Jump to content


Photo

Lahka Nega Za Normalne Lase


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 August 2007 - 11:52 AM

Odkar se že pol leta ne barvam več in sem vmes tudi pošteno odstrigla vse uničene lase, so moji lasje zdravi, krepki, niso scepljeni ali lomljivi. Ker sem bila od prej (redno barvanje, beljenje) navajena bolj heavy duty proizvodov, bi sedaj rada preizkusila nekaj lažjega in me zanima, kateri regenerator mi priporočate. Rada bi nekaj ne preveč mastnega, brez obilice silikonov, za vsakodnevno uporabo, nekaj, kar ne obteži, vendar lase vseeno dobro navlaži, razvozla in doda lesk. Gledala sem malo ocene in v oči mi je predvsem padel L'Occitane sivkin balzam za lase, vendar ne najdem sestavin. hmm.gif Mi morda znate priporočat še kaj drugega?

P.S. Prosila bi še tiste, ki ste že preizkusile L'Occitane oljčni šampon ali balzam, da lepo prosim napišete oceno, ker me tudi zelo zanima. Hvala!
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#2 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17006 posts
  • Gender:Female

Posted 02 August 2007 - 12:12 PM



Meni je super Alverde Aloe/Hibiskus balzam. Piše, da je za suhe & poškodovane lase, ampak meni jih čisto nič ne obteži. Sam tega že tak imaš. Kaki Gliss Kur balzami bi bli dobri, ker majo precejšnjo vsebnost proteinov, niso pa mastni (nimajo olj). So bli tud pohvaljeni. L'Occitane se mi zdi totalno precenjen, zaradi imena ne bi dala toliko (a trkam na vrata biggrin.gif ), morda bi poizkusila le sivkin šampon.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#3 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 August 2007 - 12:20 PM

Meni se zdijo Gliss Kur balzami preveč kremasti, pa full silikonov večinoma vsebujejo. Jaz bi nekaj malo bolj tekočega.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#4 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 02 August 2007 - 12:31 PM

Friedo poskusi wink.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#5 stella*

stella*

    sramežljivec

  • Člani
  • 93 posts

Posted 02 August 2007 - 01:24 PM

Kaj pa če bi poskusila kaj bolj naravnega, npr. Faith in Nature al pa Lavero? Saj je bilo veliko napisanega o naravnih šamponih in balzamih, in tudi ocenjeni so bili zelo dobro. No, jaz lahko samo pritrdim, da so ti šamponi res super, skupaj z balzami.
Loccitanov šampon sivka sem sprobala, ampak samo s testerjem. Po enkratni uporabi ni bilo nič posebnega, obvezno sem morala dodati balzam, ker sam šampon mi ni naredil mehkih oz. razčesljivih las. Sicer se tudi meni zdi L. predrag, glede na to, da naj bi bila to vse prej kot naravna kozmetika. Dišijo pa lepo in to mi je edino všeč pri njih.
Če se ti zdijo cene naravnih šamponov predrage, bi ti priporočala pa kakšno Niveo.
  • 0

#6 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 August 2007 - 01:44 PM

Ne, naravni proizvodi so mi super, tudi za lase mi ni nobenega tolarja škoda. Balzami od Faith In Nature - katerega si imela? Pa za šampon me tudi zanima in zelo bom hvaležna če mi opišeš, kako se kej obnesejo na laseh. A so balzami bolj redki in lahki, se lepo razporejajo, kolk se kej penijo šamponi in tak dalje - pač eno splošno mnenje, res me zanima, ker sem že razmišljala o nakupu, ampak te firme sploh ne poznam. Vem samo, da so tri kolekcije, ena je ginko, druga je menda aloe vera, za tretjo ne vem več ...

Aja pa še zanima me glede izdelkov za lase, kaj bolj priporočaš - Lavero ali Faith In Nature?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#7 stella*

stella*

    sramežljivec

  • Člani
  • 93 posts

Posted 02 August 2007 - 02:28 PM

Jaz imam trenutno Aloe vera šampon in balzam od Faith in Nature (je bil ravno v akciji smile.gif )
Kateri so boljši - Laverini ali Faith? Hm ne vem, oboje je naravno in ima certifikat, meni Faith trenutno prevladuje, ker je dodelan še iz aromaterapevtskega vidika in zraven imaš ustrezne balzame. Ker ti naravni šamponi, kolikor imam jaz izkušenj, ti ne bodo naredili ne vem kako voljnih, mehkih las, ker pač ne vsebuje tiste kemije, ki to naredi. Zaradi tega se ti pa tudi lasje ne zmastijo tako hitro.
Šampon, ki ga imam trenutno se čisto normalno peni (Laverin se je manj), balzama dam pa čisto malo, prvič sem ga dala normalno, pa je bilo preveč. Laski se ful lepo svetijo, so mehki, ne vem ... res sem zadovoljna. Ti pa res priporočam, ne glede na to kateri naravni šampon si kupiš, da obvezno še balzam zraven vzameš.
  • 0

#8 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 August 2007 - 02:34 PM

Ja, sej zdej se samo še odločam med tistim aloe vera ali pa ginko - ne vem katerega od teh dneh bi vzela. hmm.gif Kakšen vonj ima ta aloe vera ... je bolj nežen? Ne maram namreč preveč agresivnih vonjav.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#9 stella*

stella*

    sramežljivec

  • Člani
  • 93 posts

Posted 02 August 2007 - 02:46 PM

Tale moj ima tak svež vonj, po citrusih po moje, razen če aloa tko diši. Mislim, da ti vonj ne bo premočan. V glavnem poročaj, ko ga sprobaš, me prav zanima kako se ti bo zdel. smile.gif
  • 0

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 August 2007 - 03:44 PM

Bo treba mal počakat na poročilo, grem namreč v ponedeljek za 10 dni na morje, tko da bom potem po 16. avgustu naročila.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 02 August 2007 - 08:09 PM

QUOTE(DiLeMa @ 2. 8. 2007 - 12:52) View Post

Gledala sem malo ocene in v oči mi je predvsem padel L'Occitane sivkin balzam za lase, vendar ne najdem sestavin.


Dilema, če te tole še vedno zanima, so sestavine tukaj, upam da je to to kar iščeš smile.gif

Klik
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 02 August 2007 - 08:30 PM

Ooo, Sarah, muchos hvala!! smile.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 03 August 2007 - 02:23 PM

Kje se pa dobi izdelke Lavera al pa Faith in nature?
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#14 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 August 2007 - 02:25 PM

Sanolabor.

Dilema, Hauschka ima FUL DOBER balzam za lase, poln naravnih izvlečkov biggrin.gif . Lahko pa da ti bi bil "pretežek".
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#15 stella*

stella*

    sramežljivec

  • Člani
  • 93 posts

Posted 03 August 2007 - 03:14 PM

QUOTE(Parvinder @ 3. 8. 2007 - 15:23) View Post

Kje se pa dobi izdelke Lavera al pa Faith in nature?


Faith in Nature se dobijo tukaj: www.vegea.si, Lavera pa v neki drugi, mislim da TM shop ali neki tazga.
Sanolabor ima Hauscko, kolkr jaz vem.


  • 0

#16 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 August 2007 - 04:03 PM

Lavero pa Sante ima tudi, vsaj tisti v BTC v Lj.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#17 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17006 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2007 - 03:36 PM



Sivkin regenerator je bil tudi sicer na forumu že ocenjen. smile.gif klik (na koncu strani)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#18 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 August 2007 - 09:36 PM




Jaz sem ugotovila, da tudi meni bolj ustreza lahka nega za lase. Že dlje cajta sem opažala, da so lasje nekam že preveč mehki, obenem pa nekako obteženi (ja, rahlo nasprotje (ali pa tudi ne, hm), ampak resnično je tole najboljši opis), niso bili več lepo volumnasti. Odkar pa si dam kakšne bolj lahke regeneratorje (sedaj sem si kupila onega od Alverde), ali pa sicer bolj hranljive - a pred šamponiranjem, ali pa po šamponiranju in potem še enkrat našamponiram, so moji lasje bolj volumnasti, lahki, niso že pretirano, nevšečno mehki. So sicer težje razčesljivi, ampak se preživi. I like it.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#19 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15464 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2007 - 09:40 PM

Manj si jih negujem, bolj so mi všeč. Jst tut ne prenesem tistih ful mehkih las, enostavno jih ne prebavljam!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#20 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 August 2007 - 09:52 PM




Ja saj, midve z DiLeMo sva se tak že enkrat menili - nekoč, ko ful nismo bli tako pozorni na nego, smo meli ful lepe lase in predvsem volumnaste. =) Zaj, ko si jih totalno negujem, mam neke polizane (pa sicer tudi že težke, ker mam spet že kar prilično dolge) in moram uporabljat Tigijevo RB peno. Je pa tudi res, da takrat si jih nismo najbrž tak opazovale in nismo niti opazile slamnatega izgleda, odsotnost leska, uničenih konic, ipd. V glavnem, jaz si jih zdaj bolj "na lahko" negujem in so mi precej bolj všeč. Sem dala predvčeraj čist malo RB pene, pa imam že 2 dni pravi koš na glavi. Če bi mela pred sušenjem kako hudo hranljivo masko po pol ure ali uro gor, zagotovo ne bi bilo takega efekta. Lasje bi morda bili bolj nahranjeni in tako, ampak kaj, ko mi izgled ne bi bil več všeč - čedalje bolj več dam na to... lasje pa so tudi še skos lepi, čeprav se ne kopljejo vsak drugi dan v eno-urni težki maski. =)

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users