Jump to content


Photo

Čaji


  • Please log in to reply
932 replies to this topic

#1 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 06 April 2005 - 12:07 AM

Ker svoje teme o čajih in kavi ne najdem :clown: (pa sem ful iskala, prisežem!), odpiram novo. Tokrat samo o čajih. Jaz sem, tako kot forumska kolegica Špela, nora na čaje. In to čedalje bolj. Predvsem ta prave čaje (čeprav zelo rada srknem tudi domačega z rumom :=) ) - najrajši imam japonsko češnjo, highland toffee, vanilla bourbon, sunny island. Pijem jih s kančkom mleka, v highland toffee paše malo tekoče smetane.
Popoldanski/večerni čaj je takorekoč že postal moj ritual. Zdaj še samo rabim en fini in predvsem novi čajni pribor (zdaj pijem kar iz džezve in navadnih šalčk) ... kje imajo dobro (in cenovno človeško) ponudbo v Lj?

Razpišite se. O čajih, po možnosti. twisted.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#2 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 April 2005 - 09:10 AM

*počaščena* oops.gif

torej, kupi si kak fajni grelnik vode, cene se gibljejo tam od 7000 navzgor. jaz mam enga mal starejšega od phillipsa, pa mu nič ne fali. v merkurju je bil tale moj (model cucina HD 4637) 6690 sit. (prepisujem z računa, izdanega decembra lani, ko sem taisto reč fantu kupla za novo leto.) full hitro zavre voda, je res fajn stvar, sploh, če si tak čajofanatik kot jaz, ko ne zdržim brez štirih orng šalc čaja na dan. kamen pucaš približno enkrat na par mesecev (odvisno tut od tega, kok stvar dejansko uporabljaš. filter daš v nizko plastično posodo, čez naliješ kis in pokriješ, v grelnik takisto kis in pustiš čez noč. zjutraj zliješ ven, ene dvakrat povreš vodo in zliješ preč, potem je pa že ok.

okusi so pa različni. jaz recimo ne maram zelenih čajev, najraje pijem črne aromatizirane. na potovanjih obvezno lipton črne aromatizirane z okusom karamele, citrusov ali limone (lepi spomini), twiningsi so itak zakon, zadnje čase predvsem kokos z vanilijo in kakavovimi zrnci (se dobi v dm, stane 489 sit, 25 vrečk), odličen je tut jabolko-cimet-rozina (se ne dobi pri nas), češnja, limona. drugače pa prodajalnica cha (v stari ljubljani ali v cityparku): kokos, karamelino, after eight, divja češnja, cimet ..... sande čaje pijem samo v ledeni različici, od zeliščnih samo meto (toplo ob glavobolu, ledena je fajn poleti za osvežitev).


  • 0

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 April 2005 - 09:16 AM

aja, pribor ... js mam porcelanaste šalčke, ki so neke normalne velikosti (kot za kakav, recimo, ne one male iz cha, ker mi je to absolutno premala doza čaja naenkrat laugh.gif ), za čaje brez filter vrečk uporabljam mrežice/klešče, ki se dobijo v cha, lahko pa tut mal pobrskaš v kakem šparu ali podobnem, mislim, da bi se moglo to tut tam dobit. nujno mam za črne čaje vedno iste klešče, za zelenega, ki ga pijeta starša, mam posebej spravljene, da ne zamešam. tut šalčke mamo posebi za črni, zeleni, sadni, zeliščni čaj, ker se znajo navzet 'okusa', sploh od ta črnih, ki so bolj močni. full so mi pa všeč tisti čajniki, ki jih prodajajo v cha, sam so mi pregrešno dragi. sad.gif za darilo sem pa dobila komplet malih šalčk brez ročaja in porcelanasti čajnik, ki ma noter pod pokrovom mrežico in se s tem afnam, ko mam goste. če se mi da. tongue.gif
  • 0

#4 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 06 April 2005 - 05:39 PM

twiningsi...zame še vedno zakon!...njihovi so dobri..predvsem en sončni vzhod, ki mi ga je brat prinesu iz Londona...tle pri nas ga še nism vidla...prisegam tudi na rooibosco čaje....hm...drugi tudi pašejo..ma ta dva pa sta no.1
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#5 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 07 April 2005 - 01:56 PM

jaz pravega čaja ne maram kaj preveč zelo rada pa spijem sadni čaj, vanilijin on jagodni, mangov... zdaj ga pijem vsak večer.. mmmm, noter si dam limonco žličo sladkorja in uživam pred tv-jem(če je kak dober film) ali pa zraven berem dobro knigo, odlično biggrin.gif
  • 0

#6 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 April 2005 - 04:26 PM

Je že katera probala Irish Cream od Teekanne, men je super.
Drugače ti pa Nikita007, tudi jaz ti tako kot Špela priporočam grelnik. V 1 min je voda zagreta. Čaj praktično dobiš takoj, ko si ga zaželiš...
  • 0

#7 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 11 April 2005 - 07:30 PM

Jaz, klko pijem te čaje, vedno bolj ugotavljam, da so v bistvu vsi zelo podobnega okusa. :clown:
Hvala za predloge za grelnik... ampak morda čez kakšen čas to zadevo kupim. Zaenkrat se bom zadovoljila z gretjem vode na štedilniku. :=)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#8 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 12 April 2005 - 09:47 PM

Hej!
Jz skoz pijm zeleni čaj-mao feng (tko,po 1 litr na dan,sam se mi gre predvsem za tekočino, tko da ne pretiravam s čajem) ;)
Zvečer pa rdeči,(sm brala v knjigah o zelenem čaju,da je to jang zadeva , k rab jin zadevo-kot vse na svetu- in da je ravno proti zelenemu čaju jin rdeči čaj)da me pomiri,al pa meto. Pa obvezno jih NE sladkam! Včasih sm jih, zdj pa ne več. Pa ful mi je hud od twiningsa vanilija! Sm probala cimet od twiningsa pa mi ne potegne...
Vi sladkate čaje?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#9 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 12 April 2005 - 09:49 PM

Jaz si čaj ful sladkam (tako kot kavo). Nesladkan mi je praktično nepiten.
Imam grenko življenje. biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#10 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 April 2005 - 10:08 PM

js si tut čaje sladkam ... s tremi kockami rjavega cukra na šalco ponavadi ... včasih me kaj prime, pa v sadnega ali zeliščnega ruknem kako žličko medu.
  • 0

#11 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 12 April 2005 - 10:10 PM

Jaz tudi nekak tak.
Sadne pa si skos z medom sladkam... mam rada med. Pa ponavadi stistem noter še malo limonce in obvezno rum. biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#12 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 12 April 2005 - 10:12 PM

js nobene limone v noben čaj, tut če sm bolna, se ji odrečem. moj dečko pa dan začne z bezgovim čajem, začinjenim z medom in rumom .... sm probala, pa mi ne paše ... js morm obvezno črnega pit ...
  • 0

#13 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 14 April 2005 - 10:11 PM

sam a ni ubistvu bolš če se navadš da pijš brez sladkorja zato k punce itak rabmo full tekočine brez sladkorja kot so voda,nesladkani čaji...?!

glih učer sm šla spet kupt si zeleni čaj, kok ga vrst ga majo! sploh ne ve človk kaj naj si zbere...
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#14 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 April 2005 - 11:13 PM

QUOTE(rea)
sam a ni ubistvu bolš če se navadš da pijš brez sladkorja zato k punce itak rabmo full tekočine brez sladkorja kot so voda,nesladkani čaji...?!

Nikakor se ne morem navadit. Mi je nesladkan tako nagravžen in neužiten, da je groza. Sladkan mi je pa dober in ne nevem, zakaj se bi matrala za nekaj, od česar v končni fazi ne bo kakšnih občutih pozitivnih posledic.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#15 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 15 April 2005 - 10:11 AM

men so pa zlo všeč čaji od firme nanni (mmmm, sem si jih kar poželela..), še najboljši mi je okus borovnica-vanilija
  • 0

#16 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28978 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 May 2005 - 10:07 AM

simoncy, tule imaš odgovor .... ker post paše pod to temo ...

*prnese škatlico in prepiše*
twinings voyage brazilian baja (a unique blend of tea flavoured with vanilla, coconut and cocoa beans)

tega zdej pijem, dobi se v dm-ju, ena škatlica te pride 489 sit, kr drago, sam je res dober. to je črni čaj, ki ga js pijem z rjavim sladkorjem in mlekom. drugač dobiš črni aromatizirani čaj kokos tut v prodajalnici cha v ljubljani, sadni s kokosom je pa samo kolikor vem pina colada (dobiš v cha).

če te pa še kej zanima, pa kr vprašej.
smile.gif
  • 0

#17 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 15 May 2005 - 11:01 AM

Hvala! Bom šla v nabavo biggrin.gif

Jst pijem zdej nek turški čaj.. Soseda je bla namreč med prvomajskimi v turčiji in je prvlekla domov tri vrečke čaja: z okusom jabolka, češnje in pomaranče. Čist simpl se ga pripravi: vodo se zavre, in strese noter dve žlički tega čaja (ki je v obliki mrvic). Pa se to pije še vroče-men je zlo dobr ta čaj, k je tut sladek ravno prav za moj okus. Nekak me spominja na vroč sok laugh.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#18 denza

denza

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 16 May 2005 - 12:40 PM

zelo rada mam čaje od firme milford, najboljši okus jagoda-jogurt.
pa da se pit brez cukra.
  • 0

#19 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 16 May 2005 - 01:28 PM

jz pa še kr prisegam na zeleni čja,na vsake tok pa še meta,rdeči in črni
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#20 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 16 May 2005 - 01:45 PM

Jaz pa najrajše pijem meto ali pa kak planinski čaj. Drugače pa je fant čist nor na črnega!
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users