Jump to content


Photo

Pralno/sušilni stroj


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23597 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 January 2007 - 08:34 AM

Pozdravleni,

zanima me, če kdo uporablja kombinacijo pralno-sušilnega stroja. Slišala sem, da ko so ti kombinirani stroji prišli ven, so bili kar slabi, ker niso ne dobro prali ne dobro sušili. Zanima me, kako je zdaj s tem? Ali se je stanje izboljšalo?

Nekaj premišljujeva o nakupu le tega, saj imava majhno stanovanje in nikjer nimava prostora za sušenje (oz. imava na silo nekaj). Da bi pa kupila dodatno samo sušilni stroj, pa ga nimava kam dat sad.gif .

Prav tako me zanima, če se stvari v sušilcu res krčijo (ravno včeraj mi je ena prodajalka rekla, naj ne sušim trenirke v sušilcu blink.gif ).

Hvala za odgovore in LP

Kami
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#2 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 19 January 2007 - 12:49 PM

Mi imamo že par let ta pralno-sušilni stroj. nič mu ne manjka, pere dobro, tud suši. je pa zanussi. edino treba pazit pri sušenju da se nastavi pravilna temperatura. mi redko sušimo v pralnem stroju ker mamo dovolj prostora za sušenje na zraku.. če pa že, sušimo samo bele stvari in tiste ki se ne morejo skrčit. če ne znaš pravilno nastavit temperature lahko kaj hitro zaserješ kak pulover smile.gif glede tega edino opozorilo, čeprav nekateri sušijo vse v stroju in je ok..
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#3 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 19 January 2007 - 01:12 PM

Jah, mi mamo pol ocitno tisto zacetno slabo verzijo, ki ne pere dobr niti ne susi biggrin.gif sicer, ok no, opere uredu, sam nikol nam cune ne disijo,..probal ze razne mehcalce, praske menjal, ne gre in ne gre...susilc je pa tko...enkrat se nam je na eni bundi stopila zadrga k je bla plasticna :S par stvari je slo skupi, nasploh pa ksne delikatne zadeve ta susilc zlo unic, tkanino pa to. Da ne omenjam da je pol vse zmeckan in je treba se likat, ce pa lepo polozis na radiator pa ni treba:D
Zdej ne vem, mogoce mamo sam mi res tistga k je bol zanc, sicer je Candy, ampak drgac je pa dejstvo da tisti susilci k so narjeni sam za to in niso integrated v pralnem stroju, 1000x bol posusijo, so drgac narjeni in majo tut vecji boben...mislm jst sm na nizozemskem enkrat to nesla v pralnico pa dala susit v tist OGROMN stroj za susenje...matr sm dala notr kavbojke majce, pulovrje vse kar sm mela...in je blo v 20minutah vse suho, pa sm bla 100% da bojo kavbojke zihr mokre...pa niso ble. in ni blo tko k pr ns doma, da je eno takoj suho, drugo pa rab 2 ure in k das vn se skor opeces tok so vroce cunje...No zdej sm se razgovorila, mi skratka susilca rajs ne uporabljamo, edin ce je res nuja za ksne stunfe pa spodne gate pa se to gre skupi. Sm se pa tut spomnla, da so pr mojmu bivsemu kupl nov stroj isto z susilcem pa jim tut ni uredu susil...
  • 0

#4 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 January 2007 - 03:48 PM



Mama od mojega fanta ima pralni stroj in sušilec v enem in je bojda zadovoljna z njim. Opere vredu, pa tudi suši ok - suši pa skoraj vse notri, pa se nič ne skrči.
Sicer tudi jaz nisem za te 2in1 finte, ampak se po moje da dobit tudi v tej smeri kaj kvalitetnega,


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#5 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 22 January 2007 - 12:59 PM

Pri nas doma imamo posebej pralni in sušilni stroj. Dobro, res da 2v1 zavzame manj prostora, ampak potem ne moreš prat in sušit perilo hkrati. Je pa dobra zadeva sušilni stroj, ker pridejo cunje ven ful mehke.
  • 0
IPB Image

#6 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17877 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 23 January 2007 - 12:43 PM

Hm, jaz imam pralni in sušilni stroj. Pri uporabi sušilnega je treba res paziti, da ne daš notri oblačila, ki ima na listku prekrižan sušilec, ker se stvar skrči, zokne pa sploh. Tudi kakih finih stvari, srajc, polo majic in podobnega ni dobro sušiti v stroju. Sušilec je uporaben tudi za to, da preluftaš kak pulover, ki se je navzel dima, pač uporabiš ustrezni program ali pa programiraš na nižji temepraturi kratek čas, recimo 15 min., pa je fertik.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#7 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 February 2009 - 12:08 AM

Še kakšna nova izkušnja glede kombiniranega pralnega stroja in sušilca?
  • 0

#8 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 February 2009 - 12:24 AM


Jap. Mi imamo relativno nov pralno-sušilni stroj. Kupili smo 2v1, ker nimamo placa, pa tudi ni nam žal, ker smo zelo zadovoljni z njim. Opere vredu, vse izjemno diši. Tudi po sušenju (nekateri pravijo, da sušenje "izvleče" vonj mehčalca, pa ni res, vsaj ne v našem primeru ... je pa res, da ne butne mehčalec iz perila tisto sekundo, ko ga daš iz stroja ... ampak čez par minut pa in potem tudi obdrži vonj). Mi praktično vse, razen volnenih oblačil, sušimo v stroju, pa nismo do zdaj imeli nobenih nesreč. Če bi se ozirali na listke, na katerih je prečrtan sušilni stroj, potem ne bi skorajda nič mogli sušit v stroju. Edino pri sušenju potem pol stroja zložimo ven in tisto polovico posušimo, potem pa še drugo polovico. Drugače čist preveč dolgo suši, pa še zmečka. Mi smo v glavnem izjemno navdušeni.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#9 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 02 February 2009 - 09:50 AM

Fluffy, jaz imam isto doma, 2 v 1 in le redko kaj sušim noter, vse na zraku, ne vem zakaj, tako sem navajena, ampak zdaj počasi začenjam sušiti V stroju, ker prišparam čas za likanje pa to, še posebej me ob živce spravi 150 T-shirts od fanta. blink.gif

Me zanima glede srajc? Kako pa z njimi? Jaz namreč vse zlikam, zdaj sem se odnavadila piđame likat vsaj. Obsedena, saj vem. blink.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#10 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 February 2009 - 10:36 AM

Katera firma pa imate to Fluffy?
  • 0

#11 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2009 - 10:36 AM

moja mami srajce suši na zraku in jih lika.
  • 0

#12 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15478 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2009 - 10:38 AM


Mi mamo tut zdej sušilni stroj in je noro fajn. Res vse u nulo posuši, cote so mehkejše in niso tak zmečkane.

Midva bova tut zdej kupovala, ko greva v svoj flat, sam sem ful brala da folk šimfa 2 v 1. Fluffy kterga mate vi? Kr jst bi tut zaradi prostora raj mela eno mašino. Drgač bom pa dala enga na drugega. Tak ma en kolega in je čist ok.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#13 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 02 February 2009 - 11:00 AM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 2. 2. 2009 - 10:36) View Post

moja mami srajce suši na zraku in jih lika.



Kaj pa Ančka? biggrin.gif

Jaz imam BOSCH 2 v 1 in je ok, ampak kot pravim, ga ne izkoriščam dovolj. blink.gif

Zakaj pa folk šimfa? Za nogavice in švic majce je res zakon. Kakšne druge stvari ki so meni posebej pri srcu itak jaz na roke perem, ker sem kot sem že omenila - obsedena.

A sem vam že povedala da imam enih 15 različnih pralnih tekočin in mehčalcev? butl.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#14 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2009 - 11:14 AM

moj dragi ne nosi srajc, ker služba tega od njega ne zahteva smile.gif Če pa jo že, naredim isto kot mami biggrin.gif

Midva sva sušilc kupila posebej in imava enega na drugemu. Se izogneš temu, da polovico posušiš sedaj, polovico kasneje. Pa "baje" kombinirani ne posušijo tako dobro kot samostojni. V sušilcu ne sušim samo občutljivih majčk in volnenih puloverjev, vse ostalo, kar se bombaža tiče pa flik not.

Likam pa tud ne... vse lepo zložim, ostalo pa sila gravitacije naredi smile.gif
  • 0

#15 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 02 February 2009 - 11:18 AM

Jaz sama sebi likam srajce, jih mam full. Ne drugim. tongue.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#16 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26096 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2009 - 11:40 AM

QUOTE(Ancka Pomarancka @ 2. 2. 2009 - 11:14) View Post

Likam pa tud ne... vse lepo zložim, ostalo pa sila gravitacije naredi smile.gif


same here smile.gif vcasih sem pobu likala 150 t-shirts kot obsedena vsak vikend, potem me je pa mami naucila, kako se to preprosteje naredi...lepo obesis, lepo zlozis in das na dno kupa biggrin.gif sila gravitacije je zakon smile.gif
susilca nimam pa ga tudi nimam v planu imeti, sem navajena susiti na zraku, perilo mi mora disati po zraku smile.gif
pri pobu doma imajo susilni stroj (locen) pa nisem ravno navdusena, ko vidim, kaksno perilo pride iz njega - vse zmuckano (ne zmučkano=zmečkano, ampak zmuCkano) :\ okej kot ste ze napisali, treba znat uporabljati pa niso vsi susilci enaki, ampak jaz sem podobno obcutljiva kot Kinky in obsedeno pazim na perilo, kako perem, s cim perem itd itd smile.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#17 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2009 - 11:40 AM

Jst mam to bolj za poleti smile.gif

Btw - res je to velik plus, če imaš vsako posebej, da pralni stroj pere, sušilni pa suši istočasno. Ni treba čakat. Meni velikokrat oba hkrati laufata.
  • 0

#18 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 February 2009 - 04:40 PM


Jaz bolj malo dam na šimfarijo kr enih, ker jih dejansko ne poznam in ne vem, kakšne kriterije in predvsem muhe imajo - ker večina pač rada šimfa vse povprek. Jaz se zgolj rada posvetujem pri tistih, ki jih poznam, ki napravo že imajo in ki mi argumentirano povejo svoje mnenje in izkušnje.

Mi imamo Ariston Hotpoint, en ta boljši model. Več ne vem. ;-)

Ančka Pomarančka,
kako misliš, da se izogneš sušenju "pol zdaj, pol kasneje"? Misliš v tem smislu, da je samostojni sušilec bolj močen in hitreje posuši večjo količino perila? Moja prijateljica ima posebej, pa vseeno dela pol načelu "pol-pol", ker se hitreje posušijo cote (2 x 60 minut ... če pa da vse notri, se pa tudi v 120-ih minutah vse čisto ne posuši) ... pa še niso tako zmečkane.

Drugače pa, kot sem rekla, nimam pripomb ne glede pranja, ne glede sušenja. Tako da je tale šimfarija za moje pojme malo za lase privlečena. Ma saj pravim, boli me organ. ;-)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#19 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15478 posts
  • Gender:Female

Posted 02 February 2009 - 04:45 PM



Sej jst tut ne dam velik kr na mnenje od xy. Zato sem pa tebe vprašala. smile.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#20 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 02 February 2009 - 04:56 PM


Pametno sleep.gif , he he.

Mama edino ni navdušena nad tem, da npr. srajce precej zmečka.
Ampak to vzame v zakup.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users