Jump to content


Photo

Najgrši pes na svetu


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 18 August 2005 - 08:53 PM

Najgrši pes na svetu
Santa Barbara | 18.8.2005 | S.M.

14-letni Sam, pasme kitajski goli pes, je osvojil prvo mesto v tekmovanju za najgršega psa na planetu.

IPB Image
Mar ni ljubek?

Sam je na pogled zares odvraten. Ima slepe bele oči, škrbasto zobovje, je skoraj povsem brez dlake, kožo pa mu prekrivajo starostne pege in bradavice. 14-letni psiček, pasme kitajski goli pes, prej kot na živo žival spominja na mumijo, zato si je letos na Sonoma – Marin velesejmu v ZDA na tekmovanju za najgršega psa na svetu prislužil prvo nagrado!



Sam na žalost boleha tudi za številnimi s starostjo pogojenimi boleznimi, kot so popuščanje srca, tudi ledvic in pljuč nima povsem zdravih. Zato verjetno ne bo več javno nastopal.

Toda lepota in zdravje nista vse! Sama namreč zasipavajo s pozornostjo in ljubeznijo. Pri svoji lastnici Susie Lockhee v Kaliforniji živi že šest let, po tem ko ga je prejšnji lastnik zavrnil in je pristal v zavetišču. Upravnika zavetišča je skrbelo, da ga zaradi videza nihče ne bo hotel in ga bodo morali slej kot prej uspavati, toda gospodična Lockheed je iskala prav takšnega psa kot je Sam.

Je namreč alergična na pasjo dlako in ker si je psička vseeno neskončno želela, se ji je zazdelo, da je Sam čakal prav nanjo. Kot zatrjuje, mu je izjemno vdana. »Še nikoli nisem imela psička, ki bi me imel tako rad in jaz njega. Velikokrat ga poljubim. Je žabec, ki se bo spremenil v princa,«, pravi Lockheedova, ki je prepričana, da je Sam »božje darilo.«

Tipični ktiajski goli pes naj bi bil sicer ljubke majhne postave, graciozne drže, z nežno lepo kožo in elegantno hojo.

IPB Image
Tipičen kitajski goli pes



vir: 24ur.com
  • 0
IPB Image

#2 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 August 2005 - 08:56 PM

Joj, kako je to žalostno. In ljudje še služijo na račun tega ubogega psa.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#3 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 18 August 2005 - 08:56 PM

Pa pismo no, bogi pes je bolan cry.gif , ap že str, pomoje so mu dnevi šteti! Kašne bedarije se grejo to, da zbirajo najgršiga psa na svet! Jaoooooooo! ermm.gif
  • 0

#4 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 18 August 2005 - 09:01 PM

Meni pa sploh ni tak "grdi". Pač je pes in je živo bitje z čustvi in rabi ljubezen. Folk pa zmere najgršega psa na svetu. Denar je sveta vladar blink.gif cry.gif !
  • 0
Viens, reste ici!

#5 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 18 August 2005 - 09:24 PM

bogi pes. kaj so ljudje kruti evil.gif to tekmovanje za najgršega psa se mi zdi prou bedno, pa če bi jez mela takšnga psa, ki bi bil bolan ga nebi na noben tekmovanje pelala ampak bi ga mela doma.
  • 0

#6 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28979 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 18 August 2005 - 10:36 PM

oprostite prosim, ampak če bi šlo pa za izbor najlepšega psa na svetu, pa ne bi bilo zgražanja, ne? ker lep kužek je pa ja ljubek, ne? jah, kot že rečeno: denar vrti svet, tako ali drugače. predvsem se mi pa smilijo ljudje, ki se takih reči udeležujejo .... ni ga čez pohlep, očitno ...
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#7 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 18 August 2005 - 10:43 PM

Ne razumem, zakaj ga lastnica, če ga ma tok rada in oh in sploh, izpostavla javnosti, da se folk smeje, zgraža, norčuje, naslaja ipd. na njegov račun???

Men se smil kužek...
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#8 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 19 August 2005 - 06:35 PM

QUOTE(žeula)
Ne razumem, zakaj ga lastnica, če ga ma tok rada in oh in sploh, izpostavla javnosti, da se folk smeje, zgraža, norčuje, naslaja ipd. na njegov račun???

Men se smil kužek...


se strinjam. jaz ga tud nebi izpostavljala(nobenga psa nebi izpostavljala) boge živali cry.gif
  • 0

#9 kima

kima

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 115 posts
  • Interests:kar je povezano z modo, zunanjo in notranjo lepoto...

Posted 19 August 2005 - 06:59 PM

če že zaidemo na to temo da ljudje služijo z živalmi ermm.gif ...živalski vrtovi, cirkusi, akvariji in podobne stvari niso nič boljše kvečjemu slabše.Pa ljudje vseeno hodijo/hodimo oops.gif gledat tiste živali.
  • 0
Daj moškemu proste roke, pa jih boš čutila povsod po sebi. :P

#10 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 19 August 2005 - 07:20 PM

CIRKUSE BI BLO TREBA UKINIT!!!
  • 0
Viens, reste ici!

#11 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 28979 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 August 2005 - 11:00 PM

[quote=kima]če že zaidemo na to temo da ljudje služijo z živalmi ermm.gif ...živalski vrtovi, cirkusi, akvariji in podobne stvari niso nič boljše kvečjemu slabše

bojkotiram in imam čisto vest, hehehe .....
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#12 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 20 August 2005 - 07:50 AM

[quote=¤PunChkA¤]CIRKUSE BI BLO TREBA UKINIT!!!

Res je. Mrzim cirkus.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#13 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 20 August 2005 - 12:01 PM

kaj vse se dogaja z zivalmi..kk jih lahk tk mucjo? js sicer nism neki ful zagreta ljubiteljica, sam jih mam vseen rada..

ceprov se mi zdi vcasih kej pretirano, k se tolk kesa za to porabi, drugje pa ljudje zivijo v takih razmerah, da verjet ne mors..js se tk tezk opredelim glede teh stvari.. ermm.gif
  • 0
it's not pms, it's you..

#14 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 20 August 2005 - 01:58 PM

men sploh kuža ni grd. prov fletn je. drgač pa se glede cirkusov strinjam in smo z društvom k je bil un tazadn cirkus zdej(ne vem kva je biu sam so mel morske pse pa ne vem kva še vse evil.gif ) in smo delil letake pred cirkusom na njih pa je pisal kva se dugaja u cirkusu pa tk in je pršu lastnik cirkusa pa se zael dret da če bo sam eno stranko zarad nas zgubu nas bo tožu pol pa smo mi rekl da mamo uso pravico usveščat javnost in da nas ne more tožt pol je biu pa sam še tih
  • 0

#15 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 20 August 2005 - 02:17 PM

[quote=sonchika][quote=¤PunChkA¤]CIRKUSE BI BLO TREBA UKINIT!!!

Res je. Mrzim cirkus.[/quote]

[size=18]SE STRINJAM Z VAMA. UKINT CIRKUSE PA ŽIVALI VRNT V NARAVO
  • 0

#16 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 20 August 2005 - 03:37 PM

j***mti, kaj se folk gre?! pa kaj zdaj bojo služli še na račun ubogega psa, starega in bolanega?? in najgršega na svetu?! ja logično da je tak, če je STAR in BOLAN! pa saj niti NI tak grd....pa saj si ni sam kriv! itak trpi zaradi nevemkolikih bolezni, zdaj ga pa še mučijo s tem....
in kje so zdaj društva za zaščito živali???

dol s takimi bedastimi tekmovanji in fintami (kot npr. bonsai kitten - bolno), dol s cirkusi, živalskimi vrtovi in krznom. jaz bi pobila vse, ki mučijo živali na tak ali drugačen način ali služijo na njihov račun s takimi forami.


se opravičujem, če sem bla preostra, ampak to me je res razkurlo.....

btw, nekaj za pokušino, v bistvu tudi bedastega in bolnega za moj okus;
www.uglypeople.com
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#17 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 21 August 2005 - 08:21 PM

Jst sem ful proti mučenju, kot ga majo živali v cirkusu. Kr se pa tiče ZOO-jev: a je kera brala Pijevo življenje? V začetku govori o živalskem vrtu in potem tut izpostav ravn to stvar: zaprtje živali. In tk postav kontro, da živalim v ZOO (če je to res dobr ZOO in ne sranje, kjer živali stojijo v dreku ipd.) je še boljše kt pa v naravi, ker majo v ZOO zmer hrano, varni so pred plenilci ipd. In, da je znanih kr dost zgodb, ko so živali pobegnile in so se same vrnile nazaj. Živali, ki so v ZOO in v cirkusu same ne znajo prežvet v naravnem okolju.
Ne me razumet kt, da podpiram zapiranje in mučenje živali. Obsojam živalske vrtove, ki so tm sam zarad folka. Če že je živalski vrt, naj lastnik skrbi za živali in to dobr!
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#18 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 21 August 2005 - 09:09 PM

[quote=urša][quote=sonchika][quote=¤PunChkA¤]CIRKUSE BI BLO TREBA UKINIT!!!

Res je. Mrzim cirkus.[/quote]

[size=18]SE STRINJAM Z VAMA. UKINT CIRKUSE PA ŽIVALI VRNT V NARAVO

ja to da bi živali vrnili v naravo bi bilo že zelo težko ker niso navajene plenit in se izogibat plenilcem.
  • 0

#19 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 26 August 2005 - 07:56 AM

btw, po moje ta kužek niti nima primerne oskrbe, ker pač hočejo, da tak ostane.... evil.gif
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#20 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 26 August 2005 - 11:23 AM

eni so pac bolni... cry.gif
  • 0
it's not pms, it's you..




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users