Jump to content


Photo

Estetska kirurgija


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#1 Tofsy

Tofsy

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts

Posted 27 April 2005 - 03:35 PM

No ker nism se nikjer zasledila te teme, jo zacenjam. Torej, kaj si mislite o tem? Pozitivno, negativno mnenje? Povecanje prsi, liposukcija? Bi kera kej popravla na seb s plasticno operacijo, mate ze ksne izkusnje...?
Pa en lep pozdravcek vsem 8)
  • 0
Smile, you´re on canded camera;)

#2 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 27 April 2005 - 03:39 PM

Nimam izkušenj, pa tut ne bi se spustila v to.. Ampk nimam nč proti, če se ljudje odločajo za lepotne operacije.. Če si niso všeč in se jim zdi da bodo s tem bolj samozavestni, zakaj pa ne?
Se mi zdi da danes to niti ni nekak tabu, da greš na lepotno operacijo, sam dost denarja je verjetn treba..
Ampk jst sm sama s sabo zadovoljna, čeprav sm mal preveč oglata oops.gif , se da to tut naravno popravit.. Mam rajš naravne stvari, k ne bi rada tvegala z operacijami, sploh pa me je grooza že sam tega da bi bla v operacijski sobi.. twisted.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#3 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 April 2005 - 03:39 PM

js verjetn nikol ne bi nič od tega delala, ne bi prenesla, da mam neke tujke v telesu, ki bi bli tam celo na mojo željo. tuki mislim predvsem na razne vsadke (pri povečanju prsi - js sm z mojimi čist zadovoljna, ker velke joške mi itak niso všeč) in liposukcije. mislm, sm ene parkrat gledala uno oddajo na mtv, ko so folk spreminjali, kot so hteli. mislim .... yuuuuuuck!!!!!! že tiste operacije, ki so nujne z zrravstvenega stališča, se mi zdijo dost krute. mislm, js mam eno brazgotino na vratu, ki mi je od ene operacije ostala pa si je ne mislim kakorkoli spreminjat/odstranjat, me nič ne moti. recimo pr opeklinah bi pa verjetno premislila.
  • 0

#4 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 27 April 2005 - 03:40 PM

hehe,jz sm že kot otrok na polno težila matki,da če bo meni ''zrastu'' hribčk na nosku,da če oblub,da mi plača plastično nekoč-enkrat(ne,da bi šla na op. kot 5-6 letni otrok,ampak sm mislila za kasneje)no,zdaj hribčka nimam,ampak tud,če bi ga mela-halo?
Uglavnm...men to ni na bed.Pač obstaja est.kir. in to je to
Recmo,popravt ne bi šla nč.bipa,enkrat ,ko ne bom mela več stoječih jošk si jih šla dvignt recimo al pa kej tazga,no,ubistvu samo to-lifting bl odpade,do takrat ,ko se bo pa meni koža začela spreminjat bojo pa že kej druzga tud pogruntal
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#5 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28939 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 April 2005 - 03:41 PM

načeloma me pa nič ne moti, če se za to določajo drugi.
  • 0

#6 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 April 2005 - 04:26 PM

Sama verjetno ne bom šla pod nož. Ker enostavno preveč boli in traja celo leto po operaciji, da se stanje umiri, da izginejo otekline in podobno.
Preveč stranskih učinkov, torej.
Moti me edino to, da obstaja na svetu nekaj kirurgov, ki jim gre samo za denar. In so pripravljeni operirati tudi vsakršne ljudi, ki imajo probleme v glavi. In potem ustrežejo njihovim (velikokrat bizarnim) željam. Pa bom tu spet omenila M. Jacksona. Vendar verjamem, da je več kirurgov, ki najprej iz izkušenj preverijo psihično stanje pacienta in šele potem operirajo.
veliko ljudem ogromno pomaga, da popravijo kaj an sebi. se počutijo enostavno bolje.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#7 tinca

tinca

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1159 posts

Posted 27 April 2005 - 07:05 PM

Sama sem hotela na liposukcijo oziroma liposkulpturo, ker se ne morem znebiti velikega trebuha, vendar mi je bilo preveč drago, okrog 500.000 sit.
Sodelavka si je dala popravit prsa po dveh porodih, plačala je 700.000 sit.
Meni se zdi to absolutno preveč (v tujini je baje še dražje), vendar če pomaga človeku, da se boljše počuti in da je zadovoljen sam s sabo (s tem je tudi srečen in bolj prijazen do drugih), potem pa v redu.

V bistvu sem zagovornica takšnih MANJŠIH posegov...
Michael Jackson, pa ženska Nefretete in podobni...to pa je že bolezen.
  • 0

#8 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 April 2005 - 09:22 PM

Jaz vem, da se za plastično operacijo ne bi nikoli odločila. Prisegam na naravno lepoto pa z raznimi triki poudariš lepe stvari na sebi. Vendar pa če bi prišlo do kakšne posebne situacije (npr. prometna nesreča, opekline,...), tako kot je že tudi Špela rekla, bi pa sigurno pomislila tudi na to. Samo upam, da v takšno situacijo ne bom prišla.
  • 0

#9 temida

temida

    sramežljivec

  • Člani
  • 97 posts

Posted 27 June 2008 - 10:25 AM

zakaj maste vsi toliko proti lepotnim operacijam. neki se greste naravno lepoto. jaz vedno bolj razmišljam o lepotni operaciji noska. ker me moj nos zelo moti. čeprov jih večina pravi da imam lep nos mene moti in se mi zdi prevelik za moj obraz.
a potem po operaciji nosu kao nam bila več naravno lepa? zame majhna operacija še ne pomeni da nisi več naravno lep. to je še vedno naravna lepota.
umeten postaneš, ko si začneš v obraz vbrizgavati botoks, in ustnice filat. to je da si umeten, ne pa popravek noska ali pa večje prsi.
  • 0

#10 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2008 - 10:33 AM

Sej če gre za manjše lepotne napake se jst strinjam. Tud sama sem šla delat kemični piling, ki se obravnava kot "lepotna operacija".

Se pa strinjam s tabo glede definicije "umetnega".
  • 0

#11 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 27 June 2008 - 10:36 AM

Sej nima nobena proti. Dobro preberi, preden kaj napišeš. One pač ne bi šle, ker se pač počutijo dobro v svoji koži očitno. smile.gif Tebe če moti nos, pa le pejdi. smile.gif
  • 0

#12 Pokica

Pokica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 140 posts

Posted 27 June 2008 - 10:46 AM

tudi jaz nimam nič proti, če se le da, se ne bi ničesar posluževala, zame je naravno še vedno prvinsko. Se pa nikoli ne ve, kaj me piči čez 10 let...
  • 0

#13 reddish ancha

reddish ancha

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 786 posts
  • Interests:branje knjig, pisanje za revijo, pilates

Posted 27 June 2008 - 11:00 AM

Prav nič nimam proti lepotnim operacijam. Če komu pomagajo, da se reši kompleksov in je posledično bolj srečen in preneha trpeti zaradi žaljivk zlobnih ljudi (npr. grozno štrleča ušesa, čuden nos), naj se kar gre operirat, če si želi tega. Sama verjamem, da mu bo operacija pomagala pri samopodobi, in to potegne za seboj še marsikaj ostalega (boljši odnosi z ljudmi itd.). Jaz tovrstnih manjših posegov ne bi metala v koš "umetno" lepoto. Zakaj? Ker po moji logiki je potem umetno tudi to, da si pulimo in oblikujemo obrvi, barvamo lase, nekateri nosijo barvne leče ... Pa tega nihče ne pojmuje kot umetnega. Seveda, tukaj ne gre za raznirazne neposredne posege v telo in posledično zdravja, ampak videz bi bil potemtakem tudi umeten, s popravljenimi obrvmi na primer.

Posegi, kot so stokratno povečanje jošk in primer Jacksona, pa so že druga zgodba.

Sama se (zaenkrat) ne bi dala operirat, ker me nič takega ne moti . Toda kdo ve, kaj bo čez par let.
  • 0

#14 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 June 2008 - 12:00 PM

Jaz sem šla na lepotno operacijo in sicer korekcija štrlečih ušes pred 8 mesci. Zdaj sem dosti bolj srečna, nosim kitke, čope, spete lase in res se letos ful veselim morja, ko bom lahko imela mokre lase počesane za ušesa, ker me ne bo skrbelo, da zgledam kot Dumbo.
  • 0
Viens, reste ici!

#15 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 27 June 2008 - 12:16 PM

jz podpiram to, če te neki res moti, npr. ušesa, tko k je rekla Ana, nos (če je res velik al pa čudn), pa če je kdo res čist ploh pa da se res ful sekira zarad tega. al pa po kakših nesrečah al pa raku seveda tut. ostalo mi je pa brezveze, ker ne mormo bit vsi isti, popolnost je dolgočasna.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#16 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 June 2008 - 12:22 PM




Eno je, ko greš na operacijo z namenom, da kaj izboljšaš... posledično tudi svoj notranji mir, kvaliteto življenja, ipd. Greš zaradi sebe, po operaciji si dejansko lepši, ničesar ne napihuješ v skrajnosti in se ne odločaš za stvari, ki so že na km očitne, da so fejk. Drugo pa je, ko se s pomočjo umetnih materij, predvsem zaradi drugih, spreminjaš v plastičnega idiota, v prepričanju, da si z večanjem plastike in silikona v sebi tudi čedalje bolj seksi. Na koncu pa nisi več prepoznaven kot človek.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#17 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 27 June 2008 - 03:38 PM

Se strinjam z vsem napisanim. Mene je tudi včasih motil moj nos pa me zdaj ne več. Je pač poseben, ni pa grd. Me pa motijo moje prsi. Komaj zapolnim A, da niti ne omenjam tega, da so asimetrične (vidno). Niti slušajno si ne želim velikih krogl, ampak en luštn B in sem že 99%, da nekoč to izpeljem.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#18 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 27 June 2008 - 04:16 PM

^^evo, to štekam. mam pa eno prjatlco k ma kr dost, pač luštne joškice, za njeno postavo čez glavo (ma tut lep dekolte, res nč ji ne manjka), pa hoče vsadke. tega pa ne štekam.
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#19 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16874 posts
  • Gender:Female

Posted 28 June 2008 - 10:04 AM


Js bi si edino mal nos popravila, ker mi je ful čuden rolleyes.gif tko... čez ene 10 let, pa če bo denar tongue.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#20 brika

brika

    sramežljivec

  • Člani
  • 5 posts

Posted 22 July 2008 - 11:59 PM

Jaz nimam prav nič proti lepotni kirurgiji, ker sem tudi sama bila na lepotnem posegu in če bi imela možnost, bi takoj šla še 1x, kljub bolečinam in visokim cenam!!! Od takrat naprej sem veliko bolj samozavestna! Ne odobravam pa lepotne kirurgije kot modne muhe.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users