Jump to content


Photo

Sol mrtvega morja


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#1 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 13 September 2004 - 11:57 AM

Sem slišala ,da je ta sol učinkovita pri odstranevanju kožnih nečistoč,je katera že to izprobala in kje se dobi ,ter cena?
  • 0
LP,Sanja

#2 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 13 September 2004 - 12:29 PM

Omenjeni izdelek mislim da ima L'occatine, bom pa se pa pozanimala če ima tudi Avon in za ceno. Ker Avon ima neki od mrtvega morja, ene maske pa ne vem še kaj, za sol pa ne vem.

Tole sem najdla na http://www.avon.si/P...?subCatID=CAT05

Minerali Mrtvega morja

Mrtvo morje že stoletja velja za največjo svetovno zakladnico črnega blata in solnih kristalov, ki jih uporabljajo v terapevtske in kozmetične namene. Izdelki linije Planet SPA vsebujejo minerale in vitamine, ki kožo čistijo in pomladijo ter sprostijo telo in duha.

Planet SPA scrub za pedikuro, očiščevalna obloga za telo in gel za prhanje z minerali Mrtvega morja, tokrat po neverjetno ugodnih cenah!

Za ostalo ti sporočim zvečer, ker nimam pri sebi kataloga.
  • 0
LP, Finatina

#3 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 13 September 2004 - 01:22 PM

Finatina Avon ima ja ene zadeve iz mrtvega morja.
  • 0

#4 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 13 September 2004 - 06:22 PM

Avon ima naslednje produkte iz Mrtvega morja, in sicer:

Maska za obraz z minerali Mrtvega morja - 1200 SIT
Gel za prganje - " - - 1200 SIT
Očiščevalna obloga za telo - " - - 2300 SIT


L'occitane ima pa:

Čistilna sol za telo ( Izvirna mešanica soli iz Sredozemlja in mandljevega mareličnega in olja grozdnih pešk. Za učinovit piling in prijeten občutek svežine)

To je pa tut vse od soli.
  • 0
LP, Finatina

#5 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 24 September 2004 - 09:47 AM

Živjo Sanja,

Sol mrtvega morja je idealna za nečisto kožo, pri luskavici, alergijah in rdečici. Žal to ve premalo ljudi. Jaz uporabljam kar original sol mrtvega morja AHAVE (dobiš v Sanalaborju, Maticu in verjetno še kje).Dobra je tudi kakšna druga sol mrtvega morja samo mora biti original in ne sme imeti kakšnih umetnih primesi.
Pest soli raztopim v topli vodi (cca 0,5 l) in s tem umijem obraz vsak večer pred spanjem, ne izpiram. To kožo ne izsuši, ker je ta sol drugačna od navadne kuhinjske soli in vsebuje ogromno dragocenih mineralov za našo kožo. Koža je potem mehka in globinsko očiščena. Osebno imam problematično kožo in mi to zelo pomaga.
Uporabljam pa tudi piling iz soli mrtvega morja in masko (kupim v Sanalaborju-so take majhne vrečkice, ena stane 340 sit). Provaj ne bo ti žal!
  • 0

#6 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 24 September 2004 - 12:17 PM

Ja sem gledala to Ahave kozmetiko pa za problematično kožo ni je samo za mastno,pa zdaj ne vem če bi kupla to za mastno kožo ,ker cena je kar visoka.Susy kaj ti maš to Ahave kolekcijo za mastno kožo? ali misliš,da bi bilo boljše če bi kupla to sol iz mrtvega morja v vrečki,ki je za v kad?
  • 0
LP,Sanja

#7 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 24 September 2004 - 01:27 PM

Oj Sanja!
Jaz nimam kolekcije od Ahave; imam le to vrečko soli ki ji ti praviš za v kad. Ni samo za v kad. Lahko jo rabiš kot sem zgoraj opisala. Jaz sem se tudi sprva bala, pa mi je svetovala ena trgovka. Potem sem provala in meni ful odgovarja-tako kot sem ti opisala-zvečer preden grem spat si umijem obraz in ne izperem-šele zjutraj! Baje pa da je ta kolekcija od Ahave res dobra, samo da jaz rabim Niveo Visage za mastno kožo in sem kar zadovoljna.Provala sem že vse mogoče kreme-tudi Vishy Normaderm in Dermalogica. Na koncu sem spoznala da je škoda denarja,ker nič ne pomaga. Kreme so umetna stvarca. Sol pa je naravna stvar-ta iz mrvega morja ima popolnoma drugo strukturo kot kuhinjska.Nima joda, ima pa veliko kacija, magnezija...kar vzpostavi ravnovesje v koži...Je pa res da meni so bisveno pomagale Dinane 35.
Sanja ne obupat!
  • 0

#8 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 25 September 2004 - 11:24 AM

Hvala za odg.bom kupla to v vrečki, pa verjetno to masko za mastno kožo od Ahave.Drugače pa že pol leta uporabljam Vichy normaderm,samo baje ni preveč vredu ker je dosti alkohola denata notri pa še bolj masti kožo.Kaktero masko pa piling pa ti uporabljaš?Rada bi zamenjala kozmetiko Vichy za katero drugo pa se ne morem odločit,ker Ahave je kar draga
  • 0
LP,Sanja

#9 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 27 September 2004 - 10:44 AM

Živjo Sanja,

Jaz uporabljam piling in masko iz soli mrtvega moraj-od enega x nemškega proizvajalca(ni od Ahave)-kupiš v Sanalaborju-so take majhne vrečkice in ena stane 340 SIT.
Tudi jaz sem rabila Normaderm-ma mi je tako čudno izsušeno kožo naredilo, sedaj za čez zimo pa je sploh še slabše. Pudra sploh nisem mogla dat čez, ker mi je kožo vleklo. Res dobra kolekcija za problematično kožo je SEBIUM-dobiš samo v lekarni. Ni draga. Ali pa Eurecin. Meni pa je dobra od Nivee-taka enostavna, ne masti por, kožo dobro navlaži...Meni je všeč in še draga ni. Bolj ku so kreme zapackane slabše so.
Če ne pa ti svetujem obisk pri dermatologu. Pri aknah zelo pomaga Diferin gel ali Dalacin (ne Klimicin!).
Svetujem ti da res veliko piješ. In da ješ sadje pa zelenjavo, pa stre umiri. Pojdi v naravo. Pa sol mrtvega morja ti bo tudi pomagala!
Vsak mora dobit pravo zase. Jaz sem bila z mojo kožo že na robu z živci...ampak vse se da rešit...samo iskat moraš, da dobiš ta pravo.
Če kej rabiš pa samo vprašaj.
lep dan
  • 0

#10 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 27 September 2004 - 11:51 AM

tudi jst se bojujem z mozolji,ampak se mi je stanje neverjetno izboljsalo z uporabo differina in pa krem od avene cleanance,dobis jo v lekarni,stane 2700 sit in je namenjena taki vrsti koze.dobi se tudi tester.toplo priporocam,ne bos razocarana!!! :thumright:
  • 0

#11 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 27 September 2004 - 12:59 PM

Eucerin sem že imela lansko leto pa mi ni dolgo pomagal ko se mi je koža navadla je blo spet vse isto,Avene cleanance K sem tud že imela pozimi pa je bla katastrofa ,ker mi je vse mozolje ven potegnilo tudi tam ,kjer jih prej ni blo,baje ,da je to kao čiščenje kože ,samo jaz nisem htela nadaljevat z uporabo,ker nisem več mogla taka okrog hodit in sem pol začela z Vichy normaderm in se mi je koža umirla.Zdaj pa bom verjetno kupla celo kolekcijo Ahava za mastno kožo pa bomo vidli kak bo...Za ta SEBIUM pa še nisem slišala
  • 0
LP,Sanja

#12 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 27 September 2004 - 01:57 PM

Ja jst tut uporablam Vichy Normaderm in morm rect da mi je zlo pumagal. Seveda je pa odst odvisn tud od koze..kaj komu ustreza.
  • 0

#13 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 28 September 2004 - 08:41 AM

Meni je Sebium svetovala moja osebna zdravnica, katera je v naši lekarni v Novi Gorici posebej naročila to kolekcijo zaradi njenega sina, ki je imel problematično kožo. Obstaja Sebium H2o-to je tonik, potem obstajajo dve kremi ena obarvana in ena navadna. Mislim da obstaja tudi čistilni gel.Jaz sem nekaj časa rabila, potem pa je prišel Normaderm, ki je obljubljal čudeže, ki mi je tudi sicer pomagal, a po nekaj mesecih ful izsušil kožo, tako, da so se mi pojavile gube! Sebium pa je blazno nežen s kožo. Niti nevem zakaj sem se nisem več odločla zanj, verjetno, ker je tržišče tako polno izdelkov, da postaneš od vsega že malo zmešan. Vem pa da ta tonik, ki ga še občasno rabim naredi ful lepo mehko kožo in jo globinsko čisti-pravo nasprotje od Normaderma, po katerem koža peče in žari.
Je pa res, da ni vse za vseh. Jaz sem tudi prisegala na Normaderm, po nekaj mesecih pa me je začel prijamati obup. Punce na planetu lepote so mi povedale, da ni dober, ker ima preveč alkohola...ampak dokler človek ne prova na svoji koži, ne verjame rad. Sedaj ko mi je nametalo gube pa kar rada verjamem.
  • 0

#14 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 29 September 2004 - 08:38 PM

Jaz sem včeraj kupla sol mrtvega morja to v vrečkah za v kad pa sem se do zdaj 2x umila.Raztopila sem malo soli v posodici s toplo vodo in ko se je raztopila sol sem si s tem umila obraz,samo me je kar fejst peklo zato sem si potem vse skupaj dol splahnila z vodo.Susy ti si rekla ,da si gor pustiš čez noč pa me zanima če te nič ne peče pa po kolkem času je viden učinek,pa še če je to sploh efikasno ,da si pol na koncu vse dol splahnem al bi mogla gor pustit?
  • 0
LP,Sanja

#15 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 30 September 2004 - 08:04 AM

Oj Sanja,

Na začetku sem tudi jaz samo umila obraz s slano vodo in nato izprala. Ne spomnim pa se da bi me peklo, mogoče je na kakšnih ranicah zaskelelo. Potem pa sem pustila vedno več časa in sedaj pustim čez noč. Meni ful odgovarja na koži, to uporabljam cca 1 mesec. Po dopustu sem imela kožo OBUPNO-še posebej na bradi. Bila sem prav žalostna in potem sem se spomnila na sol, katero sem enkrat prej že želelea poskusiti. Sedaj po dobrem mesecu je moja koža prou dobro. Samo ne pretiravat. Povem ti še eno izkušnjo. Ko sem imela hude težave s kožo. To je bilo pred cca 1 letom in sem bila čisto obupana sem stalno packala po koži in se gledala v ogledalu. Bilo je vedno slabše. Potem sem od ene punce izvedela, da zelo pomaga med in česnik (na zelo drobno zrezan). To da si nekaj krat tedensko daješ na kožo in čez čas naj bi se koža sšistila. To je ona počela, ko ji ni noben dermatolog pomagal in koža se ji je na čudež po dolgih letih sčistila. No pa sem poskusila..in na začetku je zelo pomagalo in potem sem hotel takojšen uspeh sem zapreiravala ter si po 2x dnevno to dajala na obraz, namesto 2-3x tedensko. Tako sem si razdražla kožo, da je bilo joj. Hočem ti povedati, da moraš najprej sebe pomirit in ne hitet z rezultati..ker večina ljudi sploh ne opazi tvoje kože...samo tebe mogoče preveč sekira. Sigurno boš našala nekaj kar ti bo pomagalo...samo prosim te ne pretiravat v nobeni stvari.
Pa poročaj o uspehih.Če kaj rabiš pa kar vprašaj.
LP
  • 0

#16 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 30 September 2004 - 10:00 AM

No jaz sm tud imela malo problematično kožo- nekaj mozoljčkov, mastna T zona (čelo, nos, brada), drugače pa ful občutljiva in rdečkasta koža, tko da si nikamor nisem upala brez pudra. Uporabljala sem vse možne preparate za mastno kožo, pa nič kj dost efekta. Potem pa sem šla h kozmetičarki na nego obraza, in ta mi je rekla, da sploh nimam mastne kože, ampak SUHO! Cel ta čas sem uporabljala napačne kreme, preagresivne, ki so na koncu povzročile le, da je koža proizvajala še več maščobe (torej obraten efekt!) Kozmetičarka je rekla, da koža po dvajsetem rabi drugačno nego, tudi če ja malo bolj mastna, obvezno jo je treba čistit z mlekom in ne gelom! Jaz uporabljam od Nivee mleko in tonik za čiščenje za suho kožo, potem se namažem z Eucerinovo kremo za suho kožo, in rezultat je neverjeten. Koža se nič več ne sveti, ni več rdeča. Ne se pa preveč hecat s kakšnimi solmi!!
  • 0

#17 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 30 September 2004 - 12:54 PM

Živjo Eni,

Praviš naj se ne hecamo preveč s solmi. Rada bi še enkrat poudarila da sol mrtvega morja ima povsem drugo strukturo kot kuhinjska sol. Ta sol je priporočljiva celo pri suhi in dražeči koži ter luskavici. Ne vsebuje joda, ampak veliko drugih dragocenih mineralov. Saj je prav da poveš svoje mnenje, samo če stvari ne poznaš lahko tvoje mnenje prestraši druge. Jaz sem jo stestirala na svoji koži in vem da ne škodi, ker imam sicer izredno občutljivo kožo na vse zunanje vplive. Imela sem tako suho kot mastno kožo, ker sem si jo z raznimi dermatološkimi zdravili še bolj uničila.
Prosim ne vzet to sporočilo za slabo.
Lep dan
  • 0

#18 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 07 October 2004 - 06:32 PM

Susy moram ti povedat da mi sol mrtvega morja kar pomaga,koža se mi počasi izboljšuje,umivam si 2x na dan in si gor pustim,ne izpiram si.Danes pa sem si kupla HIMALAJSKO KRISTALNO SOL ,ki je baje še bolj zdrava od te iz mrtvega morja,lahko jo tud piješ,je tudi proti astmi,bronhitisu,težave z lasmi,nega ustne votline,piki insektov,zvini,revma,nevrodermitis,in pa seveda akne,ogrci,pri boleznih kože jo je dobro tud pit 1 čajna žlička na 1 l vode.Ima mogoče kdo izkušnje z himalajsko soljo in če si pripravlja nasičeno raztopino 500 g soli na 500 ml vode?
  • 0
LP,Sanja

#19 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 20 October 2004 - 12:10 PM

ŽIVJO SANJA!

Zelo sem vesela, da si tudi ti zvedela za to sol. Jaz sem že nekaj časa vedela zanjo, a sem bila skeptična. Nato sem si v knjižnjici izposodila knjigo Himalajska kristalna sol, na internetu prebrala članek dr.Susmana in se nad njo nadvse navdušila. Pred cca 1 tednem sem jo začela uporabljati zunanje in notranje. Sol kar na približno zmešam s toplo vodo in si z njo izperem obraz pred spanjem (enako kot prej s soljo mrtvega morja). Koža postaja vsak dan lepša!!! Pod nosom sem že od morja imela en lišaj, ki je po dveh dneh uporabe soline izginil! Ta sol je res dobra, sem že kar močno "zaljubljena" v njo. Tudi notranje jo uživam, ravno tako si malo osolim vodo in spijem zjutraj na tešče in zvečer pred spanjem. Prebava se mi je uredila 100%. Super!Pred tem sem bila vedno nekam zaprta. Črevesje pa že tako vpliva na izgled kože!
Drugih rezultatov še nimam ker je prezgodaj.
Zanima me če imaš ti že kaj rezutatov? In še nekaj-kje si ti prebrala o tej soli.
Obvezno sporoči!
  • 0

#20 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 20 October 2004 - 04:06 PM

evo.....tkole...jst sm vidla himalajsko sol....drobljeno in v kristalih...tko kr mal večjih....
zdaj pa mene zanima, ker mi gospa ki to prodaja ni znala razložit v kakšen namen služi...a se tle kdo kej bl spozna?

hvala
kimDonesČistBrezIdeje

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users