Jump to content


Photo

Umivanje las


  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#1 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2005 - 09:57 AM

Zanimajo me vaše izkušnje s šamponi, balzami, tretmaji, ...
Kateri so bili dobri, slabi ali brez učinka?

Jaz sem na začetku uporabljala Herbal Esence in lahko z zagotovostjo povem, da nikoli več. Povzročil mi je prhljaj, in porabila sem 2-3 mesece, da se je stanje normaliziralo. za ta čas sem imela navadnega brezovega in lase prala le 1krat na teden.
Sedaj imam Gliss kur-jev Repair shampoo, premišljujem pa o nakupu Nivee Baby silk shine
Vsa mnenja so dobrodošla ... IPB Image

IPB Image
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#2 kima

kima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 115 posts
  • Interests:kar je povezano z modo, zunanjo in notranjo lepoto...

Posted 15 October 2005 - 11:42 AM

Joj hvala d si me spomnla sm že skor pozabila. Jz sm mela tut od herbal essences in se mi je naredu prhlaj twisted.gif nikol u živlenju ga še nism mela in sm bla jezna do konca!!! sem že mela namen temo odpret če je možno da se mi je od tega šampona naredu sam sm pozabila.
začela sm pol uporabljat od L'occitane sivkin šampon pa masko za lase men se zdi da je bla olivna (ne me za besedo držat) in se mi je stanje normaliziralo. od L'occitane mi res super lase nrdijo sm zlo zadovolna smile.gif

drugače pa občasno uporablam tut od Dove šampon za temeljito pranje (plav pokrovček ma) za mastne lase pa sm tut kar zadovolna kr ne obteži las jih res super umije...če jih z Dovom jih sam dvakrat na teden umijem, drugač s kšnimi drugimi pa trikrat, u primeru da se velik s športom ukvarjam pa štirkrat wink.gif
  • 0
Daj moškemu proste roke, pa jih boš čutila povsod po sebi. :P

#3 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 October 2005 - 12:02 PM

Uporabljam Garnier Fructis šampon. 2v1. In sem zadovoljna. Moji lasje niso zahtevni.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#4 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 15 October 2005 - 12:24 PM

Jst pa uporablam šampon Garnier Fructis Long&strong in isti blazam. Sm zlo zadovoljna! Umes sm šla tut na Gliss kur sam sm se vrlnila na Fructis. Naredi res lepe lase.
  • 0

#5 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 15 October 2005 - 12:28 PM

Jaz uporablam čisto običajni šampon BREZA in ga ne zamenjam za nič na svetu!
  • 0
Viens, reste ici!

#6 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 October 2005 - 12:37 PM

trenutno mam tigijev šampon in balzam 'moisture maniac', sicer namenjen suhim lasem. ko ga zmanjka, se vrnem nazaj na l'occitanejev šampom z olivnim oljem, ker mi je res najboljši. nežen in učnikovit. tudi balzam iz te kolekcije mi je zelo fajn, ampak se mi zdi predrag, zato si bom verjetno omislila balzam sivka, ki sem ga že sprobala in mi je všeč. za dodatno nego imam zdaj bonacure hair repair od schwarzkopfa, ki ga uporabljam 2X mesečno.

še to: slabe izkušnje mam s herbal essences in dove šamponi.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#7 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 15 October 2005 - 12:38 PM

za kakšen tip las pa sploh je ta šampon breza???
  • 0

#8 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 15 October 2005 - 12:45 PM

Za mastne lase..
  • 0
Viens, reste ici!

#9 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2005 - 12:52 PM

QUOTE(kima)
nikol u živlenju ga še nism mela in sm bla jezna do konca!!!

Poznam občutke!! Vsakič ko vidim reklamo za ta šampom, me prime, da bi zavpila ... IPB Image

Sem pa pred HE imela šampon od Fructisa, nevemtočnokerega, a so lasje postali naelektreni
LP
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#10 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 15 October 2005 - 12:55 PM

Mastne? A ni tko da je za use vrste las?
Jst sm probala že ful šamponov. Pa mi kr Tigi al pa Kerastase ustreza, čeprov ma trenutno kr Elivtal, ker sem bolj na suhem. Se pa precej zanimam za to, ker ful skrbim za lase biggrin.gif
  • 0

#11 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 15 October 2005 - 12:56 PM

QUOTE(TASH)
Mastne? A ni tko da je za use vrste las?


Če je blo to namenjeno meni... biggrin.gif Ja za mastne je... tongue.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#12 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 15 October 2005 - 01:15 PM

Ja tebi ja biggrin.gif wink.gif Jst sem mela brezov šampon pa je pisalo za vse vrste las, zato sprašujem biggrin.gif
  • 0

#13 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 15 October 2005 - 01:19 PM

Mi ni šlo tole v račun preveč pa sem šla pogledat in sem ugotovila, da sem se zmotla. Torej šampon Breza je za vse vrste las. oops.gif Se opravičujem. Nevem zakaj sem mela jaz v glavi, da je za mastne.
Kopriva je za mastne ne?
  • 0
Viens, reste ici!

#14 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3122 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 15 October 2005 - 07:28 PM

Jst pa uporabljam hair and shoulders ta vijolčno različico. Sm nekej časa uporablala mentol ampak sm zdj prebasala. Včash sm mela ful probleme s prhljajem in ta šampon mi je res noro pomagal pa moje lase nardi ful lepe tk da ga ne zamenam za nč na svetu
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#15 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 15 October 2005 - 09:17 PM

.

Lase si perem na dva ali tri dni.

Moj absolutni zmagovalec pri šamponih je šampon Guhl - Mango (občasno uporabljam tudi šampon od Tigija - Self Absorbed). Tu pa tam si dam gor regenerator Tigi - Self Absorbed. Sicer pa vedno masko - trenutno uporabljam od Avona - Planet SPA Olive Oil Conditioning Hair Mask, imam pa še Gliss Kur - Liquid Silk Aroma Tiefenpflege kur, Garnier - Ultra Beauty Intensiv Kur Olivenöl und Zitrone in L'occitane - Ultra Rich Hair Cream (to masko večinoma uporabljam za na suhe konice, je super). Občasno si dam tudi Kerastase - Chroma Reflect masko. Zdaj pa čakam še na Avonovo masko s sojinim mlekom in makadamskim orehom.

Slabe izkušnje sem imela z Nivea šamponi in sivkinim L'occitane šamponom (po obeh sem imela izredno suhe lase).


.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#16 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 15 October 2005 - 09:39 PM

Zelo dober je sampon od Vichy,obstaja tudi balzam-in po tem samponu postanejo lasje scasoma ful mocni pa zdravi,pa se razcepljene konice zdravi("zdravi")..je sicer drazji kot navadni samponi ampak je zelo blag.Dobi se ga pa samo v lekarnah:)
  • 0

#17 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 15 October 2005 - 09:44 PM

jenna,mi boš povedala,kera maska je bolša,od avona ta s sojinim mlekom in makdamskim orehom,al kera od fructisa(meni se od fructisa ne zdi nič kaj prida)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#18 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 October 2005 - 03:00 PM

Grozno beden šampon mi je Avon Salon Therapy (vse verzije) ker blazno izsuši lasišče ... mene je po uporabi vse srbelo, pa še prhljaj sem dobila, ki pa je k sreči izginil takoj po menjavi šampona. Šampon ima poleg sodium laureth sulfate še sodium lauryl sulfate (ki je baje zlo agresiven) in mogoče je zato meni zadeva naredila tako grozo na lasišču ... medtem ko so bili lasje po uporabi začuda zelo mehki. blink.gif

Drugače pa šampone za lase menjam precej pogosto, trenutno imam Avon Naturals šampon z balzamom 2in1 za suhe in barvane lase in mi je zelo všeč ... lasje so po uporabi mehki in ful lepo dišijo, šampon pa se mi zdi tudi zelo nežen.

Vedno pa po pranju las uporabim še masko (lase perem enkrat do dvakrat na teden ker se mi ful nič ne mastijo) za intenzivno regeneracijo. Zlo fajn so mi maske Dove in Fructis, čakam pa še na dve Avonovi maski (Naturals s sojinim mlekom in makadamskim orehom in Planet Spa z olivnim oljem) pa upam, da mi bosta fajn.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#19 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 October 2005 - 03:10 PM

uporabljam fructisovega long&strong,in kdaj tistega za suhe konice&mastno lasišče . zdj sm si kupla guhl limonino meliso,za mastne lase in suhe konice,upam,da bo ok ermm.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#20 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 19 October 2005 - 10:32 AM

Pozdravljeni, še ena nova na forumu (res imate fajne teme).

No, jaz kot masko 1x na teden uporabljam navadno olivno olje in počakam ene pol ure, da se dobro vpije, potem pa običajno sperem in lasje so ful mehki (tudi špice), pa nič ne zmasti. Kot šampon mi je isto najboljši Breza ali pa vsi Pantenovi, ter Shauma vitaminski zelen. Balzam zmagovalec absulutno Pantene, po nobenem nimam tako mehkih in lahko razčesajočih las. Za na konice pa Klas silikonske kapljice.

Slabe izkušnje imam z Nivea šampon (uni kao za osbstojno barvo, naredi ful težke lase) ter ravno mango Guhl (preveč koncentriran, pa ful težke lase mi naredi, pa mastne). Pred tem sem uporabljala Fructis proti prhljaju (in za močne lase), kar je sicer odlično pozdravil, pač pa je zelo agresiven. V salonu sem že slišala, da so sadne kisline preagresivne za lase. Poleg tega pa mi ful izpira dol barvo (in to blond!). Sedaj pa se navdušujem nad kolekcijo Wella in Keune. Baje zelo dobre in kvalitetne fore.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users