Jump to content


Photo

Trebusne misice


  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#1 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 August 2005 - 01:21 PM

Ali ima katera probleme s prevec mascobe na trebuhu. Starejsa kot sem (26) bolj je trebuh povesen. Ali katera uporablja kremo za toplenje moscob? Katero kremo imate in ali ste zadovoljne z njo?

Povejte malo kaksne vaje delate in kaj jeste, da nimate trebuscka??

lp
  • 0

#2 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 August 2005 - 01:59 PM

Pomojem resnično pomagajo samo trebušnjaki + kake vaje za krepitev trebušnih mišic. Seveda pa k temu pripomore tudi zdrava prehrana in dovolj velika količina popite tekočine (vode) na dan!
  • 0

#3 taiyou

taiyou

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 252 posts

Posted 14 August 2005 - 02:18 PM

samo trebušnjaki in ogromno vode,kot smo že povedali,....pa brez kakih kremc-to ti trebuha še zdaleč ne bo učvrstilo
  • 0
Če hočeš videti, moraš gledati s srcem.*

#4 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 August 2005 - 02:30 PM

No pa še nekaj vaj :

IPB Image Ležemo na hrbet, noge pokrčimo. Napnemo trebušne mišice in pritisnemo križ ob podlago. Štejemo do 5 in mišice sprostimo. Napnemo sedalne mišice in jih sprostimo. Nato obe vaji povežemo.

IPB Image Enak položaj: roke so ob telesu. Dvignemo glavo, z brado se dotaknemo prsnega koša, dvignemo zgornji del telesa v sedeči položaj. Vrnemo se v začetni položaj. Napor je večji, če roki sklenemo na prsnem košu ali za vratom.

IPB Image Enak položaj: pokrčimo noge in kolena približamo levi rami. Hkrati dvignemo glavo in zgornji del trupa ter se z rokami dotaknemo desnega kolka. Sprostimo mišice in vajo ponovimo simetrično na drugi strani.

IPB Image Enak položaj: medenico dvignemo in napnemo sedalne mišice. Trup je zravnan. Sprostimo mišice. Napor je večji, če hkrati iztegnemo eno nogo.

IPB Image Vaje končamo s sproščanjem.

Pokleknemo, zgornji del telesa nagnemo naprej, roke so iztegnjene. Sedemo na pete, umirjeno dihamo in se sprostimo.

Svetujemo

* Za hrbtenico je najugodnejše hrbtno plavanje, ker jo najbolj razbremeni.
* Priporočamo tudi, da se dodatno vsaj dvakrat na teden ukvarjate s športom, ki spodbuja telesno vzdržljivost (npr. hitra hoja, plavanje, kolesarjenje ...).
  • 0

#5 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 August 2005 - 03:48 PM

Ciao, hvala za nasvete, vendar zaradi zdravja z vajami ne smem pretiravati, drugace bi jih ze pridno delala. Obstajajo kaksne, ki niso prevec obremenilne pa vseeno zalezejo?

Ali bi pomagalo, ce ne jem po 19 uri??
  • 0

#6 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 August 2005 - 04:05 PM

Verja. Mislim, da to nebo pomagalo. Lahko se pa odločiš za eno izmed navedenih vaj, tisto, ki se ti zdi najmanj obremenilna in jo izvajaš vsak dan. Ampak NE pretiravaj! Mislim, da to nebo zelo obremenilno in da boš vajo lahko izvajala ne glede na zdravstvene težave (razen če so resne). Veliko sreče!
  • 0
Viens, reste ici!

#7 anabiz

anabiz

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 14 August 2005 - 05:11 PM

Problem maščobe okoli trebuha boš najlažje stopila s pomočjo infrardečih žarkov (terapije izvajajo v kozmetičnih salonih lahko pa jo izvajaš tudi doma)
Glavna lastnost žarkov je, da jih površinske plasti brez težav vpijejo, posledica je povišanje temperature, ki aktivira krvni obtok in celični metabolizem. Prav s tem pa se omogoči ponovno ravnovesje v celični in izvencelični presnovi, pri čemer se odstranjujejo škodljive snovi, ki škodljivo vplivajo na presnovne procese in slabijo organizem.
V kolikor pa boš terapijo z infrardečimi žarki kombinirala še s pravilno izbrano telovadno ali pa s pomočjo stimulacijo mišic boš pa prav kmalu vitkejša v pasu.
  • 0

#8 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 14 August 2005 - 05:55 PM

Anabiz mene pa zanima koliko stane takšna terapija z infrardečimi žarki. Oziroma če lahko napišeš kaj več glede tega. Hvala.
  • 0

#9 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 14 August 2005 - 06:27 PM

Sem se odlicila, da bom delala vaje vsak dan po malo. Upam, da mi bo uspelo, drugace pa imam doma tudi Swing gym, nisem ga se uporabila, ampak a katera ve, a ta zadeva res pomaga? Bo bols to al vaje?
  • 0

#10 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 14 August 2005 - 06:32 PM

Naprave sicer ne poznam, ampak če bremeni trebušne mišice bi vsekakor pripomogla k lepšemu trebuščku!
  • 0
Viens, reste ici!

#11 anabiz

anabiz

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 15 August 2005 - 12:28 PM

Odgovor Tinci.
Terapija z infrardečimi žarki v kozmetičnih salonih je odvisna od kraja. Cene se običajno gibljejo od 3.000 do 5.000 sit na terapijo (običajno je 10 obisk brezplačen).
Profesionalni aparati za kupit pa stane okoli 130.000 in sta dva aparata v enem (infrardeča luč in stimulator mišic).
Za tega ki ga jaz poznam ima programe tudi za hujšat, odpravljat celulit, oblikovati mišice, gladiti gube, terapije po porodu, po poškodbi, masaža, .... skratka programov je čez 250 različnih, kombinacij pa še enkrat toliko.
Upam, da sem ti odgovorila dovolj podrobno.
  • 0

#12 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 15 August 2005 - 02:57 PM

Hvala Anabiz, sem pa mislila, da je dražje biggrin.gif
  • 0

#13 ROMANA20

ROMANA20

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 16 August 2005 - 09:03 PM

kje se pa da to kupit? a si že sprobala oz.kaka prijateljica?
  • 0

#14 anabiz

anabiz

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 17 August 2005 - 08:00 AM

Ne vem, če lahko delam na ta način reklamo za aparate na tem forumu. V kolikor te zanima kje se to kupi mi pošlji ZS in ti sporočim kje sem jaz kupila in preizkusila.
  • 0

#15 didalina

didalina

    sramežljivec

  • Člani
  • 34 posts

Posted 04 September 2005 - 12:28 PM

moja mami ni delala nč trebušnjakov
samo mn je jedla,se mazala z eno kremo od oriflema,in si masirala trbuh pa je najmn 10cm v enem mescu zgubila wink.gif
  • 0

#16 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 04 September 2005 - 12:35 PM

pa sj ce sam telovadis, nc ne pomaga...pravilna prehrana in telovada skuaj pomagata...js ful telovadim..pa nc ne pomaga to..so misice se zmeri pod spehom cry.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#17 Lumpyka

Lumpyka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 509 posts

Posted 09 September 2005 - 05:49 PM

QUOTE(didalina)
moja mami ni delala nč trebušnjakov
samo mn je jedla,se mazala z eno kremo od oriflema,in si masirala trbuh pa je najmn 10cm v enem mescu zgubila wink.gif


A mogoče veš katero kremo je uporabljala?
  • 0
Live - like there's no tomorrow,
Love - like you've never been hurt before and
Dance - like nobody's watching...

#18 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 09 September 2005 - 07:24 PM

A ima kdo tole napravo iz Top shop-a? Meni se ne zdi slaba.

AB KING PRO
IPB ImageIPB Image
  • 0

#19 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 09 September 2005 - 07:27 PM

Tinca to napravo pa ena moja prijatlca in ti lahko povem da ni tak lahko delat teh trebušnjakov kot zgleda tukaj. Jas se sploh nemorem sama gor dvignit. Peklensko delo rolleyes.gif .
  • 0
Viens, reste ici!

#20 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 09 September 2005 - 07:44 PM

A se ne da naštimat "za začetnike", tako da se ful malo dvigaš blink.gif ?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users