Jump to content


Photo

Sonchika na pomoč...


  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#41 BIO

BIO

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts
  • Location:Maribor

Posted 16 December 2007 - 10:26 PM

QUOTE(Xena @ 16. 12. 2007 - 21:42) View Post

Res, hvala, DiLeMa!
To tudi velja za mleko, četudi je komodogeno, ni pomembno, ker se spere.
Zanima me pa, ko dam mleko gor, koliko časa ga pustim gor, preden ga sperem oziroma za ta čistilni gel Apotheker Scheller Mineral Balance?
Morda veš, koliko je cena?
In bi mi lahko tudi razložila razliko med čistilnim gelom in čistilnim mlekom?

Imam normalno/mešano kožo. Me pa tudi zanima za kremo Garnier Total Fresh (normalna/mešana), ki je bila ocenjena kot odlična, ne vem, ali mi je ona kaj ustvarjala mozolje, nisem prepričana. Naj ne bi, saj ni komodogena in je tudi povsem nemastna, kajne?
Pa če bi jo spet začela uporabljati, ali jo nadenem zjutraj in nato tudi zvečer?


Malo sem pogledal izdelke te kozmetične znamke in moram povedati da nisem ravno navdušen, tukaj prilagam sestavine Celulitnega gela Ginko Biloba

Aqua, Alcohol Denat., Glycerin, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Sodium Carbomer, Phenethyl Alcohol, Linum Usitatissimum Extract, Daucus Carota Extract, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Paullinia Cupana Extract, Ruscus Aculeatus Extract, Ginkgo Biloba Extract, Aloe Barbadensis Extract, Panthenol, Citric Acid, Menthol, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral, Citronellol, Limonene, Geraniol, Linalool, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Parfum, CI 75810.

LP Andrej hmm.gif


  • 0

#42 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 December 2007 - 08:45 AM

Kam pa spada tole sporočilo? Sploh ne najdem povezave. Pa če si iskal naravne snovi, bi moral še kakšno označiti za rdečo, da bi bilo popolno.

Xena, čistilno mleko zate ni primerno, ker imaš mešano kožo. Primerno je za tiste s suho kožo.
Krema TF ti tudi lahko povzroča mozolje, ker ni vse v K, ampak tudi v tem, kako koža prenese določene kreme.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#43 Xena

Xena

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 126 posts

Posted 17 December 2007 - 10:57 AM

QUOTE(sonchika @ 17. 12. 2007 - 10:45) View Post
Xena, čistilno mleko zate ni primerno, ker imaš mešano kožo. Primerno je za tiste s suho kožo. Krema TF ti tudi lahko povzroča mozolje, ker ni vse v K, ampak tudi v tem, kako koža prenese določene kreme.


Saj mislim, da mi je tonik čisto dovolj in mi ne povzroča nobenih težav na koži. Pa tudi ne vem, katero kremo bi izbrala, da mi ne bi povzročala mozolje.
Ampak se mi vseeno tonik zdi dovolj, zjutraj in zvečer, in je odličen. Bom si pa nabavila tisti gel, ki mi ga je DiLeMa priporočila.
  • 0

#44 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 December 2007 - 12:53 PM

Xena, točne cene gela ne vem, v tolarjih je bil menda okoli tisočaka, tko da v evrih računaj na kakšnih 5€, ne vem točno.

BIO, s čim ima veze tale tvoj zadnji post? Sej nihče tle v Xeninem primeru ne govori o popolnoma naravni kozmetiki - pa tudi sama ne bi trdila, da je vsaka kozmetika, ki ni popolnoma naravna, avtomatsko tudi popolnoma zanič - nič ni tako črno/belo, to je menda jasno vsem. Glede na to, da imam nekaj poznavanja sestavin ter tudi uporabljam večinoma izdelke firm dr. Hauschka, Aubrey Organics, Lavera, Logona, Faith in Nature in podobno, bi tudi rekla, da vem, o čem govorim. Uporabim pa kdaj tudi kaj ne popolnoma naravnega, ker se tudi tam najdejo kakšni dobri izdelki, ki ne bojo glih 'ogrozili' mojega zdravja.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#45 ukrajinka

ukrajinka

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts
  • Interests:branje, poslušanje glasbe in .... veliko potovanj ...

Posted 22 December 2007 - 09:16 PM

zivijo sonchika, jaz bi te tudi vprasala za en nasvet

ker sem veliko brala o škodljivosti umetne kozmetike, sem se pred 2 mesecema odločila, da lorealovo(ki mi je pasala) zamenjam za kako bio. poskusila sem s šelerjem- postala rdeča, potem sem začela poskusno s hauško-ampule, potovalna skatlica, mislila da bo vse ok, pa spet nekaj ni vredu. ne vem več kaj naj dam gor, da mi bo malce pomirilo in nahranilo kožo (ki je že zrela in malce bolj zahtevna)

hvala ti!
Ps. kaj mislis, da mi dela alergije??? hmm.gif
  • 0

#46 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 December 2007 - 02:59 PM

Naravna kozmetika lahko povzroča alergije. Sploh dišave v njej. Lavera ima eno super linijo - Basis. Je popolnoma brez vonja in je hipoalergenska.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#47 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 24 December 2007 - 05:05 PM

Katera krema izmed sledečih bi bila najbolj primerna moji težavi? Namreč imam mešano/mastno kožo, s suho povrnjico wacko.gif . Na nekaterih (na ličkih in včasih tudi na nosu) predelih se začnem luščit/je suha koža.Rabla bi nekaj, da navlaži ampak ne masti blink.gif . Mnenje? ermm.gif

QUOTE


Vegecol with Aloe Moisturizing Cream
Lahka vlažilna krema koži povrne elastičnost in jo nahrani, ne da bi mašila pore.

* pomirja kožo z organsko aloe vero in ognjičevim oljem
* napne kožo in vzpostavi ravnovesje s preslico in lapuhom
* ne vsebuje dodanih dišav
* lahko jo uporabljate kot dnevno vlažilno kremo in tudi kot lahko nočno kremo.
Sestavine:
Kremna baza iz kokosovih maščobnih kislin, organska aloe vera, nepozebnik (naravni rastlinski ekstrakt), ekstrakt preslice, ognjičevo olje, olje šentjanževke, ekstrakt navadnega lapuha, ekstrakt rudbekije, panthenol (vitamin B5), linolejska kislina (vitamin F), korenčkovo olje, organsko olje limonine lupine, Aubreyjev konzervans (ekstrakt semen citrusov, vitamini A, C in E).
Ocena:vlažilna krema, malo mastna, polna AOK.


Rosa Mosqueta® Rose Hip Moisturizing Cream
Lahka vlažilna krema koži povrne elastičnost in jo nahrani, ne da bi mašila pore.

* pomirja kožo z organsko aloe vero in ognjičevim oljem
* napne kožo in vzpostavi ravnovesje s preslico in lapuhom
* ne vsebuje dodanih dišav
* lahko jo uporabljate kot dnevno vlažilno kremo in tudi kot lahko nočno kremo.
Sestavine:
Kremna baza iz kokosovih maščobnih kislin, organska aloe vera, nepozebnik (naravni rastlinski ekstrakt), ekstrakt preslice, ognjičevo olje, olje šentjanževke, ekstrakt navadnega lapuha, ekstrakt rudbekije, panthenol (vitamin B5), linolejska kislina (vitamin F), korenčkovo olje, organsko olje limonine lupine, Aubreyjev konzervans (ekstrakt semen citrusov, vitamini A, C in E).
Ocena:polno AOK, vlažilna.


Blue Green Algae with Grape Seed Extract Moisturizer SPF 15
Lahka antioksidantna formula pomaga ščititi kožo pred soncem in nečistočami, povrne vlago in elastičnost, ne da bi mašila pore.

* izdelana z organsko modro zeleno algo, ki je odličen vir hranljivih snovi
* pomirja in vlaži z organsko alojo, sivkino vodo in svetlinom
* nudi zmerno zaščito pred soncem s PABA esterji in rastlinskimi antioksidanti
* poživi in neguje z ozkolistnim ciprjem in organskim oljem svetlina
Aktivna sestavina:
Padimate O (PABA ester – aminobenzoic acid).
Neaktivne sestavine:
Kremna baza iz kokosovih maščobnih kislin, organska aloe vera, deionizirana voda, organsko shea (karitejevo) maslo, Aubreyev konzervans (ekstrakt semen citrusov, vitamini A, C in E), ekstrakt bodeče neže, organsko olje Rosa Moskueta® (olje semen rjastordečega šipka), organsko jojobino olje, organsko olje svetlina, sivkina voda, ekstrakt ozkolistnega ciprja, organsko sivkino olje, organska modro zelena alga, ekstrakt grozdnih pešk, organsko olje modre kamilice.
Ocena:Vlažilno, tudi mastno, z UV zaščito in z AOK. Za mastno kožo ravno ni, sicer OK. Samo tile PABA so mi sumljivi...



  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#48 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 December 2007 - 05:36 PM

Za ta srednjo si lahko tle prebereš oceno, ti bo morda pomagala pri odločitvi:

http://www2.lepa-si....showtopic=11618
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#49 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 25 December 2007 - 11:04 AM

^Uuu, hvala. Jst se tut k tej nagibam cool.gif . Verjetno bo kr ta Rosa Mosqueta wub.gif .
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#50 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13731 posts
  • Gender:Female

Posted 25 December 2007 - 11:31 AM

Brokoli, če jih pokličeš pa prosiš ti pošljejo tester tele kreme domov smile.gif So zelo prijazni.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#51 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 25 December 2007 - 12:09 PM

Aja? O pol bom pa res kr poklicala, k niso lih najbl pocen.
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#52 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25711 posts
  • Gender:Female

Posted 30 December 2007 - 10:12 AM

Sonchika, jaz bi tudi imela eno vprašanje:

imam 3 mesece starega nečaka. Njegova mamica ga maže z eno kremico za suho kožo (od Hippa oz. nekaj podobnega) pa se malemu delajo majceni mozoljčki. A mogoče veš za kakšno vlažilno nekomedogeno kremo, primerno za otroke? Pa dobro bi bilo, če bi bila tudi "varovalna", recimo da ga namaže preden gresta ven na sprehod (zdaj ko je mraz). Hvala za odgovor!
  • 0

#53 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6698 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 30 December 2007 - 10:27 AM

Ančka, tole mi ful deluje kot alergija, sploh ker gre za bejbija. Poznam ful malih, ko imajo take težave in je šlo za alergijo.
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#54 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 January 2008 - 01:33 PM

Po moje tudi ni potrebno menjati. Pri takih otrokih je najbojša kakšna naravna kozmetika in je.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#55 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2008 - 07:25 PM

Jaz bi vprašala v imenu mami. biggrin.gif Ima zelo, zelo suho kožo.Tako, da ji namesto kreme še najbolj odgovarja L'Occitane Immortelle maska blink.gif , ampak bi ji rada pokazala kakšen bolj naraven nadomestek. huh.gif
Kakšne ideje?
  • 0

#56 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 April 2008 - 07:53 AM

Spet - sem kot papiga - Alverde jojoba ali pa oliva.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#57 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82465 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 April 2008 - 10:53 AM

Moja mami ima prav tako ekstremno suho kožo (posebej pozimi, logično), pa ji najbolj odgovarjajo Akamutijeve kreme. Pravi, da ji vse od Alverde naredijo film čez kožo.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#58 PinaColada

PinaColada

    sramežljivec

  • Člani
  • 58 posts

Posted 14 April 2008 - 08:33 PM

Sweetblush, moja mama ima tudi zelo suho kožo in je prav tako masko uporabljala namesto kreme, dokler ni začela z Juveno. To je nekaj najboljšega kar je imela, je pa res, da so mal višjega cenovnega razreda. Sicer ni nevem kok "naravno" , zato pa ona zgleda kot rožica. smile.gif
  • 0

#59 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 23 April 2008 - 05:51 PM

Okej jaz nimam niti najmanjše ideje kam naj vtaknem to vprašanje, tko da upam da nebo nič narobe če bom kar sem.

Kaj so te majhne pikice, ki so se mi nardile pod očko?

IPB Image


  • 0
Memento mori.

#60 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 April 2008 - 05:55 PM

Jaz imam to že skos, ampak me ne moti, ker se praktično ne opazi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users