Jump to content


Photo

Ščetkanje zob


  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#41 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2017 - 03:03 PM

Jaz imam Sonicare flex care ze vec kot eno leto in mi je super. Trenutno imam dve razlicni glavi, eno za ciscenje medzobnih prostorov za zvecer in eno navadno. Sem ful zadovoljna. Kupila sem jo za 140€ na mimo vrste, ampak sta bili v njej dve scetki in 4 nastavki... S frendico sva kupili no, vsaka dala 70€ potem.


  • 0

#42 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2017 - 03:09 PM

Najbolj mi je pa všeč to, da nimam več zobnega kamna, ker prej sem mogla hodit enkrat na leto na čiščenje.


  • 0

#43 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 07 August 2017 - 04:18 PM

Jaz imam tudi Flex care, letos bo dve leti. Tudi jaz sem jo kupila na Mimovrste, dve v kompletu, za približno enako ceno kot Frida. Meni je tudi všeč, uporabljam pa sensititve nastavke. Pomoje ni Diamond clean toliko boljša, da bi bila vredna tako visoke cene.

Se pa meni vseeno še vedno nabira zobni kamen, sploh med spodnjimi prednjimi zobmi, pa še mi zdi, da sem skrbna, pa še nitko in medzobno ščetko uporabljam. Tako da grem še vedno 1X na leto na čiščenje.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#44 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2017 - 04:27 PM

Jaz mislim, da ni potrebe po tem, da se kupuje se drazjo...
Skoda Marmelada, meni ga je ta scetka cist odstranila, sem ful vesela.
  • 0

#45 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 August 2017 - 04:31 PM

Super. Bom tole Flex potem najverjetneje vzela :) Bom malo pogooglala kje je najugodnejša.

 

Diamond Clean mi je lepa, ker je roza, pa modra,.. hahaha. :P


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#46 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2017 - 04:48 PM

:D
Jaz sem pa padla na ti, da ima scetka 5 funkcij ciscenja in uv cistilec... Brezveze, vedno si cistim z eno funkcijo, tisti uv cistilec sem pa njej uvalila, ker mi je bil brezveze.
  • 0

#47 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 07 August 2017 - 08:04 PM

Haha, ja, jaz isto, sem padla na več funkcij in uv čistilec. :D Ok, čistilec zelo pogosto uporabljam, čeprav sem brala, da je vprašanje, če to sploh deluje, ali je bolj nateg. Od funkcij pa ima moja Clean, Gum Care, Refresh, Sensitive in Massage. Večinoma uporabljam itak samo 2. Zvečer Gum care, ki je 3 minute, samo da si zadnjo minuto, ko naj bi si kao še zmasiral dlesni, umivam zgornje ploskve zob. Zjutraj pa imam funkcijo Clean. Ok mi je tudi Refresh (1 min), recimo za kdaj tekom dneva na hitro umit zobe. Sensitive in Massage pa praktično ne uporabljam.

Tako da če potegneš črto, so tudi samo 3 funkcije čisto dovolj. Pa tudi razni dodatki, ki jih imajo nekateri dražji modeli, npr. nek kozarec, se mi zdijo samo razlog za nabijanje cene.

Sem pa malo brezveze sploh kupila komplet dveh. Ful se splača, če kupita dve osebi skupaj. Jaz sem ju sama kupila in imam drugo pač shranjeno za takrat, ko bo prva crknila.

Frida, očitno sem jaz pač nagnjena k nastajanju zobnega kamna in mi tudi električna ščetka ne pomaga. Ful bolj pritiskat si pa s ščetko niti ne upam, jo čisto na rahlo držim na zobeh.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#48 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 07 August 2017 - 08:17 PM

Kaj pa ono White varianto, nima nobena? Ful je đabe čez mejo.

 

 

https://www.mediawor...ilips-hx8271-20

 

https://www.unieuro....-pidPHIHX671102


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#49 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82171 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2017 - 09:13 PM

Sem pa malo brezveze sploh kupila komplet dveh. Ful se splača, če kupita dve osebi skupaj. Jaz sem ju sama kupila in imam drugo pač shranjeno za takrat, ko bo prva crknila.

 

Zakaj je pa fant ne uporablja?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#50 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2017 - 09:44 PM

Jaz uporabljam funkcijo clean, občasno še massage, pa ko potujem in pridem kdaj čez dan v sobo, si dam tisti quick clean al kaj je že...

Zobni kamen je tok čuden. Moj bivši fant je mel takega, da mu je zaradi kajenja in pitja kave ratal črn (ogabno), ampak mu ga je potem električna ščetka čist odstranila.

Eni smo pač nagnjeni k temu...

 

 

 

 

Zakaj je pa fant ne uporablja?

 

Mogoče pa jo, pa samo nastavke menjata.


  • 0

#51 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82171 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2017 - 09:49 PM

Aja, saj res. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#52 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 07 August 2017 - 10:24 PM

Jap, ne bi rabila imeti vsak svojega držala, itak lahko samo nastavke menjaš. Ampak on je tako ali tako ne uporablja. Sem jo kupila z namenom, da jo bova imela oba, ampak jo je samo enkrat ali dvakrat probal, na koncu pa ostal pri navadni ščetki.

 

Tudi meni se žal zobni kamen obarva. Med enkama spodaj mi rata take rjavkasto do sive barve, kar je res grdo, ampak se mi na srečo to naredi samo na zadnji strani zob. Tam še posebej zdrgnem z zobno nitko in malo dlje ščetkam, ampak ni zaenkrat nič pomagalo. Na ostalih zobeh pa se mi samo rahlo obarva. Bom očitno primorana še naprej hodit k zobnemu higieniku. Dokler mi 1x letno zadošča, mi ni problem.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#53 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 August 2017 - 10:48 PM


 

 Ful bolj pritiskat si pa s ščetko niti ne upam, jo čisto na rahlo držim na zobeh.

 

Saj nežno držanje ob zobeh je verjetno dovolj, s to krtačko pomoje ni dobro ful pritiskat, parkrat sem si zaradi tega ranila dlesen, da se mi še en teden ni zacelilo...


  • 0

#54 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22285 posts
  • Gender:Female

Posted 07 August 2017 - 11:48 PM

Ja, ščetko moraš samo nežno pritisnit ob zobe in jo držati pod kotom.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#55 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 08 August 2017 - 11:34 AM

Sarah, jaz imam Healthy white in mi je super, ne pogrešam nobenih dodatnih funkcij. 

Kaj pa ono White varianto, nima nobena? Ful je đabe čez mejo.

 

 

https://www.mediawor...ilips-hx8271-20

 

https://www.unieuro....-pidPHIHX671102


  • 0

#56 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16873 posts
  • Gender:Female

Posted 08 August 2017 - 10:31 PM

Sarah, kakšna je razlika med tema dvema modeloma z ita. strani, ker je prva vseeno kar dražja? Dostavljajo samo po ITA?


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#57 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 11 August 2017 - 09:04 PM

Sarah, če ti kaj pomaga podobna debata:

http://www.cudovita....c=164&p=1194574


Jaz sem v eni akciji na Mimovrste kupila Healthy white, je res bolj osnovni model (ne moreš nastavljati intenzitete ščetkanja, ne izklopi se, če premočno pritiskaš, med programi lahko izbiraš le pri vključeni ščetki - to me še najbolj moti), ampak mi zadostuje - glede samega čiščenja zob nimam pripomb (pri mami uporabljam Diamond clean, res lepše izgleda, podrobnosti so dodelane, ampak čisti pa po mojih opažanjih čisto enako kot Healthy white), so veliko bolj beli, kot so bili, veliko manj kamna se mi nabira, še zobozdravnik je navdušen (se vedno trudi in mi čisti zobe, ki so nagnjeni k nabiranju zobnega kamna, kariesu).

Zaradi občutljivih dlesni uporabljam nastavke sensitive, so pa tudi dlesni dobile lepšo barvo, odkar uporabljam to zobno ščetko, prej so bile vedno malo preveč rdeče, kot jih ne bi pravilno ščetkala, zdaj so pa lepo rožnate.

Nisem vedela, da obstaja nastavek za čiščenje medzobnih prostorov, bi mi prišel zelo prav (sedaj uporabljam ročno ščetko).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#58 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 11 August 2017 - 09:25 PM

Planet, hvala. Bom prebrala.

Sem se pa nekako odločila za FlexCare :) Čakam, če jo kje ugodno zapazim :D

 

Sarah, kakšna je razlika med tema dvema modeloma z ita. strani, ker je prva vseeno kar dražja? Dostavljajo samo po ITA?

 

To je en in isti model.. :)


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#59 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19734 posts

Posted 16 August 2017 - 06:20 PM

Tudi midva sva vzela FlexCare paket dveh ščetk skupaj. Če bi vedela, bi še cenejšo Sonicare takrat vzela, ker se mi zdi, da res ni neke razlike med njimi... In enako mi je všeč, ker nihče od naju nima več kamna ali kakšnih temnejših zabarvanj, je pa najbolje pomojem, da si umivaš izmenično. Jaz si ponavadi zvečer z navadno Curaprox, ker bolj poneguje dlesni itd., zjutraj pa Sonicare. Fant pa samo Sonicare, pa je tudi vse vredu, samo jaz imam občutljivejše dlesni kot on. 

 

Edino slabo sva vzela ene kitajske nastavke in nisva gledala na mehkobo in imava po mojem pretrde, imava jih pa še ta 10 let na zalogi, hehe.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#60 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 August 2017 - 06:29 PM

Kako pogosto pa menjujete nastavke na teh ščetkah, tiste, ki jo imate?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users