Jump to content


Photo

Astma


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 PinaColada

PinaColada

    sramežljivec

  • Člani
  • 58 posts

Posted 28 April 2008 - 07:10 PM

Ojla,
zanima me, če ima katera astmo in s čim jo "zdravi". Jaz imam trenutno Berodual in Alvesco (nekaj novega na tržišču), mi je pa zadnjič predpisala Singulair. Ali jih katera jemlje in kako je zadovolja. So kakšni stranski učinki?

Hvala za odgovor. smile.gif
  • 0

#2 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 May 2008 - 10:08 PM

Moja mami ima astmo že nekaj let. Odkar teče, ne rabi več niti tablet, niti tiste pumpice. cool.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#3 PiiKa*

PiiKa*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 431 posts

Posted 04 May 2008 - 09:33 AM

moj brat je mel astmo ko je bil še mal mlajši in pol je zdravnica rekla, da bi lahko pomagal ali pa vsaj ublažil astmo, če bi redno pil kozje mleko. in pol je pač eno leto pil mleko in astme nima več.
ker glede tistih pumpic je vse tko škodljivo in vse, postaneš odvisen in preprosto ne moreš več brez njih in to ni dobro.
na tvojem mestu bi najprej probala kaj naravnega. pomaga recimo tudi svež gorski zrak ali pa zrak na morju.
  • 0

#4 čebelica-maja

čebelica-maja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 04 May 2008 - 09:41 AM

jst jemljem singulair že več kot 2leti in sem zadovoljna..nimam "napadov", ponoči me ne zbuja kašelj in tko
..stranski učinki pa pišejo tam-lahko je slabost, bolečine v trebuhu, men se zdi probavne motnje, več pa ne znam napmet..piše tam smile.gif
  • 0

#5 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 May 2008 - 12:01 PM

Jaz sem imela astmo (kao, zdravniki niso vedla al mam astmo, al pa kronični bronhitis) tik preden sem prišla v OŠ. Nekaj časa se je vleklo, pa uporabljat sem morala pumpico, no, bi jo morala pa je nisem, ker razen parkrat nisem niti mela težav z dihanjem. Kmalu se je pa popravilo in nisem več mela težav od takrat naprej. Beats me ermm.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#6 PinaColada

PinaColada

    sramežljivec

  • Člani
  • 58 posts

Posted 06 May 2008 - 08:34 AM

Čebelica to je vse od stranskih? Nobenih depresij in podobno?

Crna potem je verjetno šlo za bronhitis. Lahko bi ti pa komot nardil tes za ugotavljanje astme. smile.gif
  • 0

#7 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 14 June 2008 - 11:29 AM

No js pa zdj že en mesec redno jemlem Flixotide Discus. In pač 3krat na dan morm s PEF testom merit napredek in morm rečt, da se ful pozna. Poleg tega mam pa še ventulin, ki ga uporabim samo od zelo hudem naporu, ko res ne morm več dihat.
Odvisna nisem postala od tega! vedno mam pri sebi, če me slučajno kej zabaše da ne morm nič.
Odkar pa tečem velik po gozdu pa lažje diham. Mogoče so tud zdravila spravla pluča v red, ampak velik pa prispeva tudi "zdrav" zrak smile.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users