Jump to content


Photo

Praznična peka


  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#41 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27039 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 25 November 2012 - 11:29 PM

Vse lepo in prav, blazno dekorativne in za oko prijetne zadeve, ampak jaz polovice teh stvari ne bi dala v usta.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#42 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 November 2012 - 11:36 PM

Meni prvi delujejo kar precej okusno. XD Jinadaze, zanimivo in ja, tudi mene barvila odbijajo, da ne omenjam
želatine in nasploh teh prelivov v tubah.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#43 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 November 2012 - 04:16 AM

Croquembouche Cake with Lemon & Berries


Posted Image
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#44 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2012 - 02:14 PM

Jaz sem se pa spomnila, da bi naredila brownije, ampak z malo drugačnim, prazničnmim :D pridihom. Bom dodala malo začimb (cimet, svež ingver, kardamom) vmešala notri kandirano pomarančo in pomarančno lupinico, potem bi jih pa premazala še s pomarančno marmelado (samo moram v trgovino samo po to, pa se mi malo ne da) in oblila s čokolado. :woot:
  • 0

#45 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22355 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2012 - 03:10 PM

Veliko lepih zadev je tu. Čeprav ene zgledajo blazno komplicirane in se jih niti slučajno ne bi lotila. :) Tiste barks čokoladice zgledajo dobre in enostavne za jih naredit. Tiste v obliki zvezdic lepo zgledajo, ampak mi je malo brezveze kupovat model samo za to, ker vem, da ga potem skoraj nikoli ne bi uporabljala. Vsa ta barvila pa tudi mene odbijajo. Jina, dobra ideja z algami za barvilo.:) Iz česa se naredi to dekorativno maso? Sladkor v prahu in voda ter barvilo, ali lahko recimo kar v belo čokolado vmešaš malo alg v prahu? Mogoče bom probala naredit kakšne bolj praznične muffine. Bi jih prelila z belo čokolado, čez pa narisala zeleno smreko in dala kakšne mini rdeče bonbone.
Zelo so mi všeč tudi piškoti v obliki jelenove glave. Samo tudi jaz ne bi dajala gor slanih prest, bi probala najt naj drugega.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#46 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82467 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 November 2012 - 03:58 PM

Iz česa se naredi to dekorativno maso? Sladkor v prahu in voda ter barvilo, ali lahko recimo kar v belo čokolado vmešaš malo alg v prahu?


Čokolada ne pride tako kompaktna, to se ponavadi naredi iz zmešanega masla in sladkorja. Jaz tega sicer ne bi jedla. XD
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#47 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2012 - 04:42 PM

Browniji uspeli. :D
Posted Image
So že tako nasitni in težki, da jih nisem še tunkala v čokolado. Kakšen pomarančni al pa češnjev liker bi pomoje ful pasal not, samo nimam nobenega. :(
  • 0

#48 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 26 November 2012 - 04:46 PM

Ful lepi.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#49 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 November 2012 - 05:11 PM

Zelo estetski!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#50 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 26 November 2012 - 08:51 PM

Hvala! :evilgrin: :blush3:
  • 0

#51 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 November 2012 - 08:51 PM

Prosim. :evilgrin:
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#52 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 November 2012 - 09:31 PM

Lačna. :cry1: Full lepo, PJ.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#53 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16493 posts
  • Gender:Male

Posted 27 November 2012 - 10:56 PM

Popolno, PJ :wub2:
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#54 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 28 November 2012 - 10:49 AM


Cranberry, White Chocolate & Macadamia Cookies




Posted Image

  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#55 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17855 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 30 November 2012 - 08:40 AM

Posted Image

recept

Nutellini piškoti
Piškoti s karamelami
  • 0

#56 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 30 November 2012 - 10:23 PM

jutri začnemo z božično peko. tamali je danes po pošti dobil paket od babice. poslala mu je model za hišico iz medenjakov, ker smo jo tudi mi vsako leto delali, ko sem bila majhna. in jutri začnemo.
  • 0

#57 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 30 November 2012 - 10:51 PM

Ful piškotov, Cookies exchange: http://www.chef-in-t...change-recipes/
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#58 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 03 December 2012 - 11:24 AM

poskus medene hišice (http://www.lakeland....bread-House-Kit) številka 2. prva se je sesula sama vase, ker sem napekla predebele medenjake in je bilo pretežko. tako, da sedaj poskušam drugič. upam, da bom lahko kmalu pokazala slikico moje hiške.
  • 0

#59 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5727 posts
  • Gender:Female

Posted 04 December 2012 - 01:14 PM

no. takole je pa ratala moja hiška. nisem preveč zadovoljna, ampak za prvič bo ok. mislim, da bom še eno naredila, ker sedaj malo bolj vem kako in kaj.
Posted Image
  • 6

#60 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 04 December 2012 - 01:33 PM

Vaja dela mojstra. Pa bravo, da si se sploh lotila takšnega projekta. :) Za trud in slikovni material ti je partija Čudovite podelila plus. :)
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users