Jump to content


Photo

Tamponi


  • Please log in to reply
298 replies to this topic

#61 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 09 August 2006 - 12:30 AM

hm... prebrala sm vse.. pa še vedno ne vem kej je APLIKATOR?!?!
uporablam pa navadne tampone Ob in kar ssm razumela je aplikator za bolj cisto in lazje vstavljanje.
  • 0

#62 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 09 August 2006 - 09:53 AM

QUOTE(rain_girl)
Zakaj se pa tko sekirate zaradi te deviške kožice? Pa kaj če ti jo predre?

Se strinjam s tabo. Tako ali tako se bo predrla pri prvem spolnem odnosu, tako da ni panike wink.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#63 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 09 August 2006 - 10:28 AM

ubistvu se sploh ne sekiram, sam uprašam, da bom vedla biggrin.gif

pa ubistvu bi mi blo skor bolš, če bi si jo predrla, da bi me pr 1. sp. odnosu mn bolel ermm.gif
  • 0

#64 Jeannette

Jeannette

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1241 posts
  • Location:primorska

Posted 09 August 2006 - 11:05 AM

Ja sej to....kr baje da zna bolet, pa da lahko tudi kaj krvi prteče.....tko da rajši s tamponom kot s čim drugim.
  • 0
500-krat ti lahko povem....

#65 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 August 2006 - 01:48 PM

QUOTE(Baby)
hm... prebrala sm vse.. pa še vedno ne vem kej je APLIKATOR?!?!
uporablam pa navadne tampone Ob in kar sm razumela je aplikator za bolj cisto in lazje vstavljanje.

Jp. Aplikator je cevha iz plastike, v kateri je spravljen tampon za lažje vstavljanje.
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#66 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 09 August 2006 - 06:01 PM

A lahk kdo men prosim lepooo odgovori??
Ker bi rada vedla odgovore preden se spet začne šola oops.gif
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#67 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 August 2006 - 06:03 PM

QUOTE(Naty)
Če teh aplikatorskih nimajo v \"mini velikosti\" pol boljše, da ko bom prvič sprobala probam z navadnim a ne (ker ste rekle da aplikatorski lažje \"zdrsnejo\" noter al kako) ??
Pa vem, da se bo smešno slišal ampak a to si probam noter dat ko mam menstruacijo al si lahka probam takrat ko je nimam da bom (ko jo bom mela) prepričana, da znam to nardit ne pa da v paniki ne bom not tega dobla? oops.gif

Raje med menstro, ker sicer lahko nadražiš nožnico, če ni dovolj vlažna.


Pa še neki ... za v šolo ko sm tam na primer od osmih pa do dveh - če je tampone (vsaj v prvih dneh menstruacije) priporočljivo menjat na 4 ure al nekako tako ... no kako pol ko sm v šoli tok časa to tam zamenjam?? To naj bi mela vse umito pa to ... pa sm brala da je dobr to na školji menjavat biggrin.gif sam tam v šoli pa ni tok čisto. Sam na srečo še nikol nism (do zdej) mela menstruacije ko sm bla v šoli - mela sm čez počitnice al pa čez vikend pol v ponedeljek pa sm mela lahk ščitnik perila in ne vložka ker itak nism skor nič mela takrat ... Pa vložek si je potrebno tud zamenjat ... sam pol se morš umit ... jooj groza js nič več ne vem ermm.gif oops.gif


Če menjaš v šoli, potem uporabi aplikatorske tampone, ki so bolj higienični. Pa ni se treba non stop umivat. Zjutraj in zvečer in bo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#68 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 09 August 2006 - 06:10 PM

Najlepša ti hvala!! (sam baje teh aplikatorskih nimajo v najmanjši velikosti, ki je priporočljiva, ko maš to prvič noter)
Pa še nekaj (oblubim, da zadnje vprašanje biggrin.gif) - ko si daš tampon noter pa če še nisem imela sp. odnosov me bo to bolel, oz. je normalno če te? Al te samo če si uno kožico predreš? Sam sej ne moreš vedet, da si jo, ker če teče kri ne veš ker maš itak menstruacijo a ne??
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#69 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 09 August 2006 - 06:14 PM

Nič ne boš predrla, ker je tampon premali. Morda te bo malo bolelo, ampak mislim, da ne bi smelo biti večjih problemov.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#70 Anya

Anya

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2582 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 09 August 2006 - 08:27 PM

QUOTE(Naty)
Najlepša ti hvala!! (sam baje teh aplikatorskih nimajo v najmanjši velikosti, ki je priporočljiva, ko maš to prvič noter)

Majo jih v najmanjši velikosti, samo da niso o.b., ampak kakšna druga znamka npr. tampax, leclerkova znamka
  • 0
I`m not afraid of happy endings.
I`m just afraid my life won`t work that way.

#71 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 August 2006 - 05:05 PM

So pa v bistvu isti a ne? Ni razlike med znamkami?
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#72 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 11 August 2006 - 05:26 PM

so razlike, ampak bl mjhne, kšnim recimo vata pr nekaterih ni ušeč in to .. je treba jih več probat, pa pol veš, kera ferma ti ustreza wink.gif
  • 0

#73 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 August 2006 - 05:30 PM

Ja sam ko maš prvič ne moreš vedet ker še nisi probu drugih ermm.gif biggrin.gif
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#74 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 11 August 2006 - 05:33 PM

ja jz jih bom ob nasledni menstri uporablala, in sm uzela ob mini, seprav neaplikatorske, po tem bom pa vidla, če mi bojo nasplošno tamponi ustrezal, bom pa probala še kšne druge ferme, drgač bom pa pr vložkih ostala biggrin.gif
  • 0

#75 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 August 2006 - 05:34 PM

In kako misliš pol to v šoli menjevat?
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#76 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 11 August 2006 - 06:24 PM

če mi bojo navadni tamponi dele uredu k še ni šole, bom med šolo uporablala aplikatorske, drgač pa še naprej vložke wink.gif
  • 0

#77 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 August 2006 - 06:30 PM

Škoda, da nam takrat ko mamo menstruacijo ni treba hodit v šolo
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#78 Naty

Naty

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts
  • Location:Middle of nowhere
  • Interests:Najraje imam glasbo - LINKIN PARK :D (sploh mi je všeč Mike Shinoda) ... pa ples, nogomet ;) ...

Posted 11 August 2006 - 06:32 PM

Aja zej sm se spomnala, da bo meni grozno, če bom z vložkom pri telovadbi letala pa to ermm.gif ermm.gif Ufff sploh nočem pomislit na to ...
(sam ko se noče od nikoder prikazat pa sm jo mela že več kot pred enim mescom, hudič grdi naj se gre solit!!!!!)
  • 0
It's a Mike Shinoda thing ... you just wouldn't understand!!

#79 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19742 posts

Posted 11 August 2006 - 06:33 PM

hehe, pol bi pa zloo vlik mankale laugh.gif

sam sj to je šit, recmo sošolka ma tok močno menstro, si gre menat usako uro vložk, pa ji je čez pršlo dvakrat, pol pa še k si u šol k je ful stresno, maš količinsko še hujšio menstro ...pa une ko trebuh ful boli umes, sj ne morš niti mislt tkrt ermm.gif
  • 0

#80 *tinchy_ka*

*tinchy_ka*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 773 posts
  • Location:ljublana

Posted 11 August 2006 - 06:36 PM

ja mene vedno k mam menstro tokk hrbet boli da komi sedim u šoli res prou muke... rolleyes.gif rolleyes.gif
  • 0
YoU GoT To KeEp YoUr HeAd Up, EvEn WhEn RoAd Is HaRd, NeVeR GiVe Up!




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users