Jump to content


Photo

Naravna olja za vsestransko lepoto?


  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#81 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 21 March 2008 - 10:09 AM

^^ Tlko bi me lahko že poznala, da bi vedla, da ne govorim stvari kar v tri krasne samo zato, da bi mi ljudje rekli: "Ne, ne. Ni res..." mad.gif
Res se mi zdijo kratki.

Prav tako opažam, da če ima ženska dooolge lase, se ji avtomatsko reče, kako ima lepe, čim so krajši, pa več ne.
Kot da je dolžina sinonim za krasoto. Samo opažanja delim z vami. Nič ne namigujem, da imam krizo s komentarji mojih las, ampak je res. Sedaj imam bolj negovane lase kot prej, a je občutno manj komentarjev na račun njih. Ne govorim za forum. Tako, na splošno.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#82 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 21 March 2008 - 11:34 PM





To je tak kot z joški, a veš (ja, sem obsedena) - večji so, bolj so opaženi pa več pohval dobijo - čeprav so ogromni (ne govorim večji, govorim o ogromnih) itak grši kot manjši in to na koncu večina tipov tudi prizna. =)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#83 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 27 March 2008 - 12:48 PM

Dilema, arganovo olje stane res 39EUR? blink.gif
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#84 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 27 March 2008 - 02:13 PM

Aragono olje od Arstrade: smile.gif

Arganovo olje - 100 ml 12,00 €
Arganovo olje - 250 ml 18,50 €
Arganovo olje - 60 ml 4,50 €

  • 0
We must let go to live on.

#85 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 27 March 2008 - 05:05 PM

Hvala, kje pa se dobi od Arstrade?
Ma jaz sem šla pogledat do BioTopica, ker ga imam pri roki, pa mi je prodajalka pokazala stekleničko arganovega olja tisto pač navadne velikosti in mi rekla da je 39 EUR in se mi je zdelo ful čudno.
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#86 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 March 2008 - 05:07 PM

Mi kupujemo arganovo olje v Biotopicu in je res izredno drago, kot si rekla nekje okoli 40€. Tole pri Arstrade je neprimerljivo cenejše, zato se ne morem znebit predsodka, da je morda tudi manj kvalitetno.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#87 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12104 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2008 - 05:08 PM

Poskusiti ni greh? Za takšno razliko v ceni pa sploh blink.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#88 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 March 2008 - 05:09 PM




Koliko pa je tega olja iz Biotopica?
Razlika v cenah je namreč res precejšnja in glede na to hudo razliko, sumim, da ni glih zastonj taka - v primeru, da so količine iste, seveda.



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#89 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 March 2008 - 05:13 PM

250ml je 39€, če me spomin ne vara. Je pa popolnoma neobdelano, hladno stiskano, s polno enimi certifikati, firma je Salina Med, se mi zdi. Je pa res drago, sploh zato, ker ga nam zmanjka rekordno hitro. Fotr ga pije (ne mislim ko sok, ampak pač en mini požirek na vsake tolk časa, ker je izjemno zdravo), pa roke si maže z njim in jaz si ga pacam na lase. Zdej mama kupuje od iste firme tudi arganovo olje za telo, stane pa 25€ za 125ml. Imajo tudi oblogo za lase z arganovim oljem, ki pa stane 28€ (tudi 125ml).
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#90 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 27 March 2008 - 05:59 PM

Kopirano z njihove strani:

Hladno stiskano, deviško in biološko pridelano ORIGINALNO ARGANOVO OLJE s certifikatom akreditiranega kontrolnega insti­tuta ECOCERT, ki ga ARS TADE d.o.o. nudi slovenskim kupcem, je edino originalno arganovo olje na našem tržišču, ki poleg vsega zahtevanega izpolnjuje kriterije za Novel Food proizvode v skladu z uredbo št. 258/97.

Nič ne rečem kero olje je sedaj boljše, ker nisem imela še nobenega, ampak vsekakor se mi zdi, da tudi to olje od Arstrade ne more biti ravno slabo.
  • 0
We must let go to live on.

#91 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 27 March 2008 - 06:04 PM

Tu je še ena slovenska spletna trgovina z agranovim oljem ---> Argana
  • 0

#92 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 27 March 2008 - 06:37 PM

^^ Tole olje prodajajo v Lj v Naturi, drogeriji Zala in neki štacunci ob Ljublanci. Sicer se cene ne spomnim, a se mi zdi da je dosti ceneje kot pa 39€...
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#93 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 11 April 2008 - 04:58 PM

Ima katera mogoče kaj več izkušenj s Sezamovim oljem? Imelo naj bi UV zaščito in se odločam med tem oljem in kašnih sprejem za zaščito las pred soncem. Nevem sicer kaj je bolj učinkovito, ampak za sezamovo olje piše da odbija do 25% sončnih žarkov, kar je pa tudi že kar nekaj. Najbolj me skrbi, da bi mi zelo zmastil lase ermm.gif tako, da če ga je katera že uporabljala bi prosila, če lahko pove ali zelo zmasti lase in nasploh kašen učinek ima na lase smile.gif
  • 0
We must let go to live on.

#94 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 11 April 2008 - 05:12 PM

Kakšna se vama zdita pa tale dva olja:
sojino olje
olje kamelije??
  • 0

#95 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 24 April 2008 - 08:55 AM

Kako bi se obneslo, če bi v masko vmešal malo negovalnega olja??

Nagibam se namreč k nakupu maske Nivea Protein Care, ki je brez silikonov. Je pa žal za moje lase malenkost premalo hranljiva in sem prišla na idejo, če bi vanjo vmešala par kapljic nekega olja. Bi to šlo??
  • 0

#96 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 April 2008 - 09:21 AM

Ja, kamot, jaz to ful rada delam. Recimo zdej sem si nardila mešanico za ekstremno negovanje ( laugh.gif ) ki sestoji iz Tigi OH regeneratorja in Clinique regeneratorja (vsakega 150ml) z dodatkom dveh žlic avokadovega olja in 10 kapljicami eteričnega olja pomaranče. Ful se vse lepo zmeša skupaj, je čisto homogena zmes, samo pred uporabo je fino mal pošejkat lonček. Jaz imam to za občasno intenzivno hranljivo nego, najraje pred pranjem na suhe lase, za bolj zahtevne lase pa je tudi seveda za po pranju - jaz ne upam, ker imam bolj mastno lasišče in tudi nimam zelo suhih las. Poleg tega da eterično olje pomaranče noro dober vonj, pa še na Akamuti strani posebej piše, da je fino z njim obogatit kakšen balzam za lase. Naslednjič si kupim še njihovo eterično olje ylang ylang. Lahko pa daš seveda katerokoli olje, meni je avokadovo enkratno, super je tudi jojobino, arganovo in sezamovo, pa olje granatnega jabolka recimo. Tudi olivno je kul, samo pri meni zmaga avokadovo, pa še proteine vsebuje. Drugače pa lahko olja vmešavaš povsod, tudi v kreme za obraz/telo in v regeneratorje/maske za lase, pa še kam. Na tak način lahko tudi kakšen čisto povprečen balzam spremeniš v kvalitetnega, hranljivega.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#97 KittyKat

KittyKat

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 225 posts
  • Location:Ljubljansko barje :P

Posted 12 June 2008 - 11:00 AM

Punce, bi mi lahko povedale, kje v Ljubljani je kakšna trgovina, kjer bi prodajajo ta olja? Ful bi si kupila olje grozdnih pešk, pa mogoče še jojobino, samo mi gre na živce naročat po netu in potem še za poštnino plačevat oops.gif
  • 0
Ni ti potrebno biti popoln, da bi bil popoln zame.

#98 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 12 June 2008 - 12:59 PM


Jojobo prodajajo v Sanolaborju, olje grozdnih pešk pa tudi sama iščem. (baje je v Kalčku, a ta v mestu ga pomoje nima)
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#99 KittyKat

KittyKat

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 225 posts
  • Location:Ljubljansko barje :P

Posted 12 June 2008 - 01:02 PM

Asha hvala ti smile.gif
  • 0
Ni ti potrebno biti popoln, da bi bil popoln zame.

#100 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13764 posts
  • Gender:Female

Posted 12 June 2008 - 01:06 PM

Kaj pa Akamutijeva v pokriti tržnici v LJ? Baje so zelo dobra.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users