Jump to content


Photo

Palačinke


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#1 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 06 February 2012 - 04:15 PM

Našla sem ta recept in se spomnila, da nimamo teme za palačinke! ohmy.gif Zločin!

Raspberry Almond Chocolate Crepes
IPB Image

Vaše najljubše (tanke/debele, ameriške, iz pirine moke, ajdove moke...), vse o načinu priprave, nadevih, ponvah tongue.gif itd. biggrin.gif
IPB Image
IPB Image
  • 0

#2 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2012 - 07:04 PM

No interest in palačinke? cry.gif

Smashed Raspberry Chocolate Chunk Pancakes
IPB Image

  • 0

#3 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30835 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 February 2012 - 07:14 PM

Men je to skor najljubša sladica, sam delat se jo spravim bolj poredko smile.gif
drugače jih pa obožujem thumbup.gif
Ravno včeraj mi jih je mama dostavila cel krožnik, še toplih biggrin.gif in prejle sem pospravila še zadnji 2

Jaz delam čist običajne palačinke, včasih pa mleko zamenjam z radensko ali pa dodam sladko smetano (tisto navadno, za stepanje, ampak kar v taki tekoči obliki, ne stepene)
namažem z marmelado, nutoko in narezano banano ali sirovim namazom
  • 0

#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 February 2012 - 07:17 PM


Jaz imam rada čist obične, 'nezdrave' palačinke - z belo moko, polnomastnim mlekom, soljo, jajci. Tanjše.
Najraje z malinino marmelado ali medom.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 07 February 2012 - 07:20 PM

U, mene pa nekaj zanima. Sama sem očitno največji neposobnež, ker ne znam več naredit palačink. In ne vem, a je kriva masa, al ne dam dovolj olja, al jih želim prehitro obrnit, al je posoda zanič..

V glavnem nekaj časa so mi čist uspevale, sem jih večkrat pekla, zdaj pa vedno zgubim živce zraven, ker secele strgajo, nočejo se odlepit, potem se mi prepognejo in zmečkajo in na koncu pride ven neužitna kepa napol surovega testa. laugh.gif

A naj dam več moke, a moram ponev zamenjat, v čem je fora? Ne morem bit valda tak bumbar, da palačink nisem sposobna spečt. laugh.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#6 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30835 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 February 2012 - 07:27 PM

Moja sestra jih tud ne zna, hahaha, čeprav ji gre zdej baje že bolje, ampak ona prav, da jo j*** indukcijsko kuhališče...

Men sicer vedno super uspejo, dam pa vedno 3 jajca, moke in mleka pa nikoli ne odmerjam, vedno po občutku, glede na to, kakšna postaja masa... raje naredim bolj gosto, ker lahko še vedno razredčim potem...
  • 0

#7 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 07 February 2012 - 07:31 PM

Ampak jaz sem jih včasih normalno pekla, zdaj pa že nekaj mesecev ne morem naredit normalnih! ohmy.gif Mami mi je zadnjič rekla, da je ta ponev zanič in da naj vzamem drugo, ampak sem stoprocentna, da sem jih VEDNO pekla v tej ponvi. AJEBES.jpg

A ti ne pride ful mase, če delaš s tremi jajci? Jaz dam ponavadi eno, za ene 5-6 palačink.
  • 0

After all this time?

Always.


#8 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 07 February 2012 - 07:32 PM

uff jaz tudi obožujem čalapinke biggrin.gif
najrajši imam navadne z nutello, ali marmelado....

občasno naredim kao "zdrave" palačinke:
PZ moka, kokosovo mleko, beljak ...pečem na kokosovem maslu in med peko zmečem not rozine smile.gif


QUOTE(Nincha @ 7. 2. 2012 - 19:20) View Post

U, mene pa nekaj zanima. Sama sem očitno največji neposobnež, ker ne znam več naredit palačink. In ne vem, a je kriva masa, al ne dam dovolj olja, al jih želim prehitro obrnit, al je posoda zanič..



po moje je masa kriva,mora bit taka ne pretekoča, ne pregosta, taka rahlo "krem"
  • 0

#9 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30835 posts
  • Location:Primorska

Posted 07 February 2012 - 07:32 PM

Ne, pride jih kakih 10 pol... ampak saj pravim, jaz naredim bolj gosto maso, ponev je pa neke srednje velikosti, prej majhna kot velika...

  • 0

#10 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 07 February 2012 - 07:34 PM

No pol naj pa ena nalepi en osnoven recept za palačinke, da vidim, mogoče pa res ne delam prav, ker je to edina stvar, ki jo delam na uč. biggrin.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#11 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2012 - 07:42 PM

Jih mogoče delaš z dodatkom vode in je daš preveč?

Jaz sem končno našla "svoj" recept in odslej jih delam samo še po temu (sem tudi imela probleme-delala od oka pa še indukcijo imamo doma, zdaj pa vedno krasno uspejo). thumbup.gif

350 ml mleka
220 g moke
1 vanilijev sladkor
1 dcl mineralne vode
(Radenska je res nujna, pridejo ful bolj rahle)
1 ščep soli
1 žlica olja
2 jajci
*kanček naribane limonine lupinice (optional)

V skledi z električnim mešalnikom zmešamo jajca, mleko, sladkor, olje in sol. Med mešanjem po žlicah postopoma dodajamo moko. Testo mora biti tekoče, vendar ne sme biti vodeno. Na koncu v testo vmešamo še mineralno vodo. Pustimo počivati 30 minut.

Pečem jih pa na kokosovi maščobi in eni manjši Ikejini ponvici.

Nadevi: Nutella, marmelada+kisla smetana, malinova marmelada in best of the best- kisla smetana+kakav (ne pravi, ampak Nesquick, Benko ipd.). laugh.gif NIKOLI si ne bi mislila, da je to užitno, zdaj jih imam pa s tem najraje. Rada imam tudi skutine ali z orehi in gratinirane v pečici. njam.gif
  • 0

#12 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 07 February 2012 - 07:56 PM

QUOTE(_M_ @ 7. 2. 2012 - 21:27) View Post

Moja sestra jih tud ne zna, hahaha, čeprav ji gre zdej baje že bolje, ampak ona prav, da jo j*** indukcijsko kuhališče...


Pa to je res.

Jaz že vrsto let delam maso na enak način, pa na indukciji niso palačinke nikol tolk dobre kot če jih pečem na plinu. Ubistvu to opažam za vso hrano, sploh pri golažu se pozna. ermm.gif
  • 0

#13 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 February 2012 - 08:07 PM

Ful rada imam palačinke, čeprav nisem od sladkega, to vedno z veseljem pojem.
Najraje imam navadne, kot je rekla Fluffy, čeprav zadnje čase mleko nadomeščam s sojinim ali riževim in pridejo takisto dobre, sploh ne opaziš. Dostikrat naredim tudi PZ (ali vsaj delno PZ) in so tudi v redu, edino malo bolj suhe pridejo morda.

Najraje jih imam z orehi (to velja ko jem zunaj), doma pa najpogosteje domačo marmelado ali čokoladni Sladki greh, drugega ne. Sploh pa ne kake Nutelle, ki čisto pokvari dobro palačinko! biggrin.gif

Pogosto naredim tudi ameriške, ponvičnike - njih pa jem izključno prelite z javorjevim sirupom.
IPB Image
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#14 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2012 - 08:13 PM

QUOTE(Sarah @ 7. 2. 2012 - 20:07) View Post

Pogosto naredim tudi ameriške, ponvičnike - njih pa jem izključno prelite z javorjevim sirupom.

yes.gif Tudi z agavinim niso slabe, ampak javorjev zmaga!
  • 0

#15 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 February 2012 - 08:16 PM

Trenutno imam tudi sama agavinega, da.. pa mi je tudi OK, ne opazim neke bistvene razlike.
EDIT: A daš spletno stran na kateri si našla palačinke iz prve slike? woot.gif
EDIT^2: Šele zdaj opazila da je clickable.

  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#16 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 February 2012 - 08:19 PM


QUOTE(Sarah @ 7. 2. 2012 - 20:07) View Post
riževim in pridejo takisto dobre, sploh ne opaziš.

Ni riževo mleko nič zaznavno? Ker ima za moje pojme precej močan okus.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#17 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12107 posts
  • Gender:Female

Posted 07 February 2012 - 09:20 PM

Jaz imam najrajši debele, zelo malo pečene, brez nič. laugh.gif

Če ne pa gratinirane s skuto, NJAM
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#18 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17992 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 08 February 2012 - 07:44 AM

Obožujem palačinke! Že od otroštva. Najboljše so s kozjim mlekom, res tak mehke, pa sploh nimajo drugačnega okusa. Glede nadeva, nisem zahtevna, najboljše je Nutela ali bela Linolada pa kak keks zdrobljen posipan gor. Brusnična marmelada, slivova marmelada, orehova fila, gratinirane s skuto in jabolki, ni važno, samo da so palačinke.
Najboljše sem jedla na Hvaru, v Vrboski na plaži. Nutela na debelo, keks in kokos. Še zdaj se mi cedijo sline ko se spomnim.
  • 0

#19 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 February 2012 - 09:14 PM

Danes sem naredila te palačinke in so ful dobre. thumbup.gif Čeprav sem neki zafrknila, no ne ravno - v receptu piše da daš "orange zest" jaz pa sem namesto tega dala pikico pomarančnega 100% soka in se je čisto preveč čutilo. rolleyes.gif Nasledjič dam brez, da ne bo toliko ubilo mandljev. Pa prelila sem z belo čokolado.


QUOTE(Plain Jane @ 6. 2. 2012 - 16:15) View Post

  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#20 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 30 April 2012 - 04:32 PM

Cinnamon Buttermilk Pancakes (Extra Fluffy!)

Ingredients
  • 3 eggs, separated
  • 1 1/2 cups buttermilk
  • 1 teaspoon vanilla
  • 3/4 cup cake flour
  • 3/4 cup all purpose flour
  • 1 teaspoon baking soda
  • 2 teaspoons baking powder
  • 1 1/2 teaspoons cinnamon
  • 1 Tablespoon sugar
  • 3 Tablespoons unsalted butter, melted
Instructions
  • Beat the egg yolks until they are pale and smooth, about 2-3 minutes if using a hand mixer.
  • Beat in the buttermilk and vanilla, mixing well.
  • Combine the flours, baking soda, baking powder, cinnamon, and sugar in a small bowl.
  • SIFT in the dry ingredients, continuously mixing...you want the batter to be smooth, no clumps.
  • Add in the melted butter and mix well.
  • Take your egg whites, and with your cleaned hand mixer, beat until stiff. (You should see peaks when you pull the mixer up!)
  • Using a rubber spatula, fold the egg whites into the batter until there are no visible whites.
  • Allow the batter to stand for about 10-15 minutes before heating up your griddle.
  • Heat the griddle over medium-high heat, use either butter or nonstick cooking spray and coat the bottom.
  • Once very hot, ladle on your pancake batter..once the tops are full of bubbles, flip and allow the other side to turn golden brown.
  • Serve with pure syrup, confectioners sugar, fresh berries, whipped cream...whatever your little heart desires!
Posted Image
Posted Image
^^Seriousloy, a kdo je tako palačinke? :lol:
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users