Jump to content


Photo

Poroka


  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 June 2006 - 01:35 PM

Evo, nova tema. Razmišljanja o poroki, o pomenu le-te, vaše želje in plani za prihodnost in tako dalje.

Nikoli nisem, tako kot nekatera dekleta, sanjala o razkošni poroki, v bistvu sploh nikoli nisem preveč razmišljala o teh zadevah. Sem bila pa pred 14. dnevi na poroki svoje sestrične in sem se nekako nevede malo poglobila v te zadeve. Poroka mi ne pomeni neke prelomnice v življenju, se mi pa vseeno zdi, da gre za nekakšno globljo potrditev partnerske zveze, tudi za izkaz velikega zaupanja in predanosti, saj s poroko človek pridobi neke določeno odgovornost, z njo pa tudi priseže svojo (večno?) ljubezen. Se mi pa zdi, da so poroke dan danes izgubile tisti čar, saj vedno manj zakonov dejansko vzdrži do konca. Sama sem iz družine kjer ni bilo nikoli ločitev in bi bila vesela in ponosna, če bi uspela to tradicijo speljati naprej. Si pa ne želim tiste klasične poroke, nisem verna, niti krščena in torej zame cerkvena poroka odpade, bi se pa mogoče prilagodila, če bi bilo partnerju res ogromno do tega. Poročni dan bi si rada zapomnila kot ogromno zabavo, kjer sem bila obkrožena z ljudmi, ki jih imam rada. Vse skupaj si predstavljam na lep poletni dan, nekje v naravi pod belimi šotori, dobra glasba in tako dalje ... zdej sm kr mal zafantazirala. Uglavnem, poroka se mi ne zdi nuja in tudi izvenzakonska zveza je ravno tako enakovredna, se mi pa vseeno zdi to lepa potrditev ljubezni pred sorodniki in prijatelji in z veseljem bom nekoč dočakala tudi svojo, s človekom, ki ga bom želela ob sebi za vedno (in upam, da si potem ne bi kdaj premislila biggrin.gif).
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 12 June 2006 - 04:37 PM

poroka hmmmm..... loigično da se spreminja pogled na poroko, saj je včasih bila poroka kr pogoj za skupno življenje, sedaj pa se veliko parov odloči za t.i. koruzništvo
jaz osebno nism tisto zdej pa hočeeeeem nujno poroko, daleč od tega, niti nimam proti če se par odloči zanjo

bom vidla kako bova s partnerjem ( ko se najdeva) odločila glede tega
sm pa bla do zdej na dveh porokah ( od dveh sestričn) in mije blo kr fajn za videt to mal
bo pa preteklo še kar nekaj časa da bojo mne vidl v poročni obleki - če me bojo hehehe
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#3 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 12 June 2006 - 05:57 PM

Se ne bom poročila. Se nimam s kom laugh.gif
  • 0

#4 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 12 June 2006 - 06:01 PM

No, moj fant pravi, da se bo on 100% poročil. če bo naneslo, da še boma skupaj.... in me zasnubi... kaj čem rečt druga kot JA laugh.gif ?
bi se poročila, čeprav mi ni to neka nuja.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#5 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45447 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 June 2006 - 10:13 AM

Meni ni neka nuja, da bi se morala poročiti. Moja starša nista poročena. Moja babica in dedek nista poročena. In vidim, da se njihov odnos prav nič ne razlikuje od odnosa nekaterih drugih parov, ki so poročeni. Če nekoga ljubiš, ga ljubiš s poročnim prstanom ali brez. biggrin.gif Tako da dvomim, da se bom kdaj poročila. Ampak nikoli se ne ve. ;)
  • 0

#6 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3448 posts
  • Gender:Male

Posted 13 June 2006 - 11:09 AM

Vse je odvisno od partnerja..moja želja je nekoč poroka vendar ne moreš pa partnerja prisilit v to.
  • 0

#7 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 13 June 2006 - 11:21 AM

Midva sva se že velikokrat pogovarjala o tem. Oba sva mnenja, da je to lepa potrditev ljubezni pred svojimi bližnjimi. Če ne drugega, je vsaj dober žur. biggrin.gif Sva pa predebatirala vse: koliko gostov bi bilo, kakšen ansambel, na katero pesem bi plesala polnočni valček, kam bi šla na medene tedne...se je čisto zagrel. biggrin.gif Tako da lahko rečem, da nekega lepega dne poroka pri meni bo. 8)
Sicer sem pa ravno včeraj izvedela, da moja naj kolegica in njen fant resno razmišljata o tem. Sem ful vesela zanju. Komi čakam.
  • 0
IPB Image

#8 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23506 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 June 2006 - 11:58 AM

Ta tema je sicer že nekje bila .... ampak vseeno:

Jaz osebno sem odločno proti poroki, saj se mi zdi da pač papir prenese vse in da mi bo dal potrdilo o moji ljubezni nekdo, ki ga prvič vidim (duhovnik, matičar) nekaj totalno brez veze.

Prav tako se mi zdi ves čas in denar (že za pripravo celotnega ceramonijala) precej vržen stran ...

Potem tu pridejo družinske zamere, ker nisi povabil od sestrične tete v petem kolenu (ki je seveda nisi v življenju videl, ampak bi se pa spodobilo da bi bila tam) ... in se mi lahko cela veja sorodnikov obesi za vrat.

In že sama ideja, da bi sploh morala pred vsemi izkazovat in obljubljat ljubezen za večno - torej nekaj, kar sploh ni rečeno, da lahko izpolnim - mi je čisto mimo.

Če bi na poroki dobila zagotovilo, da bi bila od tistega dne z izbrancem vedno srečna, zaljubljena ... organiziram takoj jutri in podpišem vse potrebne papirje.
Ker pa tega zagotovila ni, ne mislim nekaj obljubljat za vse večne čase oz. doker naju smrt ne loči ... ker sem pač mnenja, da je v življenju čisto preveč stvari, ki vplivajo na tvoje odločitve, življenje, srečo, ....

Z mojemu sva se pogovarjala in sva prišla do zaključka:
če greva kdaj na kakšne eksotične otoke, se tam "poročiva" pri vaškem vraču (in izrečeva ljubezen, brez obljub in samo za najini duši) in doma samo narediva velik žur (kar itak rada delava ob vsaki priliki).

Sicer je pa najin dogovor, da bova poskušala biti v življenju srečna. Zdaj če bova to lahko doživela skupaj - super, če pa ne pa vsak zase ... da pa ne bova en drugemu odrekala sreče, samo zato da bova celo življenje skupaj.


Ok, zdaj pa vse romantične duše - začnite napadat moje mnenje... 8)

PS: bila sem lani na dveh porokah, ki sta bili full lepi in sem full uživala ... tako da nisem proti, če se kdo drugi (ki mu to seveda nekaj pomeni)poroči. Samo meni osebno je to čisto mimo...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#9 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30741 posts
  • Location:Primorska

Posted 13 June 2006 - 12:37 PM

Tudi jaz ne le da mi je vseeno, ampak sem res skoraj proti,
ker mi je to tolk odveč,
sploh te tradicionalne poroke so mi prav bljek... sem bila na dveh in - ne, ne, to ni zame, jaz se v tem cirkusu ne vidim.

Imam srečo, da je tudi moj lubi istih misli tako da midva se poročila definitivno bova ne. twisted.gif

Tud do cicilne mi ni, ker mi samo dejstvo poroka nič ne pomeni,
mi je pa civilni obred vsekakor lepši od cerkvenega smile.gif
  • 0

#10 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23506 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 June 2006 - 01:04 PM

Sem vedla, da sem to že brala in pisala ...

Podoban tema se je razvila v Življenjskih poteh pod "Družina ali kariera?":
http://www.lepa-si.c...opic.php?t=1982 ... od tretje strani naprej ...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#11

  • Guests

Posted 13 June 2006 - 06:53 PM

Jaz sem sicer stara komaj 17 let in še zdaj ne razmišljam o poroki vem pa, da se bom 100% enkrat poročila. Problem je samo v tem, da je moj fant že bil enkrat poročen in pravi, da se nikoli več nebi poročil. ČUDNOO.
  • 0

#12 luccia

luccia

    sramežljivec

  • Člani
  • 39 posts

Posted 13 June 2006 - 08:32 PM

Jaz pa pravim tako: lepo je, če se dva, ki sta se odločila živeti skupaj in imata otroke, poročita.
Meni ni žal, da sem se poročila. Bla je fešta in pol. In ostal mi je lep spomin nanjo. Ne počutim se pa zdaj "zvezane". Nasprotno, čutim se še bolj povezano z mojim, kar je pa lep občutek.
Pa tudi-ko bosta moji punčki šli v šolo:a naj rečeta mami se piše tak, ati pa tak, midve pa spet tak? oops.gif
In kako naj recimo svojega fanta predstavim čez 20 let: veste, to je pa moj fant (jaz 49, on 51 let)-to bi se mi zdelo smešno laugh.gif


Kar se tiče duhovnika in matičarja: duhovnik je bil tisti, ki me je krstil, tako da ni bil neznanec, matičar pa je bil praktično moj sosed, tako da..

Kar se tiče vsega ceremoniala: Sej v bistvu pol tud za rojstne dneve ne bi delal fešt, če bi se bali, da bo žlahta užaljena, če ne bomo vseh povabl.smile.gif

Sicer je pa to res odločitev vsakega posameznika. Midva sva se odločila prav.

Pa lep večer vsem skupaj...
  • 0
"Da bi bili srečni do določene meje, moramo trpeti do določene meje."
Edgar Allan Poe

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 June 2006 - 06:37 AM

Tudi meni se zdi, da je tema že bila.
Tako kot je kami napisala - papir prenese vse. In sama nimam nobene, prav nobene želje po poroki. Po klasični sploh ne, ker ne maram gužve in pozornosti. Če se bom pa kdaj poročila samo pred matičarjem, pa ni izključeno (pa povabila bom samo starše).
Po drugi strani pa računam, da za poroko moraš plačati, če se ločuješ, pa še več. Tako da je bolje biti ne poročen.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 luccia

luccia

    sramežljivec

  • Člani
  • 39 posts

Posted 14 June 2006 - 07:11 AM

QUOTE(sonchika)
Tudi meni se zdi, da je tema že bila.
Tako kot je kami napisala - papir prenese vse. In sama nimam nobene, prav nobene želje po poroki. Po klasični sploh ne, ker ne maram gužve in pozornosti. Če se bom pa kdaj poročila samo pred matičarjem, pa ni izključeno (pa povabila bom samo starše).
Po drugi strani pa računam, da za poroko moraš plačati, če se ločuješ, pa še več. Tako da je bolje biti ne poročen.


No, ja, saj ne moreš že kar na ločitev misliti... laugh.gif
  • 0
"Da bi bili srečni do določene meje, moramo trpeti do določene meje."
Edgar Allan Poe

#15 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45447 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2006 - 07:57 AM

tisto glede različnih priimkov... jaz se nikoli nisem počutila kaj manj zaradi tega, ker moja starša nista poročena, nasprotno zdelo se mi je zelo zanimivo in nikoli zaradi različnih priimkov nismo imeli kakšnih problemov.
No tako je vsaj pri nas, kako pa kdo drug misli in čuti pa je njegova stvar...
  • 0

#16 Suse

Suse

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 230 posts

Posted 14 June 2006 - 01:32 PM

No, moj zadnje cajte kr o poroki in zasnubitvi razmišlja. Jaz se še ravno nisem pripravljena poročiti, ker čutim, da bi me to zelo utesnilo, tako pa se še nekako počutim svobodno. Skupaj že žima cca. 5 let, nič mi nekako ne manjka. Če bi se poročila, ne bi imela velike poroke, želim si morda nekje v ameriki na izi na kaki plaži al kaj podobnega v neki lahki obleki smile.gif

pač fantazija v obleki kake vilinske princeske ;)
  • 0

#17 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 June 2006 - 06:56 PM

QUOTE(luccia)
QUOTE(sonchika)
Tudi meni se zdi, da je tema že bila.
Tako kot je kami napisala - papir prenese vse. In sama nimam nobene, prav nobene želje po poroki. Po klasični sploh ne, ker ne maram gužve in pozornosti. Če se bom pa kdaj poročila samo pred matičarjem, pa ni izključeno (pa povabila bom samo starše).
Po drugi strani pa računam, da za poroko moraš plačati, če se ločuješ, pa še več. Tako da je bolje biti ne poročen.


No, ja, saj ne moreš že kar na ločitev misliti... laugh.gif

Jaz vedno prej mislim na vse. Človek nikoli ne ve. wink.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#18 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 14 June 2006 - 07:14 PM

QUOTE(sonchika)
QUOTE(luccia)
QUOTE(sonchika)
Tudi meni se zdi, da je tema že bila.
Tako kot je kami napisala - papir prenese vse. In sama nimam nobene, prav nobene želje po poroki. Po klasični sploh ne, ker ne maram gužve in pozornosti. Če se bom pa kdaj poročila samo pred matičarjem, pa ni izključeno (pa povabila bom samo starše).
Po drugi strani pa računam, da za poroko moraš plačati, če se ločuješ, pa še več. Tako da je bolje biti ne poročen.


No, ja, saj ne moreš že kar na ločitev misliti... laugh.gif

Jaz vedno prej mislim na vse. Človek nikoli ne ve. wink.gif



OT: čistokrvna devička biggrin.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#19 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 15 June 2006 - 08:44 PM

js bi pa kr tko povedala...poročila se bom če bom mela tkrt še fanta...drgač pa...bi rekla da o poroki sanja vsaka punca...med njimi sem tut js...sej kaj pa veš...mogoče te tvoj najdražji zasnubi že jutri?!
  • 0

#20 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 16 June 2006 - 06:01 AM

jaz nikoli nisem sanjala o neki veliki poroki.. kaj pa vem men se ne zdi to nekaj pomembnega. če se mata dva rada ne rabita podpisan list papirja, da potrdita ljubezen. sicer pa kak kdo.. če bi blo po moje se ne bi nikoli poročila, ker nimam neke potrebe.. če pa že, pa bo poroka 100% mala, v družinskem krogu (mogoče sploh to ne), cerkvena poroka odpade. wink.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users