Jump to content


Photo

"Osvajanje" v že utrjenih razmerjih


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 February 2007 - 05:52 PM



Tole temo sem videla na eni drugi strani in se mi je zdela interesantna in upam, da bomo rekli kaj na to. Namreč, v začetkih razmerja, ko je vse še oh in sploh sladko in razburljivo, se konstantno na nek način "trudimo", da impresioniramo partnerja. Ga na nek način osvajamo. Naj si to bo s premišljenimi potezami, kakšnimi seksi gestami, ipd. Čez čas se v mnogih razmerjih to umiri. Da se ni treba v ničemer kaj posebej ukvarjati v povezavi z njim, saj ga itak že imamo. Zvezo in njega začnemo jemati nekako samoumevno. Kako je to pri vas?
Pri meni je to tako, da prvo sekundo, ko bi začela partnerja jemat kot samoumevnega (ali pa on mene), bi mi to bil dober alarm, da je nekaj narobe. Sem mnenja, da je kvalitetno zvezo treba konstantno negovati (in se ne v njej truditi, kot marsikateri to poimenuje - trud mi je v neki zdravi, kvalitetni zvezi kar precej neumesen), tudi po več letih. Ker namreč se zavedam, da se mi je partner dal in se lahko tudi mi vzame, a ne. Se mi zdi, da smo resnično zaljubljeni (ali karkoli pač že poimenujemo to globoko naklonjenost) takrat, ko čutimo konstantno potrebo po dokazovanju (pa ne v tistem slabem prizvoku, da bi se skos moral dokazovati v tem smislu, da bi ti on kao verjel) ljubezni partnerju. Da ne čutimo samo potrebe po sprejemanju pozornosti, ampak predvsem po dajanju pozornosti. In da to ostane v nas tudi po nekaj letih zveze. Na začetku to počnemo zato, da ga/jo pridobimo. Kasneje pa so tale negovanja še slajša, saj jih prilagodimo na partnerjev okus (ko ga že spoznamo) in globji skupni užitek in opominjanje obeh, da se je med njima razvilo nekaj resnično čudovitega.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#2 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 23 February 2007 - 06:09 PM

Znorim, če sm predolgo časa ujeta v rutini, ki se razvije oz. začenja razvijat. Njemu paše, da je vsak vikend enak in samo da sva skupaj. Mene to trga in se mi začne mešat! Moram bit pa zmer jst tista, k se kej novega spomni (njemu je pač že vse tako ali tako kul). Ravno za danes sem mu rekla, da se dobiva v eni gostilni, kjer sva imela prve zmenke. On mi pa reče: "Kaj pa lahko pričakujem?" Mislila sem, da se mi bo odpipal. Odpovedala sm stvar in ... nč grem gledat Malkovicha!! twisted.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#3 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 February 2007 - 06:19 PM



haha

Ja, mene tudi rutina ubija, k sreči ne jaz in ne on ne marava tega. Zaenkrat. =)


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#4 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 23 February 2007 - 06:30 PM

Včasih se res vprašam, če ima še sploh smisel. Rada ga imam, ampak ker mi je na cajte tko dolgočasna veza...on pa nikol nč ne mrdne.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#5 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15463 posts
  • Gender:Female

Posted 23 February 2007 - 07:17 PM

Pri nama je bilo septembra 6 let in lahko rečem, da ga mam zmeri bol rada in zmeri bol fajn mi je. Sploh, ker je moj fant en super dečko, res. Kar se rutine tiče pa tako, u bistvu jaz jemljem najino zvezo čist za samoumevno in to se mi ne zdi čisto nič slabega. Samoumevno pa zato, ker se imava tak rada in tak fajn nama je skupaj ( u bistvu sva že 6 let non-stop skupaj, ok greva sama ven, valda, mava vsak svoje aktivnosti, ampak vseeno veliko časa skupaj preživiva ), da mi je neki čist normalnega, da mam svojega Mažija wub.gif ob sebi. Seveda pa to ne pomeni, da se ne trudim in si ne želim, da bi nama bilo vedno tako lepo. Se pa vedno zelo rada zrihtam za njega, razmišljam s čem bi ga razveselila, kaj bi še lahko naredila, da bi ga spravila v smeh. In seveda obratno, tudi on je pozoren do mene, vedno mi pokaže, da me ima rad, ob njemu se res počutim, kot, da sem najlepša, najbolj pametna in oh in sploh. Mal sem osladna, ane? biggrin.gif Ne bom pa seveda rekla, da se nikoli ne skregava, ampak nikoli ni pa prisotnega kakega primitivizma ali pa zmerjanja, ker po moje, ko enkrat izrečeš take težke besede, jih je zelo težko pozabit. Skratka tudi v navalu jeze, nisem nikoli pomislila, da pa bi končala najino zvezo, u bistvu velikrat med prepirom pomislim, joj kok bi ga, sam, če ga mam pa tak rada biggrin.gif
U glavnem valda, da se je treba trudit in pa seveda cenit kar partner stori zate in se nikoli bati pokazati, kako ga imaš rad!

Tak sem se mal razpisala, da Dilema ne bo vedn govorila, da sam slikice lepim! laugh.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#6 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2007 - 08:53 PM

.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#7 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 23 February 2007 - 09:48 PM

To, da ga zapreš iz bajte, je tud del osvajanja?
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#8 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 23 February 2007 - 09:59 PM

.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#9 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 February 2007 - 11:49 AM

QUOTE(nihrida @ 23. 2. 2007 - 21:48) View Post

To, da ga zapreš iz bajte, je tud del osvajanja?


Kok si ti tečna včasih. laugh.gif tongue.gif

Sej ne, da js nism nikol, no. =)
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#10 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 February 2007 - 03:04 PM

QUOTE(Adriane @ 23. 2. 2007 - 21:59) View Post
Ne, to je del dresure. laugh.gif Šalo na stran. Včasih se poslužim opasnega prijema, ko mu na prijazno povedani način ne kapne, naj se neha zaj*****t z mano, ker nisem ena izmed tistih, ki bi mu samo kimala. Mislim, da mu je ta del mene všeč, čeprav, priznam, tisto je bla zelo okrutna fora. rolleyes.gif

Ja, prikimavam! Včasih ga treba na trdo zgrabit, če pogovor ne pomaga in mu pokazat, da te nima na vse ali nič. Da tudi tebi lahko komot dopizdi in greš. Takrat se pa marsikateri malo zamisli. In ja, marsikateremu je všeč, če ženska ni neka prikimevajoča lutka, ampak da zna tudi udarit po mizi. ;p

nihrida,
tebi predlagam en resen pogovor, da poveš, da ti ni do rutine in skos enega in istega, da bi rada kaj novega in tako naprej, dobesedno ga zvleči nekam (mene npr. tudi marsikam treba zvlečt, nakar, ko to uspe, ugotovim, da je prima). Če pa še to ne pomaga, pa s kakšnimi bolj konkretnimi prijemi. =)

No ja, sem upala, da se bo ta debata bolj razživela. Al pa noben še ni tu v utrjenem razmerju in nas je takšnih samo za prgišče? =) No, jaz sem sicer nekje v fazi utrjevanja. =)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#11 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 25 February 2007 - 03:20 PM

js sm v utrjenem razmerju, ampak se mi trenutno ne da pisat. tongue.gif bom pa zihr kej dodala
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#12 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 February 2007 - 03:25 PM

QUOTE(pinga @ 25. 2. 2007 - 15:20) View Post

js sm v utrjenem razmerju, ampak se mi trenutno ne da pisat. tongue.gif bom pa zihr kej dodala

Hvala za ta prispevek. thumbup.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#13 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6706 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 25 February 2007 - 03:28 PM

evo me tongue.gif tudi jaz v "utrjenem" razmerju...

Jaz pa moram rečti tako, da me kot tipično dvojčico (po horoskopu seveda) rutina naravnost ubija, vendar se mi zadnje čase zdi (ravno včeraj sma imela kar velik "fight" na to temo), da je resnično tako, da še sam jaz skrbim za "razgibavanje"....kar mi je že pošteno dop****...pa saj ne, da njemu ne bi bilo do mene, oziroma do skupnih aktivnosti, amak včasih dobim občutek, da moram za vse poskrbet sama: npr. če grema kam, kamorkoli ugani kter mora poskrbeti za vse, oziroma se spomniti celotne zadeve??me,me,me.... to se seveda dogaja, ko je on ful zaposlen s svojimi obveznostmi, kar ga seveda raumem, ampak vseeno, v zvezo je treba vlagat enako!...in tako moj "predolgi vsenaravnostpovedoči" jezik povzroči prenekateri prepir (ne zaresni...amak takšno rahlo kresanje mnenj tongue.gif ), ki ponavadi itak doseže svoje biggrin.gif

...no, saj tako hudo tudi ni biggrin.gif zdaj sem čist zabluzila...v glavnem v razmerju se mi ABSOLUTNO zdi pomebno, da ne zapade v rutino ,na primer... da grem kdaj ven na zaresni zmenek, se obadva potrudima, obujama spomine, kako je bilo ko sma bila npr.prvič tam itd., ali pa nevem, ko mu preden grem pustim 3 liste dolgo sporočilce (enkrat, ga je zaradi tega skoraj kap, ker je misli, da ga bom pustila laugh.gif ), ali pa nevem nepričakovani obiski, kakšna vrtnica (čeprav mi ponavadi, takšno izkazovanje ljubezni ni všečno, ampak tu in tam pa godi biggrin.gif ), nevem šampanjec v postelji (tega ne prakticirama vedno),itd.


  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#14 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 February 2007 - 03:30 PM

Verjetno bo potrebnih celo več pogovor. Človek se ne spremeni kar čez noč in njemu očitno res paše tako kot je. Je pa res, da brez pogovora(ov) ne bo sprememb. Pomembno je, da RAZUME, kaj mu želiš povedat. Nekako si bota že prišla naproti. Verjetno ne takoj, a čas in trud znata marsikaj zanimivega skup zmešat.

Da pa druge ne pišejo, je pa verjetno krivo tudi to, da ste ve povedale že vse, kar se povedati da. Seveda v primeru, da se strinjaš z napisanim. Tisti, ki se ne, pa upam, da napišejo svoje razloge. smile.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#15 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23547 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 February 2007 - 01:56 PM

Glede na to, da že skoraj 5 let skupaj živiva, je veza prerasla v eno "rutino" oz. samoumevnost.
Predvsem zato, ker sva se prej videla/srečala ko sva si pač zaželela (in sva ta trenutek tudi pričakovala, se veselila, se pogrešala,...) , zdaj se pa vidiva vsak dan že zadnjih par let (pa če si dobre volje, slabe, zaspan, utrujen, tečen, evforičen ...).
In tudi službe te primorajo v eno rutino ... pač si do 16-17 ure v službi, prideš domov oz. zaviješ še v kakšno trgovino, greš h komu na kavo, pa zvečer kakšen film pogledaš in greš spat.

Še vedno poskušava to rutino nekako razbijati s spontanostjo ... čeprav je žal zanjo zelo malo prostora oops.gif .

K sreči imava ogromno družbo, s katero preživiva kar velik del časa (včasih med tednom, največ pa med vikendi). Prej smo veliko hodili "ven" zdaj se pa raje dobimo pri nekomu doma, gostitelj pripravi kakšne prigrizke, pijačko in se sproščeno pogovarjamo, zezamo, igramo družabne igre ... mi je veliko bolj všeč kot pa gužvanje v kakšnem temnem lokalu, kjer nabijajo musko, zraven polno pjane mularije in še prismrdim vsakič domov, ko da sem jaz pepelnik evil.gif .

In za enkrat se mi zdi, da obema ta način življenja zelo ustreza ... cool.gif se ni za pritoževat. Tudi nobene panike ne čutim, da bi jemala vse skupaj preveč samoumevno ... pač jeb** ga ... lahko bi se pa full trudila z neko spontanostjo, pa če sreča neko drugo ... kaj naj ... pač sem tip človeka ki se redko sprašuje: kaj bi, če bi ...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#16 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 26 February 2007 - 02:01 PM

QUOTE
lahko bi se pa full trudila z neko spontanostjo


Tale stavek meni zelo čudno zveni. Kako se lahko trudiš s spontanostjo? Ali pa jaz narobe razumem pomen besede? Sicer pa se tudi jaz strinjam s tistim delom da se je neumno spraševat, kaj bi, če bi. Pol samo nenehno nekaj brodiš, pa živiš v strahu. Ampak, spontan ali nisi. Eni so bolj, eni manj, eni pa sloh ne.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 February 2007 - 02:13 PM

Meni prav ustreza tako, kot je. Skupaj živiva že kakšni 2 leti in tudi delava skupaj. Ampak daleč od tega, da bi se kdo koga naveličal, četudi sva stalno skupaj. Tudi ven in povsod hodiva skupaj. Razen seveda, ko grem na pijačo s prijateljico.

Rutina je. Vendar me ne moti. Edino to me pa res moti, ker se ničsar ne spomni sam. Vedno me sprašuje, kaj bi rada za rojsni dan/božič itd. in sploh nima domišljije kaj kupiti. Ponavadi je pa že tako, da jaz rečem, da ne rabim nič, potem mi pač nič ne podari. Pa nikoli se ne spomni prinesti kakšne rožice. To me pa moti.
Sicer pa mi prav nič ne manjka v zvezi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 26 February 2007 - 02:20 PM

Podvprašanje biggrin.gif A pod ''utrjena razmerja'' pojmujete razmerja od enega leta dalje, dveh, treh...?
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#19 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2007 - 02:24 PM

QUOTE(inchika @ 26. 2. 2007 - 14:20) View Post

Podvprašanje biggrin.gif A pod ''utrjena razmerja'' pojmujete razmerja od enega leta dalje, dveh, treh...?


To tudi mene zanima. Jaz mislim, da vsaj v prvem letu razmerje še ni takšna rutina, ampak potem kasneje po nekaj letih. Jaz sicer sem s svojim pobček v resnem razmerju, ampak sva skupaj komaj dobrih 10 mesecev in mi je hecno govorit, s čim poživim najino razmerje ... se mi zdi še tolk sveže, da je že samo od sebe ful živo in se mi ni treba neki ful trudit, da je živahno. =)

Se pa ne strinjam recimo tisto z Jenno glede samoumevnosti. Jaz mislim, da to vedno pride in je tudi logično. Ko imaš nekoga ful rad, se totalno zastopita in vse štima, ga enostavno vzameš za nek stalni del svojega življenja in ti je samomevno, da je tam, ob tebi. Pač ne razmišljaš zdej o tem, da ga pa enkrat mogoče več ne bo ob tebi, ane. Sicer pa to ne pomeni, da ti je vseeno in ga zato kaj slabše obravnavaš.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#20 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 26 February 2007 - 02:25 PM

Hja je tudi velika razlika, če z nekom živiš skupaj eno leto, al pa se samo izletniško obiskuješ med vikendi biggrin.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users