Jump to content


Photo

Mačke


  • Please log in to reply
712 replies to this topic

#701 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 07 June 2022 - 07:29 AM

Se stirnjam z Ančko. MOja sestra je lani vzela mačka s seboj, ki ravno tako nima rad vožnje. Za mačka je bilo to preveč, celo pot je dihal z odprtim gobčkom, nič jedel, bnič pil, jokal. Letos bo v mačjem hotelu.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#702 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 June 2022 - 07:44 AM

Za kako dolgo pa namerava na morje? Ce ne ne mara voznje, potem bo 4,5h pot 2x v verjetno zanj cist prevec stresno. Pa racunat mors, da ne bo stresno samo na poti, ampak tudi novo okolje v katerega ga bo pripeljala. Macke so izjemno teritorialna bitja in mu bo tudi novo okolje stresno. Pa naj ne razmislja samo o poti, ampak tudi ali je apartma/hisa dejansko primerna za muco - ali je opcija, da se mucu omeji morebiten pobeg, ali tam v blizini zivijo se kaksne druge zivali itd. Plus, za pot potrebuje potni list, cepljenje, mislim, da bi naj bil tud cipiran (to nisem 100%),za prehod Hrvaske meje pa morda se kaj (naj preveri).
Moje mnenje je, da ce je res tako hudo, da razmislja o pomirjevalih in uspavalih za na pot, potem je zame no go, da gre vzame s seboj.

Jaz sem moji dve prvic vzela s seboj na pot, ko sta bili stari 3 mesece - t.j. cas, ko se sprejemajo spremembe, tako da sta se navadili na potovanja. Ne bom pa rekla, da uzivata med potjo.

Za wc imamo mi eno kartonasto skatlo v njej pa pesek nasipan v vreco za smeti, ki se da spet. Ko se ustavimo in spustimo v zaprtem avtu muci iz transporterja, vreco razpnemo in ce je potreba, opravita svoje. Ceprav Ziva ponavadi zdrzi brez lulanja in kakanja do cilja.

Ps: pa pri spuscanju iz transporterja je potrebno na vse luknje v avtu. Ziva se nama je enkrat v najetem avtu splazila skozi luknjo nad zadnjim sedezem v natrpan prtljaznik in sva jo mogla lovit ob odprtih vratih. Na hrupnem prometnem postajaliscu ob avtocesti. Se dobro, da v takih situacijah otrpne, ker ne vem kako bi kaksno drugo macko, ki reagira s paniko in “run as fast as you can” lovila po parkiriscu.
  • 0

#703 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10555 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 June 2022 - 08:08 AM

Jaz se tudi strinjam z ostalimi? Macki bo sigurno boljse doma v miru, ce ima koga, da ji pride mal druzbe delat.. Koliko casa bo na dopustu?
  • 0

#704 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23490 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 07 June 2022 - 08:15 AM

najlepša hvala za odgovore in mnenja. Ji bom posredovala. 

 

Za tam ni problem, saj je hiša popolnoma ograjena z obzidjem in nikakor ne more pobegnit ali srečat druge živali. 

Za vse ostalo pa naj sama razmisli. 

 

Problem je, da gre ona vsako leto za cel mesec na vikend (ali še malo dlje) in je vedno pustila mačka doma. Po parih dneh, tudi če smo redno hodili tja, se ni več prikazal in nikoli nismo vedeli ali je sploh še živ, dokler ni ona domov prišla in se je po nekaj dneh ves užaljen prikazal. 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#705 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45427 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 June 2022 - 08:35 AM

Moji dve sta isti, ko ju pustimo v varstvu. Ziva se se prikaze, Lili pa ne. Dokler manjka hrana in so kakci in lulanje v macjem pesku, potem ni skrbi, da bi bilo kaj narobe.

Sem se enkrat prebrala tvoj post in to da je poleg avta v igri tudi trajekt, tako da samo potrjujem, da jaz ne bi vozila muca s seboj. Še vec stresa. Mislim, ce bi na trajektu ostal sam v avtu je v nevarnosti, da se avto pregreje, ce ne bo nje zraven se bo pocutil se bolj zapuscenega. Ce ga vzame s seboj gor na palubo bo pa spet izpostavljen novim intenzivnim zvokom in drazljajem.
  • 0

#706 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15071 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 29 March 2024 - 09:13 AM

Katero hrano dajete svojim mackam?
Jaz sem ze cist zmesana.
Rada bi ji dala kvalitetno hrano. Vsaki kao nekaj manjka in ni tok dobra.
S cim futrate ve in katere znamke so po vasem mnenju kvalitetne?
Zanima me oboje - mokra in suha, ker hranim oboje.
Trenutno dajem wild freedom, po kateri je ful zejna, resno, prej je niloli nisem videla pit vode doma, ever.....zdaj redno pije. Zredila se je tud.
Dolgo sva imeli felix, ki je baje trash. Hills in royal sta baje shit.
Tko da....mnenja???
Je pa ze seniorka, 11 let bo stara.
  • 0
 

#707 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 29 March 2024 - 09:54 AM

Mi mu dajamo royal in je zdrav in fit.
  • 0

#708 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 29 March 2024 - 11:19 AM

Mi smo dajali Meowing heads in N&D naši senjoriti, imata oba visoko vsebnost mesa, rada je imela pa Royal Canin ki je bojda precenjen. Ima pa naša zdajšnja muca težave z mehurjem in ji pomaga oboje, urinary verzija briketov.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#709 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15071 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 29 March 2024 - 07:39 PM

Hvala za mnenja!
  • 0
 

#710 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 31 March 2024 - 12:30 PM

Meni je vzrediteljica tele priporočala:

 

1)Acana
2)Orijen
3) Porta 21- ali samo Porta 21 feline Finest Sensible- bez žitarica
4) Taste of The Wild
6)GranataPet
7)Applaws
8)Sanabelle
 
Nori obožuje tele Cosma juhice: https://www.zoohit.s...ariant=714745.3
Meni je ful dobro, da so vrečke manjše (40g) in ji dam dve na dan, pa ful tekočine je zraven, ker mačke ponavadi itak premalo pijejo. Brikete ma pa te in je isto nora nanje: https://www.zoohit.s...ariant=586451.3

  • 0

After all this time?

Always.


#711 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15071 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 31 March 2024 - 01:18 PM

Hvala nincha! Nasa ma tud brikete Applaws, prvi briketi da jih dejansko je.
Acano pa Orijen sem ze gledala.
Bom probala se tele juhice.
Narocim v naslednjem tednu :)
  • 0
 

#712 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26282 posts

Posted 31 March 2024 - 02:15 PM

Sanabelle so bile nam cudne.
  • 0

#713 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14787 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 31 March 2024 - 06:09 PM

Applaws smo mi tudi imeli svoj cas.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users