Jump to content


Photo

Božična, silvestrska pojedina


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#41 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 December 2020 - 10:44 AM

Mi smo imeli za predjed tatarca in fizolov namaz, razlicne sire, dimljeno cilijevo pasto in olive, za glavno jed so imeli oni svinjsko pecenko z zelenjavo, z mami sva jedli lososa. Zraven pa bucne njoke, v pecici peceno blansirano cvetaco z mandlji, sladek krompir z zelisci in francosko, potem pa potico in piskote. Najedli se itak nismo prevec, ker nismo imeli casa, mi vsaj danes ne bo treba kuhat. :D
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#42 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 December 2020 - 02:23 PM

Jaz sem cel dan pekla potico in piškote, pa nama potem steaki, ki sva jih imela namen pripravit niso pasali, pa smo namesto tega vsi jedli hrenovke :lol: Steak bo pa za kosilo danes. Skupaj s pecwnim krompirjem in kuhano zelenjavo. 😀
  • 0

#43 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 25 December 2020 - 02:51 PM

Zame so včeraj imeli namaz iz oliv in tartufov pesto (njegov foter se je potrudil, da je v Conadu nekaj našel :D ) oni pa so jedli tatarc (mesni). Danes bo kasneje še potička in kobariški štruklji, ki jih je njegova nona naredila veganske, za kosilo ni bilo pa nič ful posebnega.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#44 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16923 posts
  • Gender:Female

Posted 31 December 2020 - 01:07 PM

Na Kinkyin blog poglej, mislim, da ima celo brosuro z idejami za praznicno pojedino.


Letos bom zopet naredila paradižnikovo juho, pastirsko pito in tiramisu po receptih Irispotatolover. Noro dobro, lani je bil res uspeh.

"Tatarc" sem pa kar kupila v Mercatorju.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#45 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 31 December 2020 - 02:38 PM

Midva bova imela klasicno predjed za piknit (siri, olive, kumarice, itd.), pljucno pecenko z zelenjavo v pecici in cokoladno babko za sladico.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#46 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25270 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 31 December 2020 - 07:05 PM

Pri nas je na sporedu pad thai z rezanci in tofujem (po receptu hot for food).

Za sladico pa mangov sorbet s pasijonko, imava ravno še en lonček v zamrzovalniku.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#47 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 31 December 2020 - 08:09 PM

Glavna jed: lepljive perutničke s sezamom
Prilogi: krompirjeva solata in "coleslaw"
Sladica: mileram rezine z malinovim želejem
  • 0

#48 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 01 January 2021 - 10:40 PM

Mi smo včeraj med drugim jedli tatarca iz Tuša, od Ane Roš, meni je bil ful všeč.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#49 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 23 December 2022 - 01:16 PM

Boste jutri kaj posebnega pripravile? Kaj bo za sladico? :)
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#50 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 23 December 2022 - 01:18 PM

Razmišljam še, ali tiramisu ali vroča jabolčna pita z vanilijevim sladoledom... Sladica je moja.

Večerjo pa pripravlja mami in bo svinjski file z jurčki, puranje rolade, za prilogo pa ne vem. Predjed pa tatarski biftek in bakalar.


  • 0

#51 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 23 December 2022 - 01:19 PM

Jaz delam tiramisu za sladico, fotr dela tatarca, mami domače široke rezance pa nekega piščanca v omaki. Nič posebnega, vse v meji normale, ker smo prepovedali požrtije :) 


  • 0

#52 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82473 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 December 2022 - 01:26 PM

Mami je (poleg potice, itak) naredila ta bozicni kruh in je noro dober:
https://jernejkitche...ti/bozicni-kruh

Ni pa uporabila sadja od Fride.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#53 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16494 posts
  • Gender:Male

Posted 23 December 2022 - 01:28 PM

Lacni pomojem res nismo :D Jaz imam domace njoke, najbrz bo res nek piscanec v omaki zraven. Pa neka bolj osvezilna sladica.

Nekaj podobnega moja mama dela. Mi ga je ravno vceraj spekla. Vcasih nisem marala, zdaj sem pa stara pa se mi je okus spremenil :)
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#54 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 23 December 2022 - 01:32 PM

Jaz obožujem sadni kruh, samo da ni presuh. Moja mami je letos naredila nekega z naribanimi jabolki, ful sočen in okusen, jabolk se pa sploh ne okusi.


  • 0

#55 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 24 December 2022 - 05:10 PM

Pri nas doma nismo nikoli imeli posebnega božičnega kosila ali večerje. Bomo pri njih, tako da ne bo nič. :lol:
Plan je bil biti na božični večerji pri moji prijateljici, kot že več let, ampak je letos več ljudi bolnih in odpade.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#56 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 December 2022 - 07:46 PM

Jaz sem pa za jutri naredila poširane hruške, skuhala sem jih v pomarančnem soku, s hibiskusom in začimbami. Zraven bom dala pa sladko smetano, v katero bom zmešala španske vetrce, čez pa sirup. Drugo rundo bom skuhala pa v Portovcu. Komaj čakam. To testiram za silvestrsko sladico.

Naša večerja je bila simpl, kruhovi cmoki in v Webru pečen piščanec, solata.


  • 0

#57 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3446 posts
  • Gender:Male

Posted 29 December 2023 - 11:03 AM

Iščem ideje...kaj boste letos pripravljale?


  • 0

#58 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 29 December 2023 - 11:41 AM

Za silvestrovo delam, bom pa verjetno jutri lazanje naredila,da v ponedeljek samo specemo.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users