Jump to content


Photo

Friziranje, kopanje in krtačenje


  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#21 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 21 March 2006 - 07:45 PM

Nazadnje sem bla z njo tam decembra.
Skopala, sfenala,počesala in ji stisnila vrečke sem doma sama, ta da ni mela nobenih vozlčkov... Ona pa jo je postrigla, sčistla ušesa in postrigla kremplčke in je prišo 5000. Aja pa poleg sem lahko, ker ko smo pudla vozli k drugim frizerom tega nekateri niso pustli, ampak on ni bil glih tip psa, ki bi zamero. Enih parkrat pa sem Neli pustla kr tam pa je bla full užaljena in pol drugič sploh ni hotla več it - je pa res da je pune razvajena!
  • 0
user posted image

#22 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 March 2006 - 07:45 PM

Verja ... napiše se friziranje, ne pa frizeranje. biggrin.gif wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#23 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 21 March 2006 - 11:40 PM

.
Kopamo jo z enim šamponom za dolgo dlago in še nek balzam ima notri. S šamponom je ne tako pogosto (baje ni priporočljivo - tako mi je veterinar svetoval)... bolj pogosto jo samo z vodo oplaknem.
Strižem jo pa jaz! Opa! biggrin.gif Predvsem ušesa (da, ko je pri jedači, si jih ne namaka v skodelico) - tako, stopničasto, da je več volumna biggrin.gif:D ..... pa tam pri riti in odspodaj po trebuhu - da ne vlači dlakovja po tleh. S pričesko je izredno zadovoljna. biggrin.gif




.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#24 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 22 March 2006 - 07:26 AM

QUOTE(DiLeMa)
Verja ... napiše se friziranje, ne pa frizeranje. biggrin.gif wink.gif


Tiskarski škrat odpravljen laugh.gif
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#25 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 March 2006 - 11:45 AM

QUOTE(Jenna)
Strižem jo pa jaz! Opa! biggrin.gif Predvsem ušesa (da, ko je pri jedači, si jih ne namaka v skodelico) - tako, stopničasto, da je več volumna biggrin.gif:D ..... pa tam pri riti in odspodaj po trebuhu - da ne vlači dlakovja po tleh. S pričesko je izredno zadovoljna. biggrin.gif


biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#26 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 22 March 2006 - 01:40 PM

A ni to lepo, da tako skrbimo za naše živalice. biggrin.gif
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#27 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 March 2006 - 02:06 PM

.
Hja, kar je res, je pač res. biggrin.gif
Sem pozabila napisat, da ji pristrižem tudi rep - da je bolj košat in štrli, kot kakšna mogočna roža. biggrin.gif:D:D


.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#28 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 22 March 2006 - 02:12 PM

Ali katera kopa tudi mačke? Mi jo nismo še nikoli.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#29 Metuljcica

Metuljcica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 414 posts
  • Location:Štajerska

Posted 22 March 2006 - 02:26 PM

Moja kolegica svojega mačkona full pogosto kopa (malo je mahnjena na higijeno). Zaj pa je začela še mačko od fanta kopat.
  • 0
user posted image

#30 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 22 March 2006 - 02:29 PM

Mi smo Perzijko, ko smo jo imeli kopali pa je bilo vedno grozno, ni se pustila.

Naslednje muce in te, ki jo imamo sedaj pa nismo nikolil. Baje obstaja en suhi šampon za muce, pa ne vem, če je o.k.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#31 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 09 January 2007 - 09:36 AM

Jaz kot nora iščem dobr Trimer za Višavca, a mogoče katera ve kje bi to dobila? Namreč v teh pasjih trgovinah imajo same une plastik fantastik, ki so čisto zanič (imam dva že doma).
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#32 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 May 2007 - 08:48 AM

mene pa zanima, ce bi npr mela psa ane, pa k bi ga kopala, a bi ga lahko prala s samponom vichy decros proti izpadanju las, da mu ne bi tok dlaka izpadala???
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#33 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 03 May 2007 - 09:04 AM

QUOTE(piko*biko @ 3. 5. 2007 - 7:48) View Post

mene pa zanima, ce bi npr mela psa ane, pa k bi ga kopala, a bi ga lahko prala s samponom vichy decros proti izpadanju las, da mu ne bi tok dlaka izpadala???


a me hecas??? down.gif
Zakaj pa potem sploh obstajajo pasji samponi?Verjetno zaradi tega,ker so bolj BLAGI in primerni za TOCEN DOLOCEN TIP IN BARVO DLAKE.Primer moje psicke,ki je westyka;westyi imajo pogoste alergijske tezave na kozi-nasa psicka nima nobenih tezav,uporabljam sampon za trdo-dlake pse in ni nikoli bilo problemov.Sosedova westyka pa ima neprestano tezave s samponom,tako da zdaj uporabljajo tistega,ki jim ga je priporocil veterinar,pa se tistega morajo zelo razdreciti z vodo.

Ce je pes nagnjen k alergijam pa itak veterinar predpise sampon ali pa svetuje katerega moras kupit.
Tole kar si pa ti napisala pa je prav smesno rolleyes.gif ,ce ti je toliko do tega,da mu dlaka ne izpada-s kupi pudlja.Pudlju dlaka ne izpada,ampak samo raste(zato je potrebno strizenje in pogosto razcesavanje).Drugace pa ti lahko povem,da malo kateremu psu dlaka ne izpada-to se lahko le omili z trimanjem(ce imas terierja ali trdo-dlakega psa),strizenjem,razcesavanjem,negovanjem dlake...
Sej ta odvecna dlaka ki pada stran je lahko samo:
-odraz tega,da psa premalo ceses in mu s tem NE odstranis dovolj podlanke in dlake(ki se je nabrala)
-odraz kaksne bolezni (vcasih pa to vidis ze itak po zunanjih znakih)
-spreminjanje letnega casa (dlaka se redci ali pa gosti)

Piko*biko s takimi vprasanji,pa ceprav si zacetnica pa ne smes prihajat na dan-pravi vzreditelj te ne bo vzel resno in se najde tudi veliko takih,ki ti psa ne bi prodalo (razen neodgovornih ljudi,ki imajo pasje trgovine in jim se gre samo za zasluzek)

Poleg tega pa ti mora pes ustrezat po karakterju,njegovi aktivnosti,drugim potrebam,negovanju,itd.
Glej...primer maltezana:kuza je ful simpaticen,prijazen,malo aktivnosti zahteva(razen treniranja mozganckov z trikci in socializacijo),je majhen,vendar pa ima veliko dela njegova dlaka.Ker je mehka,je potrebno vsakodnevno razcesavanje,negovanje,ker drugace se naredijo vozlji(ki so za odstranjevanje boleci).Vozlji sicer lahko tudi odstrizes,samo potem je na tistem mestu brez dlake,ker ponavadi se vozelj zacne delat ob blizini koze.

Premisli wink.gif ....
  • 0
I am falling between dreams and reality

#34 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 May 2007 - 09:25 AM

ja sej se mi je zdel da ne, sam uprasat sm useen mogla biggrin.gif hvala za odgovor
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#35 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 03 May 2007 - 01:37 PM

OMG..prosim reci, d aimaš 10 let in nič več rolleyes.gif
1. Psi imajo drugačen PH kot mi.
2. Psa skopaš samo če se je povaljal v čem smrdečem. Drugače ni treba. Je tuš z vodo povsem dovolj, pri krakodlakem pa če ga obrišeš z vlažno krpo.

Redno krtačenje je pa glavno, da ima lepo dlako.
  • 0
IPB Image

#36 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 May 2007 - 08:52 PM

pa dej kej me napadate pizda, pac ne spoznam se na pse, k da ste se ve rodile tok pametne kokr ste zdej
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#37 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 03 May 2007 - 09:06 PM

Piko*biko sej je se dosti takih ki se ne spoznajo,ampak vsakemu da zdrava pamet-da ce obstaja posebej pasji sampon,posebej pasja hrana,posebej pasje igrace samo za pse-potem lahko ze iz tega sklepas,da je res namenjno samo za njih,za njihovo cim boljse in dolgo zivljenje in ni tam v zivlaskih trgovinah samo za okras rolleyes.gif

Anja88 in jaz pa se kdo drug ti pa zelimo samo pomagati... rolleyes.gif

Glede tega pa se,da se ne spoznas-potem pa se moras se veliko veliko posvetovati preden sploh kupis katerokoli pasmo psa ali pa ga v zavetiscu posvetis-in ti ni treba bit nic nesramna ermm.gif dry.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#38 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 03 May 2007 - 09:17 PM

js nism nc nesramna, sam mi gre na zivce, da me tko pokroviteljsko obrvanavata k enga kretena. ma se sploh ne bom pogovarjala na takem nivoju, sam se to bom povedala, da psi jejo tut clovesko hrano pa igrajo se z cloveskimi igracami in tako dalje, nebom vec nastevala, mislm da se razumemo
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#39 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 03 May 2007 - 09:20 PM

ja jaz tud mislim da mal preveč ene vsiljujejo svoje nasvete in pametujejo , ene stvari mene sploh ne zanimajo, kr neki tečaji, pa neko razmetavanje denarja, mislim halo, eni nismo miljonarji, in ne vem kaj, na koncu koncev pa itak človek ma svojo živalco najareje na svetu, naj bo mačka pes ali pa bik biggrin.gif laugh.gif
upam da ne bom koga užalila, postov nisem natančno prebrala, ker sem na tesnem s časom. smile.gif
  • 0

#40 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 03 May 2007 - 09:45 PM

QUOTE(besweety_inside @ 3. 5. 2007 - 22:20) View Post

ja jaz tud mislim da mal preveč ene vsiljujejo svoje nasvete in pametujejo , ene stvari mene sploh ne zanimajo, kr neki tečaji, pa neko razmetavanje denarja, mislim halo, eni nismo miljonarji, in ne vem kaj, na koncu koncev pa itak človek ma svojo živalco najareje na svetu, naj bo mačka pes ali pa bik biggrin.gif laugh.gif
upam da ne bom koga užalila, postov nisem natančno prebrala, ker sem na tesnem s časom. smile.gif

Kdor noče pomoči, pač naj ne piše sem. Mislim, da se punce za vsak nasvet, vprašanje posebej potrudijo, razpišejo. Če komu ni povšeči njihov način svetovanja, pa naj sprašuje drugje.
Pokroviteljstvo ali ne? Kot vsepovsod drugje, se da svoje mnjene/ vprašanje/ pripombo/ kritiko izrazit na x načinov. V tem je treba biti pa vešč, kar se mora pa še marsikdo (vključno z mano) naučiti. To ne leti na nikogar določenega. Vidim samo, da se ta probelm dotikrat pojavlja v "izmenjavi mnenj" oz. "zdravljenju kompleksov" kot to nekateri prerado poimenujete.

Piko, sama ti predlagam, da si sposodiš kako knjigo o vzreji psov in kar tako, malo pred spanjem počasi bereš. Toliko, da se spoznaš z živaljo, ko boš pa začela razmišljati o določeni pasmi, se boš seveda osredotočila nanjo.
Knjige so zelo zanimive. Ko spoznaš enkrat žival, sploh ne vidiš več pogovornih preprek. smile.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users