Jump to content


Photo

Zavod za zaposlovanje


  • Please log in to reply
218 replies to this topic

#41 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 28 April 2011 - 03:30 PM

Jah, to je vse res. Ampak tisti ki nimajo štipendije zelo težko shajajajo (razen če staršem ne težiš za vsak euro), in potemtaken je kelnarjenje ali pa prelaganje škatel v Mullerju pač potrebno. Ampak to so itak že druge vode, BV o tem razglabljat.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#42 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 April 2011 - 03:31 PM


QUOTE(Sarah @ 28. 4. 2011 - 16:30) View Post

in potemtaken je kelnarjenje ali pa prelaganje škatel v Mullerju pač potrebno. Ampak to so itak že druge vode, BV o tem razglabljat.


Ne pravim, da ni potrebno za preživetje ... pravim, da je popolnoma nekoristno za prošnjo!

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#43 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 28 April 2011 - 03:32 PM

Aha, aha, to pa. smile.gif Samo malo me je zmotil tisti stavek da nekateri tega niste delali ker ste pridno študirali tongue.gif Nekateri pa in delamo in pridno študiramo tongue.gif wink.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#44 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 April 2011 - 05:09 PM



QUOTE(Sarah @ 28. 4. 2011 - 16:32) View Post

Nekateri pa in delamo in pridno študiramo tongue.gif wink.gif

Malo težko se posvetiš študiju (predavanjem, ki trajajo celo dopoldan (in velikokrat še popoldan), seminarskim, poročilom, itd.),
če imaš še šiht poleg, ki je po možnosti 8-urni.
Seveda odvisno od faksa in šihta. Pa pustimo to, ker si narobe razumela mojo poanto in čist v neke druge vode
zavila ... hotela sem povedati, da npr. tistemu, ki bo iskal šiht na področju managementa, ne bodo v prošnji baš
koristile izkušnje na področju kelnarjenja ali pa zlaganja paketov na pošti.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#45 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82500 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 April 2011 - 05:14 PM


Jaz se tudi strinjam glede tega z izkušnjami, razumem pa tudi delodajalce, da hočejo nekoga, ki ima že kaj izkušenj s področja dela, za katerega odda prošnjo. Je pa res, da je izkušnje zelo težko dobit.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#46 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 April 2011 - 05:17 PM





Ja, ampak od kod bo pa študent, ki diplomira in začne takoj iskati službo, imel že 5-letne (tako obdobje sem najbolj
pogosto zasledila) izkušnje s področja njegove izobrazbe?
Jaz, kot sem že prej rekla, bolj razmišljam glede teh izkušenj, bolj se mi zdijo precenjene. Pa še to: višjo stopnjo
imaš, težje boš službo dobil - vsaj izven LJ.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#47 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82500 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 April 2011 - 05:19 PM


Prek vez, večinoma. Izkušnje pa po mojem mnenju res niso precenjene, hm..

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#48 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 April 2011 - 05:24 PM


Ja. cry.gif

Potem pa bodi srečen in pozitiven mladostnik, (UN)LOL, če je pa vse v težkem kurcu!




QUOTE(Jinadaze @ 28. 4. 2011 - 18:19) View Post

Izkušnje pa po mojem mnenju res niso precenjene, hm..

Meni se pa zdi, da so. NIČ drugega jih ne zanima, samo izkušnje. Na razgovorih te večinoma sploh nič
drugega ne vprašajo, vsaj po izkušnjah znancev. Saj - ni nujno, da bo ena Pepca, ki je delala na podobnem
delovnem mestu, bolj ustrezala kot pa en Mirko, ki nima še nič delovnih izkušenj, a je morda veliko bolj
iznajdljiv, ima več znanja, je bolj dovzeten za nove izzive, blablabla. Kdo pa pravi, da je tisti, ki ima izkušnje na
določenem podobnem delovnem mestu, bil tudi DOBER na tem delovnem mestu? Morda je Pepca bila za
kurac ... pozanimajo se tak glede ničesar ne ... a ker bo pač imela v prošnji napisano, da ima 2 leti delovnih
izkušenj (pa magari je na nekem totalno neuglednem delovnem mestu počela stvari, ki bi jih bila sposobna
početi tudi opica) na podobnem delovnem mestu, bo v hudem naskoku pred ubogim, a najbrž bolj perspektivnim Mirkom.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#49 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82500 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 April 2011 - 05:28 PM


Ja, imaš point, ampak vseeno se večinoma folk z izkušnjami bolje obnese.
Posebej, če gre za kaj strokovnega - saj ni nujno, da boš imel kakšnega prijaznega sodelavca, ki te bo hotel uvajat.
Večinoma si vržen v vodo, potem pa splavaš, kakor veš in znaš.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#50 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 April 2011 - 05:33 PM



Ja, ampak študent, ki si je lahko nabral izkušnje zgolj preko študenta (pa vzamimo
nek redek primer, ko je študent delal dejansko nekaj, kar je povezano z njegovo izobrazbo), si je nabral bolj
tak-tak izkušnje ... ponucajo jih bolj za delo, katerega noben drugi noče opravljati in ki mu v njegovem
(kariernem) razvoju ne pomenijo popolnoma nič ... biti redno zaposlen pa je nekaj drugega in vprašanje, koliko
dejansko te izkušnje lahko komu pomagajo. Zgolj na jetra mi gre to, da je nekdo, ki ima izkušnje, a priori
smatran za bolj primernega, pa je lahko v resnici totalno nesposoben in bi se kateri, ki nima izkušenj, na
kakšnem delovnem mestu obnesel precej boljše.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#51 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82500 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 April 2011 - 05:38 PM


Saj pravim, da razumem in se strinjam s tabo do ene mere, nas je pa tudi dosti takih, ki pa nam izkušnje, pridobljene tekom študija, precej pomagajo pri iskanju redne zaposlitve.
In mi je logično, da imamo taki prednost, jebiga.

Je pa še nekaj - s področja marsikaterega poklica je praktično nemogoče dobit izkušnje, ki bi ti kakorkoli pomagale za naprej, za takrat, ko boš imel faks že narejen. Ker gre za popolnoma drugačno delo,
ki ga nekemu študentu pač ne bodo zaupali.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#52 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 28 April 2011 - 06:57 PM

QUOTE(Fluffy The Stud Eater @ 28. 4. 2011 - 18:24) View Post


Kdo pa pravi, da je tisti, ki ima izkušnje na
določenem podobnem delovnem mestu, bil tudi DOBER na tem delovnem mestu? Morda je Pepca bila za
kurac ... pozanimajo se tak glede ničesar ne ... a ker bo pač imela v prošnji napisano, da ima 2 leti delovnih
izkušenj (pa magari je na nekem totalno neuglednem delovnem mestu počela stvari, ki bi jih bila sposobna
početi tudi opica) na podobnem delovnem mestu, bo v hudem naskoku pred ubogim, a najbrž bolj perspektivnim Mirkom.



Zelo dobro napisano, Fluffy, si mi v bistvu vzela z jezika. tongue.gif

Ko sem jaz iskala prvo službo, je šefica slučajno videla nek potencial v meni, in čut za ljudi, me vzela skoraj brez izkušenj, a me potem tudi eno leto uvajala, tako da sem pridobila izkušnje, za katere sem bila takrat, in sem še vedno zelo hvaležna.

Sedaj si pa iščem (no, trenutno ne ravno intenzivno) službo v kakšnem drugem sektorju, pač ne bi več poučevala. Jezikovne šole sploh ne zaposlujejo, najraje preko napotnice, S.P.-ja, ali avtorske, in če nisi študent, ali če nimaš s.p.-ja, stanje ni nič kaj rožnato. In sem poslala nekaj prošenj za mesto tajnice - se mi zdi eno tako splošno del. mesto, za katerega ne potrebuješ posebnih izkušenj (oz. je že neka prednost, če znaš osnove Offica AJEBES.jpg ), a me nikjer niti poklicali niso, ker pač nimam izkušenj.

Sem poslala za delo na recepciji v hotelu - nimate hotelirskih izkušenj.

In zdaj bom kmalu tudi jaz na zavodu, in se mi zdi, da je to kraj, od koder se težko izvečeš (razen, če se ti slučajno ne nasmehne sreča, ali pač nekoga slučajno poznaš). Pa sem zagnana, zanesljiva, rada delam . . . ampak kako naj jih prepričam, da naj mi sploh dajo priložnost. Težko, ker bodo moj CV že v prvem branju zavrgli.

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#53 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18178 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 28 April 2011 - 07:09 PM

Jst sam moram povedat, da Jina mogoče tko gleda na celotno zadevo, ker je ona v takšnem poslu, kjer SE DA že prek študenta delat to kar želiš, kjer ti že faks nudi prakso, kjer res lahko dobiš reference že na začetku šolanja.
Vidim pri fantu, star je 19, dela prvi letnik, pa je delal že za tri največje oglaševalske fitrme v Sloveniji, dela celotno podobo enemu izmed večjih slovenskih podjetij, na faksu so jim v okviru enega predmeta zrihtali prakso in bo zdej delal za MTV, res noro, pomojem lahko že zdej sestavi tak CV, kot ga jaz ob vstopu v penzijo ne bom mela. Poleg tega njegovi starši poznajo VSE, in veze so ogromno.

Po drug strani- kaj naj jaz kot matematičarka delam? Naj se zaposlim v zavarovalnici? Ja, itak. Najbližje temu sem takrat, ko na fitnesu štejem denar ob koncu dneva. NI služb zame, še posebaj študentskih, pa še za veliko večino ostalih poklicov. Še zlasti, če nimaš ogromne mreže poznanstev, ki te uturijo kamor te le lahko. Ogromno je pač odvisno od tega, v kateri smeri si.

  • 0

After all this time?

Always.


#54 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 April 2011 - 07:21 PM



QUOTE(Nincha @ 28. 4. 2011 - 20:09) View Post
Poleg tega njegovi starši poznajo VSE, in veze so ogromno.


Skorajda dandanes vse, sploh v teh cajtih.

A tak pač je ... eni bodo skos imeli vse servirano in nikoli ne bodo rabili scat kri, da bi jih kdo opazil (pa so
lahko taki hudo talentirani in sposobni, ampak pač ... nimajo znanega priimka, itd.).
Govorim nasplošno. Znajo pa biti tudi taki, ki se nikoli niso rabili dokazovati, ko se je šlo za izkušnje in šiht
(ne zanikam, da so bili nesposobni ... ampak so a priori kam prišli ''notri'', a ne ... kak, ki je pa bil enako
sposoben ali pa še bolj, pa ni imel vstopa, ker pač ni imel npr. atija, ki je poznal tam v podjetju enega
kravatarja), najbolj glasni za ostale, ki se morajo prejeb*ti po dolgem in počez, da dobijo nek šiht - pa še ta je
po možnosti totalno pod njihovo izobrazbo in nivojem.

Torej ... ni kar vsak, ki nima šihta oz. ga težko najde, nesposoben. Večinoma so nesposobni tisti, ki so zaposleni
nekje po vezah ...

Mene je kot hudič križa strah Zavoda, res ... raje grem delat skoraj karkoli kot pa da pristanem na Zavodu, kjer
me bodo drkali z bedarijami.

Pa ja ... kot sem že omenila ... višja izobrazba je pri zaposlitvi skorajda že bolj ovira kot prednost. Če malo
pogledam naokoli svoje znance in znanke ... vsi so zaposleni s praktičnimi srednjimi šolami ... za čisto dostojne
plače (sicer ne ljubljanske plače, ampak pač, gre skozi) ... kar nekaj znancev z diplomami pa nikakor ne najde
šihta ... ker pač delodajalci raje vzamejo kakšnega z nižjo stopnjo izobrazbe in izkušnjami (ki so lahko tudi
zelo smešne ... npr. zlaganje papirovja z enega kupa na drugega) ali pa seveda po vezah ...

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#55 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2011 - 08:04 PM

Se pridružujem Fluffy. Kje naj človek dobi izkušnje za poučevanje, če vsi hočejo najmanj, ampak res najmanj, 2 leti izkušenj in strokovni izpit? Če te nekdo ne vzame, ko diplomiraš, se to pač ne da zrihtat.

To preko vez mi je pa tudi bolano. A me lahko kdo ceni zaradi mojega znanja in volje in zagnanosti, ne pa zato, ker poznam 3 prave ljudi, ki radi lezejo drugim v rit? Na bruhanje mi gre ob tem.

In ja, priznam, da sem zaenkrat ful preveč iskrena, naivna in poštena, kar se iskanja službe tiče. Ravno o iskrenosti smo debatirali tudi zadnjič na razgovoru pri Tilii in se mi zdi, da bo pogovor o tem odločilen dejavnik, če me bodo vzeli ali ne. Kadrovnica je sicer rekla, da je tudi ona še krepko preveč naivna kar se dobrote ljudi tiče. Jz se pa ne znam prodajat oziroma se skušam prodajat brez laži in ostat zvesta sebi. Če v roku pol leta to nikomur ne bo všeč, bo pa treba najbrž kako drugo taktiko uporabit in it preko sebe.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#56 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 April 2011 - 08:11 PM

QUOTE(Buggy @ 28. 4. 2011 - 21:04) View Post

Jz se pa ne znam prodajat oziroma se skušam prodajat brez laži in ostat zvesta sebi.

To je tudi moj večen problem, da ne znam blefirati ali pa napihovati stvari (velikokrat se tudi upravičeno
ne znam pohvaliti), ker se sama sebi zdim trapasta. Ampak taki ponavadi najslabše pridemo čez, ker
je konkurenca glede prej napisanega huda in treba ubrati takšno pot.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#57 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5057 posts
  • Gender:Female

Posted 28 April 2011 - 08:14 PM

Ja, vem, ja. Ampak jaz najbolj od vsega sovražim hinavce in lažnivce in mislim, da bi spontano bruhala v kolikor bi se prisilila v kaj takega. Upam samo, da še obstaja kje kdo, ki ceni take reči.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#58 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 April 2011 - 08:24 PM



Sebe vedeti dobro prodati (pa čeprav z ne povsem točnimi podatki) je danes največja pot do uspeha, žal.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#59 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82500 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 April 2011 - 08:47 PM


Res je, kar je Nincha napisala. Ampak za mojo smer veze vseeno niso toliko pomembne, kot talent. Končne razstave so odprte za vse, tudi za bodoče delodajalce. Če si dober, te opazijo.

  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#60 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 April 2011 - 08:50 PM



Ampak ti se že tekom študija daješ na ogled, ker ti to dejansko faks omogoča in tukaj
je velika prednost. Večina drugih fakultet pač te možnosti nima, pa si lahko talentiran do konca.
Nobenega delodajalca ne zanima, s kakšnim povprečjem si zaključil faks ali pa s kakšno oceno si diplomiral
ali magistriral (če vzamemo zdaj , da je ocena odraz talenta in sposobnosti ... ), kako uspešno in pridno
si sodeloval pri raznih projektih, itd. - ker se nikjer niso dali na ogled za potencialne delodajalce.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users