljencev, ki tudi vodijo državo. In ta vlada je pred časom najela arabsko militantno skupino imenovano Janjawid, ki je začela etninčno čiščenje afriških plemen. Prebrala sem mnogo zgodb in pričevanj ljudi, kako so jim požigali naselja, moške takoj pobili, ženske najprej posilili in nato izgnali. Najhuje je v provinci Darfur. Tam je tudi veliko begunskih taborišč in mnoge skupine kot amnesty international, human rights watch opozarjajo kako ne more pomoč priti do teh krajev, saj jim vlada to preprečuje. Njihov plan je izgnati in izstradati afriška plemena.

No upam, da imate vsaj malo občutka za kaj se gre v Sudanu. Naj vas tudi spomnim, kaj se dogaja ne samo v Darfurju ampak tudi z Nubami v Nubskem gorovju o katerih je poročal Tomo Križnar.
  • 0

#5 malička

malička

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 278 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 26 February 2006 - 01:47 PM

no ja v sloveniji je res kar nekaj ljudi, ki dobivajo socialno pomoč, ampak je med temi veliko takih, ki bi lahko hodili v službo in si sami zaslužili denar, ker pa jih naša država podpira pa lahko doma ležijo in dobivajo socialno pomoč. poznam kar nekaj takih primerov. najbolj se mi pa smilijo otroci iz teh družin. ker so velikokrat res reveži. cry.gif
  • 0

#6 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 26 February 2006 - 03:39 PM

QUOTE(malička)
no ja v sloveniji je res kar nekaj ljudi, ki dobivajo socialno pomoč, ampak je med temi veliko takih, ki bi lahko hodili v službo in si sami zaslužili denar, ker pa jih naša država podpira pa lahko doma ležijo in dobivajo socialno pomoč. poznam kar nekaj takih primerov. najbolj se mi pa smilijo otroci iz teh družin. ker so velikokrat res reveži. cry.gif


Jaz nisem ciljala na starejše, ciljala sem na otroke in se mi zdi, da bi bilo treba najprej pomagat tem našim otrokom potem pa šele durgim po svetu. Drugače bi bilo, če bi pri nas v Sloveniji vse štimalo. Sama pa kot sem že napisala sem drugače za take pomoči - Darfur...
  • 0

#7 malička

malička

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 278 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 26 February 2006 - 04:22 PM

saj sem jaz tudi za take pomoči - sploh za otroke. pa tudi vsaki mesec darujem za amnesty international.sicer pa se našim otrokom le ne godi tako slabo kot tistim v Darfurju.
  • 0

#8 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 February 2006 - 06:47 PM

QUOTE(sonchika)
(tele SMS akcije so mi ful všeč).


Tudi meni, ravno nekak pravi znesek je, pa nobenega dela nimaš s položnicami...
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users