Jump to content


Photo

Dermalogica


  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#41 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 31 March 2005 - 02:44 PM

Pozdravljeni!!
Tudi sama imam mastno kožo in ne najdem ravega izdelka za čiščenje kože.Poskusla sem že par stvari ki jih kupiš v drogeriji vendar se moja koža na njih različno odziva.Včasih postae izsušena in se začne lupiti ali pa nastane še več mozoljev.Mila ne uporabljam in krem za obraz tudi ne.Pred čiščenjem si ponavadi naredim parno kopel da se odprejo pore, konec tedna pa si naredim domačo masko za obraz in mislim da malo pomaga vendar le za kratek čas.Za vsakodnevno čiščenje pa ne najdem pravega izdelka.Ker sem stara komaj 16let si težko privoščim kaj dražjega.Kaj mi priporočate?
Hvala za odgovore.
  • 0

#42 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 31 March 2005 - 05:18 PM

Probaj z Niveino liniji Young (mislim, da se ji tako reče). Danes sem malo preverila v drogeriji in se mi zdi v redu.
Pa si ti popolnoma prepričana, da imaš mastno kožo?? Namreč, tudi sama sem v najstniških letih mislila, da imam mastno kožo, v resnici sem imela pa suho...
Če te po pranju obraza koža steguje, potem sigurno nimaš mastne kože.

Drugače pa (za mastno kožo) uporabljaj gel za čiščenje (probaj Babylove iz DMja - pena za umivanje dojenčkov), kasneje uporabi tonik in kakšen antiseptični gel.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#43 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 31 March 2005 - 08:06 PM

Katere izdelke pa uporabljaš za čiščenje in nego?

LP N
  • 0

#44 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 02 April 2005 - 12:13 PM

Ojla!Hvala za vaše nasvete.Glede Nivea Young sem pred kakim mesecom al pa dvema poskusla tester pa mi ni najbolj ugajalo.Drugač sem poskusla že Bebe luščilni gel proti mozoljem-je zelo nežen vendar se mi zdi da mi je povzročal nove mozolje.Uporabljala pa sem še en izdelek katerega ime se ne spomnim več-ta mi je pomagal samo mi je preveč kožo izsušil.Drugače pa še kaj drugega nisem poskusla od čistilnih gelov.Vsak vikend pa si nardim še parno kopel iz kamiličnega čaja in si potem nardim še domačo masko in se mi zdi da mi pomaga.Včeraj pa sem si v drogeriji kupla od Loreala Pure Zone pa vam sporočim učinek.Če pa mi ne bo ugajalo bom poskusla enega izmed vaših nasvetov.
P.S.Kaj mi lahko kdo prosim pove če je možno spremenit uporabniško ime?
  • 0

#45 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 02 April 2005 - 12:22 PM

Ojla!Nekaj sem še pozabla vprašat.Kaj je možno da uporabljaš za vsakodnevno čiščenje samo čistilni gel ali moreš tudi tonik in vse ostalo.Ko sem ne spomnim se več kdaj z nekom na nekem drugem forumu pogovarjala so mi rekli da je moja koža tako izsušena mogoče prav zaradi različni preparatov ki jih oporabljam.Kaj je to mogoče?
  • 0

#46 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 02 April 2005 - 12:29 PM

Seveda je mocoge zato ni dobro pretiravat.
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image

#47 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 15 April 2005 - 10:15 AM

Ojla!!!!

Kaj je nujno da moreš po čistilnem gelu še kaj uporabljat?Jaz uporabljam samo čistilni gel in pred spanjem še na mozolje nanesem pasto in to je to.Če ne štejem še mask za obraz vsake tolko časa.

Hvala

Ines
  • 0

#48 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 15 April 2005 - 10:16 AM

ajn je če uporabiš po čistilnem gelu še tonik (npr. za mastno kožo vendar brez alkohola)
  • 0

#49 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 15 April 2005 - 12:45 PM

Ojla!

Kaj pa če po čistilnem gleu več nič ne uporabljaš?Kaj lahko to povzroči nastanek novih mozoljev ali kja podobnega?Kako pa tonik sploh učinkuje na kožo?Zakaj se tonik uporablja?

Hvala

Ines
  • 0

#50 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 15 April 2005 - 12:48 PM

Ojla!!!

Kaj moreš za vsakodnevno čiščenje poleg čistilnega gela in tonika še kaj uporabljat?
Kako pogosto moreš uporabljat maske za obraz?

Hvala

Ines
  • 0

#51 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 April 2005 - 01:57 PM

Maske za obraz so čistilne, hranilne in vlažilne. Če imaš mastno kožo, priporočam čistilne, če imaš normalno kožo vlažilne in če imaš suho kožo, hranilne maske.
K rednemu čiščenju pa sodi mleko za obraz, gel za obraz (odvisno od tipa kože) ter tonik.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#52 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 15 April 2005 - 03:19 PM

Ojla!!!!

Naprej hvala za odgovor.Že ko sem kupovala čistilni gel sem se odločala med mnogimi in sem se res komaj odločla za enega ker jih je na tržišču res veliko.Kateri tonik pa mi priporočaš?

Hvala


Ines
  • 0

#53 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 April 2005 - 03:23 PM

Garnier Fresh zeleni in roza imata veeellliiiko antioksidantov. Probaj. Pa še poceni sta.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#54 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 19 April 2005 - 08:12 AM

Ojla!!!!
Sem se v drogeriji pozanimala in ugotovila da sta ta dva tonika za suho in normalno kožo jaz mam pa občutljivo in mastno kožo in ne vem če bi meni to koristlo.

Ines
  • 0

#55 tipkovnica<

tipkovnica<

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:košarka, nogomet, navijaštvo, fitnes, hudi tipi

Posted 24 April 2005 - 12:50 AM

QUOTE(sonchika)
Garnier Fresh zeleni in roza imata veeellliiiko antioksidantov. Probaj. Pa še poceni sta.


poznaš mogoče še kakšen tonik s ful antioksidanti in z nizko cenoo, ki bi odgovarjal mastni koži??? ;)

hmal mi bo mojga tonika zmanjkal pa glede na to da se je začelo toplejše vreme razmišljam o spremembi smile.gif

hvala za odgovor

ciao
  • 0

#56 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 30 April 2005 - 03:26 PM

A ni tole že malo mimo prvotne teme?
  • 0

#57 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 April 2005 - 03:28 PM

QUOTE(tipkovnica<)

poznaš mogoče še kakšen tonik s ful antioksidanti in z nizko cenoo, ki bi odgovarjal mastni koži??? ;)


Tudi lahko probaš Garnierjevega. Za normalno in mešano kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#58 mavrična

mavrična

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 12 June 2005 - 04:01 PM

pozdravljena m.d., sam sem uporabljala dermalogico zadnjih 7 mesecev in sem bila izjemno zadovoljna. imam enak tip kože kakor ti. bila sem na negi obraza in sem dobila dosti testerjev, tako da sem se odločila za nakup. glineno mleko, tonik, krema active moist, piling 15 minutni, skin reneweal booster. kot vidiš precej stvari. ampak se mi je koža sčistila in je postala očitno lepša. veliko raje sem si naredila make up, in brez skrbi bila tudi brez.
vendar pazi, na naslednje moraš biti pripravljena. dermalogica bazira na kislinah in to zelo, zelo močnih kislinah. boosterja recimo ne smeš imati na obrazu, če greš na sonce, lahko pride do permanentnih poškodb kože.
sama sem dermalogico prenehala uporabljati 14 dni nazaj. ti bom razložila zaradi česa. kožo izjemno razvadi in tako potrebuješ vedno nekaj več, nekaj zraven in je se tudi zelo stanjša. pri dermalogici poudarjajo, da je piling potreben vsak 2. ali 3. dan. in ta piling je precej agrasiven. rekla sem si, da pri 25-ih ne želim imeti obraza navajenega na vso kemijo, ki obstaja, četudi jo uporabljajo še take zvezde. one so res obremenjene z okoljem, majke-upi, neprespanostjo, zaprtimi prostori...

in tako sem naredila test in nisem 2 dni uporabljala ničesar. KATASTROFA. kozmetičarka, ki je tako šinfala ostalo kozmetiko je zame ena velika bleferka. da imaš po enem dnevu ful izsušeno kožo (čeprav masten tip), drugi dan sem se pa olupila. imam še dosti v embalažah in sedaj uporabljam za stopala. kako fensi ha? nato sem si obraz umivala s kamiličnim čajem, vendar se je lupljenje nadaljevalo.
šla sem v natur shop in našla kozmetiko, ki je pravo nasprotje in res verjamem, da ne bom več menjala. to je dr. hauschka. potem pa me še frendica pokliče, da jo držijo v njihovem salonu in mi je znala vse razložit, tako da imam zdaj res najboljše za svoj obraz in telo.

premisli za dermalogico. jaz je osebno ne bi upala več uporabljati.

glede nasveta za mastno kožo zgoraj; to je pa tako laično, da je boljše izbrisat. še dobro, da nisi upoštevala, ker bi bila kot kakšen kres.
  • 0

#59 mavrična

mavrična

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 12 June 2005 - 04:03 PM

parafin je komedogen, ker je naravni vosek, ki hrani kožo in je ne vlaži. zato se daje na opekline od sonce, da kožo razmasti in jo raztegne, na ustnice, da jih poceli, itd.
  • 0

#60

  • Guests

Posted 12 June 2005 - 04:08 PM

Sama sicer te kozmetike ne poznam, ampak sem v mavricinem postu zasledila, da se koža neke kreme lahko navadi. Jaz sem pa ravno pod eno temo o menjavi kreme spraševala o tem, ali se koža navadi ali ne, pa ste rekle, da se ne. Hm ... Kaj je zdaj res? ermm.gif ermm.gif:
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users