Jump to content


Photo

KAJ JE ZDEJ RES,LE KDO BI VEDU!??


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 ninap18

ninap18

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 21 August 2005 - 08:03 PM

HOJLA!Najprej naj vse pozdravim zdej pa k stvari....sem zelo vestna uporabnica kremc za obraz in pa tudi telo.Rada bi kar se da najboljše skrbela zanj in ga negovala,samo fora je zdej v tem,da ne vem če je to že prezgodaj....stara sem namreč 19 let in večina mi pravi da sem obsedena s tem pa da tega še ne potrebujem itd...ampak ne pretiravam samo redno si čistim zvečer obraz z mlekom in tonikom pa zjutraj in nato še po čiščenju obraza nanesem kremo in to je to kar drugi pravijo da to še ni potrebno?! blink.gif zdej ne vem komu naj verjamem?imam tudi zelo suho kožo kar drugi pravijo da sem jo razvadila zaradi prehitr uporabe krem ampak mislim da to ni res!uporabljam kozmetike kot so:"vichy,afrodita,scheler al kuko že,collistar...."in seveda to niso izdelk npri že proti gubicam razno občasno kakšna kremca za okoli oči za podočnjake ali zabuhlost in to je to.Le kdo mi bo lahko zdej tukaj prou svetoval in kaj uporabljate ve če sploh že kej?papa
  • 0

#2 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 21 August 2005 - 08:13 PM

Za kožo je treba začet takoj. Ker najtežje je nepravilnosti odpravljat ko so že na najvišji točki krize. Nič ne poslušaj ti večine ampak skrbi za svojo kožo, ki bo vedno pomembnejši del tebe.
  • 0
Viens, reste ici!

#3 barbara01

barbara01

    sramežljivec

  • Člani
  • 51 posts
  • Interests:vse

Posted 21 August 2005 - 08:17 PM

No jaz imam enak problem. Do zdaj še ne uporabljam nobenih krem in sprašujem se kdaj je pravi čas. No jaz sploh ničesar ne uporabljam za mojo kožo razen kamiličnega mila in vode. Je to zadosti ali pa bi morala še kaj več imeti ermm.gif:
  • 0

#4 ninap18

ninap18

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 21 August 2005 - 08:19 PM

ja jst sm zdej čist zmešana glede tega
ermm.gif
  • 0

#5 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 21 August 2005 - 08:22 PM

js sm tud cist zmesana....js uporablam dnevno kremo pa itak si vedn zvecer umijem obraz s tonikom...mislim, da ni nevarno, dokler uporablamo nezne izdelke..
  • 0
it's not pms, it's you..

#6 ninap18

ninap18

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 21 August 2005 - 08:27 PM

Ja jz sm pa slišala da je baje vichy full premočna še za nas...pa mam trenutno uno kremo za suho kožo nutrilogi 2,sej ne vem kuko se napiše,pogledat se mi pa ne da!baje je to reekla ena lekarnarca????!!!!ojoj......!

rolleyes.gif
  • 0

#7 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 21 August 2005 - 08:54 PM

V kakšnem smislu premočna? Čistilni gel ima lahko preagresivna čistilna sredstva, krema pa ne more imeti preveč antioksidantov ali biti preveč vlažilna... lahko je samo napačna krema za tvoj tip kože. Če je tvoja koža neproblematična in normalna, uporabljaj samo tonik zaradi antioksidantov. Če veliko časa preživiš zunaj, uporabljaj še zaščito pred soncem. Če je tvoja koža normalna je pač vse drugo res "premočno"...
  • 0

#8 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 August 2005 - 09:12 PM

Za božjo voljo... premočna krema?! Prvič slišim. 19 let je več kot prava starost za uporabo krem. Vsekakor. Še zelo pozno je. Pa kože ne boš razvadila, ampak ji kvečjemu naredila dobro. Vsaka koža mora biti zaščitena pred soncem - tako poleti kot pozimi, mora biti navlažena in mora dobivati antioksidante - tako od znotraj kot od zunaj (kreme).
Vichy kreme so bolj kot ne žalost (meni je sicer Thermal Fix1 in Fix2 všeč, ampak kaj, ko nima nobenih pametnih entioksidantov).
Kakšen tip kože imaš, da ti vem bolje svetovati?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#9 ninap18

ninap18

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 21 August 2005 - 09:19 PM

Ja ne vem men osebno drugač kreme od npr vichyja čist odgovarjajao in me je to da je kao premočna začudilo res!drugač imam pa suho kožo pa tud občutljivo.
  • 0

#10 ninap18

ninap18

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 21 August 2005 - 09:23 PM

Ja men drugač kreme od vichyja ustrezajo,vsaj zaenkrat,drugač pa imam bolj suho in občutljivo kožo pa že v naprej se zahvaljujem za vaše nasvete! smile.gif
  • 0

#11 Elise

Elise

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 21 August 2005 - 09:58 PM

Premočne kreme, pa kaj še. ermm.gif Čim prej se navadiš skrbeti za svojo kožo, tem bolje. Jaz se sploh ne spomnim več, kdaj sem začela uporabljat kreme za obraz. Najprej, ko sem bila še majhna, mi jih je kupovala mami(najprej razne baby kremice za obraz, eno Johnsonovo vem da sem dolgo časa uporabljala), potem v srednji ko sem imela svoj denar sem si jih pa sama; tonike in mleka za čiščenje sem pa tudi začela uporabljati nekje konec osnovne. In se mi je to zdelo čisto samoumevno in sem bila prav začudena, če me kakšna sošolka vprašala, zakaj se uporablja mleko za čiščenje obraza ali zakaj si že kupujem posebne kreme za obraz. blink.gif
  • 0

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 August 2005 - 11:59 AM

QUOTE(Elise)
Premočne kreme, pa kaj še. ermm.gif


Jaz se pa ravno s tem ne strinjam. Če je tvoja koža v redu in zadostuje vlažilna kremica, potem se mi zdi nesmiselno, da kožo zapacaš s kakšnimi hudo hranljivimi zadevami, sploh pri rosnih letih.

Sama sem začela uporabljat kremice pri 16ih letih, pa še to takšne lahke vlažilne in ne nevem kaj. Koži skozi leta res peša lastna obrambna funkcija in potrebuje več nege, vendar pa pomoje mlada koža ne rabi nevem kakšnih krem, razen če je že v osnovi preobčutljiva ali pa zelo suha.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 Elise

Elise

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 22 August 2005 - 06:39 PM

Kremico in ostalo negovalno kozmetiko je itak treba vedno izbrat glede na tip kože, ne glede na leta. Jasno, da vsakemu ne ustrezajo mastne hranljive kreme.
Se vedno pa stojim za tem, da cim prej se zacne kožo negovat z ustrezno kozmetiko, tem bolje je. Meni se zdi blazno trapasto cakati najprej na prve znake staranja ter sele potem ukrepati, ker s kozmetiko bolj tezko kaj odpravimo, lahko pa preprecimo. wink.gif
  • 0

#14 tečnobica

tečnobica

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts
  • Location:nekje med nebesi in zemljo:-)
  • Interests:vse..

Posted 22 August 2005 - 06:44 PM

Mislim,da za uporabo kkšnih kremic oziroma stvari za nego kože,obraza,telesa nikol ni prekmal..sj pa se dobijo stvari ki so za mlade,malo manj mlade in odrasle..pač vsak uporabla svojim letom primerno kozmetiko in sredstva za nego obraza,itd..sicer boš pa tk sama ugotovila,kaj tvoji koži paše in kaj ne
  • 0
don't worry be happy

#15 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 22 August 2005 - 08:44 PM

Hm, samo vichy kereme?...Nekatere usebujejo velik alkohola o posledicah smo pa že pisal! blink.gif
  • 0

#16 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 22 August 2005 - 08:56 PM

Jaz se strinjam z večino, ki podpirajo uporabo krem in ostale nege dovolj zgodaj. Sama sem začela načrtno negovati kožo že pri 14 letih, zdaj po dobrih štirih desetletjih niti malo ne obžalujem tega. imam namreč lepo negovano kožo. Sem ter tja se že pojavi kakšna nadloga, vendar je to bolj prehodnega značaja.
Zato toplo priporočam izbiro pravih krem in drugih negovalnih produktov čim bolj zgodaj - to je naložba za desetletja naprej...

lpj
  • 0

#17 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 22 August 2005 - 09:44 PM

QUOTE(Jadranka)

Zato toplo priporočam izbiro pravih krem in drugih negovalnih produktov čim bolj zgodaj - to je naložba za desetletja naprej...

lpj


Pa še paše... tongue.gif
  • 0

#18 ninap18

ninap18

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 22 August 2005 - 10:07 PM

jao!kateri izdelki od vichyja pa vsebujejo alkohol in kaj to pomeni če vam ni mogoče odveč še enkrat obrazložit?plisss! wink.gif
  • 0

#19 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 August 2005 - 06:46 AM

Mislim, da je edina in najbolj huda krema tista proti mozoljem - Normaderm. Tista ima že na 2. mestu alkohol.
Alkohol deluje kot prosti radikali - kožo stara. To se sicer ne vidi takoj (večini ljudi kreme z alkoholom tudi pašejo), ampak čez nekaj let so pa posledice precejšnje.
Kot drugo je pa to, da kreme z alkoholi sušijo kožo, katera potem misli, da je suha (no, koža ne misli) in začne proizvajati še več maščobe. Bumerang učinek.
(to slednje je odvisno od vsake kože posebej - ni nujno, da se to zgodi ravno tebi).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#20 ninap18

ninap18

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 23 August 2005 - 09:35 AM

Aha,hvala.kaj pa misliš da je krema nutrilogie 2 ok?ker zdej uporabljam to in mi je ql.drgač pa z mozolji nisem imela nobenih problemov nikol in tiste kreme proti nisem nikoli uporabljala.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users