Jump to content


Photo

Bolečine v križu in hrbtenici


  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#101 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26148 posts

Posted 08 August 2017 - 02:13 PM

Jaz ne morem v dolocenih pozicijah vec sedet. Na sprehodu imam isto tezave. Najbolj mi pomaga ce se nekaj casa zibljem v predklonu, na ta nacin se sprosti pritisk na isias ampak tega pac ne mores ravno kjerkoli pocet :) komaj cakam september in zacetek joge, ker se mi zdi, da res pomaga. Zdaj sem poskusila kaj najti o teh bolecinah na googlu ampak mi rata slabo kaksne eni pisejo. Ze ves cas sem ful aktivna, do pred dveh mesecev sem se redno tekla, telovadim pa sprehajam se pa itak skos. Vsak dan prehodim 10km. V sluzbi imam ful dinamicno delo ampak roko na srce tudi postiljanje postelj (na primer) ni ravno poezija za hrbet. Ocitno se bolecinam ne bom mogla ravno izognit.
  • 0

#102 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82160 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 August 2017 - 02:27 PM

Uau, pridna. :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#103 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 08 August 2017 - 03:02 PM

V 10 km imas vstete korake v sluzbi ali je to se ekstra? :) Jaz sem se navadila na stole manjso blazino naslonit, da me podpira v ledvicnem predelu, mi je tako dosti bolj udobno in manjkrat se zverizim v kaksno cudno drzo, pri kateri bi prislo do bolecin. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#104 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26148 posts

Posted 08 August 2017 - 03:24 PM

Poleg sluzbe je to. Oz. trenutno sem itak se na dopustu.
  • 0

#105 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16076 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 03 June 2019 - 01:10 PM

Bom kar tu vprašala, namesto odpiranja nove teme.

Med hojo sem dobila žulj in očitno po želji ublažitvi tega sem začela grdo hodit in si malo nahodila oz. nategnila kak ligament stopala. Od gležnja dol, po zunanji strani sem imela rahlo otečeno, mogoče minimalno še stopalni lok, zdaj pa je še rahla modrica. Sem precej prepričana da ni zvin, saj ko sem imela zvin je bila konkretna oteklina. 

 

Je imela katera kdaj težave z ligamenti? Poskušam čim bolj mirovat, dajem obkladke, mažem z Voltarenom, danes grem še po neko žavbo, ki naj bi bila še posebej za tetive in upam, da bo kaj koristilo. Pomaga še kaj druga, kaka masaža, namakanje, kaj tretjega?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#106 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2019 - 12:25 AM

Tasika, jaz sem si enkrat poškodovala Ahilovo tetivo in sem nosila bandažo za gleženj:
https://www.sanolabo...ASAAEgJatPD_BwE
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#107 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 24 October 2019 - 07:42 AM

Včeraj objavil kolega na fb, da smo se smejali. Ampak je smešno, ker je dostikrat resnično. ;)

Attached Files


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#108 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 24 October 2019 - 09:22 AM

:D
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#109 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 24 October 2019 - 09:54 AM

Jaz sem si pa tole nabavila

https://www.kickstar...cb/infinity-pad


  • 0

#110 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26148 posts

Posted 24 October 2019 - 10:29 AM

Meni se najbolj pomaga telovadba in joga, ker me boli zaradi dvigovanja in ne zaradi nepravilne drze. Pa vedno ful pazim, da na noge dvigujem.
  • 0

#111 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 24 October 2019 - 10:33 AM

Jaz sem si pa tole nabavila
https://www.kickstar...cb/infinity-pad


Misliš, da ti bo nucalo? Jaz imam pri starših še vedno Spinalis stol, pa sem tudi na tistem sedela čisti zavrženo, kot na tisti skici, ki jo je Matilda danes prilepila.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#112 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25665 posts
  • Gender:Female

Posted 24 October 2019 - 11:05 AM

Za spinalis sem v zadnjem času slišala, da ni idealen. Ne spomnim se pa točno, kje je fora... Verjetno tudi v tem,da

 

Glede na to, da 8h na dan sedim na stolu v službi, sem vložila nekaj v kvaliteto sedenja, čeprav imamo dobre ergonomske stole... Pri tej zadevi res pazim, da sedim na sednicah in po 4m sedenja gor me sicer išias še vedno boli, ni pa slabše :D


  • 0

#113 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 08 October 2022 - 09:10 AM

A ima katera izkusnje s pranamat blazino oz. pozna koga, ki jo ima pa je zadovoljen? Sploh me se nikoli ni kaksen hype iz internetov zamikalo kupiti :) Me zanima, ce res blagodejno vpliva na hrbet. Menda je kar bolece.

https://pranamat.si/...ihoCPnsQAvD_BwE
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#114 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17716 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 08 October 2022 - 10:29 AM

Mislim, da je bila ravno Nuša Gnezda v njihovi tovarni in da bo imela kodo za 20%.
  • 0

#115 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 08 October 2022 - 10:41 AM

Ja. Kodo za 25 ima. Zato me tudi zanima, dokler je se.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#116 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25235 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 09 March 2023 - 10:48 AM

Se je katera potem opogumila in sprobala to čudo? Shakti mat tudi veliko oglašujejo in me zdaj malo firbec matra.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#117 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14910 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 09 March 2023 - 01:35 PM

Vsi pravijo da je samo hype.
  • 0
 

#118 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30604 posts
  • Location:Primorska

Posted 09 March 2023 - 01:53 PM

Jaz sem jo zadnjic videla pri kolegici, ona pravi, da jo redno uporablja in ji je všeč, sama se pa nisem gor spravla, haha.
  • 0

#119 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26148 posts

Posted 20 March 2023 - 01:27 PM

Jina, vprasam tu,da ne ametim v instagram. Zakaj menis,da imas pomanjkanje magnezija?
Oz. Zakaj bi narocila od Ane? V cem mislis da je boljsi od teh,ki so na razpolago?
  • 0

#120 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82160 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 March 2023 - 01:55 PM

Pojma nimam, če mi ga primanjkuje ali ne, niti ga ne jemljem redno. Samo med menstruacijo, ko imam poleg krčev svinjske bolečine v nogah in včasih po stresnem dnevu, da lažje zaspim. 

Kolikor sem videla, njen Mg vsebuje več oblik. Trenutno tega kupujem v Müllerju: https://www.amazon.d...s/dp/B07F7RX1BR

 

Zakaj je to v tej temi?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users