Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2075 replies to this topic

#21 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 August 2015 - 09:09 AM

A si že sprobala?

Jaz sem si jeseni kupila PC 8% aha gel, zadnjič pa še retinol, bom začela oktobra.


  • 0

#22 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 22 August 2015 - 10:35 AM

Ne, imam še malo PCjevih. Bom pa naslednjič te naročila. Ocene so zelo dobre (tudi tisti, ki primerjajo, pravijo, da so jim te kisline ljubše in manj dražeče). 

 

Poročaj kako bo. Meni zadnje čase nobene aktivne sestavine ne pašejo, začne koža takoj bruhati ene mozolje.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#23 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 August 2015 - 11:13 AM

Bom napisala ja, ta retinol me res zanima.

Sem pa nazadnje dobila nek tester z retinolom, je bilo ful močno, kožo okrog oči mi je čist skupaj stisnilo in zgubalo...


  • 0

#24 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2015 - 07:37 AM

Če bi prej omenila, da kupuješ...  :ph34r: Saj drugače je super in bom porabila, ampak večkrat kot max. 2x na teden ne morem (tudi ker me skrbi isononyl isononanoate). Mi kar izsuši kožo pa še ene dva dni imam filing, kot da sem bila ne liftingu.

 

Zakaj te skrbi, kaj pa naredi ta snov?

 

A si kaj pisala o Belakne? Sploh se ne spomnim.


  • 0

#25 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 25 August 2015 - 07:42 AM

Zna mašiti pore. Zato dam gor za 20 minut potem pa sperem. Mi je več kot dovolj. 

 

Pred kratkim najbrž res ne. Zakaj?


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#26 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2015 - 08:02 AM

Aja ne daš retinola za celo noč na obraz? Zanimiv. A si na začetku recimo delala tako?

Zato ker sem čist not padla v to kar si pisala gubah in o PC in vsem tem :) in začela kupovat. Belakne je ziher cenejša...


  • 0

#27 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 25 August 2015 - 08:11 AM

Na začetku sem, pa sem ugotovila, da mi tako manj izsuši. Saj v 20 minutah naredi še vedno tisto, kar mora :)

 

Ti bom dala še nakaj za prebrat :D Mogoče sem celo že kdaj nalepila, hmm. Ne, da moraš karkoli od tega upoštevati, ampak je par zelo dobrih nasvetov (čistilo z nizkim pH, na koncu nekaj težkega, da ujameš vlago...). 1. del in 2. del. (gospa je stara 36-40, noče povedati, hehe).

 

Pa še dva znanstvenika, ki odgovarjata na vprašanja o kozmetiki in razbijata mite in neumnosti, ki krožijo.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#28 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2015 - 08:26 AM

O hvala, kok je tega! :)

Jaz bom nekje oktobra začela.


  • 0

#29 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 25 August 2015 - 08:33 AM

Če boš imela kakšno vprašanje, kar vprašaj. To je moja najljubša tema  :D


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#30 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2015 - 08:37 AM

Veš da :) Hvala.


  • 0

#31 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 25 August 2015 - 11:45 AM

Podgana, a Belakne naj bi isto deloval na gube kot ta retinol?
  • 0

After all this time?

Always.


#32 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 25 August 2015 - 11:55 AM

Ja, ker adapalene je retinoid.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#33 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 25 August 2015 - 12:04 PM

:woot:
  • 0

After all this time?

Always.


#34 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16872 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2015 - 12:12 PM

Nincha, pa sej še ne rabiš učinka na gube? :lol:

Hjoj, jaz sem čist zmedena okoli obrazne nege, včasih sem imela vse to v malem prstu, ko se mi je pa koža izboljšala, sem se nehala z njo pretirano ukvarjati. 

 

Tisti BHA gel z ebaya deluje obetavno, sploh sestavine so mi res všeč. Pa evo, to ti je minimalistična embalaža. Zadnje čase se mi spet nekaj prčkajo nečistoče povsod. 

Za zjutraj pa pol rabim še neko vlažilno zadevo z UV zaščito in antioksidanti? 

 

Razni toniki, serumi in 3 različne vrste krem, meni je to too much... Zanima me torej, kaj rabim minimalno, da bo za mojo kožo poskrbljeno. 


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#35 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 25 August 2015 - 12:34 PM

Na celu mam tri ful globoke gube, ker se skos mrscim, sploh ne znam met sproscenega obraza. In je fuuuul zoprno, ker se ne morem pudrat - mi gre ves puder v gube. Saj ne da pricakujem cudez, ampak ce bi malo omililo situacijo bi bilo ze kul. Drugje nimam gub.
  • 0

After all this time?

Always.


#36 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 25 August 2015 - 12:35 PM

Rabi, rabi. Je treba zgodaj začeti, ne potem, ko jih že imaš :D

 

Za zjutraj pa pol rabim še neko vlažilno zadevo z UV zaščito in antioksidanti? 

 

To si vsi želijo :D Ne vem pa, če obstaja. 

Rabiš UV zaščito pa mogoče kaj vlažilnega z AOK za zvečer. To je to. Pa pač za čistit in mogoče piling. Ostalo je glede na stanje kože (suha, mozolji itd.).


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#37 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11518 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2015 - 03:00 PM

Na celu mam tri ful globoke gube, ker se skos mrscim, sploh ne znam met sproscenega obraza. In je fuuuul zoprno, ker se ne morem pudrat - mi gre ves puder v gube. Saj ne da pricakujem cudez, ampak ce bi malo omililo situacijo bi bilo ze kul. Drugje nimam gub.

 

Jaz imam enako, sploh se ne znam nehat gubat tam. Že samo, ko si z maskaro vmes oči mažem se gubam! Tako, da sem na čelu se nehala mazat s tekočim pudrom, ker mi je potem vedno zlezel v gube in je stanje izgledalo še stokrat bolj grozno kot dejansko je, na čelu uporabljam zdaj samo še pudre v prahu, mineralnega trenutno, drugje pa se tudi s tekočim.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#38 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18163 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 25 August 2015 - 03:10 PM

Enako! Hvalabogu se mi na čelu nikoli ne delajo mozolji, tko da ni neki ful potrebe po fasadi. Ampak je vseen bedno. <_<


  • 0

After all this time?

Always.


#39 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10432 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 August 2015 - 03:48 PM

Podgana, kateri izdelek točno od Belakne pa imaš?


  • 0

#40 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16445 posts
  • Gender:Male

Posted 25 August 2015 - 06:24 PM

Za ogrce je res kao boljša BHA, ker naj bi topila maščobo. Tudi uravnava sebum na ta način in jo mnogi uporabljajo zjutraj. Mineralni puder s spf 15 je enako nič. Jaz uporabljam kar 50 pa pač na tanko mažem pozimi, ker imam eno kremo. Ne mažem pa vsak dan. Poleti že, pozimi pa bolj tako tako, če se mi zdi, da bom veliko zunaj in je sonce, ker UVA so vedno prisotni  :closedeyes: AOK definitivno lažje najdeš v toniku ali vlažilni/hranilni kremi kot v kremi s faktorjem.

Gube se do določene mere še vedno da ''popraviti''. Sem že videla kar konkretne izboljšave, seveda z bolj močnimi izdelki.

 

Zdaj imam ene testerje iz Koreje naročene, menda je dobra in lahka, lahko pošljem, ko dobim, če katero zanima. Imajo bolj zanesljive (predvsem proti A žarkom) in lažje kreme. Japonci pa sploh. Tale je najbolj znana (9€, 50g), samo ima alkohol:

 

packagecloseup.jpg

 

Dobra izbira je tudi BB krema. Dobra UV zaščita in vlaga. Meni všečne so Skin79, imajo tudi zelooo svetle. Niso komedogene, vlažijo in rahlo prekrivajo.

 

 

Že samo, ko si z maskaro vmes oči mažem se gubam! 

 

 

Resno, a to se sploh da kako drugače narediti :D

 

Frida, saj mislim, da samo eno predpisujejo. Gel, če se ne motim.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users