Jump to content


Photo

kako do bele barve las???


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#1 misha

misha

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Celje
  • Interests:šport

Posted 16 May 2006 - 02:03 PM

Zdravo!!

Imam problemček. Poskusila sem že s peroksidom, blanžem, raznimi belimi in sivimi barvami, ampak vedno pride isti rezultat- RUMENO ORANŽNI LASJE!!! cry.gif

Sem kot piščanc. cry.gif Zanima me, ali obstaja kakšna sestavina, ki bi mi na soncu hitreje pobelila lase. Da bi izginila rumena barva. ????? ermm.gif

Hvala za nasvete!

lp Misha
  • 0

#2 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45478 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 May 2006 - 02:20 PM

nehaj se barvat ;)
  • 0

#3 misha

misha

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Celje
  • Interests:šport

Posted 16 May 2006 - 02:27 PM

glede na to da imajo vse probleme, da imajo uničene lase, jih jaz nimam, tako da res ne vidim razloga, zakaj se nej neham barvat.

Sem mela barvo, po katerih sem imela bele lase, vendar je nikjer več ne dobim....

tak da rabim sam drug nasvet za bele lase, niti najman se ne mislim nehat barvat smile.gif
  • 0

#4 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 16 May 2006 - 02:35 PM

A pa ti to sama pocnes doma, ali to poskusas doseci s frizerjem...vsekakor ti predlagam se drugo opcijo. laugh.gif
  • 0

#5 misha

misha

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Celje
  • Interests:šport

Posted 16 May 2006 - 02:47 PM

glede frizerjev mam slabe izkušnje. sm bla že pr najbolšem tle pr nas, skuru mi je lase tak, kt si jih sama nkol še nisem, pa še grozna sm bla, prišla je pa tud čist mim barva ven. čist drgač kt sm jz hotla.namest siva sm bla kt vijolica.pa to pr frizerju. poleg tega mi pa ni za dat 8.000sit za 5 cm dolge lase.
  • 0

#6 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30782 posts
  • Location:Primorska

Posted 16 May 2006 - 02:56 PM

Jst sm imela pr eni ljubljanski frizerki (Lidija v kozmetičnem salonu v kapitlju pri tržnici) vedno ful bele pramene..
prov mal preveč, zdej hodim k eni drugi, ki mi lih malo bolj naravno ustvari..
  • 0

#7 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 May 2006 - 04:02 PM

Misha, tudi sama sem se 7 let barvala na blond, moja osnovna barva las je nekako pepelnato rjava (dokaj temna) in imela sem točno takšne težave, kot ti. Lahko ti povem naslednje ...

Izgleda, da tvoji lasje vsebujejo ogromno rumenega ali pa rdečega pigmenta, ki pri razbarvanju seveda udari ven - rezultat so kanarčkasto rumeni, oranžni ali celo oranžno/rdečkasti lasje. Edino, kar nekoliko pomaga je, da ti dajo pri frizerju po razbarvanju na lase še najsvetlejši preliv, ki bo nevtraliziral tvoj pigment, tako da bodo lasje postali bolj beli ... vendar vseeno ne popolnoma. Poleg tega se ti bo preliv čez čas začel spirat, meni je lepo držal približno 14 dni do tri tedne, potem je barva spet začela kar konkretno rumenet.

Če se barvaš doma, ti priporočam, da uporabljaš pepelnato blond/srebrne odtenke, ki prav tako nevtralizirajo rumeni ton. Priporočala bi ti L'Oreal Feria Color Booster barvo v odtenku Silver Blond ... prvih nekaj dni bo rahlo sivkasta, potem pa postane taka lepa platinasto blond.

Jaz sem res poskušala vse mogote trike, vse mogoče barve na tržišču, bila sem pri frizerju, preizkušala spreje za posvetlitev, ampak zaključek je vedno isti ... če imaš veliko rumenega/rdečega pigmenta, ne boš nikoli prišla do popolnoma bele barve las, če pa že, pa si boš sčasoma popolnoma uničila lase.

Sama sem obupala in se pred dvema mesecema pobarvala na črno, odločitve niti malo ne obžalujem. Nič več se mi ni treba sekirat, da bom imela kanarčkasto rumen narastek, predvsem pa so lasje sedaj res zdravi in mehki, nič več niso suhi in poškodovani. Dobro vem kako je, ko si full želiš tisti beli odtenek in se nisi pripravljena sprijaznit, da ne gre ... ampak slej ko prej boš tudi sama prišla do tega zaključka.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#8 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 16 May 2006 - 04:19 PM

Glavo v posodo z Jupolom namočiš... biggrin.gif Ma, se samo hecam. Po mojem morajo biti lasje čist uničeni, da jim tudi tisto malo barve vzameš, kar je imajo.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#9 misha

misha

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Celje
  • Interests:šport

Posted 16 May 2006 - 04:40 PM

glede na to, da se barvam že 4 leta, da sem mela na glavi vse mogoče barve od črne,rjave,rdeče,oranžne,celo pinky in modro, (blond mi najbl paše).... moja kolegica k je frizerka prav ne more verjet da mam še vedno ful močne, goste in zdrave lase.

najraj sem uporabljala kr blanž, pol sem si pa s sivo peno za lase oblikovala frizuro. sam problem je, da te sive pene ni nikjer več za dobit!!!

drgač sm pa že mela barvo od LOreala- Silver blond,sam mi je full temno siva prišla ven, s čemer tudi nisem bila zadovoljna.

A slučajno katera ve, kje bi lahko dobila navadno sivo peno za lase???

Drgač pa sm bla pr frizerju, mi je dal nek preliv gor da mi je bl na roza potegnal, pa mi je šlo prej kt v 1tednu vse dol. tak da nč več k frizerjem zapravlat smile.gif
  • 0

#10 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 May 2006 - 05:29 PM

Misha, kako dolge lase pa imaš?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#11 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 16 May 2006 - 05:38 PM

QUOTE(misha)

poleg tega mi pa ni za dat 8.000sit za 5 cm dolge lase.


There is the answer. biggrin.gif
  • 0

#12 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 May 2006 - 06:00 PM

Ja pol pa res ne morejo bit nevem kok poškodovani, če gre pa za mlade laske ... če bi imela lase do sredine hrbta ali še daljše, bi bila popolnoma druga pesem.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#13 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 16 May 2006 - 07:27 PM

Kolega iz MB je par let nosil belo bele pramene na dolge črne lase, in jih je zmeraj lepo "fasal" pri frizerju, samo točno je razložil kaj hoče in jasno lase je moral razbarvat.... Mislim, da če greš h kakšnemu maljšemu in bolj profi frizerju (barve tam so verjetno boljše?) imaš več šans, da dobiš željeno barvo, kot če greš k frizerki, ki barva "stare mame".
Pa maš to bolj momentalno željo, ali bi tako barvo melo gor dlje časa (npr. par let)? Ker dolgoročno gledano ti bo beljenje las uničilo lase, ali pa skalp, sploh če imaš po naravi trdovratno barvo, ki se noče prekrit.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#14 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 16 May 2006 - 07:43 PM

jaz hodim k frizerke, mi naredi tud snežno belo barvo če želim! Vem pa da dodaja neke vijolčne tone not, da izbije rumene, ali nekaj takega, skratka jaz nikoli nisem rumena
  • 0

#15 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30782 posts
  • Location:Primorska

Posted 16 May 2006 - 08:02 PM

Se strinjam z zadnjima dvema postoma, pomoje tud frizer to obvlada, če poveš, da želiš BELE pramene oz. barvo.
Mora ti jih pobelit/razbarvat, pomemben je tud čas, ko imaš gor tist blanž - zame se je že navadla, da kar traja neki časa.

Je pa res vijolično oz svetlo modro tisto, kar mi da gor na lase, ne spomnim se točno..
  • 0

#16 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 16 May 2006 - 08:27 PM

Ni res to kar pravite, dekleta. Ne upoštevate tega, da če lahko vam nekdo naredi bele lase, ni rečeno, da se da to naredit na vsakih laseh. Jaz imam tako ogromno rumenega pigmenta, da mi je več frizerjev jasno povedalo, da mi lahko pustijo blanž na laseh 5 ur, pa vseeno ne bom imela popolnoma belih las in konec debate. Se da to dosežt če se dajo na pobeljene lase še prelivi, ki nevtralizirajo rumeno barvo, vendar pa se ti prelivi radi izpirajo in zdržijo tam nekje 14 dni... sper odvisno od las in od pogostosti pranja.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#17 misha

misha

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Celje
  • Interests:šport

Posted 17 May 2006 - 10:22 AM

Se strinjam z Dilemo!!!

sem bila pri frizerju, mela 4 ure peroksid na glavi, potem mi je dal prvi preliv, pa ni prijel. pa drugega, pa tretjega,... pa sm itak vidla da tud njemu ni nč več jasn kaj mi nej naredi, da ne bom rumena. kr mi nč ni prjel. pol za konec mi je pa vijola preliv gor dal, in rezultat...KATASTROFA!!!! twisted.gif in to ne kr en frizer za "stare mame", ampak v Celju najboljši frizer. In za to svojo katastrofo na glavi sm odštela kr neki dnarja. tak da frizerji tud niso čarovniki. če ne gre, pač ne gre.

zato se morm pa sama znajdit da mi to rata smile.gif
  • 0

#18 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 17 May 2006 - 10:56 AM

jaz imam tudi lase dolge okrog 5 cm, moja naravna barva je temno rjava in barvam se na belo! ko sem šla iz rjave na belo v prvem poskusu ni uspelo in sem ven prišla kot piščanček, v drugem poskusu pa sem imela željeno belo.
mislim pa da če ti gre na sivo, da bi na belo tudi moglo it.
kakšna pa je tvoja naravna barva oz. iz kakšne barve si šla na belo?

in glede trajanja belega tona. meni se bel ton zelo dolgo ohrani, saj uporabljam peno za beljene lase (za izničenje rumenega tona ) od Keune.
pri nas na ptuju se še dobi v vsaki drogeriji, kjer prodajajo te izdelke. in pena resnično pomaga.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#19 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 17 May 2006 - 02:09 PM

misha idi pod sestavine pogledat oceno in sliko pene od Keune o kateri sem ti govorila!
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#20 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30782 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 May 2006 - 02:42 PM

Midve s sestro imava pa od Revlona Professional tole kolekcijo za bolj bel odtenek las, oz. za uničevanje rumenega tona, pa je tud ful dobr.

Men sicer šampon ni, imam raje navadnega,
uporabljam pa balzam v spreju, ki se ne izpira in je bil tudi v Setavinah dobro ocenjen, prav tako tudi šampon, če se prav spomnim.

Sam tole se dobi le pri frizerjih, balzam stane 1700, šampon pa malo čez 2k.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users