Jump to content


Photo

Krema za mastno kozo


  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#21 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 August 2005 - 01:36 PM

To je gel za umivanje, ne? Je vlažilen, ne izsuši. Je kar. Samo upam, da ni bil pretirano drag.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#22 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 25 August 2005 - 01:38 PM

A bi se dalo izvedet kater gel je to?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#23 BLONDY

BLONDY

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts

Posted 25 August 2005 - 01:59 PM

To je cistilni gel/pena od AnnaYake. Ja ni glih poceni, tam nekje 6.000, ampak je res fajn, vsaj zaenkrat.

A pokomentirate mal sestavine, ker me zanima se strokovno mnenje. Jaz se na to glih ne spoznam prevec, ampak obcutek je pa dober. Uporabljam ga ene 2 meseca in so se mi brazgotince ful lepo popravile. Upam, da je to res to in da ni spet samo kaksno obdobje zatisja :dontknow:
  • 0

#24 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 August 2005 - 02:18 PM

Torej - bolj natančno. Lepo je, da zadeva vsebuje na 2. mestu glicerin - vlaženje. Potem naslednja sestavina je zgoščevalec, potem je detergent (pravzaprav 2), ki sta kar izsušujoča, pa še dva detergenta (čisti pa verjetno fajn ta gel). Potem je pa še nekaj konzervansov ter čisto na koncu, še celo za parfumom, 2 antioksidanta, od katerih je eden v neobstojnem stanju za tako embalažo, drugega pa ne poznam dovolj, da bi pisala o njem

Torej... vlažilna stvar, ki verjetno ne izsuši kože (ker je noter več glicerina kot detergentov), ampak nima pa nič drugega. Srednje dobra stvar.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#25 BLONDY

BLONDY

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts

Posted 25 August 2005 - 02:44 PM

Sonchika najlepsa hvala :wav: Dobro ti gre tole tolmacenje!!!

Srednje dobra stvar, kaj pa se manjka, da bo popolna wink.gif Govorimo o ciscenju moje ful mastne koze pa mal brazgotinc v V predelu. Kaksen tonik predlagas/te???
  • 0

#26 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 August 2005 - 03:21 PM

Hm... kaj ji manjka - kakšna rožica noter - več antioksidantov. smile.gif Morda.
Tonik pa garnier Essenitals. Meni ustreza. Ta zeleni.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#27 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 25 August 2005 - 04:30 PM

Mastna koža prav tako potrebuje kemo, pravzaprav fluid, ki ima tako bolj gelasto strukturo. Zato, ker tudi mastna koža potrebuje vlažilne snovi, antioksidante, skratka snovi, ki jo ščitijo pred škodljivimi vplivi okolja. Zlasti dobro na mastno kožo učinkujejo kisline, bela glina, itd, ker preprečujejo masten izgled kože in čistijo pore. Vse te sestavine na primer vsebuje Eucerin in Vichy linija za mastno kožo (obe zeleni embalaži). Brez kreme se mastna koža spet hitro zmasti, potem ko jo umijemo.

Mislim, da se ne splača preveč investirati v gel za čiščenje obraza (pač izbereš nekaj, kar ti fajn spuca pa da ne vleče kože skupaj) bolj se splača investirat v kvalitetno kremico in tonik, saj tadva ostaneta na koži, medtem ko gel spereš dol.
  • 0

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 August 2005 - 06:37 PM

Antioksidante se dobi tudi v toniku (seveda kvalitetnem). Se pa strinjam s tabo, da je potrebno kožo zaščititi pred UV sevanjem - tu pa pridejo v poštev samo kreme. Ni druge.

Fluidi so ponavadi zelo slabi, ker temeljijo na alkoholu (seveda so spet izjeme).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 _Kanojo_

_Kanojo_

    sramežljivec

  • Člani
  • 36 posts

Posted 27 August 2005 - 01:58 PM

Sama imam podobno težavo-zelo mastno kožo. Ko zjutraj vstanem je še kar v redu, se ne sveti a takoj ko si nanesem dnevno kremo(po 2,3 urah) se mi pokažejo na obrazu mastni madeži. Tonika ne uporabljam, brez kreme pa nisem nikoli ker se mi po dveh dneh neuporabe le-te koža izsuši ermm.gif . Sedaj me pa zanima, če je katera od krem Eucerin namenjen prav mastni koži? Pred časom mi je dermatolog predpisal Eucerin hydro-balance, ker naj bi bila zelo blaga do kože in mi še kar paše, a vseeno bi se rada bi znebila mastnih madežev. ermm.gif
  • 0
Some places are like people; some shine and some don't.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users