Jump to content


Photo

aknasta koža, brazgotine, mastna koža s suno povrhnjico


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#1 ninika21

ninika21

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 30 June 2006 - 11:45 AM

Pozdrav!

Sem nova članica. Stara sem 21 let.
Moj problem je zelo aknasta koža, ki je obenem mastna s suho povrhnjico. Moje akne so takšne, da se zaradi sekiracije ali kakšne napetosti, ki jo doživim, vnamejo in so zelo boleče. Te vnete akne so tako globoke, da jih še kozmetičarka komaj doseže, saj mi vedno z iglico predre, in seveda ven dobi gnoj in vso umazanijo, vendar mi pa nastanejo take brazgotine, ki zgledajo, kot da sem si šla pod kožo stiskat.
Koža se je nekoliko umirila po obisku h kozmetičarki v Šiški, vendar po zadnjem obisku so mi nastale vnete akne. Nega je potekala kot običajno z globinskim čiščenjem, kjer je kozmetičarka uporabljala iglico.
Čisto sem obupana nad svojo kožo in še več se sekiram, kar poslabša stanje kože. Od januarja sem začela jemati Diane 35 in vidim, da niso tako trde te vnete akne, vendar je še vedno boleče.

To leto sem bila pri dermatologu, kot vsako leto, in sem dobila antibiotike Clinofug, ki so nekako učinkovale, vendar po daljšem jemanju nobenih izboljšav. Dermatolog mi je priporočil, da v skrajnem primeru se lotimo zdravljenja z Roacutanom, kar pa raje ne bi, ker stranski učinki so drastični in ko berem na spletni strani Med. over, kaj vse so doživele osebe s tem zdravljenjem, obupam še nad tem.

Otečene akne si blažim s hladnimi obkladki jabolčnega kisa, uporabljam tudi paro pred masko, da bi se bolje vpila.

Prešla sem na Mullerjevo znamko Cadea in mi zelo ustreza njihova zeliščna maska, ki je zelene barve, ki mi sprosti kožo, vendar nobenega učinka na globinske težave.

Pred par leti sem poskusila s cinkovimi tabletami za boljšo kožo in lase, z tabletami iz zelenih alg Algea, kapsulami Selena, vendar brez uspeha. Koža ne menja stanja.

Razmišljala sem obiskati Beauty Medical Studio, ki dela nego na osnovi kozmetike Murad, pa bi prosila, če imam kdo izkušnje pri tej kozmetiki in če je zadovoljen z njo.

Zanima me tudi, kako je kaj pri Kahnetovi. Sem opazila, da ima na seznamu eko nege za problematične, nečiste kože. Je mogoče katera probala ta program in kakšno je njeno zadovoljstvo s tem?

Prosim svetujte mi, ker sem že čisto obupala.
  • 0

#2

  • Guests

Posted 30 June 2006 - 11:59 AM

Ninika21, poskusi s Cosmerba rjavo kremo. Baje je zelo fajn za akne (sčasoma sčisti kožo), pa tudi proti brazgotinam deluje (jaz sem jo uporabljala za mazanje brazgotine).

Če te kaj več zanima o tej kremi, poglej pod rubriko Sestavine (sem tam prilepila link pred kratkim).

Upam, da se ti bo stanje kmalu popravilo. Morda bo minilo tudi samo od sebe če čas, če je hormonske narave.
  • 0

#3 tasha

tasha

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts

Posted 30 June 2006 - 12:02 PM

Ninika ne smeš opupat.Ko sem jaz bila tvojih letih(pa je minilo kr nekaj časa od takrat) so se začele moje težave z aknam.Zdravljenje aken je dolgotrajen proces vendar SO ozdravljive.Zgodi se tudi da se ponavljajo.Odlična terapija je Diane 35 in jemlji jih redno tudi 3-4 mesece po izboljšanju lanko pa skoz brez pauze samo na 2 leti moraš kontrolirat jetrne teste. Lahko ti tvoj zdravnik oz. dermatolog piše še Aldactone 100mg zraven za 3-6 mesecev če ni kontraindikacij-ponavadi jih ni. Pa še Differin kremo maži redno,pa bo.Ni enostavno kot pišem ampak useeno bodi vztrajna.
  • 0

#4 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 30 June 2006 - 12:38 PM

Differin ne vem, če bo pomagal. Klimicin bi pa moral. Ta je proti vnetim aknam.
Murad kozmetike ne poznam. Ampak še nisem slišala, da bi bil kakšen izdelek zelo dober, tako da sklepam (samo sklepam, da se ne bo kdo vpiknil v tole), da ni bog ve kaj.
Kahnetova ima pa tako ali tako neko čudno kozmetiko.

Tvoja koža je dehidrirana. Torej potrebuje še in še vlage. Supre kreme so Garnier TF, Clinians jabolko, Green line 24 urna vlažilna krema. Pa še kakšna. Nujno potrebuješ tudi UV zaščito.
Kožo čisti z nežnimi mili, ne uporabljaj komedogenih zadevščin in jemlji Diane. Mislim, da bi se moralo izboljšati stanje. Če ne takoj, pa čez čas.
Pa pusti mozolje pri miru, ker stiskanje povzorča brazgotine, kot si ugotovila. Teh se je pa nemogoče rešiti.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#5

  • Guests

Posted 30 June 2006 - 02:41 PM

Joj, sem se še nekaj spomnila. Moja sestrična je tudi imela full aken in potem ji je mama kupila od Rosala - Clear face - gel za umivanje in kremo proti aknam. Zdaj jih nima več.

Samo ne vem, kje to prodajajo. V trgovinah še nisem videla, samo je pa res, da ne gledam ravno pogosto teh polic za nečisto kožo. ermm.gif
  • 0

#6 mili

mili

    sramežljivec

  • Člani
  • 23 posts

Posted 01 July 2006 - 03:40 PM

ninika21 če imaš občutljivo kožo z aknami ti ne priporočam Murada,ker je precej agresiven,temelji predvsem na kislinah.
Kahne krema z aloe vero je katastrofa,vsaj zame,čeprav jo priporoča ga.Kahne,v salonu na negi še nisem bila.
Tudi jaz sem imela nekaj mozoljev ko sem uporabljala neprimerne kreme.Problem mi je bil predvsem ker je vsak mozolj počasi izginil ko se je vnel.
Sedaj ko se mi naredi kakšen mozolj nanesem masko Mediteranea Clearians in mi res pomaga.Tudi če se kaj vname zaradi iztiskanja ogrcev pomaga,a mi ne izsuši kože.Ta mi je res dobra,jo imam že dolgo.Ti jo res priporočam.
Muller znamka-sem poskusila to zeleno masko in mi ni odgovarjala,mašila mi je pore.Izberi kakšno kvalitetnejšo raje.
Izogibaj se mastnih ali težkih krem ki ti mašijo pore in agresivne kozmetike.Poskusi najti nego ki ustreza prav tebi,lahko kremo ki vlaži in je brez olj.Garnier mi ne odgovarja,tudi tonik masti kožo,Green Line je katastrofa zame.Diferin jaz nebi,morda kaj blažjega.
To je moj nasvet,ki upam da ti bo pomagal,ker sem imela v malo blažji obliki podobno kožo,sedaj je moja koža postala normalna,tudi v drogeriji mi svetujejo kreme za normalno kožo.Predvsem pa delaj nežno s kožo ker jo imaš za celo življenje eno smile.gif
  • 0

#7 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 01 July 2006 - 04:42 PM

Mene čudi, da je kozmetičarka tako neizobražena, da ti gre akne predirat, saj bi morala vedeti, da ti bodo po tem ostale brazgotine. In brazgotine ostanejo celo življenje, zato se s tem ni za igrat. Še tožila bi jo lahko za odškodnino biggrin.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#8 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82459 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 July 2006 - 04:54 PM

Cedevita, akne kozmetičarka MORA predreti (to naredi s čisto tanko iglico, da dobi svinjarijo ven, posledic pa ni, razen pri velikih- kar je logično), to je tudi namen čiščenja kože pri kozmeričarki.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#9 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 01 July 2006 - 05:05 PM

QUOTE(Jinadaze)
Cedevita, akne kozmetičarka MORA predreti (to naredi s čisto tanko iglico, da dobi svinjarijo ven, posledic pa ni, razen pri velikih- kar je logično), to je tudi namen čiščenja kože pri kozmeričarki.


Razumem to, valda, da se morajo predreti. Dvomim pa, da je namen narediti brazgotine(ker jih s tem naredi in ne ni logično, ker se koža še bolj uniči. Ráje mam mozole kot pa brazgotine.
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#10 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82459 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 July 2006 - 09:45 PM

QUOTE(cedevita)
QUOTE(Jinadaze)
Cedevita, akne kozmetičarka MORA predreti (to naredi s čisto tanko iglico, da dobi svinjarijo ven, posledic pa ni, razen pri velikih- kar je logično), to je tudi namen čiščenja kože pri kozmeričarki.


Razumem to, valda, da se morajo predreti. Dvomim pa, da je namen narediti brazgotine(ker jih s tem naredi in ne ni logično, ker se koža še bolj uniči. Ráje mam mozole kot pa brazgotine.


Res? ermm.gif No, ne verjamem.
Sicer pa kdor ima hudo obliko aken, je nemogoče da bi bil brez brazgotin. Vsaj še nekaj let po normaliziranju, nekateri (ki si jih res nepravilno stiskajo) pa imajo prav reliefno kožo. ermm.gif
In ja- tudi če se pravilno predrejo, ostanejo brazgotine (vsaj nekaj časa).
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#11 martinca1

martinca1

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 03 July 2006 - 01:43 PM

hej! ninika, oz. še vse druge, zlo pomaga tudi, če si zvečer temeljito umiješ obraz z milom, nato pa naneseš še eno kremo, tvoji koži primerno. nato pa si cel obraz namažeš z zobno pasto in pustiš čez noč. zjutraj pa si temeljito opereš obraz samo z vodo. to nekaj krat ponovi in bi se ti naj stanje izboljšalo!

UPANJE UMRE ZADNJE wink.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

#12 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 July 2006 - 01:46 PM

ja pa kaj se... brezveze se je z zobno pasto flocat, ce obstaja differin in podobne zadevscine
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#13 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 July 2006 - 02:08 PM

QUOTE(martinca1)
hej! ninika, oz. še vse druge, zlo pomaga tudi, če si zvečer temeljito umiješ obraz z milom, nato pa naneseš še eno kremo, tvoji koži primerno. nato pa si cel obraz namažeš z zobno pasto in pustiš čez noč. zjutraj pa si temeljito opereš obraz samo z vodo. to nekaj krat ponovi in bi se ti naj stanje izboljšalo!

UPANJE UMRE ZADNJE wink.gif biggrin.gif biggrin.gif

Jao. Pa ne predlagaj takih reči, no. blink.gif To ji bo totalno izsušilo kožo in kot rezultat lahko mozolji še bolj udarijo ven. Tega vsekakor ne priporočam, če se želiš znebiti mozoljev.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#14 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 03 July 2006 - 04:44 PM

Vsaka koža ima svoje potrebe ampak vseeno tuki še moja izkušnja... glede na tvoj opis imava podobne težave...žalostno, ampak meni nobena krema ni pomagala, zato sem pa začela jemati Diane35 in stanje se je po parih mesecih lepo izboljšalo, še vedno jih jemljem (zdaj že 2leti, ker mi je ginekologinja rekla, da kontracepcijske tablete niso več kot so bile nekoč ko si moral obvezno pavzo delat, in da jih lahko mirno jemljem brez pavze). Drugače pa uporabljam Schellerjev gel za čiščenje obraza (z meliso in limonsko travo), masko imam od Neutrogene 2v1) in tonik od Garnierja...trenutno mi to zadostuje...aja pa puder od Maybelline instant smooth result, ki nima nobenih pacastih sestavin tongue.gif
Kolko časa jemlješ Diane35? Po pol leta bi že mogla videt rezultat...
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#15 martinca1

martinca1

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 04 July 2006 - 12:11 PM

ne se zaj na mene spravljat! oops.gif oops.gif oops.gif
jaz sem samo predlagala, kaj bi lahko naredila, ker vem, da je to nekaterim pomagalo. poleg tega pa, če ti kožo izsuši, si jo potem namažeš z vlažilno kremo smile.gif tak da...
  • 0

#16 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 July 2006 - 12:24 PM

Obstaja veliko bolj učinkovitih reči kot zobna pasta.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#17 martinca1

martinca1

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 04 July 2006 - 12:38 PM

Logično!! rolleyes.gif
samo to pa je pač eden iz med mnogih načinov. pri nekaterih pač učinkuje!
tak pač je biggrin.gif
  • 0

#18 martinca1

martinca1

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 05 July 2006 - 08:45 PM

ali pač?
biggrin.gif
biggrin.gif
  • 0

#19 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 July 2006 - 01:21 PM

Alkohol tudi učinkuje, samo pa ni najbolj zdrav za kožo. Tak pač je.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#20 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2006 - 03:21 PM

QUOTE(Katie)
Ninika21, poskusi s Cosmerba rjavo kremo. Baje je zelo fajn za akne (sčasoma sčisti kožo), pa tudi proti brazgotinam deluje (jaz sem jo uporabljala za mazanje brazgotine).  
.


Sm brala že velik pohval o tej kremi, vendar od ljudi, ki so imeli razne brazgotine od operacij, udarcev itd.

A potem tud zdravijo brazgotine aken? Kje se jo dobi?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users