Jump to content


Photo

hujšaj z mano:)


  • Please log in to reply
2378 replies to this topic

#2301 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 05 April 2018 - 12:03 PM

 

Za riz pa - vzami polnozrnatega ali pa ga zamenjaj s kuhanim jecmenom, psenico ipd., 

 

Zakaj riž zamenjat s pšenico? Meni se to zdi way slabše.

 

Matilda, Zlato Polje ima ful dobre mešanice, imaš različne. Ena je s tremi riži, potem imaš riž, ječmen in pira in ena mešanica je z ajdo in nevemčim. Meni so vse ful dobre in redno kupujem. So pa kar drage (cca 5€ na škatlo, Zlato Polje je nasploh vedno dražji), če dosti tega poješ. Cenejše različice ima Spar znamka, pa Eurospin tudi se mi zdi.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#2302 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 April 2018 - 12:16 PM

Ana, mislim da okrog pol ure na 180. Zmrznjena se mi je veliko hitreje spekla kot sveze skuhana, tam je bilo se prevec vode notri. Ponavadi jo veliko specem, ker mi jo vsi pokradejo in pozrejo, ker tok dobro hrusta.
  • 0

#2303 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 April 2018 - 12:17 PM

Hvala, bom poskusila! ;)


  • 0
Viens, reste ici!

#2304 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 April 2018 - 12:31 PM

Super! :)
  • 0

#2305 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 April 2018 - 01:55 PM

 

Zakaj riž zamenjat s pšenico? Meni se to zdi way slabše.

 

Matilda, Zlato Polje ima ful dobre mešanice, imaš različne. Ena je s tremi riži, potem imaš riž, ječmen in pira in ena mešanica je z ajdo in nevemčim. Meni so vse ful dobre in redno kupujem. So pa kar drage, če dosti tega poješ. Cenejše različice ima Spar znamka, pa Eurospin tudi se mi zdi.

 

Saj sem napisala, zakaj. ;)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2306 tasya

tasya

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 05 April 2018 - 04:25 PM

Kot prvo, naj bo zajtrk največji obrok (najbolj kaloričen), če ni zjutraj lačen, pomeni da zvečer prepozno je. Vse obroke naj spravi v čas 12 ur. Če ima v službi na voljo mikrovalovno pečico, ni noben problem speljati tople in zdrave malice. Obroke bi mu jaz dala 3, mogoče 4, če ne zdrži vmes. Naj se zaveda, da je obrok tudi, če vmes poje en orešček, spije npr. kavo z rastlinskim mlekom (nekaj kcal je). Jaz človeku, ki mora shujšati, ne bi dajala oreščkov, ker imajo veliko kalorično vrednost in glede na to, da ne sme biti lačen, odpadejo. Olje za na solato naj meri z žlicami, npr. jedilna žlica oljčnega olja ima 120 kcal, žlička pa 40 kcal. Za kosilo (obrok) ko pride domov, sklepam da okoli 5 ure, naj ima obvezno polovico krožnika zelenjave (npr. kuhana na pari, je tako okusna, da ne rabi nobene maščobe, soli), četrt ogljikovih hidratov in četrt beljakovin. Pa naj pazi, da se ne bo spustil pod bazalni metabolizem, da ni telo v stresu.


  • 0

#2307 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 14 April 2018 - 07:13 AM

Hvala vsem! Zdaj se je toliko angaziral, da si tudi skoraj vsak dan skuha obrok za v sluzbo, brez kompliciranja (kuhana zelenjava, strocnice, skrobna zivila).

Sem pa naredila se to peceno ciceriko, kok je pa to dobro! Edino sva pricakovala se malo vec hrustljavosti, naredila sem pa tako kot Frida (skuhala, prebrisala s serveto, zmrznila in nato v pecico za dobre pol ure). Mogoce nisem dobro osusila pred zamrzovanjem, hm.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#2308 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26148 posts

Posted 16 April 2018 - 08:46 PM

Rit dobivam nazaj :D sicer sem se dalec od normalnega stanja ampak to mi je prav malo dvignilo motivacijo.
  • 0

#2309 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28938 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 September 2018 - 12:35 PM

Par dni sem zdaj klonila cukru in se nažrla krofov :roll: in seveda sem pridelala kilo nazaj, ki je pa seveda nočem.  :D  Sicer sem relativno disciplinirana, nekak probavam z intermittent fastingom pa mi res ne ratuje, zato se trudim vsaj tako, da po sedmi zvečer, če je res kriza, pojem par žlic grškega jogurta.  Poleti ni bilo problema, ker sem večinoma preždela na kumarah in jogurtu :D, zdaj, ko se pa malo hladi, me pa skrbi, da bom spet začela žret. :(  V službo si nosim zajtrk (ržen toast, sir ali kak namaz, včasih kak vegi sendvič, ki ga itak pojem pol naenkrat, več ne morem), vmes kak jogurt, za malico v službi kakšne lečine solate pa brstični ohrovt itd,, doma popoldne zelena solata.  Probam s čimmanj OH, sploh ne makaronov, ampak mi enostavno res zmanjkuje idej, kaj jest.  Kakšni predlogi?  Kokic ne maram, na pamet mi pade za vmesni obrok sadje pa korenje, še kaj? Kaj kej zdravega jeste za kosila/večerje?  Mesa pojem minimalno, cca enkrat na teden.  Zdej, ko ni več vroče, se bom večkrat spravila tut kakšen čili narest pa dam zmrznit. Res sem čist brez idej.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#2310 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 24 September 2018 - 01:58 PM

Špela, od stročnic mi pade na misel še čičerika, potem pa riž/ote, oreščki (mandlji npr. imajo manj OH, jaz imam rada sicer tudi indijske), popečena zelenjava, ribe, mineštre (v hladnih mesecih jaz rada uporabim gobe Šitake za popestritev okusa), od zelenjave bo poleg ohrovta sedaj aktualno spet rdeče zelje (kuhano in po želji prepraženo), kislo repo tudi obožujem (kar iz kozarca ali prepraženo).

Še na zelenjavne polpete sem se spomnila, lahko tudi narediš več in zamrzneš (ena opcija je mešana zelenjava - grah, korenje, čebula, druga pa npr. samo iz rdeče pese).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#2311 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 24 September 2018 - 03:13 PM

Lahko naredis humus, leco, kvinojo z zelenjavo, zelenjavne juhe
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#2312 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2018 - 10:44 AM

20 kil manj imam kot ob koncu nosecnosti. Kar na jok mi gre od srece.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#2313 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82160 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 October 2018 - 01:50 PM

:o Bravo! Kako pa ti je uspelo tako hitro?
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#2314 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6519 posts
  • Gender:Female

Posted 24 October 2018 - 02:18 PM

A to načrtno ali je šlo pač spontano dol, ker si več pridobila v nosečnosti?


  • 0

#2315 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 24 October 2018 - 02:19 PM

20 kil manj imam kot ob koncu nosecnosti. Kar na jok mi gre od srece.

Uau, to pa je lepa stevilka! Meni jih je ostalo se 10, to je navadna laž, da z dojenjem grejo kile kar same dol 🤪
  • 0

#2316 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2018 - 02:25 PM

Ne vem, kar pobirati me je zacelo. Po porodu mi je cisto odrezalo apetit in nasploh imam zeljo po zdravi hrani. Ene 2 meseca mi je teza stala na 69, zdaj sem pa opazila, da sem bolj suha in se stehtam danes - 66 (malo tudi vec gibam, ker jo lovim in dvigam skoz). Na sreco nimam posledic (razen prsi). Sem imela pa za razliko od vas ogroooomen trebuh :D
Zelja je 62 :)
Aja, prisla sem domov s 77. Ne vem tocno koliko sem jih imela na koncu, ampak blizu 86 :/
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#2317 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 October 2018 - 02:38 PM

Uf, tega si pa sploh ne predstavljam. Pa si se ok pocutila v svoji kozi takrat? Najbrz ze tako nisi nekaj hudo okreten, ko si visoko nosec, z 20+ dodatnimi kg mora biti pa se toliko tezje. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2318 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 24 October 2018 - 02:47 PM

Saj pred zacetkom sem jih imela 67-69, odvisno od obdobja. Toliko kil nisem imela nikoli v zivljenju. Tri leta nazaj pred splavi sem jih imela 55 :(
Absolutno ne. Toliko jih nocem imeti nikoli vec (55 pa tudi ne). Me pa ni toliko fizicno oviralo, sem bila precej aktivna, skoz okoli in na sprehodih. Ene 8 jih je bilo zihr v trebuhu.
Grozne cifre, vem. Ce bom se kdaj noseca, si zelim ze zaceti z manj in se bolj paziti.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#2319 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 October 2018 - 02:53 PM

Jaz sem ze nekaj casa na 56, pred leti sem bila nekje precej blizu 70 in mi ni blizu misel, da bi se po priporocilih za moj ITM zredila od 12 do 18kg. Ampak ok, prav veliko si najbrz ne mores pomagat, sploh ne v stresnih obdobjih, ko imas cisto druge skrbi in prioritete. Bi pa zdaj rada pridelala ene 3 kg, da imam malenkost rezerve za vsak slucaj, pa se me nic ne prime. Aktivnosti pa tudi ne bi zmanjsevala, ne vem. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#2320 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82160 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 October 2018 - 03:01 PM

Jaz sem sele v 7m prisla na normalen ITM. :D Sploh si ne predstavljam, da bi se zredila toliko, kolikor naj bi bilo priporocljivo. Si ne bi zelela, niti ne vidim razloga, da bi rabila toliko zaloge, pocutila bi se pa sigurno slabo v svoji kozi.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users